Jump to content

Satanizam


Recommended Posts

Nije me mrzelo, prelistao sam svih 20 strana... i još nisam naišao na to šta je "pravi" Satanizam. Načitao sam se svega šta on nije, a u najboljem slučaju smo dobili odgovor šta jeste iz ličnog ugla (Morbid God je rekao: "Za mene je..."), ali nešto konkretno nisam našao.

 

OK, ako: nema veze sa hrišćanstvom, nema veze sa LaVeyom, nema veze sa ritualima koji oskrnavljuju hrišćanska obeležja i spomenike, iskompleksiranim tinejdžerima, black metalom - sa čime ima?

 

Dakle, novde ne impliciram neki svoj stav, jednostavno pitam ako ima nekog upućenog da odgovori u afirmativnom smislu, koji su temelji Satanizma kao verovanja, religije, filozofije...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne sumnjam u njihove tripove, zaista.

 

pre nekih mesec dana sam bio u banatskom sokolcu kada su dizali spomenik bobu marliju,bilo gomila kojekavih likova sa dredovima a inace ja mrzim rege i rastafarijance.i negde ujutro u 10 sati moj drug i ja seli za isti sto sa ras abrahamom sa jamajke to je lik sto je svirao sa bob marlijem i koga smatraju za legendu rege muzike.i uglavnom taj lik nam je onda pricao kako je rege najdublja najduhovnija muzika ikada napravljena,kako ne postoji nista sto je dublje od regea cak ni klasicna muzika,kako je marihuana sveta biljka i izmedju ostalog dok je pricao o svojoj religiji pomenuo je i to za crnog isusa.sada me zanima kakva drzava kada dizu statuu bobu marliju usred skolskog dvorista

Share this post


Link to post
Share on other sites

Колико сам ја разумео,сатанисти се не слажу да ли сатана постоји ? невероватно.

 

Јел' има неког на теми да је сатаниста? Занима ме мишљење дотичног.

 

Vampyr poet или како се већ зове је био модератор овде некад,и сатаниста.Сад не знам како му је ник па погледај можда има нешто на форуму од порука.

 

Hrist je bio crnac zar ne ?

 

Христос је преузео целокупну људску природу.Што укључује и људе црне боје коже.

 

У суштини сад испада да свако има своју теорију шта је сатанизам.Очигледно да је било и биће више ставова.

 

kako ne postoji nista sto je dublje od regea cak ni klasicna muzika,kako je marihuana sveta biljka i izmedju ostalog dok je pricao o svojoj religiji pomenuo je i to za crnog isusa.sada me zanima kakva drzava kada dizu statuu bobu marliju usred skolskog dvorista

 

Па да нема свирке,никад не би чуо за Банатски Соколац.А да нема споменика,никад Европа неби чула за њега.

 

Свеједно,нешто не видим да се кристалише то шта јесте сатанизам.Нешто нисам сигуран ни да ћемо доћи до поузданог закључка јер ни сами сатанисти нису сагласни шта је то.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Нешто нисам сигуран ни да ћемо доћи до поузданог закључка јер ни сами сатанисти нису сагласни шта је то.

 

Upravo tako, ni oni sami nisu. Mislim, satanizama ima ko zna koliko vrsta, kao i hrišćanstava, ako me kapiraš ;) S tim što je hrišćanstvo naravno daleko određenije u filozofskom smislu od satanizma, gde svako trubi kako mu padne na pamet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da samo sto u razliku od hriscanstva gde sve frakcije manje vise znaju u osnovi u sta veruju u satanizmu se radi o gomili raznih sektica od kojih svaka tvrdi za sebe da je nesto tamo.ajde gojko objasni mi jednu stvar rekao si da levijev satanizam nije satanizam a pricas kako satana ne postoji po satanizmu.pa koji je onda to satanizam o kome pricas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Сатанисти су приватно, огромни комплексаши у свом малом свакодневном животу. У том грму лежи зец! :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pre nekih mesec dana sam bio u banatskom sokolcu kada su dizali spomenik bobu marliju,bilo gomila kojekavih likova sa dredovima a inace ja mrzim rege i rastafarijance.i negde ujutro u 10 sati moj drug i ja seli za isti sto sa ras abrahamom sa jamajke to je lik sto je svirao sa bob marlijem i koga smatraju za legendu rege muzike.i uglavnom taj lik nam je onda pricao kako je rege najdublja najduhovnija muzika ikada napravljena,kako ne postoji nista sto je dublje od regea cak ni klasicna muzika,kako je marihuana sveta biljka i izmedju ostalog dok je pricao o svojoj religiji pomenuo je i to za crnog isusa.sada me zanima kakva drzava kada dizu statuu bobu marliju usred skolskog dvorista

 

Misliš da Vuk Karadžić nije voleo da dune s vremena na vreme?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pre nekih mesec dana sam bio u banatskom sokolcu kada su dizali spomenik bobu marliju,bilo gomila kojekavih likova sa dredovima a inace ja mrzim rege i rastafarijance.i negde ujutro u 10 sati moj drug i ja seli za isti sto sa ras abrahamom sa jamajke to je lik sto je svirao sa bob marlijem i koga smatraju za legendu rege muzike.i uglavnom taj lik nam je onda pricao kako je rege najdublja najduhovnija muzika ikada napravljena,kako ne postoji nista sto je dublje od regea cak ni klasicna muzika,kako je marihuana sveta biljka i izmedju ostalog dok je pricao o svojoj religiji pomenuo je i to za crnog isusa.sada me zanima kakva drzava kada dizu statuu bobu marliju usred skolskog dvorista

Sta ti konkretno smeta kod regea i rastafarijanaca? Ako ces sad da kazes da su raste samo gomila besposlenih duvaca, ja cu ti reci da je najveci fan rege muzike koga licno znam popusio 1 dzoint u zivotu i rekao da mu se ne svidja, ali covek obozava rege, ima dredove, sakuplja rege ploce itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta ti konkretno smeta kod regea i rastafarijanaca? Ako ces sad da kazes da su raste samo gomila besposlenih duvaca, ja cu ti reci da je najveci fan rege muzike koga licno znam popusio 1 dzoint u zivotu i rekao da mu se ne svidja, ali covek obozava rege, ima dredove, sakuplja rege ploce itd...

 

uredu ako on licno ne uzima droge onda je uredu.ali 99 odsto rege fanova su narkomani.i takodje rege propagira pacifistcke hipi vrednosti i narkomaniju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Диамонд -

 

Озбиљно? Ау, јбт...Добро, хаха...лудница.

 

Пошто су сви дали и изнели своја мишљења, по мени сатанизам је врста идеализације која у себи носи принцип одстрањивања хришћанских вредности зарад обожавања свог себичлука, односно себичности. Такође, не постоји коректна или апсолутна дефиниција обожавања сатане обзиром да се не ради о томе већ о обожавању себе и одстрањивању неких од хришћансих ''закона или начела'' - што доводи до тезе да је то глупо јер хришћанство, само по себи, никад и ни у каквом смислу не може бити лоше обзиром да проповеда љубав као главну идеологију.

Сматрам да је сатанизам настао захваљујући људима који су се спрдали на конту хришћанства и да је, заправо, демантовање хришћанских начела која не носе поруку ''љубави'' већ однос и психофизичко, односно ментално стање појединца.

У сваком случају, глупо је уколико се односи на буквално схватање хришћанства, односно онога како су га неки људи користили и ширили једну лошу слику.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Пошто су сви дали и изнели своја мишљења, по мени сатанизам је врста идеализације која у себи носи принцип одстрањивања хришћанских вредности зарад обожавања свог себичлука, односно себичности. Такође, не постоји коректна или апсолутна дефиниција обожавања сатане обзиром да се не ради о томе већ о обожавању себе и одстрањивању неких од хришћансих ''закона или начела'' - што доводи до тезе да је то глупо јер хришћанство, само по себи, никад и ни у каквом смислу не може бити лоше обзиром да проповеда љубав као главну идеологију.

 

Ovo je definicija satanizma po LaVey-u, koji je omrznut od strane pravih satanista*. Inače, hrišćanstvo ne propagira ljubav kao glavnu ideologiju, već pokornost Bogu; da je samo ljubav u pitanju, ne bih imao problem sa njim. Hrišćanstvo itekako i u svakom smislu MOŽE biti loše. Okreni i drugi obraz? Ne seksaj se pre braka? Idi nedeljom u crkvu? No thanx.

 

*pošto znam da sledi pitanje "a koji su to pravi satanisti?", evo i odgovora:

Edited by Gojko

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...