Jump to content

Den Simons


Recommended Posts

То је толико пута ишло на неким Лагуниним акцијама, да су досадили и богу и народу.

Нема ни на Лимунду/Купинду?

 

Пробај овде да наручиш:

 

http://www.metarknjiga.com/knjiga.php?id_knjiga=210&id_kat=6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kod tih supaka sam je porucio jos pre dva meseca, nikada mi nije stigla. Paceri bre.

Svugde sam gledao, nigde je ne nadjem. Sa vremena na vremena (KAO DA CUJEM STOPE, KO DA IDES PREKO MOG PRAAAAGAA) pogledam i proverim limundo, kupindo , kupujem prodajem....ali nigde je ne nadjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Simons je dobar pisac (na stranu što je podržao bombardovanje Jugoslavije). Teror i Leto noći su mu kvalitetni horori, Pesma boginje Kali isto nije loša dok je Hiperion saga neprevaziđena.

 

meni je sve sranje osim hiperiona. a kad sam cuo kako razmislja o politici i svetu, prestao sam da ga citam jer je retard.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 years later...
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
On 4/30/2022 at 9:26 PM, VoivodBG said:

Kul, mnogo su visoke cene laguninih izdanja. Valja li mu taj serijal ko je od vas citao, utisci?

 

Nisi citao Hiperion? Njegovo daleko najbolje delo. Ostala dela su previse filozofiranja bez potrebe. Ilion i Olimp bi bili savrseni da nije previse tupio o Sekspiru i Kitsu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teror je odlican, ali meni Ilion i Olimp mnogo bolji sto se fiktivne istorije tice samo sto nije horor nego naucna fantastika. Ako bih knjigu poredio sa nekom onda bi to svakako bila Gospodar Svetlosti od Rodzera Zeleznog. Pojavljuje se cak i Hefest. :hoho:

A sto se tice Hiperiona jednostavno to je remek delo i pravi klasik naucne fantastike koji je ako cemo iskreno govoriti debelo potcenjen. Hoking je ucestvovao u pisanju knjige sto se tice naucnih pojedinosti tako da te od samog pocetka knjige pisac edukuje i upucuje u osnove kvantne fizike jer bez razumevanja iste dalje citanje knjige nije moguce. Davno sam citao knjigu tako da sada ne mogu ni da se setim svega dobrog u njoj, a toga svakako ima dosta. Svaki akter u knjizi ima svoju pricu koje ukljucuju medjuzvezdane ratove, detektiv noar elemente, filozofiju, psihologiju, religiju i dosta toga drugog. Takodje glavna babaroga u knjizi Srajk je sam po sebi nesto sto do sada nisam vidjao u sci-fi zanru. Ko voli naucnu fantastiku mora procitati Hiperion. Jedina zamerka je opet previse filozofije i previse Kitsa. Razumem ja da je to nesto sto se uklapa u knjigu i daje dodatnu umetnicku notu svemu, ali ja jednostavno nisam pobornik toga. Ja bih to ostavio ovima sto im je Dostojevski najbolji pisac ikada, a nas obicne smrtnike da manu svega toga.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...