Jump to content

Astrologija


Recommended Posts

Guest HEFEST

Prasina je rodjace bliskija zemlji da ne reknem jedno isto. Nego pazi da te neko dok ti gledas zvezde ne spurnja odostraga i natera te da izvuces 6 i 7 oktavu. Znaci ovo je prijateljski savet i ja ga dajem svim ljudima koji mi nisu neprijatelji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prasina je rodjace bliskija zemlji da ne reknem jedno isto. Nego pazi da te neko dok ti gledas zvezde ne spurnja odostraga i natera te da izvuces 6 i 7 oktavu. Znaci ovo je prijateljski savet i ja ga dajem svim ljudima koji mi nisu neprijatelji.

 

Nemoj da me razocaravas, pogodilo me sto se ne slazazish s' muda kad je u pitanu proricanje sudbine.

 

Ajd daj da gledam te zvezde, volim zvezde. ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prasina je rodjace bliskija zemlji da ne reknem jedno isto. Nego pazi da te neko dok ti gledas zvezde ne spurnja odostraga i natera te da izvuces 6 i 7 oktavu. Znaci ovo je prijateljski savet i ja ga dajem svim ljudima koji mi nisu neprijatelji.

 

 

Шта ти ког ђавола знаш о астрологији. Какве звезде помињеш? Схваташ ли колико си смешан када причаш о нечему у шта се не разумеш?

 

Прелистај тему и образуј се о астрологији уместо што изводиш неке логичне закључке вођен својим површним знањем и неким глупостима које си видео и упоредио у неку контезију ''тарот, нумерологија,читачи пасуља, магичне кугле и муње из дупета''.

 

Када не знаш, боље ћути.

Share this post


Link to post
Share on other sites

И утицај астрологије, и утицај медијске астрологије (оно ''пу пу какано пуј фуј то гоно''), и утицај астролошки преформулисане форме...али истина је да нема ту никаквих утицаја већ људи тако доживљавају када крену да причају неки ''Ш'' класа астролози... већ само акције и реакције, плуса и минуса...константно и увек. Све утиче на све, то је поента...Али, поново, ништа се конкретно не може научити о астрологији ако се не прелиста једно двадесет књига и МНОГО изучава...тако је како је, јбг.

Edited by Onime no Kyo

Share this post


Link to post
Share on other sites

. Све утиче на све, то је поента...Али, поново, ништа се конкретно не може научити о астрологији ако се не прелиста једно двадесет књига и МНОГО изучава...тако је како је, јбг.

 

Dobro da bi se naucilo, NESTO. Dovoljno je prouciti kvalitetno jednu. Naprimer Mile dupor udzebnik natalne astrologije. Ona je potpuna. Ali da bi se naucilo o astrologiji.

Da bi se naucilo da se tumaci ta knjiga DETALJNO PROUCENA + proucena u praksi + samostalna istrazivanja.

 

E da bi se bilo astrolok srednje skole treba jsoh vise proucavanja izucava josh knjiga, eseja radova na temu .... a bogami sve sto se procita o tome treba da se proveri. Jer ima raznoraznih kenjatora.

 

Astrologija je danas jako LOSA u smislu. ima raznoraznih pricha stavova i machevanja.

 

Procitati da neki astrolog kaze nesto NIJE DOVOLJNO.

Dosta njih sere, dosta prepisuje, dosta nabija ego kako su mudraci koji su spoznali tajne astrologije.

Dosta tu ima i tachnih stvari ali nepotpuno ispitanih, polovichnih etc.

 

Dalje.

Ja lichno iza sebe imam proucenih 15-tak knjiga.

Ali posle desete se sve vise manje ponavlja. Ponavljaju se priche, jedan o solarnom horoskopu napise 2 strane, ali kvalitetne neko te dve strane razvuce na celu knjigu.

Mala pomoc nista znacajno.

 

Najbolja stvar u astrolgiji jeste - upoznati simbolizam pa uciti kroz primere.

Tesko jeste, al je najkvalitetnije moguce.

 

 

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da bi se naucilo da se tumaci ta knjiga DETALJNO PROUCENA + proucena u praksi + samostalna istrazivanja

 

Слажем се с свим што си написао с тим што бих додао + десетак година истраживања само за оно најосновније што се ''зна'', мада увек има нешто ново на генерацијском нивоу на сваких дванаест година...

 

Битно у читавој причи јесу циклуси који се не понављају често. Није исто имати Нептуна у Водолији у епохи Рака или у епохи Водолије...

 

Али колико мене сваки нови пут изненађује прецизност и методика астрологије, то је застрашујуће...И сваки пут када мислим да сам пронашао ''крај'', има још нешто што нисам сагледао нити увидео...И онда се обрадујем јер не знам све...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikako ne mozes da znas sve....ja iza sebe imam dosta prakse i znatno vise od 20tak proucenih knjiga,ali sam svesna da i dalje znam samo osnove.Koje su po vama najbolje astroloske knjige prevedene na sprski????

 

 

ne citam prevedene, samo dupora i imsiragica :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Миле Дупор је у својој књизи неке односе представио врло...хм...на један ''шкорпији'' сродан начин :] види се део перверзије xD но добро...

 

Мени се допадају текстови Николе Стојановића, али не баш сви. Ту је било и пар добрих астролога раније, но сада се готово сви ослањају на софтвер ''Kepler" који је доста ''тежак'' у мегабајтима... за један софтвер...

 

Ја чекам да дође Уран у Овн, да видимо на који начин има да се пробијају астрономија и астрологија.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.astrosoftware.com/kepler.htm

 

553 MB

 

Ја мислим да је једно време био на Share-у форума који смо посећивали ја и Безлични, односно елитиста у повоју тренутни :]

 

Аспектастро је пребачен на нови домен, колико знам.

 

http://aspektastro.extrablog.net/

http://aspektastro.forum2.biz/forum.htm

 

Једно време сам био тамо, али услед недостатка интернет конекција сам престао с одласком. Сећам се једног лика, зове се Гоги и Лавић је у хороскопу. Сећам се многих тамо људи...углавном су биле девојке и жене. Фина искуства :]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, oni su i meni omiljeni a jel si probao mozda Milekica???

I ja sam naravno Vodolijica....sa najludjim mesecom u skorpiji :P

 

jesam imam par knjiga.

Mada imsiragic ima vise informacija, dupor bolje prenosi sustinu.

 

Dobar je astrolog milekic( bio ) no knjigama nisam preterano odusevljen sto se "lekcija" tiche ali je lepo pisao, poetski.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Onime no Kyo

Jesi li pročitao ispovest astrologa, Diamond je ostavio bio link na temi o pravoslavlju.

... http://www.geocities.com/byzantion2001/Pravednikjanja.html

Zanima me tvoj komentar povodom ovog teksta (bez ikakve snishodljivosti ili ironije sa moje strane).

Tačnije, zanima ne kako ti vidiš njenu priču, odnosno šta je po tebi u njenoj priči tačno, a šta ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Darkelf [обожавам ову расу у игрицама, btw] :

 

Сећам се да сам читао њену исповест и то одавно, ја мислим на овој теми да си управо ти поставио линк, на конту чега сам, на крају, установио да је грешила много како поводом астрологије и обмане људи тако и око Православља. Морам да укажем да ја лично, као и Елитиста, не подржавам астрологе који наплаћују или раде нешто тако ради тога да себи обезбеђују новац. Сећам се једне реченице у којој је помињала бобице у односу на астрологију.

 

Не волим да пишем лоше о људима који су преминули, али је њу водила слепа жеља да искуси нешто кроз спиритуалност илити духовну сферу, да тако кажем, на конту чега је срљала тамо где није било потребно. Нажалост, има људи који астрологију схватају као мистицизам илити неки свој магијски духовни пут...У суштини могу рећи да се представљала као астролог али ту се радило о доста већем проблему поводом њеног унутрашњег мира јер није могла да контролише русвај који је начинила тиме што је обмањивала људе који су долазили код ње за помоћ...На крају је пронашла основу за свој мир у рекама Православља илити православне вере, коју иначе много поштујем, али то је био чин трансформације. Чудио бих се да је заиста открила лепоту православља на прави начин. :/

 

Могу само додати да она није добар пример помоћу ког се може демантовати астрологија обзиром да много тога указује на то да она није била добар астролог већ фигура попут ''Видовите Зорке''.

 

Ја могу послати теби приватну поруку и цитирао бих све део по део, наравно ако желиш. Хвала на указаном поверењу :]

Edited by Onime no Kyo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar sam i ja postavljao link već? :huh:

Onda mi je alkohol skroz popio mozak, jer se ja ne sećam da sam to čitao pre nego što je Diamond postavio (a on je to postavio pre neki dan).

Weird.

 

Anyway, šta misliš o njenom pogledu na druge astrologe? Po njenim rečima, ona ih je poznavala pregršt, i opet po njenim rečima 99% njih su bili prevaranti i uopšte loši, koristoljubivi ljudi.

Da li si ti imao neke kontakte sa drugim astrolozima? Koji su tvoji utisci?

Da li bi recimo pristao da budeš u emisiji koja se bavi astrologijom (sa živim uključenjima i tako to)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto ovde ima dosta ucenih ljudi, poznavaoca ove materije, nikako da se setim da pitam... ko se usudjuje da umesto sto hvali svoje umece meni konkretno uradi jednu malu natalnu karticu, ili sta god da radite i kako god da se to zove?

Posto mene vise zabavlja da mi neko cita zvezde nego da se ja bavim time.

 

Hoce neko? Ko sme? Ne bojte se, nisam toliko strasna koliko se cinim :blush:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar sam i ja postavljao link već? :huh:

Onda mi je alkohol skroz popio mozak, jer se ja ne sećam da sam to čitao pre nego što je Diamond postavio (a on je to postavio pre neki dan).

Weird.

 

Anyway, šta misliš o njenom pogledu na druge astrologe? Po njenim rečima, ona ih je poznavala pregršt, i opet po njenim rečima 99% njih su bili prevaranti i uopšte loši, koristoljubivi ljudi.

Da li si ti imao neke kontakte sa drugim astrolozima? Koji su tvoji utisci?

Da li bi recimo pristao da budeš u emisiji koja se bavi astrologijom (sa živim uključenjima i tako to)?

 

Ја се сећам да сам одавно то читао. Сигуран сам. Извињавам се ако сам те помешао с Diamond-om али сам читао то одавно.

 

Реално, свако ко се бави астрологијом само због пара мени се гади. Стога сам често у сукобу с својим сестрама, али онда долази она друга страна приче где и када је новац потребан када нема пара, а људи су вољни да плате. Ипак, астролог посвети између три и четири сата једној наталној карти како би је урадио/ла ваљано... Имао сам контакте с гомилом других астролога, на тај начин сам сазнао много тога и увидео колико ја, заправо, појма немам о астрологији. Стога изучавам константно и увек има нешто ново. У емисији која се бави астрологијом бих био само када би се поставиле одређене методе тога шта је потребно доказивати и на који начин. Али бих имао велику трему обзиром да себе не доживљавам у некаквим емисијам и томе слично... Има далеко бољих астролога од мене који би ту могли да кажу далеко паметније ствари него ли ја...:]

 

Ја, искрено, једва чекам потврду о коректности астрологије...али сумњам да ће то бити скоро иако се надам и уздам у следећих пар година...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jooooooooooj shy09.gif

Pa moooooze....

 

There you go. ;)

 

ElvenClearPendant.jpg

 

A što se tiče čitanja tvoje natalne karte... pa ko i sve žene... dobra si... voliš pomalo da ogovaraš, ali ništa strašno... kad se mešaš u tuđe stvari, to radiš isključivo iz dobre namere... oćeš da imaš troje dece: muško, žensko, pa muško... okolina te ne razume... :D

 

Just kiddind ;):da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Onime no Kyo

Jesi li pročitao ispovest astrologa, Diamond je ostavio bio link na temi o pravoslavlju.

... http://www.geocities.com/byzantion2001/Pravednikjanja.html

Zanima me tvoj komentar povodom ovog teksta (bez ikakve snishodljivosti ili ironije sa moje strane).

Tačnije, zanima ne kako ti vidiš njenu priču, odnosno šta je po tebi u njenoj priči tačno, a šta ne?

 

Mogu ja da iskomentarisem posto sam podjednako astrolog koliko i onime.

 

evo ovako

 

-----------------

Prosle su dve godine otkako sam prestala da se pofesionalno bavim poslom "astrologa", vreme koje mi je bilo potrebno da duhovno ozdravim, da se oporavim od pogubnih posledica po dusu i telo usled lakomislenog uplitanja u zabranjena znanja i tajne nepotrebne coveku, osim na sopstvenu propast. Mnogi koji krenu ovom stazom boluju od nejasnog uverenja da cine bogougodno delo, da pomazu ljudima i sluze Bogu, ne sluteci da je "bog" kome sluze - satana.

---------------------

 

Apsolutno astrolog nikako ne moze da sluzi satani. Za pocetak.

Kao ni da "upropascava" duhovno. validno je isto koliko kad i Milan Tarot u zezanju kaze "ta muzika nije dozvoljena po tarotu.

Pogubno po telo - nikako nije.

 

 

-------------

koji mi je bio zao gospodar mnoge godine jeste - slavoljublje!

-------------

 

Astrologija ne mora da donese slavoljublje. Znam dosta astrologa koji su doista odlichni astrolozi nemaju veze sa slavoljbuljem poprilichno su "inkognito"

 

-------------

Kad sam otvorila vrata svoga srca astrologiji i hiromantiji (gledanje u dlan), vrata svoga doma uciteljima drevnih okultnih ucenja Istoka, poceo je moj pad... Teren mu je pripravljen mnogo ranije, a sada je zapecacen - duhovnim opravdanjem bezboznog nacina zivota.

--------------

 

Opet pricha o DUHU, a uz to kaze Drevna okultna ucenja istoka. stvarno ne razumem coveka koji moze da kaze da je okultno ucenje istoka demonsko i lose za dusu.

Bash naprotiv.

 

------------------

Razumela sam ljude koji su mi dolazili, osecali se promaseno i prazno bez obzira sto zive u pristojnim porodicama, sto su se ostvarili u poslu, ili imaju neko veliko bogatstvo. Znala sam sta im nedostaje, jer to isto i meni je nedostajalo. Zato jure od gatara do vidovnjaka, od iscelitelja do ekstrasensa, spremni mnogo da plate samo da bi nasli lek za svoju jadnu dusu, zarobljenu grehom i lazju. Istinski sam ih volela i oni su to osecali. Iz toga razloga su zeleli pre kod mene nego kod drugih, jer su videli da mi nije cilj samo novac. Jadni ljudi! Pricam pricu koja im godi i "ceska usi", prodajem pamet, paznju, vreme koje im posvecujem, ali, vidim - resenje za njihove probleme nije kod mene.

------------------

 

Razlog iz kog ja ne tumacim natalne karte. Sem radi proucavanja.

 

 

 

------------

"Mi dete, ovde u selo ne znamo za to, a opet lepo zivimo. Moz' biti da je tako k'o sto govoris... Ali, mi znamo za Boga istinitoga, Hrista Spasitelja i veru pravoslavnu... Nego, valjda su tebe ovi nekrsti na vakultetu tome naucili?"

---------

 

Pogreshno vidjenje astrologije. Astrologija nije put za lepsi zivot. Astrologija je stvar proucavanja. U cilju shvatanja.

 

-----------

Kanal demonske sile

 

Radila sam preterano, ponekad i po 16 sati dnevno da bih ispunila sve obaveze.

---------------

 

Kanal demonske sile jeste kad radis bilo sta preterano, savrsheno ne vezano za astrologiju.

U biznisu da si preterano pa placas ceh. Ona je vec napomenula da je bila zeljna slave, zato je i radila preterano.

 

 

 

-------------

Veliki napor je pratio i veliki zamor. Vise nisam imala mira spoljasnjeg ni unutrasnjeg. Oko mene je suvise ljudi koji su, izgledalo je, nemilosrdni u svojim zahtevima. Rasipaju mi vreme i energiju. Trudim se da savesno odgovorim na sve pozive, ali ne mogu. Pretrpana sam i umorna od svega.

-----------------

 

Ja ovde vise vidim da je pojela slava koju je sama tarzila, a ne astrologija.

I popularni doktor pa ne moze jadan sve svi ga jure svi oce kod njega. I svi su nemilosrdni u svojim zahtevima.

 

 

 

---------------

Na pocetku, godinu-dve, osecala sam veliki polet i energiju. I sama sam se cudila odakle mi toliko snage. Pripisivala sam je posledicama svog duhovnog rada... LJudi oko mene su to uvidjali, divili se, zeleli da i oni nauce kako da postanu bolji nego sto im, sada znam, ne treba i sto im skodi: "To je moj posao, oni imaju svoj, ali, bas ako hoce..." Opet se branim velikom cenom. "Neka plate, naucice..."

----------------

 

Debelo zbunjivanje. Ona je osetila polet i energiju zbog entuzijazma para i slave.

Nije moje vidjenje evidentno je da je PARA i SLAVA ta koja je njoj pojela dusu ne astrologija.

 

------------

Osetila sam u sebi neku cudnu moc! Silu koja ima vlast nad ljudima i oni joj se rado potcinjavaju.

-------------

 

Opet to je i trazila kroz ceo tekst to rpicha. Ja ne osecam nikakvu cudnu silu kao astrolog, niti vlast nad ljudima. Niti to oseca Onime siguran sam.

Osecamo samo vecu potrebu za tolerancijom, i shvatanje da sve ima svoje, bar meni lichno pomaze da budem stalozeniji i da sigurno znam da postoji nesto iznad.

 

----------

er, znala sam, ta "moc" nije moja, vec "bozja", znala sam da ne smem da je zloupotrebim.

---------

 

Astrologija nije MOC, astrologija je znanje ivestina. Kao kad bi kovach rekao "ja kujem dobre macheve jer je to bozija moc"

 

------------------

Vremenom sam pocela da primecujem da nisam "sama". To prisustvo "sile" registrovala sam kroz nekakav "trubni" glas u tumacenju horoskopa.

------------------

 

Ja do astroloskih zakljucaka ne dolazim da mi niko shapuce, vec analiza sinteza etc. Proveravam po 10 opcija, pa nadjem onu koja je tachna.

 

-----------

Iskusniji od mene su mi objasnili da sam kanal "vise sile" koja mi pomaze i to smatrali velikim postignucem

--------------

 

Ne znam stvarno koji joj j to astrolog objasnio, bilo bi lepo da ga je navela. Posto niujednoj astroloskoj knjzi to neces naci, niodjednog astrologa cuti.

A znam mnogo iskusnije i bolje astrologe nego sto je ona ikad bila. ( znam o kojoj je osobi rec)

Dalje, ta osoba je bila u drustvu prevaranta "Branka Zhivotina" to je jedan poremeceni stvor. Koji je nula astrolog vrh prevarant.

Tako da, sasvim je moguce da joj je on to "genijalno objasnajvao.

O branku zivotinu cu tek pisati.

 

----------

I sama sam u snovima dobijala uputstva sta da radim. Ili, sta ce se desiti. Predskazanja su se uglavnom ispunjavala. Bivala sam zaprepascena osobama, mestima ili situacijama koje sam vidjala mesecima ranije u snu, a kasnije na javi. Ponekad dobijala znanje "iz visih sfera", i kad bih kasnije dosla do knjiga i procitala vec nauceno, bio je to vrhunac iznenadjenja. Rado sam pricala ljudima sta mi se desavalo, jer me je zabavljalo da je nesto tako moguce.

-----------

 

Savrsheno nema veze sa astrologijom. Ako je to dobijala to astrologija nije ni zaduzena ni kriva.

Astrolog radi slichno kao meterolog. Prati odredjene podatke i stanja, pa izvodi predikciju kad kako i sta.

Tako da kad meterolog predividi da ce pasti sneg, tako i astrolog predvidi kada ce se neko udati.

Ali uz racunice i podatke. Obradom istih, ne javlja mu se nista.

 

---------------------

Astroloski rad je pratila joga, meditacija, vegetarijanski nacin ishrane, vredno proucavanje mnogobrojnih okultistickih disciplina i vedanticke filozofije. To je bila moja duhovna praksa i ja sam je ozbiljno primenjivala.

--------------------

 

Ovo je cista diskriminacija drugih religija i njenih ucenja. Bukvalno Direktno DEMONIZACIJA apsolutno prijatnih, mirnih religija.

 

 

------------------------

Sujetni, zli, duhovno poremeceni ljudi! Koga ce oni da izlece kad su sami bolesni? Boze dragi, jesam li i ja kao oni?!

----------------------

 

Jesi sreco jesi. kad si ti u tu pricu usla zbog novca nije ni cudo kako si zavrsila.

 

 

-----------------------

Posle jedne TV-emisije u kojoj sam bila gost sa jos nekoliko djavolovih sledbenika, zgrozila sam se nad lazima i prevarama koje se, uz saradnju urednika i televizijskih trikova, serviraju jadnom narodu kao poslednje istine samo da bi se zaradilo sto vise novca.

-------------------

 

To se zove kapitalizam nema veze sa astrologijom.

 

-----------------

Sve religije, sve hramove, gurue i ucitelje priznaju, samo ne Isusa Hrista, Crkvu Boziju, Presvetu Bogorodicu i svestenike Hristove!

----------------

 

Znam dosta astrologa koji ih priznaju sve. Ja konkretno ne prizjame jedino ono sto se zove CRKVA BOZIJA. To je za mene politicka ne religiska ustanova.

Cak dosta astrologa su upravo - HRISCANI.

 

------------

U srcu sam osecala veliku razliku kad se molim Gospodu Isusu Hristu ili ponavljam mantru Krisni i [ivi. Od prvog mi je dolazila radost i mir, od drugog hladnoca i ravnodusnost.

-------------

 

Laze. Meni dolaze mirnoca i radost od oba.

 

------------------

Od mene traze nemoguce, gotova resenja, skidaju odgovornost sa sebe prebacivsi je na slepi fatum, il drugog, a planetama i zvezdama pripisuju ono sto su sami duzni da urade...

-------------------

 

UPRAVO! Milenijumski zakljucak. Pa sad nek razmisli, sta je je dovelo dotle? astrologija? ne. pare i slava. Poctni motiv.

 

 

-----------------

Spasenje kroz Crkvu

--------------

 

O celom ovom tekstu, cista propaganda.

 

 

-----------------

Davno procitana recienica vladike Nikolaja Velimirovica: "Po hriscanskom ucenju covek je visi od zvezda", tek tada mi je postala jasna jer sam svojim zivotom istinski spoznala sta to zapravo znaci.

------------

 

Istina. I ne samo po Nikolaju, vec i po Astrologiji. :)

I svim onim ucenjima koje je dotichna spomenula u tekstu.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...