Jump to content

2008.07.05 *SKC, Beograd* Evergrey


Elderane

Recommended Posts

  • Replies 766
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

U jednom trenutku me Tom iznenadio kad je pokazao baš na mene i pitao me kako sam, ili nešto slično tome. :rockdevil:

 

Pitao je : "Why are you so bored man? Are you tired? ":)

 

I onda sam te je malo gurno i rekao aj razdrmaj se coveche XD .

 

Inache fenomenalna svirka, ako se uzivish u pevanje tesktova bilo je bozanstveno, samo da je mozda duze trajalo. Nije neko bilo ozvucenje ali meni je u prvim redovima bilo super, inache fenomenalna svirka koja je vredela svaku paru. :)

 

Svi su odradili fantstichan posao i gitarista Henrik Danhanke ili kako vec je bio odlichan i stvarno je one soloe stravichno odradio.

 

Inache BRAVO publiko bili ste fenomenalni.

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Saada sam se vratio. Bilo je jebanje keve, jes da su svirali 12 pesama, ali bilo je odlicno. Najbolji koncert u SKCu koji sam gledao.

Dosao sam 3.5 sata ranije, i naravno, malo izblejao i stao u red. Nisu nas pustili u 8, vec u 8 i 25(cini mi se), i koncert je shodno tome poceo u 9 i 20. Izasli su, ja narvno u prvom redu :bigblue: i video vec unapred set listu (jer je bila zalepljena za pod). Poceli su sa Recreation Day, zatim je sviran Obedience, zatim as I lie here bleeding, still in the water, monday morning apocalypse itd....da bi izasli na bis sa Masterplan, posle su se potpisivali i slikali nekih pola sata, ja malo procaskao sa Jonasom, i zapalio gajbi

 

Znaci, jebali su mamu :rockdevil: :rockdevil:

 

Btw, uzeo sam od Toma Jack Daniels, ko neveruje, ima svedoka :da: :da:

Edited by Killing Hand

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlichan cert, pre svega atmosfera.

Klinci, svaka vam chast na SveCkoj zastavi i pevanju praktichno svih pesama.

 

Sala nije bila bash puna, mislim da je bilo ne vishe od 150 ljudova, al makar su bili kvalitetni. :rockdevil:

 

Evo dela "Blinded" za pocetak:

 

 

P.S. Stekare su ukljucile klimu tek na sredini certa, umal ne pocrkasmo i mi i bend. :) :) :)

 

Mogli su Svedzani da nam dodaju malo onaj Jack (a ne samo Killing Handu :) ), da procirkulishe kroz raju. :pivopije:

Edited by joetankian

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo sad sam se vratio. odsvirali su odlicno, mi kao publika odlicni. ozvucenje, s obzirom da je u maloj sali, je bilo ok.. mogli su malo duze da sviraju, al' nema veze.. iskakao se, pevao, tako da sam zadovoljan.. posle su izasli da se potpisuju i slikaju itd.. i ostali su do oko pola dva cini mi se, ostavise nam pivo pri odlasku, svi su stvarno kul likovi :)

nadam se da ovo nije poslednji koncert terra nostre, i da ce nastaviti sa radom. hvala vam ljudi :smile:

:pivopije:

 

aj' ako neko moze da postavi tacnu listu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evergrey su bas carevi. Ostali, ispostovali publiku, napili se k'o stoka u Living Room-u, i otisli u Tolmin. Kratko su svirali, ali mislim da je to zbog toga sto slabo sta vise i znaju da odsviraju sa novim basistom. Inace, na tonskoj su svirali 2-3 pjesme sa novog albuma, super zvuci. Mala sala je provjereno losa po zvuku i sve ostalo, ali, ljudi, to nam je realnost. Prodato je oko 200 karata +20 ljudi sa spiska i nas desetak koji smo radili na koncertu, taman za malu salu. Zbog ovakvih fanovskih koncerata, isplati se raditi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja sad stigoh kuci(nisam se toliko dugo zadrzhao nego sam bio kod ortaka gajbi :) ).

 

Stigao sam negde oko 19h kod SKC-a,malo izblejao i sachekao Killing Hand-a.Mi onda doshli na ulaz i chekali do negde 20:30 i malo caskali sa likovima okolo.

Chim sam ushao zauzeo sam prvi red,ali mi negde pred pochetak koncerta pozlilo pa sam otishao do shanka da popijem neshto.Chim sam chuo intro odmah sam otrchao i bio u nekom 5. redu.Sasvim se fino vidi i odatle. :da:

A kad je krenuo Blinded neki lik se samo tako zaleteo ka prvom redu i svi se izmakli.Ja sam to iskoristio i povratio svoju pochetnu poziciju medju prvim redovima.

Jes' da je bilo kratko,ali je bila savrshena atmosfera i svirka,dok je zvuk bio loshiji,shto mi ipak nije smetalo.

Znao sam skoro sve pesme napamet tako da je bila prava uzhivancija. :rockdevil:

Jedino mi zhao shto nisam mazn'o trzalicu,al' nema veze drugi put.

Posle svirke sam kupio majicu sa onim novim logom ( :D ) i sachekao ih da se slikam i da se potpishu.

Tom,Jonas i Jari su mi se potpisali na kartu a slikao sam se sa Henrikom i Jonasom.

Inache onaj marker kojim se Tom svima potpisivao sam mu ja dao. :bigblue:

 

 

U svakom sluchaju,dogadjaj za pamcenje! :rockdevil::pivopije:

Edited by Sandman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam zašto svi pričaju da je ozvučenje bilo loše. Ja sam stajao negde na sredini sale i sve sam lepo čuo, i gitare, čak i bas, sve savršeno jasno, svaki tonalitet prepoznao, nikakvih problema.

 

I hvala za set listu, tek da znam šta sam slušao. :)

Ali stvarno, Rulers of the mind beše po meni najbolji deo svirke, kako je Tom samo pustio ljude da pevaju prvu strofu i povukao se unazad za par koraka. Car.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bilo je malo muljavo na pocetku ali je tonac ubrzo nasao resenje, tako da ne na kraju bio najcistij zvuk moguci u malo sali, i vokal se bas dobro cuo.

 

i svi koji su imali nepriliku da sviraju u maloj sali leti znaju kakva je jeziva vrucina na bini, sve sa onim socijalnim belim lightshowom sto je Toma krakatog gadjalo u celo sve vreme. Nije cudno sto nisu izasli na jos jedan bis iako kapiram da su mozda i imali zelju.

 

nekako mi se ne uklapa ovaj basista stratovarius-a, mnogo je geeky za njih, al dobro sad, dobro svira batica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Btw, uzeo sam od Toma Jack Daniels, ko neveruje, ima svedoka :da: :da:

 

Mamu ti... :) :)

 

Svaka chast. Mi se drali "We want Jack.." hehe...

 

 

Shto se tiche svirke, meni bila sasvim OK, zamerka na kratko trajanje, a i na setlistu, jer ne beshe nishta sa SDT, a i rado bih menjao "I'm Sorry" za bilo koju drugu EG pesmu, al' 'ajd sad, that's just me. Zvuk na startu bio drz-ne-daj, ali popravi se posle, moglo je lepo da se prati. Publika bash, bash dobra, skoro pa Cynicovski dobra..

 

Kao bend su mi extra live, izuzetno energichni, dobar kontakt sa publikom, i onako..prava suprotnost Thresholdu rekao bih, koji su mi malko smoreniji na bini i ka' da su upravo iz office-a izashli, a sa druge strane ovi EG sve neke opasne metalchuge :D Al' ostaje T. bolji bend.

 

Sve u svemu kewl, dodushe meni bolji beshe sam provod neg' svirka.. 'aj pa do sledeceg prog eventa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo stigoh napokon kuci!

Svirka je bila odlicna!

Jedino mi se cini da je malo prekratko trajalo, no dobro, trebala nam je vise nego ista nakon svih ovih otkazivanja :rockdevil:

Pozdrav svim divnim ljudima sa kojima sam se videla, nadam se da cemo imati opet uskoro razloga za okup :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fino bese, kratko ali fino :pivopije:

Zvuk je bio ok, mogao je biti i bolji ali sasvim solidno. :pivopije:

Falile su tu neke pesme ali sta da se radi, vazno je da smo se svi lepo proveli :pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I opet, kao i proshle godine - RAZVALISHE!

Nova pesma je odlichna! Tek sad ne mogu da dochekam novi album!!!!

Trajalo je kratko ali je bilo i vishe nego slatko!

Bejah takodje u prvom redu, pokupih sav Tomov znoj i onu vodu iz glave, ali vredelo je..

Uzela potpise od svih (na torbu) i slikala se sa svima, shto mi je zhelja josh od proshle godine gde sam savatala samo Toma i Henrika.. :D

Eto tako..ne mogu biti srecjnija!

 

Zhao mi je samo shto nije bilo When the walls go down, solitude within i more than ever...ali nema veze...Egy je savrshen shta god da sviraju!

 

Mice :wub: Obozhavam ih!

 

 

BTW..ajde ljudovi ako imate slike sa samog koncerta, sherujte :D

Edited by Shelobina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Saada sam se vratio. Bilo je jebanje keve, jes da su svirali 12 pesama, ali bilo je odlicno. Najbolji koncert u SKCu koji sam gledao.

Dosao sam 3.5 sata ranije, i naravno, malo izblejao i stao u red. Nisu nas pustili u 8, vec u 8 i 25(cini mi se), i koncert je shodno tome poceo u 9 i 20. Izasli su, ja narvno u prvom redu :bigblue: i video vec unapred set listu (jer je bila zalepljena za pod). Poceli su sa Recreation Day, zatim je sviran Obedience, zatim as I lie here bleeding, still in the water, monday morning apocalypse itd....da bi izasli na bis sa Masterplan, posle su se potpisivali i slikali nekih pola sata, ja malo procaskao sa Jonasom, i zapalio gajbi

 

Znaci, jebali su mamu :rockdevil: :rockdevil:

 

Btw, uzeo sam od Toma Jack Daniels, ko neveruje, ima svedoka :da: :da:

 

Nisi ga uzeo, nego ti ga je on dao. :bigblue:

Ja i ne videh da je to Jack Daniels, nešto se ne razumem u ta žestoka pića. A i bio sam žestoko podmazan pivom. Stvarno nisam uspeo da skontam šta mi je Tom rekao, ali ako je tačno da me je prozvao što sam smoren, jebii ga, u pravu je, jer se posle otkazivanja Castle i Judasa nije moglo očekivati od mene da budem živahan kao veći deo publike. Inače, neke pesme nisam ni prepoznao, a sad po set listi vidim i zašto. Moraću da se podsetim kako zvuče Obedience, As I Lie Here Bleeding i još neke. Šta mu dođe ovo Broken Wings? Ja nemam tu pesmu.

Edited by Prince of Darkness

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...