Jump to content

Den Simons


Recommended Posts

  • 11 months later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...

Sad bas citam o tome, do jaja. Kad smo vec kod Simons-a, da li neko zna gde ima da se kupi, ili mozda ima i zeli da proda / pokloni / sta god kopiju Endimiona u ok stanju? Ja sam svoju nekome dao, i jebo boga, ne mogu da se setim kome, a bas mi se cita, skoro obrnuh Hiperiona i Pad Hiperiona, i kad krenuh po Endimion setih se da je nemam u kur ... A ne cita mi se ebook, nije mi to to. Pretrazio sam sve knjizare po Beogradu, nigde nema ni jedna kopija Endimiona, sve ostale knjige imaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...

Мора се признати да фино делују ове корице. За 3 класе боље него стара верзија.

 

Da, neuporedivo.

 

super, ja ih nemam

mada ću ih verovatno uzeti samo u nadi da će i nova izdanja hiperiona

 

Leto noći je vrhunski roman.

Uketu zimu ni ne moraš, čisto smeće i unovčavanje slave Leta noći (pretpostavljam po nagovoru izdavača, baš djeluje na silu napisana).

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 5 months later...
  • 2 months later...
  • 5 weeks later...

Dobar je Hyperion, završio juče kvadrilogiju. Iskreno me prva knjiga nije nešto oduševila, previše scena kao da se trudi da piše scenario za film i kvalitet je mnogo varirao od priče do priče. Međutim, druga, i treća knjiga, su mi mnogo bolje legle, i ta neka sredina mi najbolja, kad se razmahao sa svetovima, više likova i kada je počeo da daje sve više odgovora (doduše, mudro nije odgovoreno na baš svako pitanje, što mi je kul). Četvrta malo sam podeljen oko kraja (opet, filmske scene, maltene kao da piše za Holivud knjigu), ali sam podosta bio happy po kompletiranju putovanja.

 

Moglo je i malo manje 20th century referenci da padne. Ima hiljadu godina ljudske istorije koje jedva pominje, ali zato mora svakih 10 strana neki pisac/filosof iz 19-20. veka da bude citiran :haha:

 

Ima neka preporuka za šta drugo dobro od Simonsa? Vidim da ima još neke dve SF knjige...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Stigla mi je danas. :bigblue: Prelazim na nju cim zavrsim sa ovom trilogijom koju trenutno citam.

 

E kada sam vec ovde, da li neko zna gde mogu uzeti Strvinarska uteha - sredisnjica? U Laguni nemaju vise, a nigde je po netu ne nadjem. Imam prvi i treci deo, bas bih voleo da kompletiram.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...