Jump to content

Obscura


azal

Recommended Posts

l_9ac4a59133d8d7f65b673615325b04e6.jpg

 

u pitanju je novi bend. ovaj album prvi nisam cuo, ali sam upravo skinuo novi demo i odusevio se.

 

uopste ne lici na Gorguts, jeste technical u pitanju ali nije disonantno kao Gorguts uopste, dosta melodicno i na nekim momentima me cak na Spiral Architect vuce je je bas gitara dosta izrazena.

 

u svakom slucaju, mnogo dobar technical death...pamtljive su pesme i melodicna a opet dosta zakomplikovane. Vuce pomalo i na Necrophagist.

 

 

The technical German death metal band Obscura was founded in 2002 by guitarist/vocalist Steffen Kummerer and drummer Jonas Baumgartl. The band caused a stir when they - out of nowhere - toured as support for Suffocation on their European tour in 2006 and when they independently released their debut album "Retribution" that same year.

 

Late 2007 - after several line-up changes - Obscura announced drummer Hannes Grossmann (ex-Necrophagist) and bass player Jeroen Paul Thesseling (ex-Pestilence) as new permanent members. Early 2008 the new lineup was completed by Christian Muenzner (ex-Necrophagist) as permanent guitarist.

 

Together they create their vision of the future of extreme metal. A symbiosis of death, thrash and black metal merged with progressive elements and technical as well as compositional demand. Currently Obscura is working on a pre-production for the second album, which will be released in 2008.

 

evo ga link za demo

 

2008 demo

 

myspace

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao ih, doduse sa 1 gitarom. Odusevio sam se odnosom ljudi, znaci lik svira custom Ran-a a cipele stare 100 godina, samo sto mu prsti ne vire :) to se zove posvecenost.

 

Muzicki nisu losi, mada to moze bolje. Najvise mi je u secanju ostala pesma Nothing, kako ono ide onaj clean...

 

..."Nothing

You are , you were, you will be

Nothing at all "

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Bash onako podsecaju na malo brzi Individual Through Patterns/ Human eru. Meni se mnogo svidja ovaj njihov album iz 2006-e Retribution valjda, izrazene gitare lepo rifovanje,lepi soloi ne tako napdno pevanje.... A sa ovim novim Promom malkice hrljaju k vecoj tehnikalnosti i melodicnosti sto je super , mora da su inspirisani ovim novim tehnikalnim bendoviam koji su se od 2006e strasno probili na sceni.

 

Verujem da ce ovaj bend da se sa sledecim albumom privuci malo vecu paznju, zelim im sve najbolje u godinama koji im predsotje. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auuuuuu...ovo je mozda najbolji bend koji sam cuo u poslednjih godinu dana...ovo nema veze za Brutal Death Metalom, ovo je Death Metal ala Death, ali sa dosta Progressive ili "Technical" upadima, sve u svemu, JEBENO JAAAAAKO DOBAR BEND !!!!

 

Prvi CD "Retribution" imam na original formatu, i to sam dobio potpisan primerak na poklon od Steffen-a (vodja Obscure, jebeno jako dobar kompozitor/gitarista). Taj CD je OK, ali nasprem (dakle ispravljam, to nije "Demo 2008" vec "PROMO 2008) je mnogo losiji, ovaj novi materijal je jebeno previse dobar, ali stvarno...

 

Preporucujem SAVAKOME ko voli uopste bilo koju formu Death Metal-a da preslusa Obscuru, i obavezno da skine "Promo 2008" pa da cuje za sebe !!!

 

*Na "Promo 2008" sviraju ex-gitarista i ex-bubnjar NECROPHAGIST-a, a basista je iz benda PESTILENCE, verovali ili ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
Auuuuuu...ovo je mozda najbolji bend koji sam cuo u poslednjih godinu dana...ovo nema veze za Brutal Death Metalom, ovo je Death Metal ala Death, ali sa dosta Progressive ili "Technical" upadima, sve u svemu, JEBENO JAAAAAKO DOBAR BEND !!!!

 

Prvi CD "Retribution" imam na original formatu, i to sam dobio potpisan primerak na poklon od Steffen-a (vodja Obscure, jebeno jako dobar kompozitor/gitarista). Taj CD je OK, ali nasprem (dakle ispravljam, to nije "Demo 2008" vec "PROMO 2008) je mnogo losiji, ovaj novi materijal je jebeno previse dobar, ali stvarno...

 

Preporucujem SAVAKOME ko voli uopste bilo koju formu Death Metal-a da preslusa Obscuru, i obavezno da skine "Promo 2008" pa da cuje za sebe !!!

 

*Na "Promo 2008" sviraju ex-gitarista i ex-bubnjar NECROPHAGIST-a, a basista je iz benda PESTILENCE, verovali ili ne.

 

 

pa nisu bas ko death al ono imaju i blast i grawl koljacki al nisu ni brutala, sta znam jos jedan tehn dm bend za "muzicare"

blejali smo sa njima kad smo zajedno peglali u SKC-u i kao ljudi du do jaja,kao muzicari jos i vise od toga,a kao bend -bomba!

opet kazem ja takav dm ne volim al su stvarno kidaci ,

PS:imam i ja long rukave na njiovom duxu ,ne znam da li su uopste ovde i prodavali majce ja sam im dao jednu DS majcu a oni meni dux..al tanak:p

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

OBSCURA have posted a brand new

track, "Anticosmic Overload", taken from their forthcoming Relapse debut

Cosmogenesis online now via the band's MySpace:

MySpace.com/RealmOfObscura.

Cosmogenesis will see its international release in February 2009.

Additional information and album artwork can be found here.

 

Znaci neznam, vec duze vreme mi je ovo najomiljeniji bend, a sa ovom pesmom tek, jos narocito sad kad je ziv bubanj, nemam reci! Poslusati OBAVEZNO !!! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ono uzivo jos nekako i da se slusa, al ovako ,to je jedan od onih bendova za masturbaciju kod kuce..bar sto se tice gitarista i bubnjara.

 

smara to sto menjaju clanove ko da ih skidaju sa drveta,to mi je sranje,il sviraj sta mozes ko bend il nemoj,a ne jedan ili dvoje likova rade pesme i kao oni su glavni a ostatak postave je zamanjljiv:P

smor

 

al svaka im acast za relapsive

to je smrt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije Steffen kriv sto su ga svi ex-clanovi napustili, ne menja on ekipu eto tako, nego bas sam gledao interviju (a i pricao sa njme u vezi toga), jbg kaze ljudi mu dodju kazu "tad i tad mogu, tad i tad nemogu vise", tako i bude. Posle one turneje sa Agonize su ga ova dvojica napustili zbog faksa i zato sto nisu stizali na probama vise, i on sta ce - pokupio najbolje muzicare u Nemackoj i basistu iz Holandijem, i sad ima do jaja postavu :)

 

A uglavnom u vecini slucajeva je bas tako kao sto si rekao "jedan ili dvoje likova rade pesme i kao oni su glavni a ostatak postave je zamanjljiv", to je u 90% Metal bendova tako. Sad to sto ti ne volis, to je drugo :P

 

U svakom slucaju nije da preuvelicavam ali ovaj bend je trenutno medju najkvalitetnijim D.M. bendovima, i to u SVEMU, jbg oni su pre godinu dana razmisljali kako ce naplatiti svirku 100 Eura, a sad ce im album izaci za Relapse Records, i imace Turneju preko Avocado Booking sa ORIGIN, itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehee nije to sve bas tako kako ti mislis, al ovo nije metal skandal da prepricavamo licne odnose u bendovima.

to sto ti je on mozda rekao je 1000 deo price, kad smo svirali sa njima imali smo vremena da popricamo i sve to ,

pa sam im i pohvalio bubnjara a lik kaze, ma ok, upoznali smo ga skoro pa je zamenio dotadasnjeg bubnjara pa ce da nadju nekog drugog posle kad ovaj odradi taj deo turneje bla bla,a imali su i onog klinc basistu super lik ,jos i kida bas,ja ga pito jel studira a ovaj se samo nasmejao ,kao maaa da al kad cepamo turneju jebes sve.posle video da su i njega zamenili.itd

bezveze,jebes ti taj bend bez drugarstva i zajednickih ideja.

 

meni ono stvarno nije nesto,bolje od nekrofagista usranog svakako ,al opet sta znam,to sto se oni lome na instrumentima ili to sto su izdali za relapse ne znaci i da vrede vise od tih 100 eura po svirci,koliko mislis da ce sad da traze?:P 5000?

hehe mozda,al da vidimo dal ce im neki organizator toliko dati,peglace oni festivale i sl,mada mi se cini da se ni oni ni oridzin nece ovajditi na pojedinacnim certovima, mozda po usa..u evropi svakako jos slabije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe, ajde ovako, iz pocetka :)

 

Za postavu - "...pa ce da nadju nekog drugog posle kad ovaj odradi taj deo turneje..." pa normalno jer taj lik nije je skroz na drugom kraju Nemacke - Steffen je u jednom gradu u cosku Austrije i Ceske, a taj bubnjar je u Minhenu i studira fiziku, a basista studira Graficki Dizajn u nekom levom mestu, daleko od Steffen-a. Tako da, neka je to i 1000 deo price, ali taman dovoljno da skontas da se fizicki nemozes posvetiti bendu ako em imas obaveze na faksu + sto nisu iz istog grada.

 

A sto se tice para od svirki - pa brate, sada njima nije ali UOPSTE bitno koliko uzimaju, da li 100 ili 5000 Eura pa svirci jer je njima SVE vec sredjeno (sama turneja znaci booking, kombi, hrana, oprema, spavanje, zvuk na svirkama, merchandise, ...) pa ih manje vise bole kurac, + sto ce imati turneju sa Origin, da se ne lazemo, oni su bas na vrhu DM scene trenutno (to sto ih na organski ne podnosim to je drugo, jbg) i sada ce biti 10x vise poznatiji, i za godinu/dve ce sigurno moci da radi velike turneje kao HEADLINERI, a uzeci u obzir da oni rade od 2002 (kao garazni bend bukvalno), to je ogroman uspeh, jbg evo:

 

Turneja sa Suffocation, jos jedna EU Tour sa Agonize, vec drugi studijski album za RELAPSE, i sad Tour preko Relapse/Avocado sa Origin, i vec konstantno sviraju po tim Festivalima u Nemackoj (a svi znamo da je to mnogo vece nego Exit i slicno, po pitanju Metala naravno + sad su HEADLINERI za sledeci EuroBlast Fest).

 

E, to sve treba uraditi za 6 godina postojanja benda! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

za oridzin se slazemo da je smor ipo,al da je vrh dm scene..tesko cak i u usa.

 

ponavljam to sto su potpisali za relapse ne cini ih velikim bendom,cak ni narocito uspesnim,a da ce biti "veci" -hoce,tj bice ih vise po netu i "medijima".

 

ja slabo cenim prepucane dm bendove koji sabiju sve sto mogu od tehnike i melodike i svega i svacega da na kraju ispadne sranje bez energije,plus oni vokali koji zvuce isto kod svih novijih takvih tehnickih bendova:P smor na kub

eto npr zato nevolim (da se blago izrazim) nekrofagist.:P

 

al eto to je sad popularno i to ce se traziti jos neko vreme,al kad pogledam bendove kao sto su diflest,pats of poseson, i bendove sl profila jednostavno ideje i energija pregaze bend kao sto je obskura(svaka im cast ali..)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pazi, Origin u USA je mnogo vece nego sto mi mislimo jbg. Mislim, kad gitarista taj njihov ulazi u te liste kao medju 20 najboljih DM gitarista u tim casopisima, onda jbg nemoze biti malo ime.

 

Pa naravno da ce Obscura biti veca u medijskom smislu, i da ce ih vise biti po netu - kako danas drugacije i mozes biti veci? Sigurno nemozes izgraditi ime benda, ja se nem secam ko je to uradio u poslednjih 15 godina...realno svi DM bendovi koji imaju ime su bili na pravom mestu u pravom trenutku, a to su Death, CC, Deicide, Morbid Angel, Malevolent Creation, i jos njih 5-6 mozda...evo ti kao primer samo uzmi Broken Hope koji je kultni bend, a retko ko njih slusa uopste, ili ko ih uopste zna. Prema tome jbg, naravno da Obscura nece izgraditi ime preko Relapse Records, ali to ne rade ni bendovi koji potpisu i za Nuclear Blast.

 

A dobro jbg ti ne volis Technical Death Metal, a ja to najvise volim :) prema tome, ok ali svakako cemo se svi sloziti da je Obscura napravila veliki korak unapred i mnogo toga uradila za 6 godina.

 

A za energiju, jbg poenta Technical/Progressive Death Metala (sama rec i kaze) je tehnika, i naravno da se to danas vise trazi nego energija, kad takvih bendova (koje si ti nabrojao u postu poslednjem) a ma koliko bili dobri ima ih NA TONE, ali bukvalno vise nego sto bi trebalo da ih bude hehe. Nekako mi je "svezije" mnogo zvuci Obscura nego ti bendovi koji idu na energiju/brzinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Album ce u Februaru izaci! :pivopije:

 

Postovali su 2 pesme koje ce se pojaviti na novom albumu u Februaru na njihov My Space profil. To su ustvari stare pesme (Promo 2008), ali ponovo snimljene, sa zivim bubnjem, i sada (stvarno) zvuce svetski.

 

Preslusati "Incarnated" i naravno vec dobro poznatu "Anti-Cosmic Overload" na:

 

http://www.myspace.com/realmofobscura

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

fina je ona nova stvar,

 

vokal mi sve nikako ne svidja

 

al bubanj je zmaj,znaci nemam reci.eeee to je jedino sto nam treba iz EU -bubnjari!

 

a i gitarista je ubio,ludji i ludji.

 

mada nista vise od novog talasa tehnikal bendova,

malo predvidljivi delovi,blastovi i pauze ko da se uklapaju u sablon

mada svakako jeko lepa pesma,i lepo bi bilo imati ovaj CD.

 

ipak ostaje spawn of possession kralj tehnikal dm-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...