Jump to content

Vrućina, 'ladnoća i ostale vremenske (ne)prilike


Dead Man Walking

Recommended Posts

Znas kako je to zanimljivo sa malim detetom, prosto da se obesis.

 

Srecom, ne znam xD

 

Zima je godisnje doba koje uvek lakshe podnosim, shto zbog garderobe, shto zbog rachuna za struju. Klima me ubija leti, a zimi se bolje obuchem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

uskoro ce prestati teror klimom koju u svim radnjam ai trznim centrima i kancelarijama drze na 17C

i poceti teror klima koje ce svi poceti da drze svuda na 35 C

 

ono kad lepo udjes u trzni centar i pocnes da se izuvas koliko je jebeno vrucina.....

 

meh, jesen je dobra jeer pada kisa i usljivo je vreme, jer tad pocinje skola / ispitni rok

ap da ti ne bude zao sto je napolju lepo a ti gulis klupu :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

MOra da si jedini kome je zimi manji racun za struju. :haha:

 

nije, to je standard tamo gde je centralno grejanje

leti više rade veš mašine, klime, bojleri, zimi je milina što se toga tiče

 

ali infostan kolje i u julu, to je problem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je to pitanje bilo, zavisi od lokacije i kvadrature stana

 

60 kvadrata na nbg je 8k mesečno

46 kvadrata na kanarevom brdu je 5k mesečno

75 kvadrata na banovom brdu je 11k mesečno

 

Svaki mesec, neovisno od toga da l' je grejna sezona u toku

Ponekad, ako je stan loše izolovan, ili toplane boli kurac, moraš da dogrevaš klimom

Grejna sezona je od prvog oktobra, ako odluče da treba, dok ne odluče da je dosta bilo.

To što zavrneš radijator jer greje k'o blesavo ne smanjuje račun :)

 

U principu, etažno grejanje i TA su super

TA je posebno super ako imaš malecki stan ili većinu vremena provodiš u jednoj prostoriji

 

U Resniku sam imala račune za struju zimi oko 4k mesečno i bilo je skroz prijatno

Share this post


Link to post
Share on other sites

zavisi od kvadrature

 

evo, meni od ukupno 7100 dinara, koliki je račun za Infostan ovog meseca, na grejanje otpada 5900

u maju je bilo 6200, nije mi baš jasno kako se to menja

53 kvadrata, tri sobe, na Zvezdari, 10 minuta peške od Vuka

 

a grejanje je toliko jako da smo u najvećem delu zime držali zavrnute radijatore u svim sobama, osim jednog u dnevnoj i onog u kupatilu i šetali u šorcevima po kući

 

 

dok sam živeo sam u stanu od 30 kvadrata, račun za struju mi se zimi povećavao za oko 2000 dinara mesečno zbog grejanja

 

 

btw juče čujem da napolju nešto žubori, sve mislim pada kiša, a onda vidim da je sve suvo i skapiram da moja zgrada ima fontanu

11 meseci sam bio ubeđen da je to samo velika žardinjera, pošto nije radila

kad ono međutim :haha:

 

https://scontent-frt...d2d&oe=588390B7

http://i.imgur.com/HyUhXaG.jpg

Edited by Underkuruz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je l' čitaš koje ti stavke sve naplaćuju?

Tipa ako ti naplaćuju toplu vodu ili čišćenje dimnjaka, lepo odeš u centralu i jebeš im mater bezobraznu :D

Dešava im se tako iz meseca u mesec, zaborave da očitaju ovo ili ono dve godine pa tako pljunu random cifru kada zafali malo u budžetu

 

Tipa, čišćenje kanala za otpatke u zgradi koja kanal za otpatke ni remotely nije videla

 

Ah, sori, ne čitam kako treba, disregard

Share this post


Link to post
Share on other sites

grejanje

hladna voda

kanalizacija

iznošenje smeća

 

to ima smisla

 

korišćenje vodnog dobra

naknada za ispuštenu vodu

3. el. energija jun 2016 (kakav jun kad je ovo račun za avgust, a sve je plaćeno)

ekološka zaštita

 

ovo nemam pojma šta je

Share this post


Link to post
Share on other sites

El.en. na računu za infostan? Wtf

 

Ekološka zaštita je kao to što čiste grad od svega i svačega što ti izbaciš iz stana, da li u kontejner ili kroz slivnik, nebitno

Kao, i to ima smisla

 

Ispuštena voda nem blage veze šta može da bude

 

Korišćenje dobra

Haha, to ti naplaćuju činjenicu da imaš privilegiju da teče voda sa česme umesto da moraš da se jebavaš sa bunarom

 

Što je super, jer da imaš bunar, onda bi morali da ti naplaćuju to što koristiš prirodni državni resurs koji imaš na svom imanju

A to je jebeno skupo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoću da gradim pasivnu kuću. Da li znate da ce to u eu biti standard, valjda od 2017? U Irskoj je standard sada, za objekte koji se tek garde naravno.

 

Kuća koja se ne greje i ne hladi.

 

To samo tripujemo da mora.

 

Jel si sigurna da se ne greje i ne hladi? Posto sam pitao svoju zenu, koja je arhitekta i upravo zavrsava za licencu za energetsku efikasnost, i kaze da su pasivne kuce one koje se odrzavaju suncevom ili termalnom energijom, tako da se koriste solarni paneli za grejanje vode i kuce. Ne postoji kuca koja ce ti sama od sebe odrzavati toplotu koja ti treba ... U najsirem smislu, to su kuce koje koriste energiju iz prirode da bi se odrzavale, to jest, pasivno odrzavanje, ne zavisis od EPS-a, Vodovoda itd ...

 

p33PassiveSolar.jpg

Edited by ShinigаmY

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogme ,smara kiša kad si napolju ,sneg također ,drugo je kad sediš kući i gledaš serije celu noć ili dan ,tad kiša prija. Kod leta mi se sviđa što dan (obdanica da budem precizniji) traje od 5 ujutru od 9 uveče ,ja bih tako uvek da bude ako može, i max temperatura da bude 30-ish. I sneg da pada 3-4 dana godišnje kolko da nam prođe merak.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drze one toplotu, da, ali ne generisu je. Koju toplotu da zadrzi kad je napolju -10 :) ? Sedeces u kuci koja je prekrivena zemljom i neces je grejati? A moraces da je provetris s vremena na vreme, da ne kazem svakog dana, inace ces da se ugusis od vlage i nahvatas neko govno na pluca. Kuca mora da se greje zimi, i pasivne kuce su samo kuce sa A++ ekonomskim tretmanom gde najmanje zavisis od glavnog potrosaca, a vise od prirodnih resursa voda / sunce / vazduh. I na kraju ta kuca ispadne 3-4 puta skuplja od regularne zbog svih tih regulativa, opreme, i ostalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...