Jump to content

Recommended Posts

Biblija je istinita kolko i Gospodar Prstenova....

 

ej nemoj tako da pricas dosta toga sto je u tolkinovim knjigama se je i stvarno desilo mozda

 

Ali recimo Budizam i nauka su vec sada dosta povezani. Proitao sam danas jedan tekst o naucnici koja se bavi ispitivanjem ljudskog mozga (ili kako se vec to zove) i na neki nacin povezuje ove dve stvari i to iz licnog iskustva. Sad nemam vremena da prepricavam, poenta te price je da duhovnost i nauka nisu nespojivi, vec su nespojive nauka i religijske dogme i zbog njih nauka ne moze da dodje do reci.

 

nauka je suprotnost od religije zato sto nauka tezi da bude razumna i racionalna a dok vera je sama po sebi iracionalna.uglavnom problem modernog doba je sto je nauka postala nova vera

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Ako čovjek naiđe na mladu djevicu koja nije zaručena te je pograbi i s njom legne, pa budu uhvaćeni na djelu, tada čovjek koji je s njom ležao neka djevojčinu ocu dade pedeset srebrnika. "

 

 

Tada Amnon reče Tamari: "Donesi mi jelo u spavaonicu da se okrijepim iz tvoje ruke!" I Tamara uze kolače koje bijaše zgotovila i donese ih svome bratu Amnonu u spavaonicu.

A kad mu je pružila da jede, on je uhvati rukom i reče joj: "Dođi, sestro moja, lezi sa mnom!" A ona mu reče: "Nemoj, brate moj! Ne sramoti me jer se tako ne radi u Izraelu. Ne čini takve sramote! Kuda bih ja sa svojom sramotom? A i ti bi bio kao bestidnik u Izraelu! Nego govori s kraljem: on me neće uskratiti tebi!" Ali je on ne htjede poslušati, nego je svlada i leže s njom.

 

Starija reče mlađoj: "Otac nam ostarje, a muža na zemlji nema da bude s nama, kako je običaj po svem svijetu. Hajdemo oca opiti vinom, pa s njime leći: tako ćemo s ocem sačuvati potomstvo." One noći opiju oca vinom, i starija ode te legne sa svojim ocem, a on nije znao kad je legla ni kad je ustala. Sutradan starija reče mlađoj: "Sinoć sam, eto, ležala ja s našim ocem; napojimo ga vinom i noćas, pa idi ti i s njim lezi: tako ćemo ocu sačuvati potomstvo." Opiju oca vinom i one noći te mlađa ode i s njim legne, a on nije znao kad je legla ni kad je ustala. Tako obje Lotove kćeri zanesu s ocem. Starija rodi sina i nadjenu mu ime Moab. On je praotac današnjih Moabaca. I mlađa rodi sina i nadjene mu ime Ben-Ami. On je praotac današnjih Amonaca.

 

Amram se oženi svojom tetkom Jokebedom, koja mu rodi Arona i Mojsija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Ako čovjek naiđe na mladu djevicu koja nije zaručena te je pograbi i s njom legne, pa budu uhvaćeni na djelu, tada čovjek koji je s njom ležao neka djevojčinu ocu dade pedeset srebrnika. "

 

 

Tada Amnon reče Tamari: "Donesi mi jelo u spavaonicu da se okrijepim iz tvoje ruke!" I Tamara uze kolače koje bijaše zgotovila i donese ih svome bratu Amnonu u spavaonicu.

A kad mu je pružila da jede, on je uhvati rukom i reče joj: "Dođi, sestro moja, lezi sa mnom!" A ona mu reče: "Nemoj, brate moj! Ne sramoti me jer se tako ne radi u Izraelu. Ne čini takve sramote! Kuda bih ja sa svojom sramotom? A i ti bi bio kao bestidnik u Izraelu! Nego govori s kraljem: on me neće uskratiti tebi!" Ali je on ne htjede poslušati, nego je svlada i leže s njom.

 

Starija reče mlađoj: "Otac nam ostarje, a muža na zemlji nema da bude s nama, kako je običaj po svem svijetu. Hajdemo oca opiti vinom, pa s njime leći: tako ćemo s ocem sačuvati potomstvo." One noći opiju oca vinom, i starija ode te legne sa svojim ocem, a on nije znao kad je legla ni kad je ustala. Sutradan starija reče mlađoj: "Sinoć sam, eto, ležala ja s našim ocem; napojimo ga vinom i noćas, pa idi ti i s njim lezi: tako ćemo ocu sačuvati potomstvo." Opiju oca vinom i one noći te mlađa ode i s njim legne, a on nije znao kad je legla ni kad je ustala. Tako obje Lotove kćeri zanesu s ocem. Starija rodi sina i nadjenu mu ime Moab. On je praotac današnjih Moabaca. I mlađa rodi sina i nadjene mu ime Ben-Ami. On je praotac današnjih Amonaca.

 

Amram se oženi svojom tetkom Jokebedom, koja mu rodi Arona i Mojsija.

 

uh uh ovaj stari zavet je stvarno xxx na nivou

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. civilni zakoni srednjeg veka nisu na znazi u novom zavetu jer su dati da spreche mnogo gore stvari koje su se deshavale u tom vremenu, dok su zakoni za Hrishcjane drugachiji, kao shto je i vera savrshenija.

 

2. ne vidim gde se tu podrzhava incest?

 

 

1. O kakvom ti srednjem veku pricas?

 

2. Veliki broj Biblijski glavni licnosti su nastali iz ili imali rodoskvrnih veza. Prvo se to nigde ne osuđuje, a onda propisuje kazna? Malo nema logike.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. O kakvom ti srednjem veku pricas?

 

2. Veliki broj Biblijski glavni licnosti su nastali iz ili imali rodoskvrnih veza. Prvo se to nigde ne osuđuje, a onda propisuje kazna? Malo nema logike.

 

 

Чуј ''мало нема логике'' ахахах

 

Нема логике уопште :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

naravno da je opasna. zato je Hrishcjani i imaju zapovest- molite se bez prestanka.

 

gledash mi spejs,a?

 

 

Чуј ''мало нема логике'' ахахах

 

Нема логике уопште

upravo odgovorih na gornji poust da je osudjeno....

otvorish Bibliju, nadjesh taj deo, i vidish gore na pochetku poglavlja da pishe- 19. Уништење Содома. Лотово спасење. Гријех кћери Лотових.

 

 

 

 

 

 

 

OT

 

БЕСЕДА

о опрезности према свему што није по Христу

 

Браћо, чувајте се да вас ко не зароби

философијом и празном пријеваром,

по казивању човечијему, по науци

свијета, а не по Христу (Колош. 2, 8.)

 

Браћо нека нас не зароби философија, која нагађајући говори, да нема живота вечнога нити васкрсења из мртвих. Јер ми не долазимо до Истине нагађањем људским него Божјим откровењем. И оно што знамо о Истини, знамо од саме Истине, која се открила у Господу Исусу Христу и нама саопштила кроз верне и мудре сведоке Истине, апостоле и светитеље. Ако ли, због грехова наших, одбацимо ова сведочанства и примимо нагађања људска, пашћемо у мрачно и љуто ропство природе, тела, греха и смрти. Браћо, нека нас не преваре празна казивања човечја, од човека и по човеку, као тобож да нема онога света, или и ако га има да ми тобож ништа о томе не знамо. Гле, ми знамо поуздано да има онога света. И ово знамо не од нагађача и обмањивача него од самога Господа Исуса, који се на Тавору јавио ученицима са давно отшедшим из овога света Мојсејем и Илијом, и који се сам јавио многим следбеницима Својим после смрти Своје. И још ми ово знамо од апостола, светитеља и многобројних тајновидаца, којима Бог откри, због њихове чистоте и светости, праву истину о ономе свету. Ако ли, због грехова наших, не верујемо овим светим и истинитим сведоцима, ми ћемо онда веровати несветим и лажним људима, и бићемо робови мрака, греха и смрти. Браћо, нека нас не заведе наука светска, која испитује животиње, биље и камење, и вели, да она нигде није нашла Бога међу овим тварима, те отуда дрско тврди, као да Бога и нема. Јер гле, ми знамо, да Творац и не може бити као твар међу тварима, него је Он изнад свих твари, и различит од свих твари. А ми то знамо како по духовном разуму и савести тако и по јасном откровењу самога Господа Исуса, који се показао и у телу човечјем као Господар свих створених твари, а тако и по сведочанству апостола и многих других светих и видовитих људи.

Него прославимо Господа Исуса, васкрслога из мртвих. Господе васкрсли, Теби слава и хвала вавек. Амин.

Edited by Rogozub

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
Коме веровати, ономе који је то написао или теби који тако очигледно лажем, обзиром на потпис?

 

Nadje se poneki post koji i procitam. Jasno je da se svadje izbegavaju, a to ti kao tridesetogodishnjak sigurno uvidjash :evotigana::evotigana::rockdevil::rockdevil::meshuggah: (hehehe)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
Biblija je knjiga koja je Bozhija Rech, pisana od strane Duha Svetog, preko proroka i apostola.

 

Hhahahahah!!! Ovo jeste smeshno!!! Biblija nije pala sa neba ljudima vec su je ljudi sami napisali! Dakle sami su izmislili ono u shta ce da veruju da bi zhiveli po nekim pravilima i imali izgovore za svoje postupke!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest 10 dinara

Kao sto je vec neko napisao,postojanje Boga je ne moguce dokazati,ako Bog uopste postoji,ne verujem da zeli da mi dokazujemo njegovo postojanje,jer on da hoce da nam se prikaze(izbavi od greha i tako slicne stvari),to bi i uradio.S obzirom da njega nema,a Bog bi trebao da bude mnogo iznad obicnog coveka,za nas je nemoguce da shvatimo njegovo postojanje.Mozemo samo da verujemo i da ne verujemo da on postoji,a to verovanje nema nikakve veze sa nasim svakodnevnim zivotom.

Da karakterisem sebe religijama i ideologijama verovatno bi bio agnostik,ali meni je to toliko nebitno pitanje da cak ne moram ni da se karakterisem tako..

Share this post


Link to post
Share on other sites

S obzirom da njega nema,a Bog bi trebao da bude mnogo iznad obicnog coveka,za nas je nemoguce da shvatimo njegovo postojanje.Mozemo samo da verujemo i da ne verujemo da on postoji,a to verovanje nema nikakve veze sa nasim svakodnevnim zivotom.

 

Da je čovek ovako razmišljao, nikada ne bi izašao iz pećine, i zato smatram da je čvrsto agnostičko/ateističko ubeđenje jednako ignorantno kao i religioznost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest 10 dinara
Da je čovek ovako razmišljao, nikada ne bi izašao iz pećine, i zato smatram da je čvrsto agnostičko/ateističko ubeđenje jednako ignorantno kao i religioznost.

 

 

Na osnovu cega ti to tvrdis?Kakve veze imaju religiozna ubedjenja i pitanje postojanja Boga sa recimo covekovim otkricem vatre i metala?Nije Bog napravio civilizaciju nego covek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...