Jump to content

Aca Lukas


VoivodBG

Recommended Posts

Organista i pevac Aleksandar Vuksanovic dobio je nadimak Aca Lukas, jer je sredinom osamdesetih godina svake noci svirao i zabavljao mlade na poznatom splavu-diskoteci "Lukas", na novobeogradsko Uscu. Kao sjajan muzicar, izvodjac i soumen kao "one man band", bio je najaktuelniji zabavljac beogradskih diskoteka, barova i nocnih klubova. Znao je po celu noc da zabavlja goste i imao je sjajan repertoar jer je, jednostavno, svirao sve - od rokenrola, pop muzike, disko saunda pa do ortodosknih narodnjaka.

 

Ovog sjajnog muzicara videla je rokerka Snezana Miskovic Viktorija, i odmah ga uzela u svoj bend. S kraja osamdesetih i s pocetka devedesetih godina (pred rat) Viktorija je bila prilicno popularna pa su pravili koncerte sirom eks Jugoslavije. Aca je svirao kraj svoje sefice ali i Mladena Vojicica Tife i Dina Dvornika, kao njihovih gostiju na koncertima. Zajedno su pevali druzili se, ali i ucestvovali u narkomanskim seansama, gde su prednjacili Dino i Tifa.

 

Tek 1995. godine kolege su naterale Acu da snimi prvi CD, i odmah mu je upalila pesma "Kuda idu ljudi kao ja", koja postaje pop-folk hit. U tom spoju pop muzike, roka i narodnjaka, Aleksandar Radulovic Futa i Marina Tucakovic, pozajmljujuci muziku iz Grcke, Kipra i Turske, prave mu naredne godine hit-album, sa hitom godine, pesmom "Pesma od bola".Uz , takodje plagijat-numere "Licna karta", "Ja ?ivim sam", "Rodjendan","Nije ti ovo Amerika"...

Aca stize do 1999. godine i prvog trijumfalnog koncerta u beogradskoj hali "Pionir", pred oko 9.000 mladih. Posle turneje po zemlji osvojen je i stadion "Tasmajdan". U medjuvremenu, Aca za inostrano trziste liferuje dva albuma sa zivom svirkom u kafanama, koje tako voli. Iako je rec o odlicnom muzicaru, on je prvi pevac koji je uspeo sa mesavinom folk-popa i sa - ukradenim pesmama iz Grcke , Turske, Kipra, Iraka...!?

 

Zbog raskalasnog zivota, previse vremena provedenog kraj ruleta u kockarnicama (Aca je priznao da je izgubio na kocki 2 miliona maraka!), kombinaciji alkohola, heroina i kokaina, nestao je sa scene. Posle gostovanja u TV emisijama, pod dejstvom narkotika, uz skandalozne izjave, Aca se zamerio mnogim kolegama. Na srecu, posle drugog braka cvrsto je odlucio da prestane sa drogiranjem i kockom. Ne zna se da li se otarasio poroka kocke, ali se zna da je posle lecenja u jednoj svajcarskoj klinici prekinuo sa drogiranjem. Obzavatelji i publika zeljno ocekuju Acin estradno-diskografski kambek. Nadamo se da ce uskoro Aca Lukas nastaviti sa uspehom druzenje sa muzikom.

 

Diskografija:

 

* Ponos i laž (1995) ("Pride and lie")

* Pesme od bola (1996) ("Songs made of pain")

* Lična karta (1999)("ID")

* Rođendan (2000) ("Birthday")

* Nešto protiv bolova (2001) ("Painkiller")

* Istina je da te lažem (2004) ("The thruth is that I'm Lying to You")

* Jagnje moje (2006) ("My Lamb")

* Lešće (2008) (Lešće is Cemetery in Belgrade)

 

Cover albums

 

* Jedno veče u kafani (1998) ("One Night in the Pub")

* Drugo veče u kafani (1999) ("Second Night in the Pub")

* Još sam tu (za drugove) (1999) ("I am still there (for my friends)")

* Zora beli... (1999) ("Dawn is Coming...")

* Aca Lukas & O.K. Band (2000)

 

Live albums

 

* Najveća žurka na Balkanu (1999) ("Largest party in the Balkans")

* Žurka (2002) ("Party")

 

Izgleda da pomama za morbidnim omotima se siri kao zaraza:

 

4188_Aca_Lukas.jpg

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma daj, veca je faca od svih tih ostalih Grandovaca, smeker je uvek bio i ostao, samo sto ga je belo sjebalo, a kapiram da je ovaj poslednji album uvertira u njegovo sadasnje stanje, ili je mozda doziveo viziju da nece jos dugo biti na ovom svetu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Razbijač-NAAĆI
e nikako da razgranicim jel on bio u vezi s enom popov ili su to bile samo spekulacije tabloida?

 

 

nema šanse da je bijo sa Enom.jesi li normalan?samo su se slikali na nekoj zurki.de ce on,jebena narkomanicna,sa enicom...jebem li mu sir zlatiborski.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Razbijač-NAAĆI
Organista i pevac Aleksandar Vuksanovic dobio je nadimak Aca Lukas,

 

Ponudio bih mu moj organ,da otpeva na njemu.

 

ako te ne zanima ne postuj covece...

 

 

Baća, čovek ima nadimak El Karnisero,normalno je da sere,to mu je u krvi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Razbijač-NAAĆI
Ti da cutis.

 

Dodji na fer u Novi Sad lipicaneru.ali povedi nekog starijeg njega ću da bijem ti si još mali,plako bi na šamar.

 

Šta fali aci.moj čovek.boem,pije,gudra dobre ribetine,dok ti šta?lav pivo?

Kad mu budes donokata seri golube,do tad,use u svoje kljuse i šetaj se po Smederevu.i vadi ruke iz djepova.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodji na fer u Novi Sad lipicaneru.ali povedi nekog starijeg njega ću da bijem ti si još mali,plako bi na šamar.

 

Šta fali aci.moj čovek.boem,pije,gudra dobre ribetine,dok ti šta?lav pivo?

Kad mu budes donokata seri golube,do tad,use u svoje kljuse i šetaj se po Smederevu.i vadi ruke iz djepova.

 

1-Nemam starijeg batu,niti mi on treba.

2-Pijem Lav 7.

 

ako ti se ne svidjaju teme koje nisu o gunsima onda nemoj da postujes na njima.aca je sto puta veca faca nego sto je aksel rose ikada bio

 

Sa tobom se ne vredi raspravljati.

 

 

Gently izvinjavam se. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Razbijač-NAAĆI

axl rose se pokenjavao na dečja igrališta i pokušavo da sodomira babe po hotelskim sobama.Znaš kad bi to aca dozvilio sebi?nikad. Nije klošar,on je bre faca, lik.Takvi ko karnisero mogu da bale samo na sve njegove uspese.Axl je najobičniji uličar i bednik,da nije bilo sleša i duff mc-a, ništa on ne bi mogo.govno.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Razbijač-NAAĆI
Slash je najjaci lik.

Ja sam dao svoje objektivno misljenje(o Aci Lukasu) a ti se nosi u kurac. :mrgreen:

 

Pa kad nemaš šta arngumentovano da mi rekneš,počneš da psuješ.to te pokaziva da si ko ličnost vrlo labilan i nekarakteran.završilo smo aca je zakon.ti idi nadjačavaj sleša.kraj.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam ga uzivo odavno,bas je bio jebacki koncert.

 

Aca je smeker i stari roker i heavy metalac.Dva puta je gostovao kod nas sa pratecim bendom,ljudi imaju kosijane do dupeta (dvojica iz benda) i izuvaju kako sviraju.Prvi put, za docek Pravoslavne Nove godine na tonskoj probi prasili su Enter Sandman a na proslavi dana grada isto na tonskoj probi pre koncerta izuli su LA Woman.I same njegove pesme toliko imaju primese roka i metala sa onim stopkama i gitarskim solazama i rifovima da to meni stvarno zvuchi sjajno.

Jedan nas lokalni gitarista bio je na audiciji pre vise godina kod Ace Lukasa sa zeljom da svira u njegovom bendu.Kada je dosao na red Lukas mu je rekao da slobodno "Prashi kao Sepultura", da se ne ustrucava.Verovali ili ne...

Uz sve to pouzdano znam da je rodoljub,mislim nije prodata sisa i dupelizac zapada.

Sto se tiche njegovog privatnog zivota mislim da je glupo meshati se u to bilo kome.

Toliko od mene...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...