Jump to content

Massive Attack


Recommended Posts

Pazi, ja za to ime zaista ne znam, tako da mogu samo da pitam da li je to bio Linčov pseudonim za tu priliku. Svi izvori pominju to ime, imam i Collected izdanje sa spotovima na kojima piše da je Volš režirao stvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da objasnim. Lynch nikad nije bio prisutan na snimanju Unfinished Sympathy, ali ideja, koncept i kakv ce spot biti je potekao od njega. On je izabrao svog kamermana i rekao mu kako i sta da uradi, i da to treba sve da se uradi u jednom takeu. Tako je taj spot snimljen za jedno popodne. I tu se baca pitanje ciji li je taj spot zapravo onaj koji ga je snimio ili onaj koji je smislio sve oko toga i dao smernice. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako sam ja procitao negde. Ali verovatno je to greska, i ako na nekim sajtovima ukljucujuci David lynch fansajtovima pise tako. To su kada kucate u google david lynch massive attack posle prvog druga dva linka...

 

Ipak je moja informacija greska, na unfinished sympathy fan sajtu je sve objasnjeno da je to false rumor oko david lyncha i ako je on imao malog udela, da je cela ta prica preterana. Jbg. moja greska.

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 years later...
  • 2 years later...

Setlist:
I Found a Reason (The Velvet Underground cover) (Live debut)
Risingson
10:15 Saturday Night (The Cure cover) (Live debut)
Man Next Door (with Horace Andy)
Black Milk (with Elizabeth Fraser) (First performance since 2007)
Mezzanine (First performance since 2010)
Exchange (First performance since 1998)
See a Man’s Face (Horace Andy cover) (with Horace Andy) (First performance since 1998)
Dissolved Girl (First performance since 1997)
Where Have All The Flowers Gone (Pete Seeger cover) (with Elizabeth Fraser)
Inertia Creeps
Rockwrok (Ultravox cover) (Live debut)
Angel (with Horace Andy)
Teardrop (with Elizabeth Fraser)
Group Four (with Elizabeth Fraser) (First performance since 2007)
 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato što su tako u mogućnosti. :wub:

Verujem da će malo da izmene setlistu do kraja turneje. Ali ovi lajv snimci sa Elizabeth zvuče nestvarno.

Jako mi je žao što su propali planovi da se ode na jedan od koncerata u Italiji jer su rasprodali sve karte za parter...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 2 months later...
1 hour ago, VoivodBG said:

@Koroviev ima tu istine. ali kada ih uklope sa starim klasicima misliš da će se neko buniti?

Znam da nas dvojica nećemo. Ali je interesantno koliko je po muziku spasonosnija Portishead ideja snimanja jednom u deset godina, od MA koncepta. Trikija ne pominjem, njega smo apsolvirali odavno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Koroviev gospoda i gospođa iz Portishead su anomalija. Meni su sva tri albuma čist het trik što bi se reklo. Jedino novo što su izdali bila je obrada Abbe za High-Rise film i ta obrada je pakao, menja čitav koncept udri brigu na veselje inicijalne pesme.

Massive Attack su postali firma, ali jedna jako zajebana i utegnuta firma koja zna zašto dolaziš nazad i ideš na njihove nastupe, gde se sve to lepo spoji. Tricky nema kredita više, ni da mi da za džabe da ga gledam na plejbek dok radi stare hitove ne bih otišao iz principa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 minute ago, VoivodBG said:

@Koroviev gospoda i gospođa iz Portishead su anomalija. Meni su sva tri albuma čist het trik što bi se reklo. Jedino novo što su izdali bila je obrada Abbe za High-Rise film i ta obrada je pakao, menja čitav koncept udri brigu na veselje inicijalne pesme.

Massive Attack su postali firma, ali jedna jako zajebana i utegnuta firma koja zna zašto dolaziš nazad i ideš na njihove nastupe, gde se sve to lepo spoji. Tricky nema kredita više, ni da mi da za džabe da ga gledam na plejbek dok radi stare hitove ne bih otišao iz principa...

Čak je treći Portishead na neki neverovatan način možda i najbolji, ne bi ga psihijatar dan pred penziju onako snimio. MA tačno tako, već jako dugo, imao sam takav osećaj i na EXIT-u 2004. Triki, žalostan sunovrat od EXIT-a godinu ranije, s pojednim munjama u tami (Knowle West Boy poneka stvar, još ponešto....) I tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 11 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...