Jump to content

Tales Of Dark... | Wurmloch


SAROTH

Recommended Posts

Prolazim ti ja tako pored KST-a i na plakatu za koncert Interfector-a vidi mda je i ovaj bend izlistan. Pa ko reko da podelim sa sirim auditorijumom jednu obzervaciju.

 

Tales of Dark je nepismen naziv. "Dark" je pridev, te Tales of Dark ne znaci nista smisleno. Treba ili Tales of the Dark ili Tales of Darkness. Obe varjante stoje negde na granici kolokvijalnosti engleskog jezika (prva je nesto bolja od druge) ali su bar gramaticki pravilne, za raziku od trenutnog naziva. Na kraju krajeva, moze i The Dark Tales, pa cak i samo Dark Tales. Samo nikako, ali nikako Tales of Darkness.

Share this post


Link to post
Share on other sites

(prim. Kristijan) citiram:

 

Prolazim ti ja tako pored KST-a i na plakatu za koncert Interfector-a vidi mda je i ovaj bend izlistan. Pa ko reko da podelim sa sirim auditorijumom jednu obzervaciju.

 

Tales of Dark je nepismen naziv. "Dark" je pridev, te Tales of Dark ne znaci nista smisleno. Treba ili Tales of the Dark ili Tales of Darkness. Obe varjante stoje negde na granici kolokvijalnosti engleskog jezika (prva je nesto bolja od druge) ali su bar gramaticki pravilne, za raziku od trenutnog naziva. Na kraju krajeva, moze i The Dark Tales, pa cak i samo Dark Tales. Samo nikako, ali nikako Tales of Darkness.

 

 

 

1."....vidim da је..." se piše kao što sam upravo napisao a nikako "...vidi mda je..."

2."...jednu observaciju..." se piše kao što sam upravo napisao a nikako "...jednu obZervaciju..."

3.u ovom kontekstu je DARK imenica a ne pridev,što je veoma lako uočiti

4.Da li znači da je Dave Mustaine nepismen jer je svom bendu dao ime Megadeth bez "a" u "death"?Smatram da je ovo mnogo gora greška od nedostatka "the" ispred "dark".

 

Kako god,mislim da nema smisla da se raspravljamo o ovome.Bend se zove Tales of Dark i tako će ostati,a nismo mi baš toliko nepismeni.

 

Što se tiče koncerta sa Interfector-om nećemo nastupiti.Žao nam je zbog toga,ali biće prilike da sviramo u Beogradu a i sa Intefector-om na nekoj lokaciji.

Bendu želim dobru svirku,a svima vama dobar provod.

Share this post


Link to post
Share on other sites

05.02.2004. u Novom Sadu će se održati svirka bendova:

 

Tales of dark

Rain Delay

i verovatno (mislim da još nisu potvrdili,ali verovatno hoće)

Consecration (mislim da će neko iz Rain Delay potvrditi o njihovom učešću)

 

lokacija:N.S.Riders club (ex Dvorište,kod pozorišta)

početak:22:00

 

Nadam se da će svi zainteresovani doći na ovo doom/gothic veče.

 

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamisli molim te, napravio sam jednu gresku u kucanju dok sam posle sat ipo pesacenja od KST-a do Bezanijske Kose u pet ujutru kucao post (ne mislim da je 'obzervacija' greska jer je u pitanju pozajmljenica koja se cita sa 'z' a ne sa 's'. Ne observiras nego obzerviras, pa je onda obzervacija a ne observacija). Jedno je kucanje posta na forumu, drugo je davanje naziva.

 

E sada, daleko od toga da ja kritikujem umetnicku slobodu benda da sebi da bilo kakvo ime. Stavise, u postpunosti podrzavam zaobilazenje gramatickih pravila u koliko se to radi sa bilo kakvom svrhom (pa makar ta svrha bila i namenski nedostatak svrhe). Stanje je samo da mi se to oko gramaticke nepravilnosti vrzmalo po glavi devedesetak minuta dok sam hodao ka kuci, pa prosto nisam mogao a da ne podelim to sa sirim auditorijumom (jesam, potpuno sam kompulzivan).

 

Elem. Tales of Dark, u nekoj poeticnoj varjanti, bi moglo biti prihvatljivo u nekom smusenom prelazu izmedju "price o mracnom" i "price o tami/mraku". Striktno gledano gramaticki, medjutim, Tales of Dark nije pravilan naziv jer ako je imenica, onda fali odredjeni ili neodredjeni clan (ili nesto sto bi zamenilo neophodnost postojanja tog clana kao sto je prisvojna zamenica). Ako je pridev, onda fali imenica uz koju bi pridev isao (engleski nije toliko slobodan po pitanju konstrukcije recenice i ne dozvoljava odredjene stvari koje bi srpski dozvolio, kao sto je kentkg predlozio). U ovo sam definitivno i apsolutno siguran, bez margine za gresku.

 

No. Nije poenta ni ovog ni prvobitnog posta da vas prozivam jer ste nepismeni (iako je mozda onaj post u 5 ujutru zvucao malo ostrije nego sto sam hteo da on zvuci), nego mi se jednostavno ovo sve vrzmalo dva sata po glavi dok sam hodao do kuce i nsiam mogao a da to negde ne izlozim smile.gif Umetnicka sloboda je apsolutno validan argument za ostavljanje naziva ovakav kakav je. Samo sto treba biti svestan da je u pitanju gramaticki nekorektan naziv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Da, ali iz estetskih razloga (za dlaku sam izbegla bliski susret necijeg lakta i mog cela, sto bi se svakako primecivalo), a i nedostatka vazduha nisam ostala do kraja nastupa unutra... (cini mi se da sam pobegla bas pred kraj pesme "U kori tame", pa nisam cula tu famoznu 3. stvar)

Note: Pri izvodjenju pesme "U kori tame" bi mogli umesto gromova koji se cuju na snimku da ubacite duplu bas pedalu u blagom fade out-u...

Tales of Dark = Lepa Brena & Mracni Greh (izvinjavam se, ali morala sam... smile.gifsmile.gif )

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

O.K.

S obzirom da se ovde dešava nešto čudno,a to je da fali nekih desetak postova,ponoviću informacije vezane za koncertne aktivnost Tales of Dark-a:

 

26.03.-----------------Mali Iđoš (sviramo sami)

27.03.-----------------Beograd (klub "Filozof",sa bendovima Casket

Garden,Testimony & MAD-Goya)

28.03.-----------------Beograd (Dom Omladine,Hit nedelje 202)

30.03. ili 01.04.------Beograd (Demo express turnir)

02.04.----------------Apatin (Pub Pivnica,sa bendovima N.A.N.B. i Maroth)

 

Nadam se da se vidimo na nekoj od ovih lokacija.

 

Pozdrav! icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam otisao na Hit nedelje sinoc jer sam imao jako mnogo posla ali sam slusao na radiju. Tales Of Dark su me definitivno odusevili i ostavili su najbolji utisak.POceo sam cak i da snimam ali sam preopteretio komp nekim glupostima koje sam radio pa mi se ton prekidao i onda sam odustao ... posle mi je bilo zao sto nisam zastao sa poslom i snimio ceo nastup.

 

Genijalno skapiran doom, bez previse smaranja, veoma muzikalno, svirka je stvarno genijalna!!!!! Onaj text na srpskom je odlican. Nisam do sada pratio ovaj bend pa ne znam kako stoje stvari sa izdanjima, ali ako se ovde uradi produkcija kako valja ne vidim po cemu je Tales Of Dark losiji od bilo kog stranog doom benda, cak mislim da bi bio i prilicno osvezenje jer su jos uvek u fazi malo jacih gitara i growl vokala, a svi znamo sta se desilo sa My Dying Bride, a Paradise Lost da i ne spominjemo. Svi su dosta smeksali i zato je dobrodosao bend kao sto je Tales Of Dark ....svaka cast ljudi !!!! icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam otisao na Hit nedelje sinoc jer sam imao jako mnogo posla ali sam slusao na radiju. Tales Of Dark su me definitivno odusevili i ostavili su najbolji utisak.POceo sam cak i da snimam ali sam preopteretio komp nekim glupostima koje sam radio pa mi se ton prekidao i onda sam odustao ... posle mi je bilo zao sto nisam zastao sa poslom i snimio ceo nastup.

 

Genijalno skapiran doom, bez previse smaranja, veoma muzikalno, svirka je stvarno genijalna!!!!! Onaj text na srpskom je odlican. Nisam do sada pratio ovaj bend pa ne znam kako stoje stvari sa izdanjima, ali ako se ovde uradi produkcija kako valja ne vidim po cemu je Tales Of Dark losiji od bilo kog stranog doom benda, cak mislim da bi bio i prilicno osvezenje jer su jos uvek u fazi malo jacih gitara i growl vokala, a svi znamo sta se desilo sa My Dying Bride, a Paradise Lost da i ne spominjemo. Svi su dosta smeksali i zato je dobrodosao bend kao sto je Tales Of Dark ....svaka cast ljudi !!!! icon_rockdevil.gif

Pod jedan T.O.D. su doom isto koliko su Cradle of filth doom.Znaci nemaju veze sa pomenutim pravcem(ako izuzmemo growl vokale i poprilicno losu obradu P.L.-a)

Pod dva o kakvom ti smeksavanju pricas.Zadnja dva,tri albuma M.D.B. se mogu porediti sa prvim ostvarenjima tog benda.Dobro P.L su stvarno odavno otisli van granica metala ali My Dying Bride?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Govorim o tendencijama smeksavanja. Zadnje albume MDB cinjenica nisam ni preslusao pa ne znam da li su se ponovo preporodili. Zadnje sto sam slusao je onaj 37 posto. Naravno necu ulaziti u stroge definicije kao sto nikad nisam ni voleo da kategorisem bendove. Znaci Tales Of Dark su kao COF. OK, nisu doom, nego su COF, ali i dalje stoji da su odlican bend...za mene doom a drugi kako god hoce ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...