Jump to content

Generalna tema


КЈО

Recommended Posts

A dobro, to nije ništa novo. Redovno se radi puko portovanje sa konzola na PC. Iako volim da igram na PCu apsolutno opravdavam razvijanje igara prvenstveno za konzole jer je PC gaming community ubjedljivo najgori, i ima ozbiljnih problema sa piraterijom.

Imam neku neobjašnjivu potrebu da branim PC gaming, a i ovo što si rekao je blaga nebuloza. Ne vidim zašto bi PC gaming community bio najgori. A što se piraterije tiče... Nigga, please, ima je svuda. I u jednako velikom broju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam neku neobjašnjivu potrebu da branim PC gaming, a i ovo što si rekao je blaga nebuloza.

Srećom imam par PC originala pa pratim i oficijelne forume gdje se ljudi žale na najmanje probleme kao da su apokaliptični. PC gejmeri su previše razmaženi i neopravdano smatraju sebe za elitu, to je činjenica. Pa je stoga i muka developerima pravit igre za PC.

 

Piraterije NEMA u jednako velikom broju, developeri mnogo više gube na PCu.

http://www.eurogamer.net/articles/2011-09-30-how-bad-is-pc-piracy-really-article

http://www.eurogamer.net/articles/2011-11-18-arma-2-dev-bohemia-shares-alarming-pc-piracy-statistic

Na primjer.

Ima je svuđe ali nikako u istoj količini.

Edited by Andrija Smith

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prolazio sam i ja kroz te faze.

Prvo sam bio tinejdzer zaludjeni kozolas koji nije podnosio PC. Onda sam uzeo PC i potpuno batalio kozole, da bih se sada, nakon vise godina PC gejminga, vratio svetu konzola. Jednostavno se osecam tako. Necu potpuno bataliti PC, kao sto sam rekao ranije, ima tu kultnih naslova koji su vredni igranja i nakon vise godina, ali da se bakcem sa konfiguracijama i ostalim glupostima, nikad vise.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne shvatam cemu tolika fama oko igrica i njihovih zahteva, imam iste komponente vec jace od 2 godine i jos uvek mi se sve podesava na High :confused: Gde je to famozno zastarevanje? Kapiram da su ga izmislili debili koji osecaju da im pisa nestaje ako ne mogu apsolutno sve igre da stave na sega mega giga visoka podesavanja.

Na Xbox republici recimo vidjam ljude koji kukaju kako je igrica losa (i to neka u kojoj je prica najbitnija stvar) 'zato sto nema najbolju mogucu grafiku'. Nema veze sto izgleda fenomenalno, 'nije to to' ako ne kolje sve igre napravljene pre nje.

Edited by MissionVao
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam poslednji put apdejtovao konfiguraciju pre jedno 3-4 godine. Vec sam zaboravio sta imam tu, taj komp mi je ostao u Srbiji i sad planiram svakako da kupim novi. Ne volim laptopove generalno, i sada ga koristim samo iz nuzde. :)

 

Kod mene nikada nije bila sustina da igram na max high podesavanjima, jer nisam u gejming svetu samo radi grafike i o tome sam vec dosta pisao. Radi se o konstantnom podesavanju raznoraznih sitnica koje mogu lako da iznerviraju. Skyrim je dobar primer. Koliko ljudi sa najnovijim konfiguracijama nije moglo da potera igru poput onih sa starijim masinama iz tamo nekog levog razloga?

Nije dakle samo problem kupovina novih kartica i memorija na svake, recimo, 2-3 godine, vec treniranje zivaca hoce li ova igra raditi kako treba, bez bagova, ili moram da prodjem kroz lavirint sitnih dzidzabidza kroz instalaciju i nakon nje, kako bih uzivao onako kako treba.

Drugo, ja sam licno ponovo poceo da se interesujem za konzole, nevezano za kritiku prema PC gejmingu. Jednostavno mi se sve to opet svidja i interesuje me, i verujem da je kod mnogih koji se odluce na takav preokret, ista situacija.

Konzole imaju posebnu draz, sve sto zelim jeste da ubacim cd i igram, bez nerviranja hoce li sve to raditi. Nerviranje oko same grafike je cini mi se rezervisano za mladje generacije, odrasle uz fensi grafiku, efekte i eksplozije. To je sve na sta obracaju paznju. Ja sam na svu srecu odrastao u zlatnom dobu igara i znam sta je prava vrednost gejminga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prelistao sam pre desetak dana jedno šezdeset brojeva "Sveta Kompjutera" pre nego što sam ih se otarasio. Zabeležio sam sve igre koje su mi se učinile zanimljivim, a da ih nisam ranije igrao. Ko će da išćekuje COD koji se pređe za jedno popodne, kada ima kvaliteta na sve strane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prolazio sam i ja kroz te faze.

Prvo sam bio tinejdzer zaludjeni kozolas koji nije podnosio PC. Onda sam uzeo PC i potpuno batalio kozole, da bih se sada, nakon vise godina PC gejminga, vratio svetu konzola. Jednostavno se osecam tako. Necu potpuno bataliti PC, kao sto sam rekao ranije, ima tu kultnih naslova koji su vredni igranja i nakon vise godina, ali da se bakcem sa konfiguracijama i ostalim glupostima, nikad vise.

To je to, samo što sam ja eto malo ranije počeo "ponovo" sa konzolama.

PC gejming je kul, ali ako ti je otac šeik pa ima para to da finansira.

 

I PC igrači previše pažnje daju nebitnim stvarima u vezi igre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koju konzolu/e igras?

 

 

Lou - Ja i dalje cuvam kolekciju Sveta Kompjutera, i dalje mi je zao sto sam jos davno bacio neke stare brojeve, dok je jos papir bio na nivou kvaliteta toalet papira. Ovaj put necu ponoviti gresku, cuva se sve to, greota baciti. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јел зна неко где код нас (и да ли уопште) може да се нађе Сега конзола? Било која.

 

http://www.kupujemprodajem.com/search.php?action=list&data%5Border%5D=relevance+desc&data%5Bkeywords%5D=sega&submit%5Bsearch%5D=Tra%C5%BEi

 

ima ovde sto-sta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo kasnim, ali da se nadovežem na priču o PC problemima. Kada sam uzeo novu grafičku kartu, Asusovu GTX560 bio sam oduševljen performansama, ali me je čekalo neprijatno iznenađenje. Rekoh hajde da igram Empire Total War sad kao čovek, pošto me igra smorila uglavnom zbog očajne grafičke karte sa kojom igra nikako nije radila kako treba. Kad ono, igra ima problem sa GTX560 i pre pojave menija počinje neko ludilo od baga, nekakve linije, treptanje, svira muzika iz menija a nema menija :mhihi: Ipak, za različite žanrove različita mašina, za nešto je bolji PC a neke stvari je bolje igrati na konzolama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strategiju jednostavno nikada ne mozes igrati na konzoli. Jednom sam probao Warcraft II na soni kec, i poludeo sam :D Kakva blasfemija xD A takodje i za pucacine, nije mi jasno kako igrati na konzoli :/ Stvarno nisam vest u dzojstiku, sto se tice pucacina. Nije to ta brzina i preciznost kao kod misa. Halo 2 sam probao na xbox-u, i ono, okej, ali daj ti meni misha. Inace za sve ostalo, RPG, i ostale skoro zanrove, konzole jedu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...