Jump to content

Recommended Posts

Ova tema je posvecena svoj folk muzici koja postoji.Pritome mislim na bas sve bilo da je u pitanju ruski,arapski,indijski,romski,japanski,finski,spanski ili bilo koji folk.Ajde za pocetak jer iko odavde slusa grcku izvornu muziku ili finsku??

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pokusavao da slusam finsku folk muziku, ali mi je sam finski jezik nekako isuvise blesav, pa nemogu nikako da slusam a da mi nije smesno pomalo. Mada je opet zvuk kantele ( http://en.wikipedia.org/wiki/Kantele ) nesto sto mi se u poslednje vreme mnogo svidja.

 

Ipak, Secret Chiefs 3 su mi ubedljivo vrh. Instrumenti od gomile naroda, surf rock, film music i arapski folk :zuba:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja slušam najviše skandinavski folk, preporučujem ranu Garmarnu(kasnije prešli u neki folk rock), i imam još dosta izvođača..kao npr. islanđane koji su obradili teme iz Ede (). Ima dosta srednjovekovnih tema, tradicionala..

 

Evo link za Garmarnu pa ako nekog interesuje. Imate 4 albuma iz 90-ih.

 

Garmarna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako volite skandinavski folk, onda obavezno overite ovaj bend: http://www.skromta.com/ Zqanimljiva atmosfera i pevaju na svedskom.

Irski folk je mozda i previse eksploatisan u poslednjoj deceniji, mada ranije, negde devedesetih godina rock novinar Aleksandar Zikic imao je o tome zanimljivu emisiju na Radiju Politika.

Nedavno kad sam bila u Azerbejdzanu cula sam i njihove hitove na stadionu pre utakmice i u poluvremenu: isto kao Sejo Kalac ali na njihovom jeziku....

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam što se svi tako pale na istok :meshuggah::)

 

Ja odatle najviše volim indijske rage. mnogo moćno.

Islandski folk zakon :muzicar:

 

pa nije da se palim na istok,vishe volim evropu ali i istok je dobar.indijske rage su odlicne,slusam konkretno ravi sankara,on je dobar.islandski folk nikada u zivotu nisam ni cuo. usput jer neko ovde slusao pokusaje rekonstrukcije staro grcke i staroegipatske muzike??

 

Ako volite skandinavski folk, onda obavezno overite ovaj bend: http://www.skromta.com/ Zqanimljiva atmosfera i pevaju na svedskom.

Irski folk je mozda i previse eksploatisan u poslednjoj deceniji, mada ranije, negde devedesetih godina rock novinar Aleksandar Zikic imao je o tome zanimljivu emisiju na Radiju Politika.

Nedavno kad sam bila u Azerbejdzanu cula sam i njihove hitove na stadionu pre utakmice i u poluvremenu: isto kao Sejo Kalac ali na njihovom jeziku....

 

ajde bas cu da vidim taj skandinavski folk.a sto se tice irskog folka pa on jeste previse eksplotisan i cesto u toj ekspoltaciji se izgubi ono izvorno keltsko.a sto se tice azerbjedjana pa to sto si cula je azerbejdjanski turbo-folk.turbo folka ima svuda i svugde je djubre.ali sama izvorna muzika iz irana,azerbejdjana i jermenije je jako dobra

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa nije da se palim na istok,vishe volim evropu ali i istok je dobar.indijske rage su odlicne,slusam konkretno ravi sankara,on je dobar.islandski folk nikada u zivotu nisam ni cuo. usput jer neko ovde slusao pokusaje rekonstrukcije staro grcke i staroegipatske muzike??

 

Nisam muzičar i nisam nešto upućen u materiju ali mislim da je nemoguće rekonstruisati starogrčku i egipatsku muziku u originalu. Naravno, mogu se svirati autentični instrumenti ali same pesme koje su se tada svirale su izgubljene. Iz srednjeg veka je ostalo svega nekoliko autentičnih zapisa..

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa sada sam skinuo sa neta bend koji se zove ВеданЪ КолодЪ sviraju slovenski folk i jako dobro zvuce.i takodje mi se jako svidao volkolak koji je inace ns band koji svira paganski slovenski folk

 

ima dosta rusa koji rade taj fazon. Imam ja na spejsu neki projekat Wolfsblood, između ostalih, i dobro zvuče. A od severnjaka, zaboravih Elivagar koju takođe imam na spejsu. svira brdo starih instrumenata, paganka je pritom i zvuči baš onako iskreno :) devojka mi kaže da ima malo nepravilnosti u harmoniji ali kada se nešto radi iskreno i od srca ne može da bude loše.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 6 months later...
pa sada sam skinuo sa neta bend koji se zove ВеданЪ КолодЪ sviraju slovenski folk i jako dobro zvuce.i takodje mi se jako svidao volkolak koji je inace ns band koji svira paganski slovenski folk

 

Preslusala sam ВеданЪ КолодЪ i bas su mi se dopali, izdvojila bih pesmu Mokosh kao faforit. Bash paganska atmosferica :bigblue: . Sto se tice Volkolaka od njih sam preslusala album Slava Yarile, solidan album, svidjaju mi se textovi. Ovde bih izdvojila pesmu Veles and Warrior, dopale su mi se reci. Ali i dalje mi je smesan onaj njihov spot za pesmu slava Yarile :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od klasike-Bob Dilan,Neil Young,Johnny Cash,Tracy Chapman,Paul Simon,Ben Harper,J J Cale,Joni Mitchell,Cat Stevens,Pentangle....

 

A jedan od omiljenih(pod uticajem cepelina :) ) mi je Roy Harper.

 

Znaci uglavnom ostrvljanski i folk sa zapada.Mada svidjaju mi se i africke,japanske,indijske,kineske narodne,kada ih na'vatam,mada ne stojim tako dobro s pesmama,izvodjacima i orkestrima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bend : Skyforger

121765_logo.jpg

Album: Zobena Dziesma (Swordsong)

9271.jpg

Godina : 2003

 

tracklist:

 

1.Sen dzirdēju, nu ieraugu (Long I Heard, Now I See) - 2:36

2.Zobena dziesma (Sword Song) - 2:40

3.Parkiuns vede vedeklenu (Pērkons Brought the Bride) - 1:43

4.Gatavs biju karavīrs (Ready to Be a Warrior) - 3:27

5.Apkārt kalnu gāju (Around the Hill I Went) - 2:44

6.Prūšu meita kara jāja (Prussian Maid Rides to War) - 2:36

7.Aiziedams pērkons grauda (Pērkons Left Thundering) - 3:12

8.Sidrabiņa upe tek (Silver River Flows) - 1:50

9.Migla, migla, rasa, rasa (Oh Fog, Oh Dew) - 6:03

10.Zirgi zviedza (Horses Neighed) - 3:56

11.Kur tu jāsi bāleliņi? (Where You'll Ride, Brother?) - 2:50

12.Zviegtin' zviedza kara zirgi (Neighed the Battle Horses) - 2:28

13.O kai saulutė tekėjo (When Sun Is Rising) - 3:59

 

Link:

http://rapidshare.com/files/11595139/Skyfo...__192_.rar.html

 

Obavezno za sve koji vole čisti Folk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...