Jump to content

Satanizam


Recommended Posts

Takve pitam ko je stvorio Satanu... iz nekog razloga mi nikad ne odgovore.

 

 

I ne moraju da veruju u boga da bi bili satanisti. Ako uzmemo ogranke satanizma koji pricaju da je satanizam zapravo vise kao ideologija, a hriscanstvo mit koji su nametnuli anunaki.

T.j da vrhovni bog u obliku u kom ga prikazuje biblija ne postoji i da je Enki ( njihov satana ) jedan od anunaika (bogova\ visih bica ) koji otvara oci ljudima.

 

Sto je u principu ideja Spiritualnog Satanizma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ne moraju da veruju u boga da bi bili satanisti. Ako uzmemo ogranke satanizma koji pricaju da je satanizam zapravo vise kao ideologija, a hriscanstvo mit koji su nametnuli anunaki.

T.j da vrhovni bog u obliku u kom ga prikazuje biblija ne postoji i da je Enki ( njihov satana ) jedan od anunaika (bogova\ visih bica ) koji otvara oci ljudima.

 

Sto je u principu ideja Spiritualnog Satanizma.

Da, ali fora je u tome sto vecina njih nije ni cula za Spiritualni Satanizam, vec za onaj biblijski, "zli" Satanizam, ako me razumes... veruju u Lucifera, palog andjela, koji predstavlja apsolutno zlo, to im je kul, i to im je citavo znanje o tome....  mislim na one koji se nisu ni raspitivali o tome, ni procitali ista o tome, a takvih je mnogo... 

Edited by Vitorias123

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ali fora je u tome sto vecina njih nije ni cula za Spiritualni Satanizam, vec za onaj biblijski, "zli" Satanizam, ako me razumes... veruju u Lucifera, palog andjela, koji predstavlja apsolutno zlo, to im je kul, i to im je citavo znanje o tome....  mislim na one koji se nisu ni raspitivali o tome, ni procitali ista o tome, a takvih je mnogo... 

 

 

jok. ja sam upoznao dosta satanista ali nijednog koji veruje u "zlu" satanu.

Ili veruju u lavejevu ideju satane - buntovnika.

Ili u satanizam u vidu enki-a opet puntovnika.

 

Sad ja ne znam moda i znash neke ljude koji veruju u te price satana smrt zlo ludila, ja ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jok. ja sam upoznao dosta satanista ali nijednog koji veruje u "zlu" satanu.

Ili veruju u lavejevu ideju satane - buntovnika.

Ili u satanizam u vidu enki-a opet puntovnika.

 

Sad ja ne znam moda i znash neke ljude koji veruju u te price satana smrt zlo ludila, ja ne znam.

 

U vecini slucajeva glume ludilo... mislim da ni oni u to ne veruju, vec samo govore da bi ispali face... otkud znam... jednostavno mi je muka i od njih i onog HAIL SATAN i Black metal ist krieg, sve mi se smuci kad to vidim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

До каквих сте ви ствари стигли, јебеш ми матер.

 

 

Прво: Када наиђеш на дете од 10 година које је јуче открило метал па му је све кул и дрка своју маму са пентаграмима и злом - то зајеби, проћи ће кроз који месец...годину.

 

Друго: Ја знам неколико људи који гаје принципе "злог" сатанизма али не иду наоколо и говоре:" Ја сам Сатаниста, мрзим крст, сечем козе и пишам по гробовима." - Смешно.

 

 

Треће: Сатана не мора да представља злог и опаког "момка" који има рогове од три метра и бљује ватру наоколо, а око њега анђели натакнути на крстове. Забога, то су глупандарије. Сатанизам треба да буде индивидуална ствар, барем ја тако гледам ствари.

 

Четврто: Vitoriase - Black metal ist krieg - Блек метал је рат. Не видим што би ти сметао назив, када је то нешто невезано са целу ову причу. А ако си наишао на неку децу која иду по граду и вучу "Живео Сатана" да би поплашили комшије и били у центру пажње онда разумем.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Narsil

 

Naisla sam na previse odrasle dece koje govore svakakve gluposti, da ne bih o tome govorila s gorcinom

 

Black metal ist krieg mi se smucio iz razloga sto na svakom jebenom videu na tubu, koji gledam, u komentarima bude tih 50 gluposti i jos 50 pluseva na to, zar se bm sveo na to? Znam da ovo nije za ovu temu, ali...

 

I nisam rekla da Satana predstavlja zlog i opakog momka, ti ga gledaj i tumaci kako hoces, ja i ne verujem u njega.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Narsil

 

Naisla sam na previse odrasle dece koje govore svakakve gluposti, da ne bih o tome govorila s gorcinom

 

Black metal ist krieg mi se smucio iz razloga sto na svakom jebenom videu na tubu, koji gledam, u komentarima bude tih 50 gluposti i jos 50 pluseva na to, zar se bm sveo na to? Znam da ovo nije za ovu temu, ali...

 

I nisam rekla da Satana predstavlja zlog i opakog momka, ti ga gledaj i tumaci kako hoces, ja i ne verujem u njega.

 

 

Ок, то је онда твоје искуство и то могу да разумем.

 

 

О black-u нећемо да причамо јер му није тема, а није се свео на то, али ако желиш да сазнаш нешто о томе на шта се свео имаш тај подфорум и можемо да продискутујемо тамо.

 

 

Ово треће - ниси рекла (мислио сам да си мушко на прву па ми сад чудно то "ла" :) ) али сам то извукао из контекста твојих реченица, тако ми се учинило. Ја се не бавим религијом јер верујем у "зле и опаке" и "лептириће" са друге стране, већ због индивидуалних размишљања. Рекох - Сатанизам има философску страну, као и све друго.

Edited by Narsil

Share this post


Link to post
Share on other sites

hm da li si i ti povezala onu maglu sto je bila pre nekoliko dana sa smrcu patrijarha???

ili mozda sa necim drugim molim te bas nas zanima

 

hm da li si i ti povezala onu maglu sto je bila pre nekoliko dana sa smrcu patrijarha???

ili mozda sa necim drugim molim te bas nas zanima

 

Objasnio sm i ovde i tamo tebi na pp. Devojka nije rekla nista pogresno niti glupo cak sta vise instinito.

Jebes ga mito, ako oces da budes pametan, i da se predstavljas kao takav, ja nemam nista protiv, prvi.

Ali jebes ga nije u redu da prozivas ljude za informaciju koju ni ne poznajes bas najbolje.

 

Zahvali se sisusu. Reko bih ti mnogo ruznije sve ovo da nisam rad njegov stav i predlog da ispostujem.

 

Pa da, kao što i sam kažeš, "AKO pod satanizmom podrazumevamo..." to i to. To o čemu ona priča nije satanizam, već PRETEČA satanizma.

 

 

ne, nije, to je satanizam.

Ajde da se ponovim, ne volim da ne ostane na cistom.

 

Prvo sha tebe jako gotivim ali mi je bezveze sto ti nisi ovde ukljucio mozak prvi. Od ljudi kao sto si ti to sam ocekivao. No dobro pogresi covek.

 

Dakle, hriscanstvo postoji tek 2000 godina. Biblija i biblijski spisi, kao i satana i bog, postoje mnogo pre toga. U judeizmu.

Cak sta vise satana se mnogo vise spominje kao neko ko ima veze sa starozavetnim bogom nego sa isusom.

Dakle satana iz judeizma je isti kao satana iz hriscanstva. Pa je i jevrejski satanizam stariji od hriscanstva.

 

Dalje, te preteche satanizma su isto satanizam koliko bilo stas drugo.

Satanizma je od ideologije do religije, i ko po 15 put ovde ponovimo ustu stvar Satanizam obuhvata jedanu siroku spregu jako razlicitih shvatanja.

Stanizam nije zvanichna religija, niti ideologija, nema predstavnike i vrhovnike.

 

samim tim ne mozemo da odredimo sta je "pravi satanizam"

 

Ideja o satanizmu je rodjena sa idejom o religiji.

 

Religija nekad nije postojala, postojala je duhovna praksa, koja je ukljucivala poznavanje odredjenih bozanstva.

Religija se razvila tik pred hriscanstvo ( gledajuci kroz prizmu postojanja covecanstva ) religijski oblici su se razvili bash minut pred hriscanstvo. DAkle organizovane religije.

Edited by l3s26

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, zaista nemam nameru da ulazim u dublje rasprave iz jednostavnog razloga-ovde svako tupi svoju priču, svako ima svoje mišljenje i svoju verziju satanizma, tako da je potpuno besmisleno o nečemu raspravljati u uslovima kada ne postoji ni osnovna saglasnost o tome ŠTA JE TEMA O KOJOJ SE RASPRAVLJA.

 

Da ne idem dalje, evo ti primera-ti sebi protivurečiš i to u istom postu. Prvo kažeš:

 

ne, nije, to je satanizam.

 

...a onda ovo:

 

samim tim ne mozemo da odredimo sta je "pravi satanizam"

 

Izvini, ako "ne možemo da odredimo šta je pravi satanizam", kako onda možeš da za ono iznad kažeš "to je satanizam"? Jebiga, ako ćemo o nekoj konzistentnosti mišljenja i tačnosti informacija, daj kreni prvo od sebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...a onda ovo:

 

 

 

Izvini, ako "ne možemo da odredimo šta je pravi satanizam", kako onda možeš da za ono iznad kažeš "to je satanizam"? Jebiga, ako ćemo o nekoj konzistentnosti mišljenja i tačnosti informacija, daj kreni prvo od sebe.

 

Mali lapsus, moje izvinjenje, ne mozemo da odredimo sta je pravi, ali mozemo da odredimo sta je hronoloski starije.

 

U principu satanizam postoji hronoloski pre hriscanstva. U svakom sluchaju.

 

 

Ali to sto je nesto hronoloski starije ne znaci da je pravo. Samo da je starije.

Ako pogledamo razvoj religija npr hriscanstva, opet dolazimo do nekih vidova "pra hriscanstva" i modernog hriscanstva.

Gde su neke stvari izmenjivane i menjane.

Pa bi bilo smeshno postavljati pitanje Koje je hriscanstvo pravo? :)

Edited by l3s26

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mali lapsus, moje izvinjenje, ne mozemo da odredimo sta je pravi, ali mozemo da odredimo sta je hronoloski starije.

 

U principu satanizam postoji hronoloski pre hriscanstva. U svakom sluchaju.

 

 

Ali to sto je nesto hronoloski starije ne znaci da je pravo. Samo da je starije.

Ako pogledamo razvoj religija npr hriscanstva, opet dolazimo do nekih vidova "pra hriscanstva" i modernog hriscanstva.

Gde su neke stvari izmenjivane i menjane.

Pa bi bilo smeshno postavljati pitanje Koje je hriscanstvo pravo? :)

 

Mislim da niko nije (bar ja nisam) postavljao pitanje da li je satanizam stariji od hrišćanstva ili ne. U svakom slučaju, ono što je satanizam bio pre nekoliko milenijuma, nije isto što i satanizam danas i u tom kontekstu sam Talviju rekao da bi te stvari o kojima on priča ppre mogle da budu nazvane pretečom satanizma, ali ne i satanizmom u punom smislu te reči. Stvar je koncepcijske prirode-ako pod satanizmom podrazumevaš izvorni satanizam koji je, tu se slažemo, postojao mnogo pre hrišćanstva, onda u redu, za tebe je to to i kraj priče. Ja to o čemu ti govoriš, međutim, smatram pretečama, iz kojih su kasnije nastali mnogi drugi oblici satanizma koji su osim tih osnova inkorporirali i mnoge druge uticaje i samim tim su potpuniji i obuhvatniji.

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da niko nije (bar ja nisam) postavljao pitanje da li je satanizam stariji od hrišćanstva ili ne. U svakom slučaju, ono što je satanizam bio pre nekoliko milenijuma, nije isto što i satanizam danas i u tom kontekstu sam Talviju rekao da bi te stvari o kojima on priča ppre mogle da budu nazvane pretečom satanizma, ali ne i satanizmom u punom smislu te reči.

 

Nisi me razumeo. Moze da budesatanizam u punom smislu te reci, zbog toga sto satanizam postoji zajedno sa judeizmom. Jueizam nije preteca hriscanva, vec sastavni deo njega.

Samim tim verovanje u satnu postoj pre verovanja u hrista. Jer verovaj u jehovu pstoji pre verovanja u hrista.

 

Dakle ne pricamo o Ballu, Enkiju i slichnim "sotonizovanim" bozanstvima, vec o aksuali satani koja se pominje u hriscanstvu.

Edited by l3s26

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi me razumeo. Moze da budesatanizam u punom smislu te reci, zbog toga sto satanizam postoji zajedno sa judeizmom. Jueizam nije preteca hriscanva, vec sastavni deo njega.

Samim tim verovanje u satnu postoj pre verovanja u hrista. Jer verovaj u jehovu pstoji pre verovanja u hrista.

 

Dakle ne pricamo o Ballu, Enkiju i slichnim "sotonizovanim" bozanstvima, vec o aksuali satani koja se pominje u hriscanstvu.

 

Ok, ok, tako već može. Ako iz priče izbacimo pomenute kultove (a upravo je o njima bilo reči ranije i na njih sam mislio kada sam rekao da su to preteče satanizma :smile:) i satanizam vežemo za judeizam, onda se slažemo-to jeste arhetip Satane i to jeste srž satanizma, bez obzira na različite pojavne oblike koje je imao kroz istoriju.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, ok, tako već može. Ako iz priče izbacimo pomenute kultove (a upravo je o njima bilo reči ranije i na njih sam mislio kada sam rekao da su to preteče satanizma :smile:) i satanizam vežemo za judeizam, onda se slažemo-to jeste arhetip Satane i to jeste srž satanizma, bez obzira na različite pojavne oblike koje je imao kroz istoriju.

 

To je u principu i ono sto sam hteo da kazem kada sam rekao "satanizam je stariji od hriscanstva" u tom obliku prvenstveno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je u principu i ono sto sam hteo da kazem kada sam rekao "satanizam je stariji od hriscanstva" u tom obliku prvenstveno.

 

Da, da, kapiram, samo je trebalo da preciziraš na šta misliš. No, bitno je da smo se razumeli na kraju.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Svi pojmovi kao što su na primjer Hrišćanstvo, Islam, Hinduizam,Gnosticizam, Budizam i mnogi drugi, vrlo su jasno definirani za razlikuod pojma Satanizam. Postoje razna objašnjenja tog pojma. Na primjerhrišćanske organizacije uče da su sve ne-hrišćanske religije, a i svioblici hrišanstva koji nisu pod direktnom kontrolom njihoveorganizacije, potaknuti od Satane i prema tome neki oblici satanizma.Iz toga izlazi komičan podatak da oko 75% populacije na zemaljske kuglečine satanisti. Također, tvrdi se da su mnoga dobroćudna učenja igrupacije kao New Age, Gnosticizam, Yoga, Magika, Wicca, raznipaganizmi direktno satanističke organizacije sa osnovnom namjeromzavjereničkog služenja Satani. Takve definicije stvaraju veliku zbrku,koja pogoduje jedino "lovu u mutnom" iskrivljavanju činjenica ipolitičkim obračunavanjima s neistomišljenicima.

 

Zato, da bi dali osnovne informacije o ovom pojmu, podijeliti čemo sveoblike Satanizma u nekoliko osnovnih oblika pojavljivanja, zanemarivšipraznovjerja i tumačenja tipa "svatko tko nije s nama ima rogove irep".

 

Religija Satanizam

Satanizam kao religija podrazumijeva Satanu kao apstraktni principprirode, a vrlo rijetko kao osobu - superiorno biće. Iako je odgovor nahrišanstvo velikih organizacija i jedan oblik opozicije doktrinama tihorganizacija, nema zajedničkog s hrišćanskim pojmovima Boga, Satane,Pakla, demona ili zla. Satanisti koji prihvazaju ideju postojanjaSatane kao osobe, ne iskazuju vjeru i odanost slično hrišanima ilipripadnicima nekih drugih velikih religija.

 

Prema Satanističkim učenjima Satana ima prethrišansko-paganski oblikĐavola ili egipatskog boga Seta. Prema učenju ljudi su stvorili pojamBoga, a satanista ne treba prihvatiti tuđi - već stvoreni oblik, većsam naći njemu pogodan oblik zbog toga jer Bog nije osoba već silaprirode koju on doživljava na svoj osobni način. Pakao i Raj ne postoje- to su laži i izmišljotine. Treba oslobađati i zadovoljavati animalnestrasti, biti usmjeren na uživanje u zemaljskim užicima, moć i vještinunjihovog pribavljanja. Teži se snazi, samostalnosti, lukavosti iinteligenciji, negira se samospoznaja, vrijednost mističnog iskustva,duhovni razvoj, humanizam. U odnosima s okolinom kod satanista vrijedipolitika odnosa sa stanovišta moći i uzvraćanja istom mjerom -prijateljstvom prema prijateljstvu a neprijateljstvom premaneprijateljstvu dok je osvetoljubivost na visokoj cijeni. Život jesvet, strogo je zabranjeno ubijanje, samoubistva, ritualna žrtvovanja,čak ni najveći neprijatelji ne smiju se ubiti već samo onesposobiti ieventualno mučiti. Čovjek se shvaća kao vrsta životinje, sposobnija iopasnija od ostalih, što ga i odvaja od ostalih vrsta.

 

Koriste se magijske prakse i rituali za razvijanje i korištenje moći zapomoć sebi, svojim prijateljima a i za onesposobljavanje neprijatelja

 

Današnji satanisti su uglavnom udruženi u tri osnovne organizacije:Church of Satan, Temple of Set i Church of Satan Revelation, utakozvane "grottoe" ili "temple" kako ih zovu parodirajući hrišćanskehramove ili veštičarske "coverne" Pojavljivali su se također, ili sepojavljuju u nekoliko minornih grupa. Teško je odrediti broj satanistadanas, zbog uobičajenog prikrivanja njenih članova pred progonima, alineki izvori američke vojske procjenjuju da ima oko 10-20 hiljadapripadnika u USA.

 

Odnos satanista prema njihovim najljućim neprijateljima -hrišćanima ipripadnicima ostalih velikih religija je potcijenjivački, smatraju ihsmiješnim i manje vrijednim bićima izmučenih strahom, mržnjom itupošću, koje se jedino može sažalijevati. Kažu za sebe da su najboljiprijatelji hrišćanskih organizacija kojima omogućuju da ostanu u poslu.

 

U današnje vreme imamo više oblika podele satanizma,a to su:

 

Gotički Satanizam

 

Gotički Satanizam je izmišljena, krajnje zla religija, zamišljenanajvjerojatnije od strane visokih autoriteta Katoličke Crkve u srednjemvijeku, u toku velikog progona paganskih religija zaostalih izprethrišćanskih vremena poznatog kao "Lov na veštice". U toku 15-togveka, u Katoličkoj Crkvi nastala je velika histerija usmjerena protivsvih postojećih religija i zajednica na području njene dominacije ukojima se vidjela velika opasnost za egzistenciju Crkve radi postojanjamogućnosti da pojedinci sami izabiru religiju kojoj će pripadati. Takvapolitika se stopila s fenomenom već stare hrišćanske mržnje premaženama, nastalom kao posljedica politike čudoređa - potiskivanjaseksualnosti, efikasnog oruđa u slamanju samopouzdanja i samosvojnostipojedinca; a kojem je prirodna prepreka bila muška požudnost i ženskazavodljivost. Pošto je ženska zavodljivost radi provociranja muškepožude bila najveèi neprijatelj hrišćanskog čudoređa, a ista je u svimpaganskim i ostalim religijama bila mnogo prirodnije prihvaćana,stvoren je temelj za jedan od najvećih genocida u povijestičovečanstva.

 

Dominikanski sveštenici Kramer i Sprenger, 1486 g. e.v. pišu knjigu"Malleus Maleficarum" (Veštičin Malj) koji postaje glavna optužnica zagenocid. Prema njihovim tvrdnjama satanisti su uglavnom žene zbognjihove intuitivnosti, perfidnosti, orijentiranosti na zemaljsko,osvetoljubivosti i intelektualne zaostalosti prema muškarcima. Bog,pošto je muškarac, mnogo je bolje zaštitio muškarce od krivovjerja.Dalje, satanisti ubijaju, truju i šire zarazu među životinjama, bacajučini zbog kojih krave više ne daju mlijeko, uzrokuju impotenciju,sterilnost, abortuse i mrtvorađanja djece, noću jašu na metli iučestvuju u seksualnim orgijama, piju krv i jedu meso onih koji nisukršteni u Katoličkoj Crkvi ili od njih proizvode sapun a njihove kostikoriste kao svoja magijska oružja, nude djecu demonima, bacaju uroke naljude pogledom, izgovaranjem čarolija, pljuvanjem, uzrokuju da gromovipogađaju ljude i njihove kuće; tuku, ubijaju, muče, lome hrišćanskekriževe gdje god stignu itd.

 

1620 g. e.v. Guazzo piše "Compendium Maleficarum" još jednu znaèajnuknjigu u povijesti "Lova na veštice" u kojoj opisuje kako satanistijašu na leđima jarca kroz vazduh, mažu sebe magijskim uljima i lete iliisčezavaju, mijenjaju oblik u životinjski i natrag u ljudski, mijenjajupol ljudima i životinjama; plešu, pjevaju jedu i piju u prisutnostiSatane koji je u obliku crnog jarca; sakate, ubijaju, kuvaju i jeduvlastite kolege sataniste itd.

 

Na temelju informacija iz tih knjiga, inkvizitori su iznuđivali dotičnapriznanja krajnje okrutnim mučenjima do smrti ili priznavanja navedenihgreha. Ukoliko bi neko slučajno izdržao sve muke i umro a da nijepriznao gore navedeno, bio bi proglašen pravednim, a njegova smrt bibila greh na inkvizitorovoj duši što bi bio sretan kraj ispitivanja.

 

Ipak postepeno je jačao otpor prema Katoličkoj Crkvi što je dovelo dopada njene moći i utjecaja, i kao posljedica toga Crkva je moralanapustiti metode otvorenog nasilja u cilju održavanja na vlasti. Predkraj perioda "Lova na veštice" koji je u Europi trajao do 1792 g. e.v.( a u Latinskoj Americi i do 1830 g. e.v. ), uveden je i koncept "CrneMise" prema kojoj su navodno satanisti radili parodiju na KatoličkuMisu i tako je oskvrnjivali. Prema toj konstrukciji u pričesti mokraćai prljava voda zamjenjuju vino, pljesnivi hleb zamjenjuje hostiju, misase navodno izgovara na lokalnom jeziku koji je profan i tako pod vlašćuđavpla, a ne na Božjem latinskom. Tekst se navodno čita unatrag, hramje opremljen ukradenim i slomljenim križem, jedan od prisutnih vernikabiva žrtvovan Satani, te je ta misa potpuno suprotna "božjoj"katoličkoj misi.

 

I danas neki ljudi, posebno u hrišćanskim crkvama, a naročito uEvanđelističkoj crkvi, vjeruju u postojanje takve vrste Satanizma alirazna ispitivanja kao policijska i druga, pokazuju neosnovanost takvihsumnji. Svaki nađeni oblik satanizma potpada pod kategorijuMaloletničkog Satanizma i ili neki oblik prevare.

 

Maloletnički Satanizam

 

Maloletnički Satanizam je sociološki fenomen - oblik mladalačkog buntaisprepleten s mladalačkom žudnjom za mistikom, moći uz nezadovoljenireligijski instinkt. Iskazuje se u mnogobrojnim oblicima radinepostojanja bilo kakvog sistema učenja ili ozbiljne organizacije. Upravilu ga prakticiraju mladi između 14-20 godina, u pravilu kraćiperiod, uzimajući razne informacije iz literature katoličkih ievanđelističkih izvora, LaVey-ovih knjiga, magije, magike i bilo kakvihizvora s senzacionalističkim prizvukom. Često su uključeni u razneoblike vandalizma kao što su crtanje grafita s raznim satanističkimsimbolima, uništavanja groblja, zatim narkomaniju, manje kriminalneradnje kao nasilničko ponašanje, sitne krađe i sl.

Broj mladih uključenih u ovakve aktivnosti ne može se odrediti radinepostojanja bilo kakvih stabilnih organizacija i u pravilu kratkogperioda bavljenja tim aktivnostima.

 

Drugi oblici pojavljivanja pojma Satanizam

 

Postoje razni drugi oblici pojavljivanja pojma Satanizam koje je teškonabrojiti a naročito analizirati, ali može se primijetiti da seglavnina takvih pojava veže uz privlačenje publiciteta. Na primjer ujednom periodu '70-tih i '80-tih godina, vrlo često rock grupe u svojimage uzimaju provokativne simbole Satanizma. Često nalazimo knjige ihorror filmove prepune detalja poreklom iz Gotičkog Satanizma,pojedince koji uspevaju privući pažnju novina i televizijepredstavljanjem kao Satanista itd.

 

Povremeno imamo slučajeve izjava teških kriminalaca i serijskih ubica onavodnom vršenju svojih dijela pod uticajem Satane ali u praviluistraga pokazuje slabu upućenost u Satanizam, i pokazuje prvo da sunjihova znanja o Satanizmu određena hrišćanskim predajama, i drugonemogućnost dokazivanja svojih navoda što upućuje na zaključak opokušajima izbjegavanja i ublažavanja kazne radi psihičkih problema.

 

Takođe povremeno se javljaju i slučajevi ozbiljno poremećenih osobakoje su uvjerene u to da su pod uticanjem Satane pod čijom komandomvrše razna po hrišćanskom moralu nemoralna dela ili čak kriminalnadela, kod kojih se u pravilu primjećuje identificiranje s hrišćanskimpredstavama Satanizma a što je posebno interesantno, i veliki upliv naformiranje osobnosti od strane hrišćanskih organizacija, što jematerijal za opširnu studiju magijskog djelovanja hrišćanskihorganizacija i nije direktno predmet ovog prikaza.

 

Uz pojam satanizam vezuje se mnogo dezinformacija i negativnogpubliciteta, što zbog neupućenosti, a što zbog metode stvaranja baukakoji služi kao motiv okupljanja pripadnika vlastitih organizacija, kojeu svom učenju ne mogu osigurati dovoljno snažne poticaje zainstinktivno okupljanje većeg broja ljudi. Satanizam u suštini nedovodi do mogućnosti religioznog ispunjenja - spoznaje Istinske Volje iostvarenja Velikog Rada, i radi toga ne može dobiti prolaznu ocenu kaopotpuna religija, te kao minorna pojava kako u prošlosti tako i danasne zaslužuje publicitet koji mu se pridaje“.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Satanisti su jako slabi ljudi. Toga radi oni šokiraju svojim izgledom, svojom pojavom. Ta pojava je koja nas plaši. Ako savladamo strah od njihove pojave, koja se samo jedna iluzija, nema ničeg iza njih...

 

Logično, jer đavo je otac laži. On nema vlast na zemlji osim da laže i da vara i tako da zavodi ljude.

 

Satanisti to nazivaju duhovnom silom, pošto sebe smatraju duhovno jačim od "običnih" ljudi koji su za njih samo niža stvorenja.

 

Ovo se posebno ocrtava,pošto smo na ovom muzičkom forumu,kod Black metal muzike i uopšteno na toj sceni koja je najdalje otišla u pogledu slavljenja satane.Kod njih se primjećuje očigledna izopačenost.Sama ta potreba da se skrivaju iza nekih opasnih zlih maski,izigravanje neke mističnosti koja se prožima kroz zlo i melanholiju je već pogled na nedostatak i gubljenje ličnosti i stavljanje iste u neke iluzorne maske iza koje se oni uvjek skrivaju.Recimo ko nije gledao,može tu hladnoću da vidi na licima Zenne Lavey i Nicolas-a Schreck-a u sa voditeljem Bobom Larsonom - The First Family of Satanism.

 

Posebno je karakteristično ispoljavanje egoizma i nadimanje gordošću.Za većinu satanista važi premisa "razum caruje".Potpuno suprotno od učenja Svetih Otaca o smirenju,ljubavi i sagledavanju svoje ništavnosti.

 

http://www.youtube.com/watch?v=g71hpxR9UWM&feature=related

Edited by SixStepsOnTheMoon
  • Upvote 2
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest sheol

Svi pojmovi kao što su na primjer Hrišćanstvo, Islam, Hinduizam,Gnosticizam, Budizam i mnogi drugi, vrlo su jasno definirani za razlikuod pojma Satanizam. Postoje razna objašnjenja tog pojma. Na primjerhrišćanske organizacije uče da su sve ne-hrišćanske religije, a i svioblici hrišanstva koji nisu pod direktnom kontrolom njihoveorganizacije, potaknuti od Satane i prema tome neki oblici satanizma.Iz toga izlazi komičan podatak da oko 75% populacije na zemaljske kuglečine satanisti. Također, tvrdi se da su mnoga dobroćudna učenja igrupacije kao New Age, Gnosticizam, Yoga, Magika, Wicca, raznipaganizmi direktno satanističke organizacije sa osnovnom namjeromzavjereničkog služenja Satani. Takve definicije stvaraju veliku zbrku,koja pogoduje jedino "lovu u mutnom" iskrivljavanju činjenica ipolitičkim obračunavanjima s neistomišljenicima.

 

 

Постоји ексклузија Традиционалних вера и паратрадиционалних, у самом почетном ставу имаш грешку спекулативног баратања тематиком, на основу мануелно-лаичког постављања премиса аутоматски правиш "проблем" губећи се у енциклопедијском набрајању апсолутно нетачних информација које се заснивају на неком, највероватније римокатоличком, извору. Не постоји "учење" да су нехришћанске религије и остале парасинагоге продукти сатане. Даље, без да разводњавам тему, очигледно је да у гностичко учење ниси упућен, а гностицизам није учење већ парарелигија маскирана парадидахијо(И)м(а). Отворено дискутовање захтева прецизну терминологију, заступам став који за дијалог захтева позивање на "ауторитете", дакле, ако износиш "оптужбе" на рачун Хришћанске екслкузије свих осталих учења sic! пронађи "ауторитет", Православни contraire назадном, страхоуливајућем, римокатоличком који износи овакав став и при томе га брани. Направи дистинкцију историјских развитака Истока и Запада, погледај шта ко учи па изнеси ставове базиране на премисама које можеш да цитираш и тако започнеш полемику без да износиш произвољан став заснован на заподној кинематографији, хорористици, музици... и сличним квази учењима.

Уз све поштовање, Sheol

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...