Jump to content

Tales Of Dark... | Wurmloch


SAROTH

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Zaista sramota koliko malo komentara vezano za novi album, koji je sasvim sigurno medju najboljima ikad objavljenim na ovim prostorima... Ajd', sva nada da ce zasluzeno priznanje stici barem iz inostranstva :pivopije:

 

Recenzija ce biti online danas/sutra na Srpskom Metal Portalu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hvala na brzom objasnjenju :D Bas sam se iznenadio kada sam naleteo na tu pesmu. Mislio sam da je im je U Kori Tame jedina stvar koju su snimili na srpskom.

Malo je ovo tesko za pevanje, ali snasla se. Doduse, malo vise podseca na Abonos, ali ok je.

Inace, Jovana je extra :bigblue:

 

P.S. Ko im pise ove textove na engleskom :o:confused: Prejebeno komplexni textovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na brzom objasnjenju :D Bas sam se iznenadio kada sam naleteo na tu pesmu. Mislio sam da je im je U Kori Tame jedina stvar koju su snimili na srpskom.

Malo je ovo tesko za pevanje, ali snasla se. Doduse, malo vise podseca na Abonos, ali ok je.

Inace, Jovana je extra :bigblue:

 

P.S. Ko im pise ove textove na engleskom :o:confused: Prejebeno komplexni textovi.

 

Teško je za pevanje taman onoliko koliko je Jovana to sama sebi zadala, jer je melodija njena.

U omotu albuma piše ko je autor svake pesme, kako teksta tako i muzike. Davor predaje na katedri za anglistiku, a Jovana privodi kraju svoje studije na istom faksu. Bilo bi malo blam da ne znaju engleski, zar ne? :) A Arpad kada piše valjda ima u vidu da mora da zadovolji kriterijume ovo dvoje.

 

Pesma "Prah" se ne nalazi ni na jednom izdanju, osim tu i tamo po internetu. Koliko ja znam M.B.Popović još nije izdao taj CD, možda sam dezinformisan, neka me neko ispravi ako grešim. Ta pesma je inače jedini snimak treće postave benda, poslednji snimak na kom učestvuje Kristijan, i jedini snimak nakon čijeg snimanja nije došlo do promene postave. :)

 

Cheerz! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tales of Dark... bi da vec jednom pobedi na nekom takmicenju :D

 

Ako se i vi slazete da je krajnje vreme - glasajte za Tales of Dark...!

 

posaljite e-mail na [email protected]

 

naslov poruke "Concours WSL - Radio Metal : my vote"

 

Glasajte za tri omiljena benda ovako :

 

1) Tales of Dark... + 5

2) (bend po izboru) + 3

3) (bend po izboru) + 1

 

A OVDE MOZETE VIDETI PONUDU ZA MESTA 2 I 3

 

Unapred zahvalni:

 

Arpad Takacs, Jovana Karajanov, Nikola Cavar, Davor Menzildzic, Dane Vranes, Nina Arandjelovic, Darko Stojanovic

 

t.j. ToD ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Glasao sam :)

Realno, medju najboljima ste od ponudjenih bendova!

 

HVALA!!!

 

Jos samo par dana ostalo je za glasanje, a zaista trazi vrlo malo truda (jedan mali e-mail). :D

 

Unapred HVALA svima jos jednom, nadamo se lepim rezultatima :)

 

U međuvremenu, evo još jedne recenzije sa doom-metal.com :

 

http://www.doom-metal.com/reviews.php?r=1521

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh growl vocal mi je vrlo losh i ne artikulisan plus na spotu uopste ne izgleda niti mucan niti agresivan,dok je muski klin vocal odlican i trebalo bi vishe da ga koristite,oldschool doom svidja mi se mada kad vec imate klavijature moze to malo da se popuni jer ako su ovakve sve pesme dosadice :)Klavijaturiskinja vam je preslatka:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Uh growl vocal mi je vrlo losh i ne artikulisan

Po mom mišljenju, savršeno odgovara. Ipak je to doom, ne treba growl da bude ispoliran i da ide glatko, to je samo užasan trend koji se poslednjih godina primio u doom i death metalu.

 

Nego, kada će da padne svirka u Beogradu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svirka u Beogradu bi trebalo da se desi ubrzo nakon svirke u Novom Sadu (dakle, do kraja ove godine).

Još uvek ne znamo ništa sigurno (čekamo i neke goste iz inostranstva :P) , ali čim saznamo - javljamo.

 

U međuvremenu - evo dve simmpatične recenzije albuma Perdition Calls

Jedna recenzija (na mađarskom)

Druga recenzija (na, recimo, engleskom)

Share this post


Link to post
Share on other sites

promocijaVer2.jpg

 

 

PROMOCIJA ALBUMA PERDITION CALLS

 

SUBOTA, 26. decembar 2009.

 

CK13

Vojvode Bojovića 13

Novi Sad

 

Tales of Dark...

 

+

 

The A.X.E. Project (Bugarska)

 

ulaz: 200 dinara

 

Tales of Dark... prvi put svira sa novom postavom u Srbiji,

ako do sada niste poslušali album - eto vam prilike da ga čujete :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomisljao sam da dodjem u NS, ali posto vas mrzi da odgovorite na jedno veoma prosto pitanje, i mene definitivno mrzi da se cimam 250km zbog vas, iako ste mi medju omiljenim nasim bendovima.

Drugi put...

 

Pa vidi, s`obzirom da ljudi rade PROMOCIJU NOVOG albuma, i to sa novom postavom, ne verujem da ce ljudi da se "cimaju" skoro 10 godina unazad, i da sviraju toliko stare pesme.

 

Nisam iz benda ToD, ali te ljude znam licno i zaista jesu dobri i odgovorni, e sada zato sto (predpostavljam) nisu videli tvoj post, ili zaboravili da odgovore na njega, mislim da nije razlog da se "naljutis" na njih.

 

Garantujem da bih ti odgovorili na to pitanje da si ih pitao isto recimo preko My Space-a, ili na e-mail benda.

 

U svakom slucaju, ne prozivam te i sigurno necu krenuti tipicnu "Yu Metal raspravu" bez razloga. Svaka cast sto si bio spreman da putujes 250 km da podrzis bend i scenu, ali sve sto hocu da ti kazem jeste da ti je razlog odluke tvoje malo "detinjast".

 

Ovo je moje subjektivno misljenje naravno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa vidi, s`obzirom da ljudi rade PROMOCIJU NOVOG albuma, i to sa novom postavom, ne verujem da ce ljudi da se "cimaju" skoro 10 godina unazad, i da sviraju toliko stare pesme.

 

Nisam iz benda ToD, ali te ljude znam licno i zaista jesu dobri i odgovorni, e sada zato sto (predpostavljam) nisu videli tvoj post, ili zaboravili da odgovore na njega, mislim da nije razlog da se "naljutis" na njih.

 

Garantujem da bi ti odgovorili na to pitanje da si ih pitao isto recimo preko My Space-a, ili na e-mail benda.

 

U svakom slucaju, ne prozivam te i sigurno necu krenuti tipicnu "Yu Metal raspravu" bez razloga. Svaka cast sto si bio spreman da putujes 250 km da podrzis bend i scenu, ali sve sto hocu da ti kazem jeste da ti je razlog odluke tvoje malo "detinjast".

 

Ovo je moje subjektivno misljenje naravno.

 

Uh, eto desilo se i to - ja sam previdela jedan post :/

 

A bas se trudim...

 

Necemo svirati pesmu 'U kori tame' jos dugo vremena, mislim da je Kristijan jednom vec 'dao izjavu' o tome na nekim prethodnim stranicama ove teme. Jednostavno, tako je bend odlučio - jer su sada na redu nove pesme, a kako ne pravimo baš neke 'kratkiće' :) , teško nam je da bilo šta ubacimo.

 

Bane, hvala ti na subjektivnom mišljenju - meni se mnogo sviđa, da, da :) (nemoj sada da te ne vidimo na svirci!)

 

Mislim da nema razloga za ljutnju, ni sa jedne strane, jer je jednostavno po sredi nesporazum (koji je, nadam se, sada razrešen) :)

 

P.S. znate li već šta se dešava večeras u Tremi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Bane, hvala ti na subjektivnom mišljenju - meni se mnogo sviđa, da, da :) (nemoj sada da te ne vidimo na svirci!)

 

P.S. znate li već šta se dešava večeras u Tremi?

 

Nema na cemu, uvek! Ma covece, ja sam tr00, znaci tamo sam 100% :haha:

 

Pa naravno, sviramo, tako da se vidimo vrlo uskoro ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...