Jump to content

Klasična muzika


Mita

Recommended Posts

Guest Тина Porsche

i bregovic tvrdi da je kosmospolita pa nije sviral nit svira metal.

inace kod njega na senjaku uvek mi je bilo udobno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma dajte bre kakve veze ima manowar sa nordijskom mitologijom.oni se samo loze na konana.a sem toga metal nije kosmopolitska muzika zato sto uglavnom stvari od kojih je metal sacinjen su evropskog porekla.sem nekih bendova koji ubacuju neke strane vanevropske uticaje u metal

Share this post


Link to post
Share on other sites

da da howard shore je uradio jako dobar posao na albumu

 

Kakav crni Howard Shore???

Govorim o crtanom filmu, i Leonardu Rosenmanu. Ta muzika je rame uz rame sa Conan the Barbarian Soundtrackom. Howard Shore je marginala. Leonard Rosenman je tu muziku sa duplo više emocija odradio, i toliko je mračnija, opijatija, dinamičnija nego sva tri soundtracka za film LOTR.

 

 

Što da ne, nije vikinška mitologija svojina nordijskih naroda, a metal kao kosmopolitska muzika je tu da objedini sve te uticaje.

 

čoveče, lepo je što ti voliš i metal i klasiku, ali to što komentarišeš su notorne gluposti.

klasika je klasika, muzika sa dušom. uveren sam da bi bilo koji od tih kompozitora koje svi nešto šatro porede sa metalcima, popljuvali metal, kao skrnavljenje muzike i sakaćenje duše iste. metal kao muzika jednostavno nema dušu, pa ne znam koliko god ga mešali sa bilo kakvim uticajima, on nikad neće imati takvu snagu i umetničku vrednost, i kolorit kao klasična muzika, pa ne znam o bilo kojem kompozitoru da se radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma dajte bre kakve veze ima manowar sa nordijskom mitologijom.oni se samo loze na konana.a sem toga metal nije kosmopolitska muzika zato sto uglavnom stvari od kojih je metal sacinjen su evropskog porekla.sem nekih bendova koji ubacuju neke strane vanevropske uticaje u metal

 

Ajde elaboriraj, molim te.

Share this post


Link to post
Share on other sites

čoveče, lepo je što ti voliš i metal i klasiku, ali to što komentarišeš su notorne gluposti.

klasika je klasika, muzika sa dušom. uveren sam da bi bilo koji od tih kompozitora koje svi nešto šatro porede sa metalcima, popljuvali metal, kao skrnavljenje muzike i sakaćenje duše iste. metal kao muzika jednostavno nema dušu, pa ne znam koliko god ga mešali sa bilo kakvim uticajima, on nikad neće imati takvu snagu i umetničku vrednost, i kolorit kao klasična muzika, pa ne znam o bilo kojem kompozitoru da se radi.

 

Suviše idealizuješ dušu. Duša ne postoji nezavisno od čoveka, ona je onakva kakav je i čovek. Ako ti je duša metalska, onda i metal ima dušu. Ako je turbofolkerska, ima je i turbo folk. Techno takođe. Svaka muzika koju neko sluša ima dušu za njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...

Ovako:od klasicne najvishe volim Bacha i Paganinija i podosta ostalih kompozitora,uglavnom mrachnijih.

 

Ne znam da li ste slushali tokatu,koja je pored svega nenormalno ostvarenje,onaj deo na pochetku kada orgulje sviraju ultra-dubok zvuk-neverovatno mrachan i tezak zvuk,josh malo pa kao da ima distorziju!Nije ni malo chudo shto Bacha nazivaju prvim metalcem.

 

Sem tokate obozavam i sve iz umetnosti bezanja.

 

Kada je u pitanju Paganini,njegov peti kapredjom smatram ni manje ni vishe nego s.a.v.r.sh.e.n.s.t.v.o.m.

 

I ostatak opusa,ne tako veliki nazalost,takodje obozavam...jel moram da napominjem da je i on imao mrachnijih stvari?

 

 

čoveče, lepo je što ti voliš i metal i klasiku, ali to što komentarišeš su notorne gluposti.

klasika je klasika, muzika sa dušom. uveren sam da bi bilo koji od tih kompozitora koje svi nešto šatro porede sa metalcima, popljuvali metal, kao skrnavljenje muzike i sakaćenje duše iste. metal kao muzika jednostavno nema dušu, pa ne znam koliko god ga mešali sa bilo kakvim uticajima, on nikad neće imati takvu snagu i umetničku vrednost, i kolorit kao klasična muzika, pa ne znam o bilo kojem kompozitoru da se radi.

metal nema dushu????

 

hocesh reci da tekstovi metala su napravljeni onako bezveze,chisto da postoje i da ne izazivaju nikakvu snaznu i diboku reakciju kod slushaoca?

da po kvalilitetu melodije ne mogu da dostignu klasichnu?

 

e pa metal je u tome najvishe i uspeo,ako ne i nadvisio klasiku u brojnim aspektima.

 

evo vam jedno klasichno-metal ostvarenje,ali na klasichnom instrumentu,pa vidite da li je metal samo dranje i udaranje:

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam na kablovskoj kanal OMusic(ranije zvao FTV, FMusic, imao je i jos par drugih naziva), to je otprilike neka malo modernija klasicna muzika tj novi izvodjaci sa starim i novim kompozicijama

samo kod njih sam video Taly Koren pesmu In My Dreams i nigde ne mogu da je nadjem, vecinu pesama koje pustaju je tesko naci

ovo je jedna od onih koje sam uspeo da nadjem na youtube-u

http://www.youtube.com/watch?v=Xj2rm5bTrQQ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ovako prvo kako nema teme!!!!!!!

Ovako ovde mozemo diskutovati i o baroknoj muzici sve jedno,tj moze i muzika iz predklasicizma i romantizma sve jedno :D

 

 

Nema teme zato sto se danas klasicna muzika slusa samo kad neko kaze da je 'IN'... Cuvena recenica ' pa slusam tako metal/pank/ rok/ hip hop (ili sta vec) ali slusam i klasicnu muziku...Al ne zato sto je in...vec zato sto mi se stvarno svidja' :mrtav: Koje proseravanje! Ja priznajem ja sam totalni antisluhista...Ne slusam klasicnu muziku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tiche neo-klasicizma, nema bolje skole danas od ludih Japanca, koji od 3 godine su silovani u mozak od roditelja da uche da sviraju.

 

Heroj:

yoshiki-250108.jpg

 

Bog:

uematsu.jpg

 

@Uruche, fina preporuka. Skinite necete zazaliti. Inache od istog preporucujem isto moondog iz 59-e , more moondog i tell it again.

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema teme zato sto se danas klasicna muzika slusa samo kad neko kaze da je 'IN'... Cuvena recenica ' pa slusam tako metal/pank/ rok/ hip hop (ili sta vec) ali slusam i klasicnu muziku...Al ne zato sto je in...vec zato sto mi se stvarno svidja' :mrtav: Koje proseravanje! Ja priznajem ja sam totalni antisluhista...Ne slusam klasicnu muziku...

gtfo

i nemoj da dolazis na temu da bi kenjala

 

http://rapidshare.com/files/78219384/Moondog.zip

Moondog%200001.0.jpg

 

preporucujem...

skidam

 

 

oni japanci su ludaci

Share this post


Link to post
Share on other sites

gtfo

i nemoj da dolazis na temu da bi kenjala

 

Kazu da istina ume da zaboli...Uostalom tema je postavljena da svako kaze svoje misljenje...Ja kao clan foruma imam to pravo da kazem svoje misljenje...Kome se ne svidja...Sta ja tu mogu...Ne morate da se slozite sa mnom a u suprotno me necete ubediti...I sve je OK sto se mene tice...

Edited by BraniSlava-Nazi sponzorusa

Share this post


Link to post
Share on other sites

hajde baci te linkove za moondog-a ako imas, ja sam pored ovog uspeo da iskopam jos samo the story of moondog...

a i za gore navedene japance linkovi nisu na odmet...

 

Za klasichnu muziku nije lako naci internet linkove, ali malo se potrudi da pronadjesh ovo Yoshiki - Eternal Melody II . Delo je poprilichno veliko a svaki minut je savrsenstvo kao to nadjesh bice ti dovoljno za mesec dana.

 

 

Kazu da istina ume da zaboli...Uostalom tema je postavljena da svako kaze svoje misljenje...Ja kao clan foruma imam to pravo da kazem svoje misljenje...Kome se ne svidja...Sta ja tu mogu...Ne morate da se slozite sa mnom a u suprotno me necete ubediti...I sve je OK sto se mene tice...

 

Zabole nas dal se ovo tebi svidja ili ne. Aj ish odavde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za klasichnu muziku nije lako naci internet linkove, ali malo se potrudi da pronadjesh ovo Yoshiki - Eternal Melody II . Delo je poprilichno veliko a svaki minut je savrsenstvo kao to nadjesh bice ti dovoljno za mesec dana.

znam :(

i ne samo zanju vec i za tako neku danas manje popularnu muziku(rnb, jazz, soul), pogotovo kad su ti manje poznati izvodjaci u pitanju, a koji su se bavili muzikom pre 40-50 god. ja sam ovog moondog-a jedva iskopao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za klasichnu muziku nije lako naci internet linkove ...

 

Ogromna kolekcija

 

Ima npr. sva Bahova dela , 51 gigabajt , pa ko voli ... Inace , nisam neki ljubitelj klasike ...

 

EDIT: veconom 1000+ kbps kvalitet zvuka , pa ocekujte cd-ove od po 400-500 mb

Edited by Surprise Buttsecks

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...