Jump to content

Tales Of Dark... | Wurmloch


SAROTH

Recommended Posts

Hvala svima!

 

Drago nam je da smo napokon odsvirali koncert u Beogradu (i to 2 u 2 dana),jer mi to već dugo pokušavamo.Žao mi je što zvuk nije bio bolji ni u Filozofu ni u Domu Omladine,ali imali smo po 10 minuta za montiranje opreme,nameštanje zvuka i 2 minuta za sviranje.Sviraćemo 14.04. na drugom delu demo express turnira,a nadam se i na još nekom koncertu ako nas budu zvali.Nadam se da se vidimo!

 

Što se tiče dela da li smo mi doom ili ne,mislim da to zavisi od toga šta vi smatrate doom-om.Za mene je doom MDB,Morgion,stara Anathema,Novembers Doom,Winter...Niko u ovoj dimenziji me nikada neće ubediti da MDB na zadnjim albumima svira nešto što je slično njihovom prvom periodu rada.Osim toga što su vratili stari logo i što je Aaron vratio growl vokale,ne vidim sličnost između albuma The Light at the end of the World,Dreadfull Hours i Songs of Darkness,Words of Light sa jedne strane, i The Thrash of the Naked Limbs,I am the Bloody Earth ili As the Flower Withers sa druge strane.A to ipak ne znači da oni više ne sviraju doom,jer je doom veoma širok pojam.(doom,funeral doom,doom-death,doom-gothic...)

Tales of Dark je zamišljen kao doom metal bend,ali ne znači da je samo to.Ja sam hiljadu puta objašnjavao da mi sviramo nešto što je u osnovi doom,ali sa primesama death,thrash i gothic rifova,kao i black vokala.Kako god,mislim da je krajnje neukusno porediti nas sa COF,samo zato što sviramo jednu njihovu pesmu.Siguran sam da drugih paralela sa ovim bendom (koji ja ipak cenim) nema.

Ako mi ne sviramo doom metal onda ne znam šta sviramo.Voleo bih da mi bilo ko okarakteriše muzički pravac benda Tales of Dark,i da mi kaže ko u ovoj zemlji svira nešto najpribližnije doom metalu!

 

Što se tiče Paradise Lost,mi ni nismo radili obradu te pesme,jer pesme koje su same po sebi jako dobre ne treba obrađivati!Takve pesme ne mogu biti bolje nego što jesu u originalu.Mi smo skinuli pesmu,i to u ton,pa ma koliko to zvučalo ego-natripovano,smatram da tu pesmu sviramo jako dobro.Posebno sam ponosan na to kako su Arpad i Jovana otpevali pomenutu pesmu.

 

Ako se nekom ne sviđa Tales of Dark,ja to poštujem,jer se o ukusima ne raspravlja.Mi sigurno ne živimo u ubeđenju da smo najbolji bend na planeti,pa me ni ne dodiruju loše kritike.Ali ako neko ne voli ono što mi radimo,neka jednostavno izbegava temu o nama,jer me nijedna loša kritika (a kamoli netačna nebuloza) neće ubediti da promenim svoja ubeđenja i svoje ideje.

 

Hvala svima na podršci i izvinjavam se ako sam nekoga uvredio. pivopije.gif

 

Kristijan-Tales of Dark

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas skroz ispravan stav i to se oseti na svirci jer stojis iza onoga sto radis. Ako nastavite u ovom fazonu uskoro niko nece ni moci da kaze neku losu kritiku o vama osim recimo koje pantalone nosite, kako vam se sminka pevacica i sl. Za sada drzite tapiju na doom zvuku kod nas jer kao sto si rekao niko kod nas ne svira nista priblizno. To bi trebalo na vreme iskoristiti i napraviti nesto ozbiljnije jer imate sansu da privucete veliku paznju na tom polju. Kvalitet je vise nego ocigledan, kako sviracki, tako i vokalni i za vas nema zime. Mislim da ce vas svi iole ozbiljni ljudi koji vole metal podrzati. Svaka cast ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opusteno, svaki bend svojoj publici, i to je to.

 

Meni ste super zvucali, samo mi je malo bio problem da vas pazljivije gledam i slusam u Domu, jer smo svirali odmah posle vas, pa sam morao da se spremam za to... Ali bice jos prilike, a i sviracemo zajedno sigurno...

 

Veliki pozdrav od mene i ostatka Interfectora!

 

Vidimo se!

Edited by Apeiron

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veliki pozdrav svima...u BG-u je bilo odlicno, publika je stvarno fantasticna..

Drago mi je ( biggrin.gif ) zbog podrski ali i kritike su simpaticne... mada- Kiki je svoj stav jasno izlozio ( icon_razz.gif ) tako da...

P.S. OGROMAN pozdrav Interfectoru!!! biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif

Znaci i ti si tu.

Otpozdravi...

icon_rockdevil.gifpivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dosla sam sinoc u ''Dom'' prvenstveno da bih, po drugi put, cula Tales Of Dark uzivo, i impresije su u potpunosti pozitivne. Super svirka i atmosfera.

Moram pohvaliti pevacicu kojoj su se i glas i fizicki izgled potpuno uklopili kao celina, sto je prava retkost videti. Fenomenalan vokal, lep outlook, celokupan utisak- impresivno. biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na lepim rečima.Takođe,hvala svima koji su nas podržali i glasali za nas.Zahvaljujući tim glasovima smo se plasirali u finale.Ne znam da li možemo uraditi nešto u finalu s obzirom da ovo nije komercijalna muzika,ali ćemo se potruditi da isprašimo svima bulje na doom način! icon_smile.gif

 

Vidimo se! icon_rockdevil.gifmusik19.gif

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

U sredu je finale demo masters turnira.Ipak,neće se svirati u Domu Omladine nego u studiju 6 RTB-a,pa ne znam da li će biti omogućeno da publika gleda svirku.Mislim da će Olga ili neko drugi na vreme objaviti informaciju.

 

Pozdrav! pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...