Jump to content

Summoning


Turin

Recommended Posts

Stvarno..?!

Odakle im je taj tekst?Jel ima neke veze sa knjigom ili su ga oni sami izmislili..mislim,ne razumem kome to Sauron govori..a tekst mi je jako dobar.. icon_mrgreen.gif

Btw. dobra vam ova pesma Zeus.Stvarno mocno. icon_rockdevil.gif

Edited by Thor the Guardian

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kapiram bas vezu, ali ajde da ti verujemo.

Pesma je mama!

Mislis nije Sauron?

Moguce da je on..kada se borio za Melkora(ili kako se vec zove)..ali ona strofa,farewell,oprostaj..ne znam kakva je tu veza sa Sauronom?

Pesma je stvarno extra..posebno mi se svidjaju jos South away i Our foes shall fall.. icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislio sam na morgana.

to za vreme Melkora ne verujem bas. refren se moze isto odnositi u nekoj meri i na Feanora.

verovacemo morganu, zvuci samouvereno... icon_da.gif

Nije Feanor, nikako. Da bi se shvatilo o kome moze da govori pesma treba pogledati u prve dve strofe, nikako trecu. U prvoj strofi je je recno da je u pitanje stvorenje velikih moci. Isto tako prva strofa odmah iskljucuje Feanor-a jer on nije ni video mesec, niti je ziveo posle njega: ''Who can tell you the age of the moon, but I can!''. s, druge strane rec je o nekome ko stvarno mnogo zivi.

Osim toga, u drugoj strofi, poslednji stih ''I can shift my shape like a god'' govori nam o stvorenju koje ipak nije bog, neko nesto ispog bogova Arde, ali moze da ih oponasa. To su jednino mogli Majari-njihove sluge. Ali je jos i poznato da je jedino bas Sauron vrlo cesto voleo da menja svoje ovozemaljske forme, setite se Gorthaura, ili kako je nastal suma Taur-nu-Foin, kada se Sauron promenio u velikog Vampira, a ne treba ni posecati da je predhodno bio Lord zapovednik u humanoidnom obliku pa zatim vuk. Sto zanci da je menjanje formi njegova uza specijalnost, a to ne rade tako cesto drugi Majari. kasnije ce on postati, u Drugom Dobu, i nesto slicno vilenjakui kada je prozvan Avathar.

No, sve ovo ne mora da govori da je o Sauronu rec jer ovi iz Summoninga vole da rade svasa, a tekstovi su im dvsmisleni, mada opet, Sauron im je cesta tema.

Ja ne znam odakle je tekst uzet, od Tolkiena nije, mozda je opet od Murkoka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paa,cinjenica je da je on najstariji entitet..to kaze i Gandalf.

Uostalom,Tom kaze da poznaje tamu dok je jos bila bez straha(ili tako nesto slicno)..znaci pre dolaska mracnog gospodara,a pri tom ne misli na Saurona,vec Melkora,naravno..u tom slucaju,Tom je bio tu pre dolaska Valara,sto automatski iskljucuje da je on majar..

Mozda je on deo muzike ainura..ali opet je pitanje zasto jos uvek egzistira?

I sam Tolkin je neke stvari u knjizi namerno ostavio misterioznim..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije Feanor, nikako.

 

 

Ja ne znam odakle je tekst uzet, od Tolkiena nije, mozda je opet od Murkoka.

pa znam, rekao sam da se refren moze u nekoj meri moze odnositi na Feanora. verovatno je Sauron.

 

a njega su zvali Anathar. icon_mrgreen.gif

 

nije Murkok u pitanju, tekst je njihov verovatno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a njega su zvali Anathar. icon_mrgreen.gif

 

nije Murkok u pitanju, tekst je njihov verovatno.

Ma da, u brzi kucanja sam pogresio-nebitno.

Uzgred, slazem se sa tobom verovatno je njihov tekst.

Mislim da je najbolje da ovu temu zatvorimo za neko vreme, jer nije problem pitacu nekog od clanova Summoning-a ko se krije iza pesme/teme. Posto ce to biti verovatno u okviru intervjua za Hornburg odnosno Metal Sound to ce onda moci svi da saznaju.

P.S. samo se nadam da ce ova dvojica lenjivaca iz Summoning-a sto pre da objave taj novi album. ne bih hteo da vas demoralisem, ali imam informacije da novi snimak nece izaci pre 2007.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

SUMMONING To Release New Album In March

 

Austrian epic/atmospheric black metal band SUMMONING are tentatively scheduled to release their eighth album, "Oath Bound", on March 21 in Europe and April 25 in the U.S. via Napalm Records. Two of the album's tracks will feature a choir. The CD will have a total running time of approximately 68 minutes.

 

The track listing for the effort is as follows:

 

user posted image

 

01. Bauglir

02. Across the Streaming Tide

03. Mirdautas Vras

04. Might and Glory

05. Beleriand

06. Northward

07. Menegroth

08. Land of the Dead

Edited by The Watchtower

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...