Jump to content

Generalna tema


КЈО

Recommended Posts

ja batalio na drugom ostrvu

besmisleno teška igra, a da urnišem džojped kliktanjem samo da bih prešao tu igru, ne pada mi na pamet

čak mi nije bila ni zanimljva - priča tupava, sve bosovi, dosadno

 

probaj Hollow Knight, to je savršenstvo od igre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja crna priča? :haha: Imaš uvod i kreće tepanje.

 

Pa i jeste baš teška, ja sam pojedine nivoe kad sam solo igrao morao u neki trans da upadam da bih prešao. A najbolje je što kad završiš igru, svaki level može na Expert da se igra. To sam samo malo krenuo i batalio :mrgreen:

 

Grafika i muzika su melem, bosovi kreativni i vuče te da ih utepaš čak i kad ne ide. Nivo endorfina po svakom bosu pređenom je off the charts.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa to, sve šolje na misiji uterivanja dugova, wtf

najgore je kad ne stisneš jebeni skok na vreme, pa umesto da uhvatiš ono jebeno roze sranje, popušiš život, to me je baš nerviralo

 

Hollow Knight mi je potpuna suprotnost

bosovi na koje nailaziš u toku igre su slične težine, ali je igra mnoooogo zanimljivija i lepša od Cupheada

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa to, sve šolje na misiji uterivanja dugova, wtf

 

Jesi ti igrao pre neki platformer, sajdskroler ili sl. ikad pre ovoga? :haha:

 

Kao da mi je neko rekao da nije igrao Mortal Kombat kao mali jer nije mogao da se poistoveti sa likovima. Solidan nivo šoka izjave.

 

pa to, sve šolje na misiji uterivanja dugova, wtf

najgore je kad ne stisneš jebeni skok na vreme, pa umesto da uhvatiš ono jebeno roze sranje, popušiš život, to me je baš nerviralo

 

Hollow Knight mi je potpuna suprotnost

bosovi na koje nailaziš u toku igre su slične težine, ali je igra mnoooogo zanimljivija i lepša od Cupheada

 

Ne znam, probam nekad ako stignem, ali samo preko skrinšotova, npr, ne može ovo oku da mi bude nikako lepše od Cupheada. Ceo taj šmek starih crtaća mnogo lepo prenet i sve klizi fenomenalno, čak i sa 90% ekrana kada popunjeno letećim sranjima (od kojih umreš).

 

A to za roze što pominješ se nadovezuje vežbanjem, kao i ostale stvari u igri (doduše ima momenata kad znaš i od RNGa da zavisiš, to jeste najfrustrirajući deo)... Tako da, šta, Hollow Knight zanimljiviji jer je lakši? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije isto raspoloženje sad i pre 20 godina, pa zato ne igram Looney Tunes i Panic Restaurant danas, nego druge stvari

 

i ne znam gde piše da je zanimljiviji zato što je lakši, čak sam i napisao da su bosovi slične težine, s tim da ne znam da li Cuphead ima nešto tako teško kao što je Nightmare King Grimm

svakako mi nije ideja da se diskutuje koja je igra bolja, nego sam pomenuo HK čisto kao preporuku, sa nekoliko svojih utisaka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ono, ni ne piše što je zanimljiviji. Nisam ni ja tvrdio da je Cuphead bolji ili zanimljvij od nečega što nisam igrao, samo mi absurdno da u par rečenica o Cupheadu se dotakneš priče.

 

Meni za igrice bogami isto raspoloženje vazda, zato mi ovaj Cuphead tako i legao dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hollow knight i cuphead iako platformeri, imaju različite prioritete.

i meni HK mnogo više legao zbog veličine, istraživanja, misim celog tog metroidvania tripa.

ali i cuphead je šećerlema, vizuelno zaista predivna, muzika, neki pozitivni osećaj bez obzira na frustracije.

 

ono što kod HK jeste bolje - kontrole su fenomenalnei jako precizne, imao sam osećaj da i kada se mučim da je to samo zato što pojma nemam, dok kod Cuphead i ne baš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

metro exodus - previše lako na hardcore (a neću da igram na ranger jer mi je glupo bez nišana)

nešto što me iritira je što izgled "resursa" u kutijama po svetu nema nikakve veze sa onim što se dobija kad se pokupi. tako npr. vidiš pregršt patrona, a ispadne da si pokupio municiju za revolver i malo skrepa

to kako možeš da nabudžiš revolver u prvoj zoni obesmišljava većinu kasnijeg oružja. dovoljan je za sve okršaje, i na daljinu i na blizinu. pogotovo je nepotreban pravi snajper koji se nalazi dosta kasnije. valjda bi bilo logično da ti, poradi snajperisanja, igra prvo pruži snajper, sa svim ograničenjima koja idu uz njega (pogotovo retka municija, za razliku od revolvera), a tek posle ti da opciju da oružje koje je i inače fantastično možeš pride da koristiš i kao (tek neznatno slabiji) snajper i tako dobiješ ultimativno multifunkcionalno oružje. neobičan konceptualni promašaj. revolver ima i tu prednost da se s njim na igračevom modelu vidi motion sensor (besmisleno moćan neutralizator jump scare-ova), za razliku od npr. bulldog-a.

prvi čin je okej, ali nekako nije metro i nema da ponudi ništa što prevazilazi ranije dve igre. površina, otvoreni deo zone, iako jeste tehnički zaista otvoren za razliku od last light-a, zbog linearnosti i malog broja kvestova uopšte ne figuriše kao sandbox, pa se doživljaj i ne razlikuje od istraživanja većih nivoa iz ranije dve igre. mini-dileme iz zatvorenih nivoa sa pomalo grananja iz starog metroa - da li da uđem u mrkli mrak krvi i govana levo ili u mrkli mrak side i strahova desno - imaju deset puta više supstance od izbora da li da odem na ovaj ili onaj upitnik na mapi, šetajući po jednoličnoj i nimalo strašnoj zoni.

druga zona je tematski još manje metro, ali je zato čist fallout (pustinja), i iz tog ugla ima skroz legitiman vajb, ali ostavlja utisak nedovršenosti i površnog dizajna. npr. u jednom hangaru kad te napada veći broj mutanata tu se nekim čudom nađe razbacano uber apgrejdovano oružje i tzv. gatling. kao da već u toj fazi igre nemaš "adekvatno" oružje protiv mutanata (skriptovano je da si već dobio objektivno najjače anti-mutant oružje, sa zapaljivom municijom)... ima dosta takvih glupavih pomagala. 

dijalozi su ok napisani, ali je engleski voice acting ipak malo debilan i od neprirodnih pauza moze da se rikne. 

u mnogim stvarima, većini što nisam pomenuo, igra je na nivou prethodne dve. sve u svemu, malo slabije i malo ispod očekivanja, ali i dalje vrlo dobro. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja hteo da uzmem nove procesor i grafiku zbog ovoga, ali ipak sačekao i čini mi se da je generalni utisak da igra zaslužuje ocenu 80/100, tako da može još da sačeka
gledao sam sve trejlere, nisam nešto oduševljen, deluje mi kao da je izgubljena atmosfera iz keca
već u Last Lightu je bilo dosta manje i igra je imala dosta elemenata koji su me podsećali na Doom, novije Wolfensteine i slično, a sad baš deluje da nema ni traga od onog straha iz 2033

Edited by Underkuruz

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Uzeo da igram prvu igru ove godine :D Baba is You

 

 

Logička igra gde se rečima utiče direktno na ponašanje elemenata na ekranu, istovremeno i opuštajuće i vrlo okupirajuće. Ono, sednem da odmorim mozak posle posla tako što ga napinjem :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobra igra :)

ja igram rage2, napucavanje je odlično, ali me baš smara open world, mnogo bi bolje leglo da je streamlined...

pre par nedelja prešao pathfinder: kingmaker. ako ste hteli pravo baldur's gate 2 iskustvo, ovo je igra za vas. na release-u je igra bila ultra bagovita, ali je sada sve ispeglano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...