Jump to content

Laptop


Axeanosilas

Recommended Posts

Требало би да купим нови комп и носим се мишљу да купим лаптоп. Е сад, нагледао сам се разнијех спецификација, многе сам видео и уживо и тако то. Пошто знам да доста вас има лаптопове (бејаше нека анкета овде), интересује ме шта имате и шта препоручујете. Не играм игре, а можда бих и ћерао Линукс на истом.

Да преформулишем, који лаптоп имате и да ли сте задовољни.

Хвала.

Edited by Axeanosilas

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja se nosim mislju da kupim sebi laptop, posto mi je sadasnji komp mator 6 godina. Nasao sam u Nemackoj neki Acer Aspire (ne znam tacno koji serijski broj) sa Intel core 2 duo procesorom na 1,7Ghz, 320 GB HDD, 2 GB ram memorije, Vista operativni sistem za 580 jevreja. Sta mislite o Acer laptop racunarima? Da li ima kod nas za jeftinije da se nadje?

Taj mi nekako deluje kao najbolje resenje.

 

Malo offtopic: Koja je fora kod Intel core 2 duo procesora? Jel' to znaci 2x1,7GHz?

Edited by triad1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li ima kod nas za jeftinije da se nadje?

 

Нема. Гледам цене и моделе већ петнаестак дана. Ја се носим мишљу да ми га пазари неко у АмериКи, па да ми пошаље. Рачунао сам нешто, разлика у цени је и преко сто евра (рачунајући и царину + ПиП)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

laptopovi u americi su neuporedivo jeftiniji . meni bi trebalo ovih dana da stigne . HP-ov laptop , ne znam tacnu oznaku modela , ali je onaj sto po nasim oglasima kosta nekih oko 1500 evra , a tamo je placen 800 dolara ( covek saradjuje sa firmom pa dobija specijalne ponude ) . ako imas nekoga tamo obavezno to iskoristi .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kupila Fujitsu-Siemens Amilo Pi 2530 kod nas pre jedno četiri-pet meseci.

Iskreno divna je to stvarčica ali ja ga u osnovi ne pomeram iz sobe, kupi si laptop ako ti je uistinu potreban ukoliko špartaš gradom sa istim.

 

Ali ono...he's my baby trip.

Edited by Azizam

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja bachila oko na http://store.apple.com/us/browse/home/shop...air?mco=MTI4MzA

svidja mi se ovaj od 13 inchi, ali 3 `iljade dolara.. je skoro za `iljadu vise od velikog IMaca sto uzeh.. mnogo mi nekako.

 

cim prve pare, kupujem. cesto odem do Applea, pa se igram tamo i foliram se da nesto radim ko debil :)

ko jednom proba mac, ne vraca se na pc.

 

 

 

mada kako stvari stoje, sto se love tice, uzela bi i pc.. samo da ga mogu nosati dje mi zatreba.

 

 

 

Edited by blondie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kupila Fujitsu-Siemens Amilo Pi 2530 kod nas pre jedno četiri-pet meseci.

Iskreno divna je to stvarčica ali ja ga u osnovi ne pomeram iz sobe, kupi si laptop ako ti je uistinu potreban ukoliko špartaš gradom sa istim.

 

Ali ono...he's my baby trip.

Мени десктоп служи скоро искључиво за константни даунлоад. У месец дана га држим искљученог максимум 24 сата. Не бих га продавао (а и да хоћу, не бих узео 150, 200 евра), тако да ми је лаптоп логичан избор ако бих већ куповао нову машину. А и због истог тог трипа... ;)

 

ja bachila oko na http://store.apple.com/us/browse/home/shop...air?mco=MTI4MzA

svidja mi se ovaj od 13 inchi, ali 3 `iljade dolara.. je skoro za `iljadu vise od velikog IMaca sto uzeh.. mnogo mi nekako.

 

cim prve pare, kupujem. cesto odem do Applea, pa se igram tamo i foliram se da nesto radim ko debil :)

ko jednom proba mac, ne vraca se na pc.

 

mada kako stvari stoje, sto se love tice, uzela bi i pc.. samo da ga mogu nosati dje mi zatreba.

 

Какве црне јабуке, једва ћу и за пецу да се скрпим... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma i ja malo mastam.. :)

ali vidi, ako mi izigra loto (koji ne igram) - kupujem ti dzak jabuka. :)

 

Нека, дај ти мени доларску противвредност, ћу се снађем за јабуке на Куби... :)

 

Нешто сам причао са Дерсуом (о лапитоповима) и он ми рече да неки Кинези У ЛА ваљају, испод руке, добре машине. Имаш ли ти неке такве у близини?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalno, nemam potrebu za laptopom, ali ni ne gajim neku veliku ljubav prema istima. I nikako mi nije u interesu da za istu mašinu koja je spakovana u laptop dam 200 e više nego da je spakovana za desktop varjantu.

 

Takođe, oduvek sam bio dosta sumnjičav prema mašini kod koje su komponente toliko sabijene, gde ne postoji dobro hlađenje, pa se onda komponente sakate ne bi li se što manje grejale, pa onda ograničen vek baterije (mislim na autonomiju koja obično do 4 sata), a onda drajveri koji već postaju rarutet jer se svi furaju samo na Vistine drajvere ...

 

Opet, kažem da nemam potrebu za prenosivim kompom.

 

Da imam keša kupio bih sebi Mac Air, eto samo zbog pederancije, ništa drugo :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Нека, дај ти мени доларску противвредност, ћу се снађем за јабуке на Куби... :)

 

Нешто сам причао са Дерсуом (о лапитоповима) и он ми рече да неки Кинези У ЛА ваљају, испод руке, добре машине. Имаш ли ти неке такве у близини?

 

 

 

nisam bas blizu LA, ali ako dersu kaze - onda je sigurno tako.. ja obicno sopingujem po radnjama tipa Fry`s i uglavnom preko neta..

 

 

a i ruku na srce, ja ne bi od kineza carape kupila, a ne lap top. jebo kvarnjaka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Нека, дај ти мени доларску противвредност, ћу се снађем за јабуке на Куби... :)

 

Нешто сам причао са Дерсуом (о лапитоповима) и он ми рече да неки Кинези У ЛА ваљају, испод руке, добре машине. Имаш ли ти неке такве у близини?

Ako hoces sve legalno preko carine, moze da ti pravi problem roba koja nema sve papire. Prvenstveno mislim na racun o kupovini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako hoces sve legalno preko carine, moze da ti pravi problem roba koja nema sve papire. Prvenstveno mislim na racun o kupovini.

 

Истина, истина, али можда би се то могло средити на фору полован, поклон од тетке, ово, оно. Она побацала рачуне, прошла гаранција. Опет, то за Кинезе успут поменух, није изводљиво из више разлога, првенствено због тога што би то морао да пазари неко ко је упућен у материју, а и неко ко би имао воље да се бакће по неким буџацима мени за љубав, а такав тренутно у Америки не постоји.

 

Ако већ будем пазарио из Америке, најбоља солуција би била да ми га неко донесе (тако можда ни царину не бих платио), а то бих можда могао да завршим јер знам пар особа које знају пар особа које су отишле преко неких агенција да шљакају шест месеци у САД. Неколицина особа које познајем су тако себи збавили лаптоп и машине су одличне. У крајњем случају да га неко тамо купи (Блонди трептреп :) )па да ми пошаље, а ја искреширам на неку фору).

 

Ипак, и то је зајебано, ако се нешто сјебе, сервис и плаћање. Брат моје пријатељице је морао да мења резач, комп није био стар ни три месеца. Изашло га око 70 евра.

 

У сваком случају, до краја лета ћу да купим нешто (и некако), можда овде, можда неки кредит.

 

nisam bas blizu LA, ali ako dersu kaze - onda je sigurno tako.. ja obicno sopingujem po radnjama tipa Fry`s i uglavnom preko neta..

 

 

a i ruku na srce, ja ne bi od kineza carape kupila, a ne lap top. jebo kvarnjaka.

 

Што бре, Кинези к'о Кинези? Ионако се све прави код њих... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

e stari.. meni mama i tata dolaze u ponedjeljak (radost sreca :lol: ), ostace ovdje neki period, ne znam ni ja tacno.. i ne obecavam sad nikome nista, ali ako bude neke prilike, ja sam okej s tim da ti pomognem..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Нема. Гледам цене и моделе већ петнаестак дана. Ја се носим мишљу да ми га пазари неко у АмериКи, па да ми пошаље. Рачунао сам нешто, разлика у цени је и преко сто евра (рачунајући и царину + ПиП)...

 

Ako imas varijantu da dobavis neki iz italije, onda ti je to dosta isplativija varijanta.Ili da nadjes nekoga ko ce da ti kupi isti u Rusiji, tamo su tek jeftini,a problem na carini nemas, sve i da hoces tri da preneses.Moj ortak je na moje oci preneo tri nove gitare, dve kamere i fotoaparat.;)

 

A sto se tice varijanti kod nas - i ovde mozes da prodjes relativno jeftino i da pazaris dobru stvar. I ja isto planiram da kupim laptop( zapravo cale je izrazio cudnu zelju da mi ga kupi) pa sam malo obilazila grad i radnje. E sad, prosle godine negde u ovo vreme sam pomagala ortakinji da izabere kvalitetnu masinu za sebe. Na kraju smo pronasle radnju PC Practic (Cvijiceva broj neki oko 40,nisam sigurna) i jos negde u Zemunu. Oni imaju veoma kvalitetne stvari i stalne neke promocije, a cene su em pristupacne  em ima nekih cuda za placanje u ratama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

imao sam prilike da kupim laptop napolju za nesto manje pare nego ovde, ali sta ako mu zatreba servis pod garancijom? kako to da uradim ako sam kupio laptop napolju? a i za 100 evra gore-dole me bas briga da se cimam i teglim laptop po aerodromima... medjutim, da sam ciljao neki top-class model od par hiljada evra, prica bi bila drugacija i to bi verovato bilo doneto iz amerike. ;-)

 

sto se tice odabira firme i modela, to me uopste nije zanimalo. znao sam sta zelim od komponenti, a sta mi ne treba - na osnovu toga sam trazio po netu modele koji se tacno uklapaju u moje zahteve, i uzeo najjeftiniji. :) na kraju sam ovde za 650 jura uzeo toshibu 15", 2GB rama, 160GB hard, wireles, btooth, 4usb porta, tv-out, dvd rezac, amd dual, webcam.

 

mek ne bih uzeo u zivotu, posto za te pare mogu da kupim 3 bolja laptopa (po performansama, ne po izgledu). a onaj macbook air je totalno neupotrebljiva stvar - cak nema ni mrezni port. :) :)

 

p.s.

pazite ako kupujete dell top-level modele XPS - desava se da neki od njih uopste nemaju tv-out vec HDMI izlaz, a to ne moze da se prikaci na TV (bar ne bez velikih dodatnih troskova).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam Dell D400 sa centrino procesorom, monitor 12" i eksterni dvd, HD 20 gb. Instalirao sam mu Linux i sve šljaka dobro, wireless, drajveri, sve na mestu, dakle mali je superbrz. Spada u nivo superportabilnih lapova (zbog onih 12"). BAterija mu šljaka 3 sata, što je do jaja, nema neku grafiku, dakle intelova integrisana, al zato ne greje skoro ništa, apsolutno je nečujan. Dakle laptop nije laptop ako ima neznam ni ja kakvu grafičku, kome aku traje pola čuke, onda je bolje kupiti stoni komp. Ovaj Dell ima integrisan i bluetooth koji ne koristim jer ga nemam na mobilnom, ima integrisan i diktafon. Izašao je i njegov naslednik D410, koji je nešto skuplji, brži i lakši. Fora kod Della je što nije stoprocentni plastikaner, već mu je kućište od titanijuma, prevučenog plastikom ;) Cenu ne znam , kupio mi ćale u Germaniji, i naknadno kupovao externi dvd...

 

E da, i bez obzira što ne neko ne vucara laptop svuda, brate evo sedneš za krevet i kuckaš ko ja sada, što ipak ne možeš onako :D

Edited by Господин Граул

Share this post


Link to post
Share on other sites

Да преформулишем, који лаптоп имате и да ли сте задовољни.

Fujitsu Siemens Amilo M1451G

Intel Pentium M 1.70GHz

fabricki 512MB DDR2, ja mu kupio jos 1GB

HDD Fujitsu 80GB

ATI Mobility Radeon X300 128MB [32MB on board]

NEC DVD+-RW ND-6650A

15.4'' monitor

+mreza, 4xUSB, firewire, wireless, 4in1 citac kartica

 

zadovoljan veoma, evo skoro 2 godine kako ga koristim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eurocom je lansirao čudan modem laptopa pod imenom D901C Phantom-X "Server", zver koju nemate prilike da vidite svakog dana. Reč "server" u nazivu nije slučajnost, jer se Phantom-X može naručiti sa četvorojezgarnim serverskim procesorom Intel Xeon X3360 na 2,83 GHz (u 45-nanometarskoj tehnologiji, sa 12 MB drugostepenog keša). Laptop stiže sa 17-inčnim ekranom rezolucije 1920x1200 tačaka, BlueRey rezačem, memorijom DDR2-800 proširivom do 8 GB, sa parom grafičkih čipova GeForce 8800M Go GTX, tri SSD diska od 64 GB (svaki od ovih diskova podiže cenu za oko 1400 dolara), kao i operativnim sistemom Windows Server 2008. Baterija koja napaja ovu zverinu je litijum-jonska i može da izdrži maksimalno sat rada. Za septembar se planira verzija koja će imati dovoljno fizičkog prostora da integriše do šest hard diskova, tako da će se ukupan prostor na hard diskovima proširiti do 3 TB.

Ukupna cena laptopa sa svim opcionim delovia dostiže 10 000 dolara.

 

Ja bih ti ovo preporučio. Kad već kupuješ da kupiš pravu stvar ;)

Al obavezno da sačekaš do septembra...

Edited by Dead Man Walking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Хвала најлепше, само да продам стан или да сачекам да се заврши овај судски процес након кога ћу (надам се) наследити неке плацеве на Тари (па да заваљам 5 ари и пазарим два комада).

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...