Jump to content

Astrologija


Recommended Posts

Па добро, битно за астрофизику. за астрологију и не баш много јер није применљиво...но, поново, радио таласи би, ако се узимају као облик утицаја, били на далеко нижем нивоу у односу на вишемиленијумске утицаје.

\

 

 

Ja smatram da je bitno i za astrologiju. MIslim da su frekvencije planeta upravo TO sto daje te rezultate. No treba josh da se proveri to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мислио сам на однос тога да је то, ако се на било који начин докаже, "ситна риба" :} у односу кретања свих циклуса итд. Јер, реално посматрано, радио таласи које планета емитује (или који се, због неког разлога одбијају од планете, или светлост, штагод) су далеко бржи од самог кретања планете и онда би се створио неки паметњаковић који би искористио то сазнање о емитовању да би доказивао како не постоји директан "утицај" нити одређено мењање сличних вештачки проузрокованих емитовања не утиче на људе. У суштини, радио талас нестаје што дуже путује.

 

Једноставно указујем на логичнију и, нажалост, опширну теорију поводом тога да је за читав развој човечанства као и резоновања одређеног утицаја на конту којих добијамо податке о некој одређеној особи исувише тачан, односно прецизан (некада ме плаши астрологија) управо захваљујући томе што се укомбиновала гомила разноразних утицаја (не само радио таласа), преламања светлости итд и да је битно посматрати далеко опширнију "слику", чак и изван онога што је познато у астрологији, да би се добио коректан ток усмеравања и доказивања.

 

Како год да сам окренуо, а пробао сам много приступа и опција, фактор времена је једини који ће показати коректност астрологије уколико буде наставила да се изучава овим побољшаним темпом. Дакле, од како је приступ књигама и информацијама постао слободан тако је и астрологија битно напредовала и отклонило се доста глупости. И, као потврду о овоме што причам, имам потврду кроз вид надолазећег периода технике (како је проповедано) и добу у којем ће се астрологија сигурно доказати на свеобухватној скали, прихватити, тотално уништити црквену догматику (не религијску, да се разумемо) и бити једна од најцењенијих области знања.

 

Има ту још гомила тога што нисам написао, но рекох да не дужим. Знам да ћеш разумети о чему пишем :] Поздрав!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мислио сам на однос тога да је то, ако се на било који начин докаже, "ситна риба" :} у односу кретања свих циклуса итд.

Ne slazem se.

Iz prostog razloga. Nekada su pristupali astrologiji sa jedne tacke gledista. Danas je generalno mnogo drugaciji mentalitet ljudi.

Danas vise sama simbolika nije dovoljna, danas svako moze da prica o tome raznorazne gluposti. Ovako ce biti jace i sigurica u danasnjem domenu.

+ MOcicemo da istrazimo, saznamo i odredjujemo stvari koje nismo mogli pre.

 

Јер, реално посматрано, радио таласи које планета емитује (или који се, због неког разлога одбијају од планете, или светлост, штагод) су далеко бржи од самог кретања планете и онда би се створио неки паметњаковић који би искористио то сазнање о емитовању да би доказивао како не постоји директан "утицај" нити одређено мењање сличних вештачки проузрокованих емитовања не утиче на људе. У суштини, радио талас нестаје што дуже путује.

Ali onime ne radi se o pukom kretanju planete u vidu ciklusa. Vec su ciklusi odnosi planeta kroz kretanje, odnosi frekvencija i njihovih rezultanti.

Једноставно указујем на логичнију и, нажалост, опширну теорију поводом тога да је за читав развој човечанства као и резоновања одређеног утицаја на конту којих добијамо податке о некој одређеној особи исувише тачан, односно прецизан (некада ме плаши астрологија) управо захваљујући томе што се укомбиновала гомила разноразних утицаја (не само радио таласа), преламања светлости итд и да је битно посматрати далеко опширнију "слику", чак и изван онога што је познато у астрологији, да би се добио коректан ток усмеравања и доказивања.

 

Budimo realni, nije dovoljno precizno. Retki su astrolozi koje srecem da su blizu preciznosti a josh redje knjige u kojima srecem neke precizne metode.

Neki se hvale tom preciznoscu ali nisam nesto impresioniran.

Zadnji koji se tako hvalio je zavrsio tako sto mi je pricao da lazem i izmisljam i da on ili sve tachno pogadja ili ja izmisljam. Kontas kuda to vodi...

I nisu to izolovani sluchajevi u kukolji u zitu. Precizni astrolozi su izolovani sluchajevi. Oni koji mogu da razmisljaju u stilu starih astrologija ( ne pricam o tradicionalistima vec o onima iz mesopotamije grcke itd ) Oni koji mogu da razumeju tu psihu i simboliku. Retki su takvi.

Како год да сам окренуо, а пробао сам много приступа и опција, фактор времена је једини који ће показати коректност астрологије уколико буде наставила да се изучава овим побољшаним темпом.

ISkreno sumnjam.

Дакле, од како је приступ књигама и информацијама постао слободан тако је и астрологија битно напредовала и отклонило се доста глупости. И, као потврду о овоме што причам, имам потврду кроз вид надолазећег периода технике (како је проповедано) и добу у којем ће се астрологија сигурно доказати на свеобухватној скали, прихватити, тотално уништити црквену догматику (не религијску, да се разумемо) и бити једна од најцењенијих области знања.

Има ту још гомила тога што нисам написао, но рекох да не дужим. Знам да ћеш разумети о чему пишем :] Поздрав!

 

Knjiege ne uce dovoljno. Knjige uce povrsno.

Astrologija je postala pristupacnija to stoji, ali ta informacija obichnom coveku josh vise je informacija skeptiku. Pa su debate i dokazivanja sve taza.

 

Problem je u tome sto ne postoji metod da se proveri cija je tehnika ispravna i zasto. Jednostavno moras da RAZMISLJAS isto kaao ta osoba. U nauci moras da prihvatis samo odredjene kriterijume razmisljanja ovde celu sliku.

 

Drugim recima ako recimo krenes da ucis samo po imsiragicima - kukala ti majka. Super oni objasnjavaju gde lake primere i malo dete moze da tumaci. Al ista sa tezim?

 

80 % ljudi moze da provali 40 posto nekog natala na osnovu astrologije.

19 % moze da provali do 50 procenata.

 

Od 50 - 100 moze da provali jako malo ljudi. I ne zahvaljujuci knjigama i informacijama vec zahvaljujuci nacinima razmisljanja.

 

Ne mozes kroz knjigu da preneses nacin razmisljanja starog coveka modernom coveku.

 

Ko ga shvati, shvatio ga je i bez knjiga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Па знаш и сам какав је Уран у Стрелцу...какве црне идеје других људи :] ? Поготово астролога...

 

Сада, не видим како можеш да се не слажеш с односом Сатурна. Ако су радио фреквенције у питању, односно радио таласи то би значило да су и најосновнији организми, односно микро организми били у стању да се усклађују према истим радио таласима и да на конту тога еволуирају, што не може бити тачно нити може да важи за живе организме. Сам процес креирања, кроз биохемијски процес, је логичан. Било какво доказивање астрологије САМО на основу радио таласа је апсурд. Сама теорија астрологије лежи у "све утиче на све, на овај или онај начин". Проблем је тај што су људи узели да изучавају астрологију (или како год да је назовемо) како њима прија. У суштини све научне области врло лако могу да спадају у астрологију, када би неко желео да исту усмери к том смеру и омогући опширнија схватања која би евентуално водила к сакупљању и математичком прорачуну свих знања на конту чега би астрологија постаја један од убедљиво највећих (нај компликованијих и свеобухватних) језика споразумевања.

 

Превласт бих дао светлости, односно УВ зрачењу (који је у стању да разори ДНК као секундарну основу за почетак еволуције која је "играла" како галаксија "свира", односно светлост), нијансама боја (рефлексија), гравитацији не само сунчевог система него читавом складу галаксије (без обзира колико деловало да се споро креће, односно помера) итд. Дакле, мора да се креће од најситнијих организама и да се прате њихова еволуција, полако склапајући слагалицу живота...иако није познато ШТА је та "манифестација живота"...

И, најбитније од свега, хронолошки фактор!

 

На конту Сатурна желим да кажем да, када је реч о читавој астрологији и дојму фаталистичног погледа, ово што је откривено је ништа наспрам онога што ће бити откривено. Плашим се људи који би негирали астрологију на конту овог открића. Указујем на фактор хронологије обзиром на брзину кретања радио таласа у односу на споро кретање планета, односно звезда и сл. Као један од утицаја можемо да узимамо у обзир и (не)постојање тамне материје.

 

Према открићу, ако би се радио таласи узимали као једини утицај којим би се доказивала астрологија (што сматрам сулудим), на скали биохемијског односа, сваки човек би био "радио пријемник" захваљујући наелектрисању унутар мозга - али онда би све могли да сведемо на домет до Јупитера... Дакле, између Сунца и Јупитера би постојао тај "наелектрисани" склад, мало електрона, мало миона. У суштини то је све магнетосфера због тога што Јупитер има изузетно брзу ротацију (гасовита је) као и огромне количине металног водоника.

Сличан случај је и с Сатурном пошто и он, у себи, садржи метални водоник али његова магнетосфера је доста мајушна и недовољно јака да би се пружала...

Али у читавој причи фали субатомска физика, између осталог функције соларних неутрина, односно такозвани "Ghost Particle".

Могу и да указујем на геомагнетске олује (због којих и настаје аурора бореалис и сл, а то заправо долази с Јупитера) које се догађају

Елем, указаћу ти на њих као један од веродостојних односа.

 

http://www.pbs.org/wgbh/nova/neutrino/

 

In this program, NOVA probes the secret ingredient of the cosmos: swarms of invisible particles that fill every cubic inch of space and just may explain how the universe was created. Trillions of ghostly neutrinos move through our bodies every second without us noticing a thing. Yet without them the sun wouldn't shine and the elements that make up our world wouldn't exist. This program explores the 70-year struggle so far to understand the most elusive of all elementary particles, the neutrino.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Bili smo danas u planetarijumu u Novom Sadu sa faksom i onaj čika tamo što radi držao nam je predavanje od nekih sat ipo vremena... Između ostalog rekao nam je da su astrolozi budale - tim rečima.

 

Osim toga reče jednu interesantnu stvar: da uopšte nije tačno da se Sunce u vreme rođenja današnjeg čoveka nalazi u tom sazvežđu koje je predviđeno današnjom astrologijom. Kaže da tako nije (lupiću) već jedno 400-500 godina i da ako se već zamlaćujemo glupostima treba zapravo da čitamo onda horoskop za jedan znak pre jer je Sunce za vreme našeg rođenja bilo u tom sazvežđu.

 

Samo kažem šta je čova rekao, molim bez flejma po meni. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bili smo danas u planetarijumu u Novom Sadu sa faksom i onaj čika tamo što radi držao nam je predavanje od nekih sat ipo vremena... Između ostalog rekao nam je da su astrolozi budale - tim rečima.

 

bravo za ciku.

 

Osim toga reče jednu interesantnu stvar: da uopšte nije tačno da se Sunce u vreme rođenja današnjeg čoveka nalazi u tom sazvežđu koje je predviđeno današnjom astrologijom. Kaže da tako nije (lupiću) već jedno 400-500 godina i da ako se već zamlaćujemo glupostima treba zapravo da čitamo onda horoskop za jedan znak pre jer je Sunce za vreme našeg rođenja bilo u tom sazvežđu.

 

A ja cu da ti kazem da je cika budala.

Zasto? Zato sto poznaje astronoimiju a ne astrologiju.

 

Znak je podela "sazvezdja" po eklitpci sunca. Dakle strelac jarac, riba, vaga itd. sta vec. I to sam vec objasnjavao ovde kako ako se ne varam.

Dakle kada sunce "kruzi" oko zemlje prema Geocentrichnom sistemu ono dakle ima kruznicu ( ekliptiku tacnije ) koja otprilike moze da se podeli na 360 stepeni.

 

Dakle to je znak. Mesto gde je sunce u odredjenom dobu godine na svojoj ekliptici.

 

Sazvezdje sa druge strane Je skup zvezdi, koji se pomera svake godine za jedan stepen zbog procesije zemljine ose.

Dakle, bas bih voleo da odem u planetariju i da ga pitam zasto jede govna o stvarima koje ne poznaje, nije naucno a ni eticki.

 

Na kraju krajeva ASTROLOSKI ZNAK, i SAZVEZDJE NISU JEDNO ISTO.

 

Samo nose ista imena? Zasto?

 

Pa kada bi ti trebao da imenujes parce neba na kom je sunce odredjenog doba godine, po cemu bi ga imenovao? Po prvoj slici koju vidis na nebu - sazvezdju.

Verov'o ili ne, ja pisem knjigu o astrologiji, i to je jedna od prvih stvari koje pominjem.

Mnogi misle da su znak i sazvezdje isto jer nose ista imena. Medjutim astrolozi to vec pre 25 hiljada godina jasno znaju da nisu.

Jednostavno josh helenisticka skola astrologije ( sto je to - ta koju danas koristimo ) zna da se sazzvezdja krecu, i ne svedoci isto o znaku i sazvezdju.

 

Sa druge strane nauka ce tako isto da kaze da su ljudi nekad verovali da je zemlja ravna i da sunce kruzi oko nje?

Sto opet nije tachno. Zvanicna nauka u doba kada je postojala astrologija - nije postojala.

Tachnije astrologija moze da se smatra pra naukom naukom.

Naravno dans bez problema PSEUDO NAUKOM.

Isto kao sto prva medicina moze da se smatra PSEUDO MEDICINOM. Ali opet ne menja cinjenucu da je majka moderne.

Astrologija nije majka astronomije, vec kosmologije, statistike, Fizike, AStrofizike, Psihologije.

 

 

"Nauka" je krenula da postoji sa stvaranjem Rimokatolicke crkve. I ta nauka je prihvatila stavove Aristotelove skole, koje je dobila preko aleksandra makedonskog.

 

 

 

Lako je kenjati o bilo cemu sto ne poznajes, bez odredjenog eksperimenta.

 

Jedini covek koji je sproveo KOREKTAN i ispravan kao i pozitivno rezultujuci Eksperiment je Misel Gloken. Koji se zbog pritisaka Akademamaca na kraju ubio.

Cak je i poceo sam da govori protiv svojih eksperimenata, ali, statisticki dokaz govori sam za sebe.

Edited by l3s26

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

LOLZ

 

 

Ajte malo o kombinaciji Devica podznak Rak, bas me interesuje vase strucno misljenje.. Nalazio sam neke paralele u nekim opsttim horoskopima, ali natalnu kartu znam da ne zelim da radim u zivotu :P

 

 

:) :) :)

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Тешко да ћеш без наталне карте добити иоле стручно мишљење.

 

Могу ја сутра-прекосутра (сада сам преуморна) да искуцам нешто уопштено о Сунцу у Девици и Асцеденту у Раку, али то ће управо и свести на неколико паралела. Оно што неки положај даје сам по себи може да апсолутно нема везе са конкретним случајем, ако су остали елементи карте тако распоређени да је важност посматраног положаја минорна.

 

А сад се заинтересовах: зашто, забога, "не желиш да радиш у животу" наталну? Донекле ми је то јасно код људи које ич не занима астрологија, ал' да неко пита уопштено, а неће конкретно... Хм.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neke stvari mozda je bolje covek da ne zna, a i ne valja ni da se istripuje, jer ko ipak garantuje da je natalna uvek i 100% tacna, a sad to opet moze da predstavlja izvestan pritisak... i to ne valja... bar ja tako reagujem..

 

F`ala `u svakom slucaju ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Pozz od mene, ja sam otvorio ovu temu za vreme vladavine imperije a la "prince of drunkness de la Perica a la Lesi kerojeb".

 

Devica - Rak kombinacija ukazuje na to da si isuvise u svojim tripovima za bilo kakvu ozbiljnu komunikaciju :] dok s druge strane apsolutno ne verujes u horoskop nego ti je samo dosadno sto dalje dovodi do toga da se tvoj ascedent, jednom recju, definitivno zalaze za otkrivanje i spoznaju ali je isuvise "uplasen' da dela na svoju ruku i trazi odgovore. Takoreci, mrzis filozofiju ali volis da mastas.

 

Kao sto vec i sam zakljucujes, post nema veze s vezom i idi uradi natalnu kartu - bolje ces se osecati. Nakon toga popij sokic i uzivaj u dnevniku na RTS-u.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...