Jump to content

Card games


Recommended Posts

Stavih Munchkin u naslov jer ako niste za njega culi onda niste ni za ostale :D

Dakle fanovi Magic-a niste dobrodosli na temu, vec imate svoju. Molim da se Magic i ne spominje tj ne poredi "mocnost orgazma koji se dobija igranjem njega u poredjenju sa igrama sa ove teme" :P takodje igre sa obicnim spilom karata nisu dobrodosle.

 

Dakle sve je pocelo Munchkinom, koji je uveliko popularan a zatim idu (makar u mom slucaju) Hex Hex, Infernal Contraption, Guillotine, mozda i Arkham Horror moze da se ubroji ali on je skoro 100% board game.

 

Igrate li? Sta posedujete? Koju najcesce igrate? Da li ima nekih okupljanja osim u Pop Lukinoj? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Igrao sve munchkine do (ukljucujuci i ) Need 4 steed.

Posle mi se raspala omiljena ekipa za igranje pa mi nije bilo toliko interesantno te sam batalio.

Odigram po koju partiju ak' nema sta zanimljivije da se radi dok sam u Sigilu :)

 

Od ostalih non-colectibel card game igrao i Ninja Burger.

 

Nudim svoje usluge backstabera/lazova/ucenjivaca zainteresovanoj ekipi entuzijasticnih igraca munchkina. Nosim svoj alkohol.

Edited by ResurrectioN

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

zvuci kao izazov za vijuge :rolleyes::)

@matatrta: ma ne kvaris uopste, makar spominjes Munchkin :)

Da dodam da su me i Cutthroat Caverns odusevili, uzeh obe expanzije za Gloom, decko fura Tannhäuser i Tide of Iron ali to je vec ne board nego 'all available floor and other flat space in the house' game :)

Za one koji se tek upoznaju s materijom preporucujem Guillotine i Hex Hex, pravila skoro da ne postoje a zabavni su :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još neko igra Tannhäuser cool;D

 

Munchkin jebe mame ,uvek pišanje od smeha kad ga igram;D ( doduše imam samo basic i errors set :icon_ne: )

 

BtW ljubiteljima ove kartaške igre ( aka spletkarenja,backstab-a i obmane ) preporučujem toplo boardgame "Prince of the city"

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guillotine je ultra gotiva!

Btw. jel' igr'o neko PIMP? Nije hrdjavo...

 

Pimp: the backhending :)

Ilustracije su fantasticne ali posle duzeg igranja dosadi jer je mali broj karata u opticaju.

 

Još neko igra Tannhäuser cool;D

 

Munchkin jebe mame ,uvek pišanje od smeha kad ga igram;D ( doduše imam samo basic i errors set :icon_ne: )

 

BtW ljubiteljima ove kartaške igre ( aka spletkarenja,backstab-a i obmane ) preporučujem toplo boardgame "Prince of the city"

 

Igrao sam Prince of the city samo jednom i nije mi se nesto dojmio kao igra gde moze da se spletkari.

Naravno, ima onaj momenat da kad je neko blizu pobede svi ga gangbanguju ali u medjuvremenu je prilicno ustaljeno.

 

Taste my laser-mazer-smaser-bananafanofafaser of doom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

zvuci kao izazov za vijuge :rolleyes::)

 

pa moze biti ako ti igrice tipa zodijak idu od ruke jer mozes da menjas spilove karata, ima tu jos ponekih fora a ja kod tih apstraktnih igrica retko gresim. nego, posto ste me zainteresovali za te vase igrice, gde moze da se downloaduje neka demo verzija neke takvog tipa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemaš pravu ekipu care! :pivopije:

 

Vrlo moguce da se nismo snasli mada s tom istom ekipom igram mnogo bolju igru sto se tice politike/pregovaranja/laganja/manipulisanja/ucenjivanja.

 

U PotC je ocigledno ko je u najboljoj poziciji i sve je monotono do par krugova pred kraj kad svako pokusava da sjebe najboljeg ili oni koji ne mogu da pobede odluce ko ce da pobedi tako sto biju onog drugog (aka king-making) i koliko sam uocio ako na startu ne osiguras teritorije posle ne mozes da dodjes do resursa ili ako se u pocetku pokrenes ganjati s nekim oko tih istih teritorija opet ne stignes ista da uradis.

...ili mi jednostavno "objasni" kako vi igrate jer mozda mi nesto promice :)

 

 

I sad se setih: Igrao sam i Burn in Hell - zabava za celu porodicu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Redovno mi se desava da imam neke karte koje cuvam "za takvu i takvu situaciju ako dodje kasnije" i onda totalno zaboravim... ili napravim (sto je za mene retkost) neku taktiku i kad dodje trenutak da je se drzim ja se opet ispalim. Koncentracija na nivou ali ja i dalje ispadam debil. Mora da je stvar u retkom igranju :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Redovno mi se desava da imam neke karte koje cuvam "za takvu i takvu situaciju ako dodje kasnije" i onda totalno zaboravim... ili napravim (sto je za mene retkost) neku taktiku i kad dodje trenutak da je se drzim ja se opet ispalim. Koncentracija na nivou ali ja i dalje ispadam debil. Mora da je stvar u retkom igranju :D

ma nije. sve je to manje vishe stvar sluchaja. ja ih napravim pet pa onda ne znam koju chu. najbolje je kad goujesh vid d flou.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrlo moguce da se nismo snasli mada s tom istom ekipom igram mnogo bolju igru sto se tice politike/pregovaranja/laganja/manipulisanja/ucenjivanja.

 

U PotC je ocigledno ko je u najboljoj poziciji i sve je monotono do par krugova pred kraj kad svako pokusava da sjebe najboljeg ili oni koji ne mogu da pobede odluce ko ce da pobedi tako sto biju onog drugog (aka king-making) i koliko sam uocio ako na startu ne osiguras teritorije posle ne mozes da dodjes do resursa ili ako se u pocetku pokrenes ganjati s nekim oko tih istih teritorija opet ne stignes ista da uradis.

...ili mi jednostavno "objasni" kako vi igrate jer mozda mi nesto promice :)

 

 

I sad se setih: Igrao sam i Burn in Hell - zabava za celu porodicu :)

 

1.Koju??? :mrgreen:

 

2.Fora u PotC je da nema ne napadanja ( tako je igra užasno dosadna realno ) i nema svak uzme jednu boju u prvom krugu kao ne diramo se.Nego lepo ako vas igra 3 svi na narandžastu zonu ( on sa 3 polja ) pa da vidiš kako je do jaja :mhihi:

 

Kao Drugo konsantno sjebavanje najačeg ne samo pred kraj.

 

Kao treće apsolutno gledanje samo svojih ličnih interesa nema mesta za dobrotu :red:

 

Kod nas se barem ne zna do brojanja na kraju ko će da pobedi :)

 

3.Burn in hell izgleda mnogo dobro "da pogadjam" igru je radio lik koji je radio Munchkin? :lol:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
1.Koju??? :mrgreen:

 

2.Fora u PotC je da nema ne napadanja ( tako je igra užasno dosadna realno ) i nema svak uzme jednu boju u prvom krugu kao ne diramo se.Nego lepo ako vas igra 3 svi na narandžastu zonu ( on sa 3 polja ) pa da vidiš kako je do jaja :mhihi:

 

Kao Drugo konsantno sjebavanje najačeg ne samo pred kraj.

 

Kao treće apsolutno gledanje samo svojih ličnih interesa nema mesta za dobrotu :red:

 

Kod nas se barem ne zna do brojanja na kraju ko će da pobedi :)

 

3.Burn in hell izgleda mnogo dobro "da pogadjam" igru je radio lik koji je radio Munchkin? :lol:

 

 

1. Vampire: the Eternal Struggle

 

2. Sto je u redu ako svi napadaju ali ako jedan napada onda ta dvojca najebu dok ostali kuce grada :) Igrajuci VtES navikli smo se da imas jasno defnisano koga treba da ubijes i ko tebe treba da ubije a ovako kad se svi bijemo za isto (postati princ) samo se stisnemo i cekamo priliku i kalkulisemo :)

 

3. radila je ista firma ne znam da li je bas dizjner isti (www.sjgames.com)

 

 

Turnir u Munchkinu:

INFO

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Turnir u Manchkinu 14.12.2009.

Vise informacija: http://forum.klubzmaj.org/viewtopic.php?f=5&t=6440

 

Na proslom turniru nas je bilo 16 i bilo je ludo i nezaboravno.

Pozeljno je da se prijavite kako bi organizatori znali koliko ljudi a ocekuju.

Vidimo se :)

Edited by ResurrectioN

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...