Jump to content

Tales Of Dark... | Wurmloch


SAROTH

Recommended Posts

Obrisacu svaki postm sa politickom konotacijom i opanjkavanjima koji nemaju nikakve veze sa bendom. Pre svega TOD nije politicki bend, ali i ceo tiraz albuma prodat u inostranstvu govori da nije bend koji treba da svira po supama i podrumima.

Ako neko nece dolazi na svirku zbog prostora, a ne zbog samog benda i muzike, onda bolje nek ostane kod kuce i neka po forumima dokazuje svoja politicka ubedjnja.

 

Moderator ima svoj stav, a posto potice iz srca Srbije i ima cetnicke korene, daleko je od autonomasenja i slicnih stvari. I ne mora da se dokazuje tako sto ce diskriminisati neistomisljenike. Toliko!

 

 

PS. a ako je neko veliki Srbin pravoslavac ne mora se kriti iza imena paganskih bozanstava. MIR BOZIJI, HRISTOS SE RODI!

Edited by Shamandalie

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja sam tako jako prehladjenaaaa..... ne verujem da je svirka vec sutra. :(

 

Sto se tice CK13, ja sam cula da je odlican prostor za svirke (+), u Novom Sadu je (+), blizu mi je (+), ne drzi ga neki smarac od coveka sa kojim se ne mozes godinu dana normalno organizovati (a sto je slucaj sa gotovo svim ostalim lokalima u Novom Sadu)(+)... sta se tu desava u vreme kada mi nismo tu - I don't care.

 

Ali sta mi to vredi kada sam sick as a very very sick dog...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

E, a dok nam WebSite opet ne proradi - imamo jednu poslasticu :D

 

Naime, na nasoj MySpace stranici

se od danas moze poslusati nasa nova pesma (iliti novo 'muzicko ostvarenje), pod nazivom 'Prah'.

Autor istoimene pesme (teksta) je Milan B. Popovic, a doticnu mozete pronaci u zbirci pesama autora,

pod nazivom 'Vreme Brutalnih Dobronamernika' .(website autora)

 

Tekst je, dakle, na srpskom jeziku :D

 

Pa vi poslusajte, pa nam javite svidja li vam se ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, evo vec sam na myspace-u dobila kritiku da je vokal isuvise etno (pa cak i pop - dens :P) :)

 

Stvar je u tome sto je tekst na srpskom jeziku, i to zaista menja sliku

(pogotovo sto nijedno od nas nije naviklo da na srpskom jeziku peva).

 

Bilo kako bilo, ova pesma nije pokazatelj zvuka koji ce se naci na nasem sledecem albumu,

nego je neka vrsta projekta. Licno, jako mi je drago ako vam se svidja (stvarno su je odsvirali...uh!),

a ako ne - pa sta sad' da radim ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Your vote was registered!

 

Thank you for participating.

 

Please don't forget: If you buy a ticket in our online-shop, using the same email address, your band receives 10 points in the vote! [što znači: pukli ste u startu]

 

Please also keep in mind that any cheating, manipulations of the voting system or multi-votings can lead to a disqualification [eh, bedak] of your favourite band [:wub:]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najnovija vest je da smo sa izdavačlkom kućom Solitude Prod. napravili dogovor o izdavanju drugog albuma benda Tales Of Dark ove godine. Materijal je pri kraju, pa očekujemo da ćemo album završiti do maja ove godine.

Izdavač je napomenuo i da će se ovaj album raditi u većem tiražu, za razliku od prvog koji je štampan u 1000 primeraka i koji je rasprodat za manje od godinu dana.

 

Eto, hvalimo se!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Tales Of Dark ima novu web adresu. Naime, ekipa iz Verat-a je zakomplikovala stvari maksimalno, prave se blesavi, pa smo morali zakupiti domen .org, tako da je nova adresa

 

www.talesofdark.org

 

 

Mislim da će uskoro proraditi i www.talesofdark.net i linkovati istu stranu, ali sada je oficijalna adresa benda ona na domenu .org

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...

Kao sto vecina verovatno vec zna - Tales of Dark ce nastupiti na EXITu, na Explosive stage-u, sutra, 10. Jula u (kako se cini) jutarnjim casovima - negde oko 3a.m.

 

Nadamo se da cete biti tamo sa nama, i da cemo svi biti zivi, zdravi i budni ;)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...

Eh, da, najzad neke vesti :D

 

Dakle,prvo i najzanimljivije ;)

je da je bend promenio ime, t.j. modifikovao ga je u "Tales of Dark..."

(da, + tri tacke), razlog je najvecim delom bar pokusaj da dodjemo do neke gramaticke isptravnosti imena...

Ovo je nesto o cemu smo vec dugo razmisljali, i nesto sto je trebalo odavno i da uradimo (recimo pre izdavanja prvog albuma)

 

Takodje, doslo je do promena u sastavu benda.

Dva clana su napustila bend (poimence - Kristijan Zavodski i Andras Ispan). Te je bend ostao bez jedne gitare i bas gitare.

No, na mesto gitariste je dosao jedan mlad i perspektivan muzicar - Davor Menzildzic :)

 

Ali,

profesionalni kakvi jesmo ;), u medjuvremenu smo uspeli da snimimo novi

album, ciji je naziv 'Perdition Calls', a zvanicna lista pesama je

sledeca :

 

01 Wretched Fate For All 7:30

02 Allegoria Of An Eternal Sundown 6:28

03 Sounds Of The Ravage 7:55

04 Unassembled 5:08

05 The Crown Of Venomous Silence 5:53

06 Soft Pluvia Murmurs Piano 9:21

07 Hollow 5:36

08 The Majestic Nothingness 9:17

09 From Scarveiled Hearts 6:34

 

Dakle, album se sastoji od 9 pesama, a zvuk je... pa, Tales of Dark...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo su dobre pesme, bar one koje je Nikola snimao dok smo bili kod Davora. Bice po mom misljenju jos bolji album nego prvi!

 

Znaci ostaje ipak tajna ko ce klavijature i bas svirati? Steta sto Davor nema 6 ruku, opusteno bi tada sve mogao... :)

 

Bolje promenite ime u Tales Of Darknord, pa da mogu oni Rusi da vas tuze, tako cete izgubiti, ali ce bar jos vise ljudi cuti za vas :) salim se naravno hehe.

 

Hajde pa, srecno u daljem radu, vidimo se! :pivopije:

Edited by banedeathmetal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam ja jedan veoma konstruktivan predlog za basistu još u vreme kad je mene vrbovao Kiki, a koji glasi da se na Kikijevu (sada Davorovu) gitaru stavi oktaver, i taj signal uključi u bas pojačalo. Manje cimanja, manje grešaka, kraća tonska, manje buke na bini, glasniji monitori...

 

E sad, na novom albumu sam tu koncepciju malo po'eb'o, jer bass i nije svuda identičan kao i gitara, ali mislim da bi varijanta sa oktaverom i dalje sasvim lepo radila posao u dobrom delu pesama. :rockdevil:

 

Evo sad ću opet biti optužen da se za'ebavam.

Ok, evo malo ozbiljno:

 

Album zvuči sjajno, ponosan sam na njega zaista. Mislio sam da je truba varijanta da ga ja snimim a neko drugi to posle svira uživo, i iskreno sam želeo da to uradi novi član, no čuvši finalni produkt, veoma mi je drago što sam ga ipak snimio.

Koliko god Kiki i ja onomad tupili na probama suprotno, album na kraju zaista jeste korak unapred, a produkcijski pogotovo.

Imam privilegovanu poziciju objektivnog ex-insajdera, i mogu to valjda da kažem.

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Koliko god Kiki i ja onomad tupili na probama suprotno, album na kraju zaista jeste korak unapred, a produkcijski pogotovo...

 

'Oh, ye of little faith' ;)

 

 

Sto se tice svirki, sasvim sigurno ih nece biti uskoro, jer kada se i upotpuni najzad sastav, treba se uvezbati, a sada ima duplo vise materijala...

 

I, da, jos jedna VAZNA VEST - Cavar je kupio novu gitaru!, i crvene je boje, i prelepo zvuci :D

 

A album je mnogo bolji od svega sto smo mogli da ocekujemo s obzirom na...pa, sve, a Takac ce vas sve oduseviti svojim sjajnim clean vokalom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...