Jump to content

Star Gate


Apeiron

Recommended Posts

Dakle, otvarao sam nekada ranije temu, ali ko zna gde je sada, a u svetlu novog filma (Stargate Continuum), da je otvorim ponovo.

 

Ovde se raspravljalo o svemu i svacemu, ali glupo je da se ne kaze koja o jednoj od najboljih SF prica ikada ekranizovanih. Jer pored originalnog filma, tu je i StarGate SG-1, serija koja je dozivela 10 sezona (nastavlja se direktno na originalni Stargate film)!! Zavrsena je relativno skoro, a pricu je sasvim solidno dovrsio film The Ark of Truth.

 

Stargate Atlantis vec je u toku emitovanja pete sezone, i prica je sasvim OK, a serija je vizuelno veoma dobro sredjena.

 

Najavljena je ranije i treca serija, Stargate Universe, koja bi trebala da se razlikuje od prethodne dve, koje su se vremenom ispreplele sa pricom i akterima.

 

A na pocetku pomenut Stargate Continuum film je koji nema veze sa pricom kojom je zavrsen SG1 serijal (Ori), vec je zasebna time-travel SF prica, sa istim glumcima, tj. tu je kompletna SG1 ekipa ukljucujuci i pukovnika O'Neila.

 

Pomenuti se moze jos i jedna sezona crtane serije Stargate Infinity, i kad se sve sabere, ovo bi moralo da ide u rang sa kvltovima tipa Star Treka ili Star Warsa. Bar meni ide, a vi sad kako hocete :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не. Оригинални филм ми је ОК. Серија ми је екстремно гадна, чак су нашли глумца који личи на Џејмса Спејдера.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E zaboravio si i Stargate Atlantis film ...Zanimljivo je da lik koji je pisao stvarno veruje u to i vodi ljude u obilazak piramida na kojim stvarno ima heroglifa u obliku helihoptera i svemirskih brodova(emisija o Atlantidi na Discovriju)

Veliki sam fan priche i sto se tiche serije nekako mi je svaka epizoda ko mali filmic\m/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја сам гледао и читао доста о тим мистеријама у последње време. Наводно, у неким ведским списима у Индији од пре 6000-7000 година постоје описи и детаљни нацрти свемирских летелица и описи битака на месецу...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato je SG Atlantis zakon! :da: Gluma odlicna i prica je sasvim ok, plus sto ima i dosta komicnih scena! :da:

 

Dve najvece dileje (Carevi )

ATL%20John%20and%20Rodney%20talking.jpg

Pored njih je umiranje od smeha, jos uvek pamtim onu epizodu kad su na Atlantisu nasli "igraonicu" (Strategije) :) :)

 

51pSNKvvbDL._SS500_.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Deda, ne zalazim 'vamo cesto, pa ne vidjeh... :) Cu' ima li fanova... Ici cu dotle da kazem da je SG ispred Ratova zvijezda i Zvjezdanih staza... SG 1 je fenomenalna serija sa zanimljivijom pricom nego u oba pomenuta, samo jos da nije pokvarena sa zadnje 2 sezone. Zovi Ticu da postuje, mislim da ce isto imati da kaze koju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не може никако бити занимљивија од Deep Space 9 и ратова са Кардасијом и променљивима.

Ma daj, necemo biti naivni, taj DS-9 je do zla boga smor, jedva odgledah do kraja, i to samo zato sto sam cekao taj prokleti rat 5 sezona. A i kad je poceo, prekratko je trajao... Dobro, mozda malo preterujem, ali cinjenica je da je serija spora, i nema sanse da se zanimljivost price moze porediti na relaciji Star Trek - Stargate.

 

Deda, ne zalazim 'vamo cesto, pa ne vidjeh... :) Cu' ima li fanova... Ici cu dotle da kazem da je SG ispred Ratova zvijezda i Zvjezdanih staza... SG 1 je fenomenalna serija sa zanimljivijom pricom nego u oba pomenuta, samo jos da nije pokvarena sa zadnje 2 sezone. Zovi Ticu da postuje, mislim da ce isto imati da kaze koju :)

RESPECT :pivopije:

 

Sta znam, ako mislis na poslednje dve sezone gde su se Ori pojavili, meni je to imalo duha, cak stavise, malo sam se i prepao jedne takve mogucnosti, pojave nekakvih religioznih fanatika, koji su jos gori od "ovdasnjih" islamista i ostalih extrema... I na kraju mi zao bi kad se zavrsila, cak sam i suzu pustio :meshuggah:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma daj, necemo biti naivni, taj DS-9 je do zla boga smor, jedva odgledah do kraja, i to samo zato sto sam cekao taj prokleti rat 5 sezona. A i kad je poceo, prekratko je trajao... Dobro, mozda malo preterujem, ali cinjenica je da je serija spora, i nema sanse da se zanimljivost price moze porediti na relaciji Star Trek - Stargate.

Спора у почетку, јебем ли га сад, не знам како иде по сезонама. Али цео расплет и све ме је држало сцаког дана пред телевизором. Чак је и ћале гледао са мном.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta znam, ako mislis na poslednje dve sezone gde su se Ori pojavili, meni je to imalo duha, cak stavise, malo sam se i prepao jedne takve mogucnosti, pojave nekakvih religioznih fanatika, koji su jos gori od "ovdasnjih" islamista i ostalih extrema... I na kraju mi zao bi kad se zavrsila, cak sam i suzu pustio :meshuggah:

 

 

 

Ma, ima duha, nije da nema, ali smara me sto su Go'auldi odjednom nebitni likovi, drugo, ima mnogo nebitnih epizoda, a O'Neil se ne pojavljuje... Bolje da je makar zapovjednik SGC-a ostao. U svakom slucaju, ostaje Atlantis da se gleda, a nadam se i toj trecoj seriji o Zvjezdanim kapijama, za koje se suska da ce koristiti simbola za putovanje.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, ima duha, nije da nema, ali smara me sto su Go'auldi odjednom nebitni likovi, drugo, ima mnogo nebitnih epizoda, a O'Neil se ne pojavljuje... Bolje da je makar zapovjednik SGC-a ostao. U svakom slucaju, ostaje Atlantis da se gleda, a nadam se i toj trecoj seriji o Zvjezdanim kapijama, za koje se suska da ce koristiti simbola za putovanje.

O'Neil je kralj nad kraljevima... covek ima genijalnu ulogu, i sve sto izgovori, ne mozes se ne smejati ;) Pojavljuje se s vremena na vreme u Atlantisu...

 

Jeste, slazem se sa su Go'auldi bili i ostali najbolji protivnici (uz Wraithe iz Atlantisa, replikatori u stvari najvise smaraju), mozda je sa njihovom propascu trebalo i zavrsiti seriju, ali eto, sta bismo onda gledali posle :meshuggah:

Edited by Apeiron

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Не може никако бити занимљивија од Deep Space 9 и ратова са Кардасијом и променљивима.

 

To!!! :pivopije: Rizikujem da malo promasim temu, ali obozavam DS9, prica je fantasticna, likovi su VRH! Mozda pocinje malo dosadno, ali onda se sve vrlo brzo razvija do neslucenih granica...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Veliki sam fan SGA, ali nikada nisam gledao SG-1? SGU mi se ne cini primamljivo, dok mi je SG-1 privlacan. Sta kazete braco fanovi? Kakav je SG-1? Imajte u obizru da sam veliki fan SGA :)

Jebiga, najbolje bi bilo da si mogao ici hronoloski, prvo SG-1, pa onda SGA. Ali kako nisi, nemam pojma, ako volis taj koncept, zvezdanu kapiju i to, ne moze da ti se ne svidi. SG-1 se nastavlja pricom na originalni film, i meni je super, 10 sezona, ali odgleda se bez problema :meshuggah:

 

SGU je dosada nad dosadama, ne verujem da su prekinuli SGA, i da ovo treba da nastavi stargate koncept.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

heh i ja nekim slucajem krenuh naopacke hronoloski, pa se jako navukog na SA. :)

cuh od vecine ljudi koji su gledali da je Universe dosadan, ali ne verujem dok ne odgledam. samo, ne znam kad zavrsim sa SA, da li da krenem sa SG-1 ili Universe-om heh.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...