Jump to content

Black 'n' Roll


gavrosaurus

Recommended Posts

Мислим да смо, последњих месеци, сведоци стварања новог жанра унутар black metala који многи зову - Black 'n Roll.

Он је од самог black metala преузео тематику и највећим делом глас док је гитарска структура далеко упућенија на rock него било шта друго.

Какву перспективу мислите да има?

Генерално, лакше се слуша него већина black metala на који смо навикли али мислим да ипак није комерцијалног карактера.

Да напоменем да се сам термин Black 'n Roll појавио ту негде, 2006-е, након што је Satyricon издао "Now, Diabolical".

Ево како то, рецимо, раде Мађари:

 

Korog - "Mumus"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vishe je prisutniji Death 'n' roll nego black 'n' roll. Sad veoma malo bendova mozde da se nazove black 'n' roll medju kojima je i taj novi Satyricon, uglavnom to je kada slusate black metal koji ima duh i strukturu rocka a tematika i vokali blacka. Nebih znao da se setim i josh jednog black 'n' roll benda. Mada smesno je sada koristiti taj naziv za Satyricon, ali ajde mozda se ovo i razvije kasnije , ali ko zna. Uglavnom podrzavam ako rade ljudi koji znaju svoj posao. :)

 

Ali najbolji primer za sve ovo sigurno je :

Entombed - Wolverine Blues ( http://www.megaupload.com/?d=77H4V3DR )

 

i naravno Gorefest - Chapter 13 ali verujem da to svi imate.

 

Uglavnom ono o cemu treba da se diskutuje je dal ce po vashem misljenju ovaj zanr postati sve popularniji mejdu bendovima i kako ce BM publika da ga prihvati? I na koj nacin ce se razvijati etc.?

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

A Entombed nemamo? :)

Salim se,meni je vise pun kurac tih zanrovskih podela.Ajde navikoh na old school i malo melodicnije varijante pa imas black sa uticajem thrasha bla bla.Al ovo je vise smesno

 

Da , bzvz. su malo te podele, sve je to black ja bi samo meloblacku dodleio malo vaznosti u tim podelama ali nichemu vishe. Ali ono sto me najvishe intrigira , ja volim kad ljudi eksperimentishu i ova dva miks zanra su mi lep eksperiment i pokusaj stvaranja neceg novog i oreginalnog, ali BM publika je mnogo nezahvalna sto se toga tiche. 80% njih su dosta narrow minded, i nisu spremni da slusaju kako se njihov prosti "zli" BM ovako menja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato je Grob lepo rekao da su blekeri verovatno najogranicenija populacija metalaca.

Sve je to delo dokonih ljudi kojima je muzika najvaznija u zivotu i kroz muziku gledaju na svet i to im je merilo ko je kakav covek.Takve treba na prinudni rad

Edited by Josif Visarionovič
  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto je sledece, black'n'pop? Disco? black and turbo-folk :)

 

Black'n'roll mi vise zvuci kao pokusaj komercijalizacije nego kao zaseban zanr. Naravno, otvoren sam za razne vrste eksperimenata, jer muzika bez progresa propada. I da, black desire je fino rekao - Darkthrone i A Blaze.. Generalno, njihovi albumi prste od rock riffova, CF uticaj vise nego ocigledan. Ali ako bi sad krenuli da vrsimo disekciju svakog albuma, ko zna dje bi sve to krenulo. A i black metal je vise pitanje stava nego muzike, tu mnogi prave gresku.

Ipak, dopada mi se i ovakav zvuk, pa zvali ga black'n'roll ili kako vec. Mozda je ovo sto u zadnje vrijeme radi Satyricon komercijalnije, ali jebe mi se. Daleko jeste od onoga sto su radili prije, ali zanrovi ne igraju nikakvu ulogu kad je u pitanju kvalitet. A ima ga dovoljno

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја баш нешто и нисам приметио неке нарочите рок утицаје у Emperor-у, Immortal-у, Enslaved-у, Dimmu Borgir-у, Gehenni итд.

Сав рок који је испливао је то учинио тек 2000-их, не 90-их кад су сви они тек правили каријере и издавали демое и ЛП првенце.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto je sledece, black'n'pop? Disco? black and turbo-folk :)

 

Black'n'roll mi vise zvuci kao pokusaj komercijalizacije nego kao zaseban zanr. Naravno, otvoren sam za razne vrste eksperimenata, jer muzika bez progresa propada. I da, black desire je fino rekao - Darkthrone i A Blaze.. Generalno, njihovi albumi prste od rock riffova, CF uticaj vise nego ocigledan. Ali ako bi sad krenuli da vrsimo disekciju svakog albuma, ko zna dje bi sve to krenulo. A i black metal je vise pitanje stava nego muzike, tu mnogi prave gresku.

Ipak, dopada mi se i ovakav zvuk, pa zvali ga black'n'roll ili kako vec. Mozda je ovo sto u zadnje vrijeme radi Satyricon komercijalnije, ali jebe mi se. Daleko jeste od onoga sto su radili prije, ali zanrovi ne igraju nikakvu ulogu kad je u pitanju kvalitet. A ima ga dovoljno

 

Black 'n' turbo folk vec postoji.... Nego neshvatam, ti reche da si otvoren za eksperimentisanje , a prva konstatacija ti je da je to pokusaj komercijalizacije? Ajde, da naravno Gorefest i Entombed su imali brdo MTV hitova prodavali platinuskim tirazima svoje albume svi klinci u Japanu i Americi krishom kupuju albume i na svojim kamerama pevushe lirike ovih komercijalnih bendova? (znam da je to DNR ali stvarno nezanm da nabrojim josh BNR grupa)

 

Coveche kakva komercijalizacija, pa kolko bendova znas da su Black 'n' Roll osim novog Satyra? Sad sto vama Darkthrone lichi na BNR je veoam zanimljiva konstataciaj ali tek u nekim malim deloviam sam uochio Rock n roll , uglavnom na tom Blejzu su tu prisutni old school death metal rifovi .

 

"A i black metal je vise pitanje stava nego muzike, tu mnogi prave gresku." BM nije pitanja muzike. Metal nije pitanja muzike. Naci ja trebam da slusam svaki BM album koji ima stav a muzika mu je cist traktor?

 

I josh jedna stvar neznaci ako se dopada masama da je komercijalno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Lunar

 

Hm, komercijalizacija putem naziva? Ne prodajemo vise muziku kao black metal, vec kao black'n'roll? To nema veze sa samom muzikom, koliko sa label-ovanjem iste. I naravno da sam za eksperimentisanje, ali zasto to povlaci konstataciju eksperiment=komercijala. Sa druge stranem, svaki bend je pustanjem svojih ploca/diskova/kaseta/duksova u prodaju postao komercijalan. Nemam ja nista protiv toga da se bend "komercijalizuje", niti mi o kvalitetu istog mogu govoriti broj prodatih ploca, MTV spotovi itd. Ali postoji ruzna strana komercijalizacije, koja se zove kompromis - kad muzicari kazu, ajde da pravimo ono sto ce dobro da se proda. Prave ustupke izdavackoj kuci, sa ciljem da sire svoju bazu fanova iz jednog prostog razloga - vise fanova znaci vise ploca, koncerata, para.. Da se razumijemo, necu da moralisem. Ali ja licno ne volim takve stvari u muzici, niti uopste. Moze to biti muzicki perfektno(i cesto jeste), ali dzabe kad plocha nema 'dusu' koja se prodala za $$$. Toliko o pojmu komercijalizacije, ukratko.

 

Sto se samog black'n'roll "pravca" tice, ako uzmemo da tako nesto postoji, definitivno je njegov rodonacelnik Celtic Frost. Na njega se onda nadovezao DT sa A blaze.. albumom, i tek onda ostali. To sto ga je Satyricon(il ko vec) krstio tako, ne znaci sad da su izmislili toplu vodu. Kako god, Now diabolical je odlican album koji rado slusam, ali isto preslusajte 2 zadnja DT izdanja koja imaju black'n'roll, punk'n'roll i prizvuk cega sve ne. Stari-novi talas black metala, valjda je to sad trendi :) I ima takvih bendova, samo treba malo potraziti..

 

sto se tice tvoje konstatacije "trebam da slusam svaki BM album koji ima stav a muzika mu je cist traktor?", kao da je napisao neki klinac. Ja samo samo rekao da je black metal vise pitanje stava nego muzike, mada to generalno i nema neko znacenje. Ako kazem da neki bend nije black metal bend, to ne znaci da je los. Moze biti i vrhunski, my favourite, top 10 ever.. ali nema veze, promasio si poentu. Ako si mazohista, ti slusaj traktorsku muziku i pricaj da si kvlt :)

 

<I josh jedna stvar neznaci ako se dopada masama da je komercijalno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!>

Otprilike tako. Komercijalno u pezorativnom smislu znaci kompromis. Sve dok bend radi muziku kakvu zeli bez obzira na ostale, odlicno. Ako osjetim da album ima 'ono nesto', jebe mi se pa neka ga prodaju u milionskim tirazima.

 

Preterujete sa tim podelama. Pa odsviraj bilo koji black metal rif na akusticnoj gitari i zvucace ti kao Rolling Stones. Nije poenta u tome.

Definitivno :da:

Edited by morbid god

Share this post


Link to post
Share on other sites

Па добро, зашто није?

У чему је онда, поента?

 

U atmosferi (i ne, ne mislim na kvlt produkciju). Zato tvrdim da Dissection nikad ne moze biti death, vec samo black metal, da navedem primer. Uzmi Carpathian Forest, bilo koji rif, odsviraj ga na "veseli" nacin, nece zvucati kao black metal, nego neki hard rok. Svirani su isti tonovi, ali je sve ostalo razlicito, pocevsi od nacina na koji se sviraju, preko procesora, distorzija, efekata, produkcije, prateceg ritma, vokala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...