Jump to content

Generalna tema


КЈО

Recommended Posts

FPS na konzolama je cisto govno. Jebote, igras pucacinu na dzojstiku, dalje ga bilo.

 

као и стратегије

 

једино што је боље одрађено на конзолама су туче, плус су спортске симулације поприлично изједначене на компу и на конзолама (у овом случају, конкретно Сони 3)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lunar je u pravu. Uvek cu pre igrati sa dzojstikom nego na tastaturi, a sonijevi dzojstici su bez premca i ne mogu se takvi nabaviti za PC.

 

O, da, mogu.

 

Nego, sto se tice Shadowrun-a, igra je dosta dobra. Pozitivne strane su taj staromodni RPG vajb, klase, i slicno, prica i fenomenalan editor. Ono sto mi mnogo smeta jeste nedostatak opcije save (WTF?) Dakle, igra ima samo autosave na odredjenim lokacijama, i to je to. Druga stvar jeste velika linearnost, sto nikako ne odgovara ovakom tipu igre. Treca stvar jeste da ima malo oruzija za sada, ali dobro, nije to ni bitno toliko. U sustini dobra je igra, odise starim rpg kultovima, i svaka cast za Kickstarter. Zahvaljujuci njemu ocekujemo i duhovnog naslednika Planescape-a.

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

ја сам имао пресликан џојстик са Сонија за комп. потпуно је све исто, изглед, аналог ручке, чак су и на дугмићима икс, троугао, коцка и круг, а не као обично А, Б, Ц и Д.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vi ne znate razliku izmedju dzojpeda i dzojstika, a busate se u grudi (sise) kako ste "gejmeri".

 

Konkretno, strategije, avanture, pucachine i bilo koja sandbox igra su bolje uz misha i tastaturu (autoejm je lejm, ko ne zna da nanishani protivnika - govno je u igranju igrica).

Tuche, platforme, sport - to je za konzole dushu dalo i na to sam troshio detinjstvo. Svako svoju prednost ima i zato smatram da je nepravda ja jedan RDR poseduej samo konzolnu varijantu.

 

Da editujem - "Telltale games" pre pamtim po izvanrednom preuzimanju "Monkey island" franshize, nego po nekakvim zombi kurcima kojima je trzishte preplavljeno.

Edited by Vuk
  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da znamo koja je razlika, stavise posedovao sam i jedno i drugo, ali jednostavno to je nesto sto je ostalo jos kad smo bili klinci, igrajuci segu, soni i slicno. Tako i sada zovem tim imenom. A taj novi Monkey je ok, ali originali su mnogo bolji. A Walking dead avantura je odlicna, i tu nema sporenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da znamo koja je razlika, stavise posedovao sam i jedno i drugo, ali jednostavno to je nesto sto je ostalo jos kad smo bili klinci, igrajuci segu, soni i slicno. Tako i sada zovem tim imenom. A taj novi Monkey je ok, ali originali su mnogo bolji. A Walking dead avantura je odlicna, i tu nema sporenja.

 

Nisi ti video Spektrum i Komodor.

posedovah bash 64-u, ali na diskete, nisam morao da namotavam kasete za igrice.

Edited by Vuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

elem onaj walking dead avantura je klanje.jel' serija upola dobra?

 

Niej bas, ima dosta drame i kilavljenja. Mada nije sranje u principu, da ima i dalje na Fox Crime, gledao bih u trenucima dokolice :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Vi ne znate razliku izmedju dzojpeda i dzojstika, a busate se u grudi (sise) kako ste "gejmeri".

 

Mislim da to svi znaju ali nema potrebe da se busaju u grudi ko da su otkrili Ameriku. U narodu se kaze dzojstik. Necu pricati gejmped da me ne bi smatrali cudakom. :mhihi: Tesko je naci te Sony edition for PC. Ja sam jednom nasao ali od tada kurac. Uzmes ove neke i ma koliko ih platio nije to to.

 

Pucacine ne volim da igram i nikada mi nisu na duze vreme privlacile paznju. Jedina pucacina koju ja cenim je WOT, a to je online igra. Svaki fudbal na Soniju je svetlosnim godinama bolji od onih na PC-u.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapravo ta prica je aktualna od 2001 pa sve do danas.

Ajmo prva stavka cena. Sony 4 kada izadje kostace 400--500 evra, PC od 400-500 evra je veoma slab i u ni jednom univerzumu ne bi mogli da se porede sa strane hardvera. Ja kada dam 400 evra za PS4 sada, ja znam da će mi ta investicija bez ikakvog upgradea trajati barem 5 godina. Ja ću PC od 600 evra, morati za to vreme makar jos jednom da updatujem hardverski, ako ne i tri put. Sa sonyem nikad neces imati strah dal ce nesto da ti laguje ili ne radi, posto svaka igra radi 100% na 60 FPS.

 

 

Ово уопште не пије воду. Не са стране хардвера, ту си потпуно у праву, али заборављаш да и игре коштају новаца, барем ако хоћеш да играш ориђинале. На компу за 200-300 евра можеш да набациш стотине квалитетних оригинал игара (ко користи Steam + купује bundle-ове зна о чему причам, а ко није упућен, трк на https://www.humblebundle.com/ и купуте пакет од 6 одличних игара за цену лименке пива), а на конзоли 4 игре и да их вртиш годинама.

Edited by Stefan34
  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo to, a koliko se krecu cene igara za Sony? 7000 hiljada?

Konzole su DOSTA KVALITETNIJE a PC je isplatljiviji...

 

Ista prica kao i sa muzikom,ako ti se dopada neki bend pazarices original disk ili plocu a ako random slusas skinuces mp3.

Ako si gamer i uz to kolekcionar,uzeces original igru za KONZOLU i uzivaces u bookletu i peglati bez "crackova,pathova i ostalih sranja" kao covek :).

Edited by Lord Iffy Boatrace
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...