Jump to content

Watchmen (2009)


Recommended Posts

jbg, neko razume i voli umetnost koja se sastoji od jedne tacke na belom platnu; samo je tesko biti zen i iskulirati bes kad ti neko za tvoje 'lepo' kaze da je govno :)

treba se setiti da ti taj film niko ne oduzima i makar ga ceo svet mrzeo mozes da ga gledas na repeat koliko god zelis :lol:

radoznalosti radi, kako ti se svideo Vendetta?

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest HEFEST

Vendetta ima dobru pocetnu ideju, ali buduci da su slepci napravili su gej film. Watchman iako nista posebno ne nudi sem drugacijeg pristupa superherojima je svetlosnim godinama bolji od V-a!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Watchmen: The Utlimate Cut (Blu-ray + Digital Copy)

 

 

* Studio: Warner Bros.

* Packaging Type: Digi-Pack (4 Discs)

 

Synopsis:

 

The Watchmen: The Ultimate Cut is a new and final version of the blockbuster film from Zack Snyder. This version weaves Tales of the Black Freighter into the Watchmen Director’s Cut film that makes this the perfect gift for every die hard fan of the graphic novel.

 

Special Features

Disc 1:

# Watchmen: The Ultimate Cut Film

# Audio Commentary with Zack Snyder and Dave Gibbons

 

Disc 2:

# Over 3 Hours of Special Features

# The Phenomenon: The Comic that Changed Comics

Real Super Heroes, Real Vigilantes

# Mechanics: Technologies of a Fantastic World

Watchmen: Video Journals

# My Chemical Romance Desolation Row

# Under The Hood

Story Within A Story: The Books of Watchmen

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pogled'o film, jos kada se pojavila pristojna verzija. NIsam ni znao da postoji tema.

Filmitj je super. Al jebes mi sve nisu mi jasni ljudi koji od filma ocekuju bog zna sta... da ce da dozive orgazam uz isti, i onda kao " Tjaaah prosek moglo je to i bolj bla bla "

 

Bre prijatelji ako je moglo bolje i vi to znate - svet shobussines-a samo vas ceka! :)

 

Ko se smorio uz ovaj film - taj je retos.

 

film je perfekcija. U svojoj klasi i svom rangu apsolutna perfekcija, ne bi mi smetalo da ga gledam josh 10 puta. Realno.

 

Muzika, scene, sve je super uklopljeno.

 

Prica kao prica, zanimljiva i unikatna na svoj nacin. Odskace od proseka.

 

i za kraj, some fun :

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 10 years later...

Mrzelo me da otvaram zasebnu temu za HBO seriju, a i kanda se ovde naveliko pričalo o noveli i Snyderovom zlodelu, ali mimo toga kako vam se čini ovaj remiks-nastavak same grafičke novele?

Svi već znamo da je Damon Lindelof (Lost, Prometheus) iza scenarija i glavnih pokretača da se nadoveže na kultnu grafičku novelu Alan-a Moore-a I David Gibbons-a, od samog početka mi nije ulivao poverenje i sigurnost da će ovo biti koherentno i zadovoljavajuće, nekako mi je drago da izjavim da posle 6 epizoda od ukupnih 9 koliko će biti za ovaj serijal,
drži mi pažnju, imam njegovih tm what the fuck momenata, sa time što je izgleda naučio na pređašnjim greškama i odlučio da daje odgovore, što se uveliko pozdravlja ali istovremeno pokazuje da mu je stalo do originalnog materijala i ostavlja dosta referenci za one koje prate detalje, a i ne plaši se da udari u kanon i spinuje svoj fazon i to izgleda da deluje za sada.

Neke stvari sam komotno pogodio, dok su me druge iznenadile tokom ovih 6 epizoda, ono što me samo plaši jer da neće umeti da to privede kakvom kraju i da će se opet desiti kakva pošast kao u Lost-u, ali hajde da ne budem namćor i dam Lindelofu šansu da okaje stare grehe.

Ukratko šta mi se dopada, dobra glumačka postava, sviđa mi se kako i novi "heroji" (panduri) imaju identitete i dosta liče i podsećaju na originalne likove iz grafičke novele, kao što spomenuh Lindelfo i tim su se posvetili da ima dosta dodirnih tačaka sa originalnim delom i nema Snyder budalaština. Jedino što bih imao kao zamerku je OST po prvi put Reznor i Atticus mi uopšte ne leže sa ovim budućnost je u kljavama i ambijent pew pew zvukovima koji su pasovali Fincherovim filmovima, voleo bih da je svedeniji OST ali šta da se radi.

Gledati li? Dopada li vam se? Kakve su vam teorije ili jednostavno ste digli ruke posle par prvih epizoda? 😀

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...