Jump to content

Satanizam


Recommended Posts

Fizika kaze da je nemoguce da 60.000 vojnika kopnenim putem krene prema svetoj zemlji? I da sa preko 10.000 vojnika, vojska postaje haoticna tokom borbe, samo zato sto ih je toliko? Ja i ti nemamo o cemu onda da raspravljamo.

 

A sto se dukljana tice, smaras me covjece. Ajde ti fino na ignore listu zajedno sa rokijem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

60 000 ljudi pod punom opremom da pređe nekoliko hiljada kilometara?

 

Drugo, sama vojna strategija je bila takva da je zahtijevala manje odrede....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma znam te fore, cak sam poprilicno siguran u njih, bas zato me zbunio Axe-ov post...

Само сам парафразирао цитат из Новог завета. Има и тумачења, али немам времена да их тражим сада.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Што се тиче Фридриха, можда се због те пуне ратне опреме и удавио. Као и свака друга прљава западњачка стока сумњам да је свукао оклоп кад је отишао на брчкање... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

E u q, sad sam zbunjen... Rogozub kaže da vladari koji žare i pale nisu hrišćani, odlučite se više :mrgreen:

 

 

ne znam ja šta Rogozub priča, ali Nemanjići su bili osvajači, dakle ratnici. Vojska može samo u paganski raj, u katolički ne može, to jest tako tvrde.... U pravoslavni može

 

ko zna, možda i Mladić bude svetac jednog dana :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Један од разлога зашто Душан није светац су управо претерано освајачки ратови. Рат као рат је сасвим легитимна ствар, али и у рату мораш бити човек.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

nije on zbog ratova, nego zato što je postavio nesvešteno lice za partijarha. njegov politički savjetnik Danilo je proglašen za srpskog patrijarha iako nikad pop nije bio... barem sam ja tako čuo... Rogozub sigurno više zna....

 

naravno, onda i žena na svetoj gori, možda prevelika okrutnost u ratu... sve se nakupi, ali glavno je da im se miješao u crkvena posla.... i zar nije ubio sopstvenog oca?

 

mislim, šta je Nemanja radio sa bogumilima to sam Bog zna, pa je ipak svetac....

Edited by Bata Životinja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Nemanja je i ugostio Barbarosu katolika kao boga oca.... svašta mu se može naći, ali ipak je svetac... zamisli kad je pogani Milutin svetac... tog čak u crkvama slikaju kao bludnu barabu, ali svetac brate...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

ma smeta ni meni, nego kad je već tpic o dobru i zlu, da ne laže ovaj Varg....

 

pogledajte bitangu, naš kralj sveti Milutin

 

gracanica011_y.jpg

 

nemanjici%20(6).JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemanja je i ugostio Barbarosu katolika kao boga oca....

 

Не, него је требало да пусти стоку да му разруши земљу са оним барабама које је повео са собом. То су ионако радили, не смем ни да замислим шта би било да није био уговорен тај састанак.

 

 

Ако је икако могуће, мани се тих квалификација, то ме вређа, пре свега, као Србина.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Axe, ja rekoh da to meni ne smeta, ali činjenica jeste da je Nemanja tada bio i sam katolik i podržavao krstaški pohod, nećeš mi valjda reći da je zbog straha to radio? Tad se vjerovalo u svetu zemlju, nemojmo sad da se pravimo ludi....

 

Meni to kao Srbinu ne smeta.....

 

Varg, to si sam rekao, da je hrišćanstvo neka religija koja sebe prikazuje kao vrhunsko dobro i otpadnike kao vrhunsko loše... očigledno nije tačno, pošto Nemanjići, a posebn MIlutin nisu ni poštovali tih 10 zapovjesti....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Varg, to si sam rekao, da je hrišćanstvo neka religija koja sebe prikazuje kao vrhunsko dobro i otpadnike kao vrhunsko loše... očigledno nije tačno, pošto Nemanjići, a posebn MIlutin nisu ni poštovali tih 10 zapovjesti....

 

To stvarno treba da vidiš sa Hrišćanima na forumu, zašto je tako.

Po meni, otpadnici nisu vrhunsko loši, jer ne smatram da je moja religija jedina koja vodi do Istine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Axe, ja rekoh da to meni ne smeta, ali činjenica jeste da je Nemanja tada bio i sam katolik i podržavao krstaški pohod, nećeš mi valjda reći da je zbog straha to radio? Tad se vjerovalo u svetu zemlju, nemojmo sad da se pravimo ludi....

 

Meni to kao Srbinu ne smeta.....

Није, Немања је тад био Православан. Има и прича да је Свети Сава лечио Барбаросу у Нишу. Следећа врло битна ствар је да јесте обећао помоћ (мудар државнички акт, по мом мишљењу) па је није дао. Ваљда је био заказан неки састанак негде у Тимочкој крајини, па наши нису дошли (заборавих, јеби га). Наравно да је из страха, тачније, избегавања конфликта који нам ништа добро не би донео. Ем би нас банда католичка оптужила (и вероватно нападала) да смо уз муслимане, ем би добар део војске био убијен. Крсташи су били шљам западне Европе, стока која је ишла да пљачка и убија, да заузме нове територије јербо 'леба нису имали. Болео је њих курац за Свету земљу. На крају смо ми, као географски најближи муслиманима, платили цех. Турци су могли и преко Јерменије и Грузије да се шире, исто би им било, територија је територија. Мислим, нагађам, али знаш о чему причам. Дан данас жалим што нисмо извршли неки дранг нах остен и запосели територију данашње Румуније, јебем ти ти раскрсницу путева, али шта ћеш...

 

Што се тиче евентуалне грешке Синода (или како се тада звало врховно тело СПЦ) које се тичу било ког свеца (ја мислим да их нема, али ето), све ће се знати кад дође време и свима ће бити суђено, тако да је ова прича беспредметна како са религијске, тако и са националне стране, а посебно ово потоње јер вређа. Веома.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobro više sa tim hermafroditskim forama.... to paganizam nije....

 

Jeste. Zašto bi meni smetao Budista ako on sebe nalazi u toj religiji? Još gore, zašto bih ratovao sa njim je je druge vere? Imam izgrađen svoj sistem, principe, kodekse, kao i svaki drugi pripadnik različitih religija.

Ja sam sebe pronašao tu gde sam se pronašao, danas se to zove Asatru, a to je religija stara više hiljada godina. Nisam uzeo spisak religija i birao po principu eci peci pec. Sve je bilo spontano, kao što je slučaj kod svih koje poznajem. Od malena su neki crtali Rune, bili zainteresovani nordijskim božanstvima..

Svaki narod, svako geografsko područje ima (bolje reći imalo je) svoju specifičnu religiju definisanu datim okolnostima, uslovima. To je paganizam. Zato egipćani imaju boga pustinje, a germani boga šume. Prirodno zar ne? I oko toga se ne treba tući.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
Svaki narod, svako geografsko područje ima (bolje reći imalo je) svoju specifičnu religiju definisanu datim okolnostima, uslovima. To je paganizam. Zato egipćani imaju boga pustinje, a germani boga šume. Prirodno zar ne? I oko toga se ne treba tući.

 

kada Indijski Bog dolazi u mediteran - treba se tući.

 

sve ostalo je hermafroditizam, razni hibridi i postmoderna

 

a kakve veze ima Asatru sa tvojim geografskim područjem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Došli su i grčki bogovi u egipat, ali kao kultovi- nikome to nije smetalo. Isto je i sa Mitrom. nije rađeno sistematsko uništavanje stare vere i potpuna zamena novom, kao kada su došli hrišćani kod slovena, germana itd.

 

Kao što rekoh, jednostavno osećam tako. Germanska mitologija ima, na kraju krajeva, sličnosti sa slovenskom. Isti su I-E koreni. germani i Sloveni su vekovima živeli na skoro istim područjima itd. Ajde da poštujem egipatske bogove pa da si me to pitao..

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...