Jump to content

Disciplin A Kitschme


salebghouse

Recommended Posts

to je, ova postava definitivno ovako zvuci, i izgleda da ce malo sta menjati. za sada mi fali neka brza pesma na novom albumu, i definitivno mi treba jos malo vremena da udje u usi. ceka se cd, cini mi se da ce se pesme malo razlikovati, pa da vidimo. tekstovi su zacudjujuce zarazni.

 

http://www.youtube.com/watch?v=Y-TUMZ3EvJA

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Nakon što su objavili album skraćenom free download obliku na Exit online etiketi, Disciplin A Kitschme je objavila i CD izdanje albuma u integralnoj verziji, pod okriljem diskografske kuće PGP RTS.

Grupa je takođe potpisala ugovor i sa Croatia Records , tako da će se CD licencno pojaviti i na teritoriji Hrvatske I Slovenije.

Povodom svega ovoga , kao i o nastupima na Exit festivalu, Koja je izjavio:

 

“Pre svega treba objasniti situaciju oko novog albuma, pošto nekima nije jasno: ono što je na Exit-ovom sajtu postavljeno za besplatni download je skraćena, novonastaloj situaciji prilagođena, verzija albuma. Dakle, sve pesme dostupne za download traju između 3 i 4 min, dok su na CD-u u svojoj pravoj dužini, između 6 i 9 minuta. To nam je i bila ideja vodilja pri snimanju albuma: odsvirali smo sve strofe i refrene u prvih 4 minuta, da bi se kasnije otisnuli u neobuzdani jam-session.

 

Koncept albuma danas je prilično narušen, naime, autor ne vidi mnogo razloga za album na kojem se nalazi deset ili više novih pesama, pošto je moguće download-ovati samo jednu, dve ili koliko neko želi pesama, dakle, ne znači nužno da će neko downloadovati ceo album. Ako dodamo na to i hendikep u kojem mi ovde još uvek jesmo, a to je nemogućnost kupoprodaje klikom preko neta, na čemu se download i zasniva, shvatićemo da jedan autor danas ima jako malo podstreka, naime, oduzeta mu je jedna od motivacija pri kreiranju nečeg novog, nečeg što ima početak I kraj.

 

Nastupi Disciplin A Kitschme na Exit.u su bili vrlo uspešni, sa nama je svirao i Jurij Novoselić Kuzma na el. klaviru, inače nekad i saksofonista u Disciplini kičme, koji je bio gost i na snimanju albuma, dodavši još jednu boju celokupnom zvuku i izrazu ove grupe. Svirali smo u dva navrata, na Main stage-u, zajedno sa Big Audio Dynamite, što mi je posebno drago, kao i na Exit Music Live bini, što je bio deo dogovora oko download-a. Po reakciji mnogobrojne publike ispred Main stage-a, koja je npr, složno sama otpevala stihove pesme “Neukusu treba reći NE”, a koju je mogla da čuje jedino preko neta, shvatio sam da nam je sve zajedno ovo uspešan potez..

 

Inače, na albumu “Uf!” pored Kuzme,. imamo i gosta na kongama (Ronald Anžur), kao i na australijskom primitivnom instrumentu didjuridu-u, kojeg je zdušno produvao Đorđe Lukić Rahaja. Album je sniman u studiju Banana sistem, snimatelj je bio Branislav Petrović Banana, koji je otpevao i prateći vokal u pomenutoj pesmi o neukusu. Mix i mastering su urađeni u studiju Prljava soba Gorana Vukojčića, a postmastering kod Vlade Negovanovića u studiju Sky.

 

Do kraja leta diskografska kuća Odlični Hrčak odštampaće album i na vinilu, tako da će posle petnaestak godina, jedan album Discipline ponovo biti objavljen i kao gramofonska ploča! I to je neka lagana uteha u ovom ogoljenom vremenu surove matematike..."

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

sluzimo narodu B)

 

obrati paznju na kupindo i slicna mesta, verovatno se tu jedino moze naci, nekad je to izdao metropolis i brzo je otislo. ^ono je inace bonus sa vinila, nema ga ni na disku

Klasican prevara bend koji je izrastao na krilima tzv. novog talasa, muka mi je od toga...

Imam postovanje za Kojino sviranje, cak i za sve to sto su tokom godina ''uradili''!

Ali...

Dosadno.

I prevazidjeno, davno ( hocu reci - ako je nekada i bila fora sada je bzv. ).

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...