Jump to content

Satanizam


Recommended Posts

Jevreji, muslimani i hrišćani veruju u istog boga, samo ga zovu različitim imenima.

 

Pa sad... pitaj nekog hrišćanina sa arapskog govornog područja da ti izgovori reč "Bog". ;) Takođe, Isus je na svom maternjem svoju reč izgovarao vrlo slično.

Edited by hezbollah

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je suština, a svete tajne i ostale gluposti su smišljali oni kojima je bilo stalo do vlasti u okviru verske organizacije i nad vernicima.

 

Не лупај кад не знаш. Ко је смислио крштење?

Edited by Axeanosilas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Banalizovano, to je tako, da, ali ne možeš mi reći da veruješ u istog Boga kao i neki protestant čija crkva priznaje samo dve svete tajne.

Ако се не варам и протестанти као и сви остали хришћани верују да постоји Бог односно света Тројица ,односно да се Исус Христос оваплотио као Божји син.Е сад појединости су нешто различите а у ово сви верују.

Нисам ја рекао да ми је он сабрат у вери већ да имамо макар мало више сличности него сатаниста који носи само то име а мисли да сатана не постоји.Па зашто се онда и зове тако ? хришћани,ма какви били носе и то име ХРИШЋАНИ јер верују у Христа,односно у Свето Тројство.

А ипак признаћеш да сатаниста који не верује да постоји сатана и онај који верује да постоји има таман толико везе као верник и атеиста.И атеиста може да верује да постоје "неке тамо силе" итд.

Ма претекао ме Теша,браво Тешо легендо. :lol:

Дакле,јесте,свете тајне јесу суштина,не спорим ја то,далеко да нису,али и друге ствари су важне да не кажем суштина.

Jevreji, muslimani i hrišćani veruju u istog boga, samo ga zovu različitim imenima.

:)

Овај закључак,који по мени,није добар,се може применити за све могуће светске религије.Не могу бити исти Јевреји који чекају Месију који је уствари већ дошао,и Муслимани који не признају Исуса као Богочовека.Нема то никакве заједничке црте.

Свете тајне су ти базична и важна ствар.Веома важна.Узми рецимо св тајну јелеосвећења.Не знам колико хришћанских конфесија је има.То је света тајна директно из Новог Завета.То што ти причаш о контроли једноставно не стоји.То је по принципу,шта год Црква уради - не ваља.Да није можда процена у оку посматрача лоша ?

 

satan ti pomog'o,niko ti nista ne mog'o!

 

Ал си обрнула стару народну пословицу...

Edited by -Diamond-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Diskusije o religiji najvishe mrzim:uvek postoje 2-3 strane koje tvrdokorno drze do svog stava,niko nishta ne nauchi od druge(uglavnom)malo se izgubi vremena,a sve to znanje se ne moze iskoristiti nigde osim mozda u Zlatnoj Zici.Kakve veze ima jel znam ko je osnivach crkve satane,koja je 14a zapovest,koji je sveti Zucko,sveti Ljutko itd?

Ja sam boga josh odavno odbacio i ne razmishljam ni o njemu ni o Sejtanu,nema nikave koristi.

pozzz

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve veze ima jel znam ko je osnivach crkve satane,koja je 14a zapovest,koji je sveti Zucko,sveti Ljutko itd?

 

To se zove opšta kultura i sramota je da se čovek danas nazove obrazovanim, a da ne zna te osnovne stvari. Pogotovo je sramota kada jedan takav neobrazovan čovek pljuje po tim stvarima. Na svu sreću, vrednost čovekovih reči jednaka je njegovom obrazovanju, tako da je sve u redu.

Edited by Gojko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Diskusije o religiji najvishe mrzim:uvek postoje 2-3 strane koje tvrdokorno drze do svog stava,niko nishta ne nauchi od druge(uglavnom)malo se izgubi vremena,a sve to znanje se ne moze iskoristiti nigde osim mozda u Zlatnoj Zici.

 

To isključivo zavisi o onima koji diskutuju - ako je neko bandoglav i ne ume normalno da razgovara, isti problem može napraviti i oko pitanja treba li jesti žumance ili ne, kamoli o prirodi Boga. :)

 

Takođe, slažem se sa Gojkom, to je stvar opšte kulture i obrazovanja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To se zove opšta kultura i sramota je da se čovek danas nazove obrazovanim, a da ne zna te osnovne stvari. Pogotovo je sramota kada jedan takav neobrazovan čovek pljuje po tim stvarima. Na svu sreću, vrednost čovekovih reči jednaka je njegovom obrazovanju, tako da je sve u redu.

 

poznavanje satanizam ne spada u neopshodnu opstu kulturu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne postoji neophodna opšta kultura, Tešo, svaka kultura je krajnje fakultativna ;) Što više znaš, više vrediš, toliko je jednostavno. A ako ćemo već o konkretnom primeru, mislim da je važnije obrazovanom čoveku koji se bavi nekom oblašću duha da zna ko je bio LaVey, nego ko je bio recimo Ronald Regan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne postoji neophodna opšta kultura, Tešo, svaka kultura je krajnje fakultativna ;) Što više znaš, više vrediš, toliko je jednostavno. A ako ćemo već o konkretnom primeru, mislim da je važnije obrazovanom čoveku koji se bavi nekom oblašću duha da zna ko je bio LaVey, nego ko je bio recimo Ronald Regan.

 

neophodno je znati istoriju i osnove kulture nase nacije.osnovna kultura nije nikako fakultativna stvar.i da sto vise znamo to vise vredimo.obrazovana osoba koja se bavi oblascu duha bi trebala da zna ko su bili krovli i lavey ali nije nikako obavezna da zna ista o sadrzaju satanisticke bibilije ili krovilijevim tripovima.jednostavno to je jednako vazno da se zna koliko bi bilo vazno znati razlike u serijatskom pravu u razlicitim muslimanskim zemljama

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo mi je fantasticno!procitati do kraja!

 

super!

 

''grupa Madonna'' :)

 

Да од почетка не би било забуне, Web страна елитне блек метал групе Emperor даје њихов назив са словима у облику роговља, истичући да је група састављена од лоших момака.

 

Jbg, preterali su momci..

Share this post


Link to post
Share on other sites

curse them!curse you all man!!!

 

zasto mi Emperor napadose?neka su ove ostale,zabole me :mhihi:

 

eno i Olivera Mandica su napali,a on patriota i Arkanov kucni prijatelj...

 

 

ali,

 

""""Познавање и слушање нових музичких група јесте нека врста потврђивања модерног човека у друштву. А где да најефикасније добије информације о њима него на Интернету?! Ту наслове својих песама нуде групе музичких праваца Black Metal и Metal Power, које су најчешће чланице сатанистичких секти. Да од почетка не би било забуне, Web страна елитне блек метал групе Emperor даје њихов назив са словима у облику роговља, истичући да је група састављена од лоших момака. Наведени наслови њихових песама не остављају никакву дилему о томе шта је у питању: "Ода сатани", "Ноћ несахрањених душа", "Горуће сенке тишине", "Господар олуја", "Космички кључ мога стварања", "Вештичји сабат", "Опус у славу сатане". """"

 

"Night of the graveless souls"-noc nesahranjenih dusa!!! :) :) :) :) :) :)

 

 

Edited by april ethereal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Чак и они који не припадају сатанистима, врло често из незнања преузимају неке видове понашања који су обележени сатанистичком симболиком. Тако одлазак у диско-клуб представља сценарио за силазак у пакао: силази се у подрум, у просторији влада тама са повременим јаким блесковима светлости (лајт-шоу), као и заглушујућа бука.

 

Svako ko ima podrum kuci, taj je potencijalni satanista. Amin to that :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svako ko ima podrum kuci, taj je potencijalni satanista. Amin to that :mrgreen:

 

:pivopije::pivopije::rockdevil::rockdevil:

 

Хаха, смејао сам се овако само док сам гледао Harold and Kumar 2 : Escape from Guantanamo Bay...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...