Jump to content

Tales Of Dark... | Wurmloch


SAROTH

Recommended Posts

Kad vec odgovarate na pitanja ( :smile: ), da li se zna bar okvirno kad ce biti koncert u BG?

 

Joj, pa to stvarno ne znamo... ako ubrzo nađemo novog bubnjara, onda već početkom sledeće godine ;)

 

NEWS FLASH:

 

Uz Tales of Dark... 26. decembra (niti ikada više što se mene tiče :P )u Crnoj Kući (CK13, Vojvode Bojovića 13, Novi Sad) NEĆE nastupiti bugarski bend The A.X.E. Project,

 

nego sjajni novosadski (demo) bend PRY, koji svira alternativni metal i ima divno svež i zanimljiv zvuk!

Tako da ovo veče postaje sve bolje... :)

 

17162_216302759581_509714581_3067977_3439233_n.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joj, pa to stvarno ne znamo... ako ubrzo nađemo novog bubnjara, onda već početkom sledeće godine ;)

Da se niko ne uvredi, ovo je samo moje licno misljenje, ali mislim da vam je (mozda sad bivsi?) bubnjar definitivno najslabija karika u bendu, tj. njegov stil se ne uklapa u ovu vrstu muzike. Nisam expert, ali njegov nacin sviranja nekako iskace (i preskace) iz ritma i to bode usi. To sam primjetio jos na prvom albumu, a na novom mi djeluje jos nespretnije. Kao da pokusava da odsvira kompleksan stil bubnjanja kao sto je to radio Rick Miah iz MDB na Turn Loose The Swans, ali mu to ne polazi za rukom. Ponavljam, samo moje misljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se niko ne uvredi, ovo je samo moje licno misljenje, ali mislim da vam je (mozda sad bivsi?) bubnjar definitivno najslabija karika u bendu, tj. njegov stil se ne uklapa u ovu vrstu muzike. Nisam expert, ali njegov nacin sviranja nekako iskace (i preskace) iz ritma i to bode usi. To sam primjetio jos na prvom albumu, a na novom mi djeluje jos nespretnije. Kao da pokusava da odsvira kompleksan stil bubnjanja kao sto je to radio Rick Miah iz MDB na Turn Loose The Swans, ali mu to ne polazi za rukom. Ponavljam, samo moje misljenje.

 

Niko se nije uvredio, samo se neki ne slažu :P

 

Bilo kako bilo, ToD je zvanično u potrazi za novim bubnjarem...

 

Hvala svima koji su došli u subotu, i učinili Darku, i nama, poslednje veče sa njim kao članom benda posebnim!

Nama je bilo sjajno (doduše meni lično pomalo stresno, davno ovakve svirke nismo radili...) i nadamo se da ćemo uskoro imati prilike da se opet ovako družimo na nekoj finoj svirci :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tales of Dark... traži bubnjara! :)

 

Uslovi su:

- iz Novog Sada (ili bliže okoline)

- zainteresovan/a za (doom) metal muziku :rockdevil:

- iskustvo nije presudni faktor (ali treba imati u vidu da bend iza sebe ima 2 full length-albuma i treći u pripremi, što bi trebalo u što kraćem vremenskom periodu spremiti za nadolazeće svirke)

 

Zainteresovani se mogu javiti na [email protected]

(sadžaj pisma: kontakt ime i e-mail adresa (po mogućstvu i kontakt telefon) radi daljeg dogovora + dodatne informacije po želji :D )

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

"...A bend koji je mene ove godine oduševio (mada je apsolutno van kategorije mojih omiljenih žanrova) je Disdained. Sjajan primer ozbiljnog predstavnika domaće metal scene koji je već, sasvim zasluženo, obišao Evropu promovišući svoju muziku (koja je, po mom mišljenju, kvalitetnija i jača od mnogih im inostranih konkurenata)."

 

Jovana, imas pivo od nas (ili sok, neznam da li pijes alkohol). :)

 

Ne ozbiljno, hvala PUNO na lepim recima! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

"Vreme brutalnih dobronamernika je upravo stiglo!

 

Objavljena je CD kompilacija pesama rock i metal bendova sa stihovima pesnika Milana B. Popovića – Vreme brutalnih dobronamernika.

 

Na kompilacijskom albumu Vreme brutalnih dobronamernika nalazi se 18 grupa i izvođača: legendarna umetnica Aleksandra Slađana Milošević, Alogia, Instant karma, Abonos, Art diler, Backbone, Tales of dark, Broken strings, Atlantida, Disparador, Amaranth, A. R. Club, Heaven rain, Iskaz, Darkshines, Asphalt Chant, Seraphim i Demether.

 

Na ovom umetničkom projektu je učestvovalo i kreativan doprinos dalo 70 muzičara i kompozitora i na njoj su zastupljeni stihovi beogradskog pesnika Milana B. Popovića. Svi su se okupili oko ideje spajanja popularne muzike i savremene poezije u jednu neraskidivu celinu.

 

Pri odabiru sastava vodilo se računa prvenstveno o kvalitetu, aktuelnosti, ali i o teritorijalnoj rasprostranjenosti muzičara-učesnika, tako da se na CD kompilaciji, pored nekoliko sastava iz Beograda, nalaze i umetnici iz Kragujevca, Novog Sada, Smedereva, Zrenjanina, Pančeva, Petrovca na Mlavi, Banja Luke i drugih gradova.

 

Likovna oprema i dizajn omota rad je akademskog slikara-grafičara, Jakše Vlahovića.

 

Više informacija o CD kompilaciji možete pronaći na sajtu Milana B. Popovića - www.MolitvaTetoviranogSrca.com , kao i na pojedinačnim my space stranama bendova- učesnika ove nesvakidašnje kompilacije."

Vremebrutalnihdobronamernika-omotko.jpg

 

http://www.serbian-metal.org/index.php/vreme-brutalnih-dobronamernika-je-upravo-stiglo.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 years later...

From the compilation "Vreme brutalnih dobronamernika"

Music:Tales of Dark...

Lyrics:Milan B. Popovic

 

 

 

 

 

 

Necu da cekam na tebe,

molim,

oci mi pruzaju reku,

svega me zaboli dan.

 

Nije mi vazno da li umes da

mislis,

kojim ces putem ti odvesti sud.

 

Udaram ivicu slepim okom

ne bih da mislim o sebi

bolje je pobeci

iz potpunog pakla.

 

Ti i ne znas

sta ti se sprema,

moras da ostanes stena

priznas da jesi jak.

 

Nemoj gledati dole

Videces me u vrtlogu

nemoj da mislis o njima

necu vise da gorim u sebi

hocu vodom da odagnam bes.

 

Oci ti umorne vidim u sebi,

oci ti poznajem

tugu koja se budi,

bol koji prikrivas.

(Sada je moj red da precutim)

 

Necu da puzim

pred tobom,

mislima da dodirujem

tvrdi prasnjavi svod.

 

Necu da sapucem jutru.

 

Prah.

Edited by LetTheMetalFlow

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 years later...

poenta je samo u tome kako funkcioniše youtube, a generalno i sve socijalne mreže danas i back in the day.

 

danas možeš okačiti i najbolju pesmu ikada, ako se ne plati promocija i ne plasira "pravilno" na socijalnim mrežama, neće prebaciti preko par stotina pregleda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...