Jump to content

Jim Henson's Storyteller


Vlladimir

Recommended Posts

Seća li se neko ovog kultnog serijala?Izdat je na DVD pre nekoliko godina, a kod nas se emitovao na Novosadskoj Televiziji i RTS-u.Henson je seriju izbacio na male ekrane 1988. godine, a sadržala je devet epizoda. Glavnu ulogu (Pripovedača) je igrao maestralni John Hurt (J.R.R Tolkien's Lord Of The Ring, Alien, History Of The World part 1...), dok ostali glumci poput Miranda Richardson, Jonathan Prycea i drugih igraju u zavisnosti od epizode do epizode.

 

Henson je 1990 izdao i nastavak ovog serijala posvećen Grčkim mitovima, ali ipak je prvi deo od 9 epizoda ostao onaj pravi, neprikosnoveni.

 

 

http://www.imdb.com/title/tt0092383/

Edited by Lemur vanzemaljac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne secam se sada bas najbolje ali mislim da sam gledao dve epizode ove serije, jedna je bila mita o minotauru i Tezeju, a druga o jednom putniku koji udje u taj ukleti zamak i mora da igra nekakvu igru sa tim duhom/demonom i ako ovaj izgubi pojesce mu dusu ili tako nesto slicno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ekstra sinhronizacija i ekstra koncept.Meni su najomiljenije epizode bile kad onaj klinac mora da se kugla ili kako beše sa onim duhom koji moze da odvoji svoj trup od donjeg dela tela, i ona epizoda kad onaj putnik namernik ima pogodbu sa djavolima.

 

Fora je bila što ovaj serijal uopšte nije bio namenjen deci.:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...
  • 3 weeks later...
  • 2 years later...

Ladno ima tema. :haha:

Gledao sam ovo na tv-u jaako davno, ne pamtim ni koliko godina sam imao, i imao kosmare svaki put. Sve u vezi ove serije mi je bilo uzasno jezivo a opet, gledao sam je redovno.. :ph34r:

Porodica sa sinom jezom mi je ostala najvise u secanju, umirao sma od straha od te epizode..

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest HEFEST

Vrhunska serija. Nabavio sam je celu oko nove godine i ovih dana sam bas pregledao sve epizode ponovo i prisecao se detinjstva. Pukle me emocije samo tako. Setio sam se koliko sam ovo voleo. :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...