Jump to content

I posle svega, šta je onda progressive metal?


Recommended Posts

ajde stvarno objasnite razliku ?

 

 

slušam sve što mi se sviđa...

 

a ko što reče ranis gore, nije poenta isključivo u tehnici i nadjebavanju u virtuoznosti.. to baš ume da smara

Naravno da nije.....

 

 

ako mislite na to da je prince napisao avanTguarde, to je jer verovatno zna francuski.. piše se avant a čita se bez t :)

Aha, to ko shto sam i ja Francuz pa znam tachno kako se pishe......

 

Ja ne znam šta je to avantguarde, o tome i govorim. Taj pravac za mene ne postoji. Ima progressive i ima alternative, pa birajte, avantguarde ne postoji.

 

Prinche edukuj se citaj sta da ti kazem, malo se potrudi, da si se potrudio znao bi da se nekaze "avantguarde" vec avantgarde.

 

Avangarda je stil u umetnosti gde se odredjeni umetnik bavi eksperimentalnim nachinom prikazivanja iste. Uglavnom zadatak avangardiste je da kroz inovativan nachin pomeri granice u umetnosti koje vec postoje , da ode van odredjenih normi i granica koji tada drustvo namece. Nekad je progresiv rock , bio avangarda tamo 70-e danas toga ima kolko oces , i prosto ako napravish progresivni rock ili metal bend nikakvu granicu neces pomeriti jel je ista ta granica vec pomerena.

 

Da progresivnost i avangardnost se zasniva na istom principu, ali danas znash realno sta je progesiva to je ona grupa koja ima malo duze progresivne rifove, progresivnu malo kompleksniju strukturu. ali danasnji Avangard nemoze tako da se objasni.

 

Realno niko nebi tachno mogao da ti kaze sta je avangardna muzika , jel nema neka definicija koja objsnjava osim onog mojeg gore, realno danas se u avangardni metla uplecu mnogi zanrovi tipa slobodni jazz, noise rock/metal,post-metal/rock itd. Uglavno to je muzichka improvizacija sa kojom nikad neznash sta ces dobiti. Koristi se sirok spektar instrumenata koji nisu bash tradiconalni da se koriste u metalu , ali na poseban nachin, i muzichki potpis koji nije odriedjen muzika mozeda bude furijozno brza pa odma sledeci sekund nikad sporija baladica. :)

 

-EDIT- E ako ti ov omoje nije pomoglo evo ti ovo(koji kurac sam ja sve ovo pisao kada sma mogao samo ovo da ti dam XD ) :

 

"Although progressive metal and avant-garde metal both favor experimentation and non-standard ideas, there are rather large differences between the two genres. The experimentation of progressive metal lies mostly in playing complex rhythms and song structures with traditional instruments. For avant-garde metal, most of the experimentation is in the use of unusual sounds and instruments. Progressive metal also puts a greater emphasis on technicality and theoretical complexity (e.g., odd time signatures, complex song forms, jazz fusion influences), while avant-garde metal is more unorthodox and tends to question many of the musical conventions."

 

"Avant-Garde Metal cannot be treated like other genres, such as Black, Death, Doom, Thrash, etc. Those genres are rooted in similar aesthetics and ideologies, leading to strong commonalities amongst bands united under one genre. With the Avant-Garde, on the other hand, there really is no common aesthetic or ideology. The bands have to be taken on a one-by-one basis, evaluated individually rather than on genre aesthetics."

 

Nada mse da ti je ovo Prinche pomoglo u tvom muzichkom otkrovljenju metala. XD

Share this post


Link to post
Share on other sites

PROGRESSIVE METAL

The protagonist arrives with a guitar and plays a solo of 26 minutes. The dragon kills himself out of boredom. The protagonist arrives to the princess' bedroom, plays another solo with all the techniques and tunes he learned in the last year of the conservatory. The princess escapes looking for the HEAVY METAL protagonist. :):):):):)

evo...odlichno objashenje progressive metala kroz dragon/princess story

Share this post


Link to post
Share on other sites

PROGRESSIVE METAL

The protagonist arrives with a guitar and plays a solo of 26 minutes. The dragon kills himself out of boredom. The protagonist arrives to the princess' bedroom, plays another solo with all the techniques and tunes he learned in the last year of the conservatory. The princess escapes looking for the HEAVY METAL protagonist. :):):):):)

evo...odlichno objashenje progressive metala kroz dragon/princess story

 

hehe ovo sam videla nedavno u nečijem profilu.

obesi celu priču sjajna je :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Dobra tema. Da ne duzim i pisem seminarski rad, ukratko u dvije recenice.

 

Pravi progresivni bendovi, ujedno i legende koje su obiljezile eru kada je popularizirana navala 'progresivnih smaraca' : Celtic Frost, Darkthrone, Bathory, Pestilence, Atheist,Psychotic Waltz,Savatage.

 

Nikako progresivno, zaledjeno u vremenu, krecuci se kroz ustaljene sablone, etiketirano kao best of progreesive metal od strane 'provaljene elite' koja diktira smjer u kojem se krece trziste, SANCTUARY/ROADRUNNER/SPV legende : Symphony X, Evergrey, Stratovarius, Rhapsody, Opeth.

Edited by Sadomator

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra tema. Da ne duzim i pisem seminarski rad, ukratko u dvije recenice.

 

Pravi progresivni bendovi, ujedno i legende koje su obiljezile eru kada je popularizirana navala 'progresivnih smaraca' : Celtic Frost, Darkthrone, Bathory, Pestilence, Atheist,Psychotic Waltz,Savatage.

 

Nikako progresivno, zaledjeno u vremenu, krecuci se kroz ustaljene sablone, etiketirano kao best of progreesive metal od strane 'provaljene elite' koja diktira smjer u kojem se krece trziste, SANCTUARY/ROADRUNNER/SPV legende : Symphony X, Evergrey, Stratovarius, Rhapsody, Opeth.

 

Auuuu........... mnogo loshe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

inače ovih dana su naučnici otkrili da je jaje starije od kokoši.

does this address the issue :) šta je jaje u tvojoj paraleli?

 

Poenta je bila u tome da se i o ovome moze raspravljati doveka i uvek ce postojati oprecna (u najmanju ruku) misljenja.

 

Lupi bilo koji bend i sigurno ce se naci neko koji ce za isti reci da je na neki nacin progressive :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

"a mož' i tAkOo", što bi rekao ciga iz vica.

 

nemam pojma, evo mojih ključnih reči za prog:

 

 

- kompleksnije pesme, koje se sastoje iz više muzičkih tema

- struktura "rok klasične muzike" u smislu trajanja pesama; tematski albumi (pojedini autori)

- upotreba nekonvencionalnih instrumenata

- samostalno komponovanje (mislim da je ovo možda preduslov da se bude prog?!?)

- asimetrični ili nekonvencionalni ritmovi (trejdmark nekih bendova)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...