Jump to content

Astrologija


Recommended Posts

Није он тако мислио, сигуран сам. То је све било у афекту. :]

 

Ево, ја ћу дати позиције планета твог хороскопа али тумачење не могу сада, вероватно ће Елит нешто мало да каже о Месецу у Осмој Кући ко и гомили планета у Дванаестој и то у Јарцу.

 

FaiL.jpg

 

Ја тебе у бизнису не бих за'ебавао xD Марс на степену Овна у Стрелцу у Десетој Кући xD

Edited by Onime no Kyo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Знам да си ти Рогозуб, али како можеш да судиш о астрологији на конту пар неких астролога. Изволи и реци имена истих па да проверимо колико је твој исказ тачан, дај ми мејлове истих, дај ми анализе хороскопске које су ти урадили и преписали, дај ми име тог лика који ''седи и блеји''. Астрологија се проверава на конту личног истраживања а не тога шта ко од неких ''професионалних'' астролога има да каже тако да твој коментар бућнуо у водице.

 

-------------------------

 

FaiL : То је писао Миле ДУпор, наравно да су генералне карактеристике и то поприлично разголићене. Ово се односи ЈЕДИНО на Сунце у Стрелцу, односно Сунце у другим знаковима - остало зависи од планетарне конструкције унутар хороскопа. Текст сам дао чисто да би неки људи, без сазнања других око себе, конкретно пронашли те ''сличне'' особине које би, рецимо, делиле све особе рођене у знаку Девице или Ваге, особе рођене у знаку Стрелца или Овна. Ја сам сигуран да ће пронаћи сличности у понашању :pivopije: и не, ово није рађено ''по мало за сваког'' већ се тачно види ко има какав менталитет, ко има какав начин размишљања и ко има каква осећања, односно приступ к другима око себе, а то није нешто што се може применити на ''сваку'' особу већ на одређене појединце у одређеним знаковима.

 

 

 

 

 

А да ти престанеш да набијаш испред свебе своја предрасудна схватања ''зашто то није'' (пошто и не знаш шта је астрологија па да можеш да сматрш да је глупост) и да прелисташ мало тему ако већ желиш да добијеш конкретне одговоре на далеко боља питања. :] Пријатељски савет, ништа више. :pivopije::rockdevil:

 

Pa bas zato sto sam prelistala zato i pitam sledece i volela bih da mi neko ko je strucan odgovori! Posto sam platila da mi urade natalnu kartu u kojoj mi rekose sa 100procentnom sigurnoscu da cu imati troje dece i puno para(puno a ne koliko je dovoljno za normalan zivot) mene zanima kako neko moze tako nesto da tvrdi sa tolikom sigurnoscu i kome da se zalim ako se to ne ostvari?

Share this post


Link to post
Share on other sites

elitisto teraj se u picku materinu.

jea, skoro pa sam boris bizetic.

 

A sta sam ja tebi ruzno rekao, pa da me pickaras?

 

Ja imam Sunce u prvoj kući. Kažu da to znači da sam jaka ličnost.

 

Zavisi u kom znaku. I koliko je daleko od ascedenta. Ako je blizu i u jakom znaku - jaka lichnost. Ako pak nije. Ne bash tako jaka lichnost. Recimo sunce u ribama u prvoj kuci, ili u biku ili u blizancima jaka lichnost? Funny

 

Ево, ја ћу дати позиције планета твог хороскопа али тумачење не могу сада, вероватно ће Елит нешто мало да каже о Месецу у Осмој Кући ко и гомили планета у Дванаестој и то у Јарцу.

FaiL.jpg

 

Zhena koja je vodolija u podznaku da lici na strelca sa venerom i mesecom u vazdusnim znacima?

Mutjak.

 

Pa bas zato sto sam prelistala zato i pitam sledece i volela bih da mi neko ko je strucan odgovori! Posto sam platila da mi urade natalnu kartu u kojoj mi rekose sa 100procentnom sigurnoscu da cu imati troje dece i puno para(puno a ne koliko je dovoljno za normalan zivot) mene zanima kako neko moze tako nesto da tvrdi sa tolikom sigurnoscu i kome da se zalim ako se to ne ostvari?

 

Cim su oni obecavali 100 % sigurnosnu prognozu - znachi da su lopovi. Verovatno znaju nesto.

Zalices se meni kad dodje vreme da se to ostvaruje. :P

 

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi u kom znaku. I koliko je daleko od ascedenta. Ako je blizu i u jakom znaku - jaka lichnost. Ako pak nije. Ne bash tako jaka lichnost. Recimo sunce u ribama u prvoj kuci, ili u biku ili u blizancima jaka lichnost? Funny

 

Sunce u vagi, što je ujedno i moj znak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cim su oni obecavali 100 % sigurnosnu prognozu - znachi da su lopovi. Verovatno znaju nesto.

Zalices se meni kad dodje vreme da se to ostvaruje. :P

 

 

Navodno ta riba ima reputaciju odlicnog astrologa...ne u smislu da se kaci po Tvu posto pretpostavljam da su ti najveci lopovi...mada i ti si mi pominjao da cu ziveti u inostranstvu...Sto ja ne zelim...nikada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onime:

а изнад осталог он је јарчић у хороскопу генерације '88-'89

 

:icon_lol: Znaci Rogozub je Jarac, onda mi je jasnije.

 

Mozda bolje da se uhvatimo neceg konkretnijeg.

 

Negde ste pominjali u temi da 8 kuca ima (znacajnije) veze sa proslim zivotom. Moze malo sire objasnjenje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I josh kad bi ti znala da to sto si strelac jebeno nema veze sa tim kako ces da izgledas, vec pozicija venere, meseca i ascedenta.

Zato jebeno shuti kad ne znash.

 

eto to si rekao. jebeno cuti, pa to nije lepo. a kad se ti ne ponasas lepo necu ni ja :P

btw, jarac u podznaku, na vodolija...

Edited by FaiL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa bas zato sto sam prelistala zato i pitam sledece i volela bih da mi neko ko je strucan odgovori! Posto sam platila da mi urade natalnu kartu u kojoj mi rekose sa 100procentnom sigurnoscu da cu imati troje dece i puno para(puno a ne koliko je dovoljno za normalan zivot) mene zanima kako neko moze tako nesto da tvrdi sa tolikom sigurnoscu i kome da se zalim ako se to ne ostvari?

Ја нисам стручњак, али довољно познајем да могу да кажем да не може неко да тако површно ради хороскоп, а поготово не стопроцентно тачно јер у сваком случају за неко коректно сагледавање Брака, Деце и томе слично је потребан и хороскоп особе с којом се ступа у брак или сл.

С друге стране, можда си прелистала али ниси прочитала (капирам и мене би мрзело, али није то поента већ су неки од одговора већ тамо шта и како ради особа која се професионално бави астрологијом - ко за себе каже да је професионалан астролог јесте будала), а Елит је већ одговорио на конту осталих питања.

 

Једноставно, астролог мора да познаје психологију и да разуме на који начим ће особа схватити ''тај неки будући моменат'', но оно о чему се ради јесте то да многи људи погрешно тумаче судбину захваљујући разноразним филмовима који иза себе имају тематику хронолошког карактера те на конту свега сматрају да ''то ти је судбина, то ће ти се догодити'', а погрешно је веровати у то да ће све доћи само од себе (осим ако није наследство у питању и томе слично, за то већ могу да ти кажу). Када се ради о питању новца то није увек и питање посла, а изнад осталог јако је тешко сагледати шта и на који начин пристиже новац. Потребно је сагледати какве тенденције особа има к новцу, како га доживљава, шта за особу значи ''гомила новца'', да ли је у питању кеш(Близанац-Бик) или пак текући рачун(Шкорпија-Нептун), сагледати који степен и тако даље јер прецизна прогноза захтева много труда и времена и није једноставно ама баш ни мало.

 

Елем, погрешно је долазити код астролога и чекати да ће исти да се игра пикада ''погађајући'' шта и како. Може да укаже на ''повољно небо'', на недеље када пристиже новац (ма каквог смисла) али не и да говори другима ''седи у блату и пашће новац''. Астролог мора да усклади нечији Уран (Слободна Воља, зато су Водолије и Јарчеви у јакој несугласици с термином Судбина, као и већина Марсовских типова) к томе шт је пожељно да се уради или не.

Упркос томе, ако ти је неко рекао шта и како - заборави на то, дозволи да се догоди и видећеш да ли се обистинило или не.

 

Мени је помало смешно то з децу јер испада онда фазон да ћеш мерити када и колико ћеш деце имати, а лично сматрам да би то убило у појам сваку особу када би ступила у секс xD

 

У астрологији фактор судбине у општем смислу није толико битан, али људи форсирају пошто желе да знају шта има у будућности.

 

 

 

Е сад, изнад тога, ја до сада нисам наишао на одличне астрологе пошто свако има своје неке повољности и своје негативности (као и свака друга особа на свету, мане и врлине). Поента је да ће астролог који има децу давати далеко боље и рационалније одговоре по питању деце (пошто се сигурно потрудио да то изучи), док ће неки други давати боље прогнозе (да тако кажем) по питању посла или ко зна чега другог.

 

Тек би неки скуп од десеторо астролога мого да много добро укаже шта и како, у супротном једном би било потребно доста времена па да све ''у пикадо bullseye" усклади.

 

А ево и Кућица госпођице FaiL

 

kucice.jpg

 

:icon_lol: Znaci Rogozub je Jarac, onda mi je jasnije.

 

Mozda bolje da se uhvatimo neceg konkretnijeg.

 

Negde ste pominjali u temi da 8 kuca ima (znacajnije) veze sa proslim zivotom. Moze malo sire objasnjenje?

 

Ја о томе не знам апсолутно ништа јер то никада нисам могао да проверим у практичном делу астрологије... :/ ваљда постоје неке теорије...можда Елит зна, чекамо њега.

Edited by Onime no Kyo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Navodno ta riba ima reputaciju odlicnog astrologa...ne u smislu da se kaci po Tvu posto pretpostavljam da su ti najveci lopovi...mada i ti si mi pominjao da cu ziveti u inostranstvu...Sto ja ne zelim...nikada...

 

pa ne ispunjava astrologija zelje. Imas potencijala za zivot u inostranstvu.

Kako se zove ta "zena"

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste.

al je uran retro, pa ako se nekom izjebe komp mojne da se cudi.

 

 

 

Sunce u vagi, što je ujedno i moj znak.

 

 

Tu je sine moj sunce u padu. Nista od jake lichnosti.

A dje ti je venera? Ona moz da ti izvadi situaciju. Al sumnjam da je pod dobrim aspektima cim te ovolko jebavaju za ribe.

Ti mu dodjes neki svaler bez pokrica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја нисам стручњак

 

 

OK...Iz svega sto si tu napisao zakljucujem da je ljudima bolje da idu kod psihologa ako ih interesuju neke stvari nego kod astrologa...

 

-----------------------------------

 

Домаћице, не мораш цео пост да цитираш...

Edited by Axeanosilas

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK...Iz svega sto si tu napisao zakljucujem da je ljudima bolje da idu kod psihologa ako ih interesuju neke stvari nego kod astrologa...

 

Nikako!!! :mhihi:

 

Barem ne kod BILO KOG psihologa, kao sto ne bi trebalo ni kod BILO KOG lekara, BILO KOG astrologa, BILO KOG prodavca na pijaci,itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Venera u devici, u prvoj kući, u konjukciji sa ascendentom i kvadratu sa neptunom.

 

Kako moze venera da ti bude u konjukciji sa ascedentom ako ti je asc u vagi? Sta venera na nultom asc na 29?

No, nebitno.

Sinko.. ti imas

1. Sunce u padu.

2. Veneru u padu ( kao vladara celog horoskopa)

 

Imam samo josh jedno pitanje? Imas neki planetu... koja nije u padu!? :)

 

Iz svega sto si tu napisao zakljucujem da je ljudima bolje da idu kod psihologa ako ih interesuju neke stvari nego kod astrologa

 

Apsolutly. Svaka predikciona metoda je apsolutno besmislena. Bar za sad.

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako moze venera da ti bude u konjukciji sa ascedentom ako ti je asc u vagi? Sta venera na nultom asc na 29?

No, nebitno.

 

Еее, а мене баш то ових дана копка! На пример, чика-Дупор каже да се за Венеру узима орбис од 7 степени. Да ли овде и даље говоримо о конјукцији, ако су асцедент и Венера у различитим знацима? Односно, да преформулишем: да ли позиција планета у конјукцији, а у различитим знаковима "слаби" ту конјукцију?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Еее, а мене баш то ових дана копка! На пример, чика-Дупор каже да се за Венеру узима орбис од 7 степени. Да ли овде и даље говоримо о конјукцији, ако су асцедент и Венера у различитим знацима? Односно, да преформулишем: да ли позиција планета у конјукцији, а у различитим знаковима "слаби" ту конјукцију?

 

Ne. samo znacajnije mesa prirode i daje znacajnije tezu konjukciju za tumacenje.

 

takve konjukcije su uvek jebena stvar ( za tuamcenje ) jer su retke, neistrazene i uplicu Prve pocetne stepene i krajnje stepene.

 

Inache to 7 stepeni orbris ti je tachnije 3.5 sto znaci da venera od asc-a moze da bude udaljena 4 stepena maksimum da bi to moglo da se smatra konjukcijom.

 

 

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ау, која си ти ленчуга од човека xD xD xD

 

:D :D

 

А овамо с друге стране изузетно амвбициозан...тип који обожава ''свој кутак'', а с друге стране невероватно воли своје ''уникатне'' пријатеље.

 

Ал' нећу ја ништа да радим, ипак је ту Уран у Јарцу тако да шипак од тога што ћеш ти нешто било шта и поверовати. Које си год? '89-'90?

 

ПА у суштини све је океј, не дозволи да се превише нервираш око породице и то је то.

Edited by Onime no Kyo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ал' нећу ја ништа да радим, ипак је ту Уран у Јарцу тако да шипак од тога што ћеш ти нешто било шта и поверовати. Које си год? '89-'90?

 

Sjebo sise. Uran je u strelcu. :) I saturn.

 

Koliko si siguran da ti j tachno vreme Jabba the Hutt, posto si ipak 29 ovna. A ne bivaljalo da se tumaci za ovna a da si asc bik. Zbog znacajno razlicitih priroda marsa i venere.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Душан

 

Јеси ли се бавио спортом? Капирам да су изузетно мале шансе да се подзнак Бик бави спортом...

 

On je rak.

 

Ako je u ascedentu ovan, mars u 12-toj + rak i bavio se sportom verovatno je to bio vaterpolo, ili plivanje.

 

A ako vise voli pisanje, poeziju, muziku, pevanje zbog venere u blizancima u trecem. I ako se bavi nekim vidom racunarstva, trgovine, nesto sto iam debele veze sa komunikacijom onda je bik.

Slobodna pretpsotavka.

 

Mislim da ce najbolje da nam otkrije Jabbina slika. Ako je visok i mrshav onad je bik jer je venera u blizanciama a izgled donosi dispozitor ascedenta.

 

ako je dobro razvijen, nizak, onda je (G)ovan.

 

i ako ga vole zhene onda je bik. Jer ima dobar aspekte venre u trecem meseca u petom lako smuva ribu i stupa u vezu.

 

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

volja moze da neutralishe sve energije koju shalju planete u odredjenim poljima,aspektima,i znacima.

 

ja ne porichem da postoji odredjena vrste energije koju donosi pun mesec,Sunce u Lavu itd jer su to ipak ogromne planete/zvezde sa jakim elektromagnetnim zrachenjem

 

ali ta vrsta energije ne moze da utiche toliko koliko energija koja postoji u choveku

 

stoga je veoma diskutabilno da li bi trebalo uopshte izuchavati astrologiju,a kamoli praviti neki kult od toga

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...