Jump to content

Laptop


Axeanosilas

Recommended Posts

Ми у дому 'ватамо неколико мрежа, нема шифри, уживанција, по цео дан даунлоад.

 

Аксе, у Свету компјутера свима препоручују Леново моделе, па ти види да ли ти одговарају.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, to se zove izlazak u prirodu i odmaranje očiju od kompjutera.

 

Хахахаха :pivopije::pivopije:

 

Тр00

 

Едит : Видех сад за онај супер-лаптоп...

 

Питање моје гласи - На коју фору ће ''то'' да се 'лади? Активним молекулима криогена?

Edited by Onime no Kyo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Аксе, у Свету компјутера свима препоручују Леново моделе, па ти види да ли ти одговарају.

 

Toliko o kritičkom mišljenju .... pa ti veruješ u to što se piše u SK, Digitalu ili bilo gde? Nisi skontao kako se menja pričao od broja do broja (verovatno od toga ko sponzoriše review harvera) ... ccccc. Zbog takvih stavri sam totalno prestao da kupujem bilo koje kompjuteraške novine

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toliko o kritičkom mišljenju .... pa ti veruješ u to što se piše u SK, Digitalu ili bilo gde? Nisi skontao kako se menja pričao od broja do broja (verovatno od toga ko sponzoriše review harvera) ... ccccc. Zbog takvih stavri sam totalno prestao da kupujem bilo koje kompjuteraške novine

Ja sam kupovao SK, medjutim bas zbog tih stvari sam batalio... Na veliku zalost mnogi strani sajtovi se rukovode tom pojavom sponzorstva, ne zna covek kome da veruje.

Da li kupiti tehnicku robu ovde ili u Americi ? 100% sam siguran da pojedinacni komadi, koji izlaze iz serijske proizvodnje, se ne razvrstavaju po istom principu za Americko i za nase trziste. Najbolji SONY primerci idu za Ameriku, ostalo prema zaslugama. Verovatno vazi i za druge firme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ekipi.

 

Axe, ja sam odabrao laptop i sestri i matorom u poslednjih par meseci. Smešan sticaj okolnosti je što od nas troje jedino ja ne furam lap' a bavim se "tim konfijuterskim poslom". A nemam ga ne zato što nemam para za isti. :)

 

LM, sestra mi je tražila desktop replacement fatkički, jer je htela 17" i "veliki hard". Pretraga (upoređivanje specifikacija i cena po beogradskim prodavnicama) me dovela do Tošibinog modela sa 2GB RAM-a, 320GB hardom i Vista OS-om. Ne mogu da se setim koji tačno model beše. Ja ne bih bio zadovoljan ovom kombinacijom jer nikad ne bih uzeo 17" lap od tri kile, ali ona naravno beše oduševljena. Cena beše nešto preko 600 krvnih zrnaca. Dokupila je neke zvučnike i gleda filmove, iako ugao gledanja i nije neki.

 

Matori beše posebna priča. "Sve jedno mi je, samo da radi sve." Znaš i sam da je najgore kad ti neko postavi takav zahtev, jer definitivno podvučena crta je da mora mašina savršeno da radi. Pošto nije izrazio posebne želje, dao sam se u malo dužu pretragu i čitanje iskustava ljudi. Na kraju sam se zakucao na Tošibinom modelu Intel T 1,73GHz 1GB RAM i 200GB hardom, bez operativnog sistema, i cene oko 40 000 dinerosa. Stavka "bez operativnog" sistema me posebno privukla jer jedino ako lično instaliram i podesim sistem znam da to radi kako treba. Uzeo sam makinu, modovao XP instalaciju nLite-om da bih učitao i SATA drajvere pri instalaciji, i podigao sistem od nule. Prethodno sam skunuo sve drajvere za njega. Bilans: taj laptop radi bar dva puta brže od sestrinog. Zadovoljan ja, zadovoljan matori.

 

Kao neku okvirnu preporuku mogu da ti pomenem sajt http://www.itsvet.com/kategorija/laptopovi/comp_comp_laptop gde možeš da vidiš šta otprilike ima u ponudi. Mala napomena je da prodavci ponekad jave netačne cene, tako da uvek provera telefonom dosta znači, čisto da se ne iznenađuješ na licu mesta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

He i moj Fujitsu je stigao bez os-a, isti shit sam morala da radim zbog SATA hdd-a, na kraju popizdela kad sam videla listu nepodržanih drivera i iskalkulisala da ću i u Kini morati da se akam sa tim i uzela Vistu (nisam se pokajala iako je trend da se mrzi ista).

 

Toshibe su btw uvek dobar izbor.

 

 

Meni je sledeće što uzimam (za koju godinu čitaj) Mac...hoću i to čudo da savladam, plus mi se uistinu sviđaju neka idejna rešenja istog.

Edited by Azizam

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedva cekam da dodje ovaj novi asus eee 901 pa cu ga kupim ako mi ostane kesa pa da gledam ove papane na faxu sto nose one kante od po 4-5 kila :)

 

 

Ja planiram da uzmem eeePC. Ali nikako 700/701 seriju, 7" ekran je premali. Da... i zbog 4GB SSDa.

Edited by [retardus]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Аксе, у Свету компјутера свима препоручују Леново моделе, па ти види да ли ти одговарају.

 

istina. ako oces lap top uzmi Lenovo. mozda izgleda malo konzervativno ali od njega ne boli glava. IBM je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mom laptopu riknuo monitor. Popravka od 50 do 150€ a zamena jebenog monitora moze da kosta i do 450€!!!

Posto ga jedino koristim na poslu, kupicu monitor i tastaturu i resio sam problem dok ne kupim novi laptop.

Trebao bi da uzmem Lenovo laptop. Ne znam kakvi su ali su dosta povoljni.

Jel koristi neko Lenovo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

I meni je vreme da uzimam jedan od ovih, a imam blizu 700 jura na raspolaganju, a i nasao sam laptop koji bi mi odgovarao, ali imam 2 zamerke/pitanja:

1. OS je windows XP(sto mi i odgovara), ali sam cuo da ce od sada sve da se radi za Vistu, pa me zanima koji OS da koristim na Laptopu

2. Nema tv karicu :( Ali cuo sam da ima neka fora kao da se kupa ta eksterna tv kartica, ubaci se u usb port, i da tako mogu da gledam TV. Da li je ovo tacno?

 

E da, posto nisam iz BG-a, da li mozete da mi date adrese nekih prodavnica po BG-u, gde bih mogao da pogledam laptopove...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni je vreme da uzimam jedan od ovih, a imam blizu 700 jura na raspolaganju, a i nasao sam laptop koji bi mi odgovarao, ali imam 2 zamerke/pitanja:

1. OS je windows XP(sto mi i odgovara), ali sam cuo da ce od sada sve da se radi za Vistu, pa me zanima koji OS da koristim na Laptopu

2. Nema tv karicu :( Ali cuo sam da ima neka fora kao da se kupa ta eksterna tv kartica, ubaci se u usb port, i da tako mogu da gledam TV. Da li je ovo tacno?

 

E da, posto nisam iz BG-a, da li mozete da mi date adrese nekih prodavnica po BG-u, gde bih mogao da pogledam laptopove...

 

Ako ikako mozes-najbolje je da trazis da ti laptop daju bez operativnog sistema-na to bi trebalo da imas pravo kao potrosac tj musterija

Tako dobijas jelte slobodu da stavis na masinu koji god hoces OS umesto da kao kod nekih slucajeva budes ogranicen na prenistaliran OS koji ima ono cudo od backup paritcije pa ti jos i garancija nece uvaziti ako uradis format :mrgreen:

Opet,zasto da dajes jos 80(ili koliko vec)i kusur eura za orginalnu musicavu Vistu kada to isto u narodnoj verziji mos' da nadjes dzabe iza svakog coska,a zivis (valjda) u Srbiji tako da :)

Nisam imao prilike da bas toliko koristim Vistu na laptopu ali dosta ljudi(i par mojih drugara)se posle pocetnog odusevljenja sa fenserajem vratilo na XP

E sada stoji da je instalacija XP na laptop pomalo zeznuta ali moze i to da se odradi uz nesto truda a veruj da vredi ;)

Potreban ti je i nlite preko koga ces dodati odgovarajace drajvere u default XP instalaciju(konkretno SATA),potrazi na netu imas krs diskusija o tome,kao i na forumima :da:

Uostalom ako dobijes laptop bez OS-a mozes da eksperimentises-probaj XP, pa ako zapne lako ces da turis Vistu :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

imaš pcberza.co.yu ili rs, pojma nemam, sad me mrzi da provjeravam... ako postoji eksterna TV kartica tu ćeš je naći, kao i laptope, gdje mogu da se kupe, prodavnica, adresa... za 700 evra možeš da kupiš svašta, cijene su pale...

Share this post


Link to post
Share on other sites

2. Nema tv karicu :(

 

Опуштено, мислим да је могуће да своју карицу убациш у УСБ и да ради. Капирам да се твој габарит поклапа са ширином УСБ порта. :) :)

 

Иначе, ја сам одлучио да буџим десктоп, а да купим оно малено Асус срањце - еее. За ту мобилну варијанту ми ништа боље не треба.

Edited by Axeanosilas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konacno kupih sebi novi laptop posle duzeg trazenja i razmisljanja. Nasao sam u Nemackoj bruka konfiguraciju za 650 jevreja.

Uzeo sam Acer Aspire sa Intel Core 2 Duo procesorom na 2.0 GHz, 4GB RAM memorije, Nvidia GF 8600GT graficka sa 512MB RAM-a, 320GB HDD. Jedina mana je sto sam dobio uz njega Vistu. Jos cu da ga testiram neko vreme na Visti, pa ako mi se nesto ne svidja instaliracu XP. Do sada radi bez greske i nadam se da ce da ostane tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne razumem sta je tu smesno, ako neko moze neka mi objasni, jbg. sta da radim sto sam glup.

 

TV kartica (TV tuner card)

 

TV kartica je komponenta koja omogućuje računalu da prima TV signal i pomoću nje možemo pratiti TV program na monitoru računala.Većina modernih TV kartica ima i mogućnost snimanja TV programa, slušanja i snimanja radio programa (FM) te mnoge napredne mogućnosti kao što su snimanje u zadano vrijeme (scheduling), slika u slici (PiP - Picture in Picture) itd.

 

 

Vrste TV kartica - Možemo ih podijeliti po načinu spajanjana unutrašnje (interne) koje se najčešće umeću u PCI ili PCI-E utor i vanjske (eksterne) koje se uglavnom spajaju na USB priključak ili PCIMCIA na prijenosnim računalima. Druga podjela je na analogne i digitalne (DVB) kartice. Kao šta samo ime kaže analogne TV kartice primaju analogni signal a digitalne digitalni a postoje i hibridne kartice koje mogu primati oba signala.

 

 

Također postoje i grafičke kartice koje imaju na sebi ugrađen TV tuner a jedna od poznatijih takvih kartica je ATI All-In-Wonder. Kvalitetnije TV kartice imaju hardversko MPEG enkodiranje što znači da koriste direktan pristup memoriji (DMA) te se mogu staviti i na računala sa slabijim procesorom. Ako kartica nema hardversko MPEG enkodiranje nekakav minimum bi bio računalo sa 1.5 Ghz procesorom i 128 RAM-a.

 

U praksi ako imate računalo kupovinom TV kartice dobivate nešto kao TV i videorekorder u jednom uređaju. Važno je napomenuti da je za potrebe snimanja programa preporučljivo imati što veći tvrdi disk iako neke TV kartice omogućuju snimanje direktno na CD i DVD medije za što naravno morate imati CD ili DVD snimač u računalu.

 

EDIT: pardon tek sad videh u cemu je fora. Greska u kucanju, ha ha veoma smesno, evo valjam se od smeha...

Edited by Uruk Hai

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...