Jump to content

Laptop


Axeanosilas

Recommended Posts

Pa jedino onda ta varijanta, da dodaju SSD naknadno. Za to već može nešto solidno da se nađe. Drugačije je ništa više nego krađa. :haha:

 

Pogledaću kasnije šta Dell ima do nekih 500e, nekako su mi najpouzdaniji - je l' ti bitan proizvođač nešto preterano?

 

Edit: Ulete smrti bog

Edited by -Mare

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma debilno, dizu zato sto vecina ljudi nema ideju da mogu da izvade opticki uredjaj i ubace ssd umesto njega, kao sto sam ja uradio. Slobodno navataj neki sa HDD-om obicnim, i dokupi SSD, izvadi dvd citac i ubaci ssd umesto njega i teraj

 

Je li to može na svakom laptopu koji ima DVD čitač da se uradi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kuruze, gledam malo kasnije pa javljam u toku dana - upravo stigoh na posao.

 

Je li to može na svakom laptopu koji ima DVD čitač da se uradi?

 

Nisam ovo radio do sada ali ne vidim zasto ne bi moglo - SATA kabl je sata kabl. Po principu izvadis jedno stavis drugo.

 

Jedino nisam siguran kako resavaju srafljenje ssd-a (za sta ga srafe fizicki na laptopu i gde) ako lap nema tray za isti kao sto je Mauzer pomenuo.

 

Shini ajd javi za ovo kad stignes ako imas detalje, bas me interesuje sada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kuruze, gledam malo kasnije pa javljam u toku dana - upravo stigoh na posao.

 

Nisam ovo radio do sada ali ne vidim zasto ne bi moglo - SATA kabl je sata kabl. Po principu izvadis jedno stavis drugo.

 

Jedino nisam siguran kako resavaju srafljenje ssd-a (za sta ga srafe fizicki na laptopu i gde) ako lap nema tray za isti kao sto je Mauzer pomenuo.

 

Shini ajd javi za ovo kad stignes ako imas detalje, bas me interesuje sada.

 

Odprilike to je to. Tray za dvd na mom laptopu je pasovao maltene knap za ssd. Malo smo ga pricvrstili sa onim plasticnim "lisicama" umesto srafovima, ali to je to, i sljaka savrseno. Sata kabl se samo nakaci i teras. Samo se ostavi poklopac od dvd citaca da ti ne ulazi prasina i tako to, cisto zbog estetike. Fora je sto neki dvd citaci imaju tray koji moze da se razmontira, tj da se izvadi ovaj deo gde je laser i gde leze cd. I onda ti ostaje slobodan prostor na koji stavis ssd i ne brines. Tako je bilo u mom slucaju. Mada sam vidjao da ima i nekih koji su nesto izliveni, slepljeni sta li je, pa mora malo brute force. U sustini, nisam ga ni otvarao od kada je to ugradjeno, najbolje je da se to uradi u nekom servisu jer rade oni to realno stalno, samo nece da priznaju obicnim kupcima. Mada ako te zabole za garanciju i imas malo znanja i hoces da se igras, mozes i sam sve odraditi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako zelite da ubacite SSD ili drugi HDD umesto optickog uredjaja, najbolje resenje je da uzmete Caddy. Komplet izvadite opticki uredjaj, stavite SSD u Caddy, gurnete i to je to. Nema petljanja sa kablovima, nema setanja SSD-a unutar laptopta, prasine i sl, a mozete sami uraditi za 5 minuta. Kosta oko 10-15e (kod nas se tesko moze naci u prodavnicama, ali ima na kupujemprodajem i sl. sajtovima) i samo treba da pazite na velicinu, jer postoje od 7, 9 i 12 mm. Ja sam ugradio u svoj laptop i super sam zadovoljan. Elem, zbog estetike, samo uzmete plasticni poklopac od optickog uredjaja i zakacite na caddy.

 

obhd-sata-sata-b.jpg

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ Kasnim malo.

 

i3 varijanta, 17 inča: http://www.eponuda.c...top-cena-293763

 

U ovo turiš ssd i teraš.

 

Ja bih pre išao na neku i5/15.6 inča varijantu ali si naglasio da ti je bitan što veći displej.

 

Asus je malo skuplji od Dell-a, tipa za oko 10k više za otprilike iste komponente. Jedino ako ti je bitna ta garancija koja se pominje gore i aluminijum koji po mom mišljenju stvarno odaje odličan utisak - totalna je uživancija čukati nešto na nekoj aluminijumskoj Asus varijanti. :wub:

Edited by -Mare

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemojte mene.. :mhihi:

 

Sta znam seagate neki sada pljuju, a evo imam ga vec godinu i nesto, i to onaj neki sto je tanji od klasicnog, radi k'o zmaj i dalje, nema gresaka.Samo....nisu vise toliko, skocila im je cena. :cry:

A imam i neki eksterni toshiba(u verbatimovom kucistu, slucajno izvalih da je toshiba unutra) isto me sluzi dobro vec tri godine.

Ja bi mozda isao na seagate, ipak je vece ime i mnogo pouzdaniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ako već mogu da tupim - ne dopada mi se završna obrada, nekako mi deluju skroz plastično isto kao i Acer/HP.

 

Proceni sam - sa tehničke strane laptop je laptop, samo je pitanje kako ti deluje pod prstima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...