Jump to content

Aerosmith


Recommended Posts

Ok, to stoji sto si rekao/napisao velikim slovima. Ali to ne znaci da bend nema kvalitet. Sta, kao sad cemo da slusamo samo totalni underground?

Mislim da to nema mnogo veze. Ja volim i Bon Jovija a on je bas u tom fazonu vise nego Aerosmith. Ipak, volim da ih slusam jer imaju dobrih stvari a naravno imaju i sranja kao i mnogi \"tezi\" underground bendovi.

I ne rade oni samo balade...

Kad preslusas prve albume Aerosmith onda ce ti biti jasno koliki je njihov doprinos heavy muzici uopste i tek tada se javi na forum pa diskutuj.

A ne \"cuo sam onu stvar iz Armagedona i sve je to MTV i pare...\"

Grijesis sinko, grdno grijesis...

 

necemo slusati samo underground, ali komercijalu treba zaobilaziti!

ti volis ih, ok, ali ja ne...

Aerosmith heavy??? 8O 8O

ne grijesim, vjeruj mi... i nemoj da trpas to smece medju heavy :x

 

Ne interesuje me da li neko zgrce milione na jednoj pjesmi ako je ta pjemsa dobra, kapiras? I zato ne zaobilazim komercijalu u tom smislu.

Metallica je bila prilicno komercijalna s Black albumom ali jebi ga... Taj album je cista klasika, genijalan je i ja ga volim.

Rekla sam heavy muzika a pod tim izrazom podrazumijevam hard rock, rock i sve sto nije slatki popic, dens i sl. Nisam rekla da je heavy metal, vec heavy muzika a to je bitna razlika. Njihovi prvi albumi su zvucali prilicno heavy pogotovo u tadasnje vrijeme kada nije bilo mnogo grupa koje su njegovale taj zvuk.

Izgleda da se nismo bas najbolje razumjeli gospodine Damidzicu! (Top Lista Naaaaaaaaaaaaadrealista)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I Willy, necu ti ja dani, nek je ona tvoja zena. Ja sam samo pitala kad cemo na pice. :roll: biggrin.gif

I tako je demon of sceram, nagovori se neznalici!

Cuj smece! Nikad nije poslusao neki Aerosmith album a tvrdi da je smece! :x

Share this post


Link to post
Share on other sites

jao, kako lupas..... jao kako se blamiras pred svima!!!!! Pa zar je moguce da jedna osoba moze biti tako uvjerena u svoje misljenje a da prije toga nije dala za shodno da sazna nesto o tome o cemu tvrdoglavo i bez ikakvih argumenata prica!!!!! Aerosmith, u prvoj i drugoj dekadi postojanja (no i kasnije) je pravi heavy-rock bend..... Pa molim te poslusaj albume poput Rocks, Toys in the attic,..... te pjesme poput Sweet Emotion, Back in the saddle (!!!!), Last Child...... da ne nabrajam....

 

Stvarno ne mogu da vjerujem!!!! I jos nazvati bend koji su svi na svijetu priznali kao nezaobilaznu instituciju u istoriji (i jos je kroje) rock muzike smecem je zlocin!!!! No, tjesi me cinjenica da cu te rijeci izgovorene iz usta jednog nepoznavaoca i mogu da mu oprostim zbog neznanja!!!!!!  :x

pa kako je krenulo moja djeca ce uciti da je Limp Biskvit, Limkin Parkic i Papa Muha zacetnici novog metala!! :x :x

cuj muzika mora biti dobra da bi bila komercijalna??? 8O 8O pa ove sto sam ti sad nabrojao oni su odlicni??? oni su isti produkt kao i aerosmith (cije albume ni namjeravam preslusati)

i ko je njih priznao??? isti ljudi koji govore da je Limp Biskvit, Limkin Parkic i Papa Muha metal i da su oni vrlo vazni, da su razvili novi talas metala, a jesu djavola... zbog takvih nebuloza i neznanja klinci sazrijevaju shvatajuci sve pogresno

 

Ne interesuje me da li neko zgrce milione na jednoj pjesmi ako je ta pjemsa dobra, kapiras? I zato ne zaobilazim komercijalu u tom smislu.

pazi... drugo je kada je pjesma kvalitetna, a drugo je kad je KOMERCIJALNA. komercijala je napravljena da bi zgrtala pare. uzmi primjer MAIDENA koji se prodaju ko ludi, ali zato sto su kvalitetni, a uzmi Limp Bizkit koji se prodaju ko ludi zato jer su komercijalni...

kako ne shvatate......

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa stvarno ne mogu da vjerujem..... pa molim te uzmi malo istoriju aerosmith-a i prelistaj par prvih stranica i vidjet ces da je to bio band odbacen od svih (nakon kratkog raspada) koji se svojom muzikom i orginalnoscu probio na vrh i tu se zadrzao do danasnjih dana..... cinjenica da su hiper-komercializirani danas ne umanjuje njihovu kvalitetu!!!!!! Pa zar je moguce da netko moze biti tako tvrdoglav.....

 

I ne mjesaj molim te taj necisti zvuk Limp-a sa Aerosmith-ovim!!!!!

 

Da, i jos nesto, molim vas nadjite mi jednu instituciju u svijetu muzike koja je po vasim shvatanjima kompetentna da uruci priznanje koje bi vrijedilo!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

:mrgreen:

Ko kaze da su Stonsi smece ja cu ga licno kastrirati,i to bez da ima pravo da se ljuti!!! biggrin.gifa:

 

Sto se tice Aerosmith-a njih sam slusao kada sam bio dosta mladji,sada doduse mnogo redje.

Jedan od mojih prvih cd diskova je i njihov album "Pump" koji sam preslusao mnogo puta.

Sto se tice komercijale,kod Aerosmitha i ostalih bendova koje ste nabrojali, mogu samo reci da je ona svuda prisutna,pogotovo u poslednje vreme jer nema sumnje da se tako vise isplati!

Moram jos samo odbraniti i U2 koji je po meni zaista odlican bend.

Poslusajte malo bolje sta radi gitara i sta radi bubanj,a ko kaze da ni to nije dobro i da ne valja onda za njega zaista nema leka! smile.gif

U poslednje vreme ima i kod njih komercijale ali ko je jos u potpunosti predan starom zvuku? :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Aerosmith mozete gledati samo kao na pretecu metala, a nikao metal (nemojte da mi skrnavite heavy metal)! Oni su za mene smece i to ce ostati!  

 

i rest my case!

 

Jebote, jel` ti sjedis na usima? NIKO NIJE REKAO DA JE AEROSMITH METAL!!! Pogotovo ne heavy. :x

Ovdje je neko ili glup ili mu noge smrde! biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa kako je krenulo moja djeca ce uciti da je Limp Biskvit, Limkin Parkic i Papa Muha zacetnici novog metala!! :x  :x  

cuj muzika mora biti dobra da bi bila komercijalna??? 8O  8O pa ove sto sam ti sad nabrojao oni su odlicni??? oni su isti produkt kao i aerosmith (cije albume ni namjeravam preslusati)

i ko je njih priznao??? isti ljudi koji govore da je Limp Biskvit, Limkin Parkic i Papa Muha metal i da su oni vrlo vazni, da su razvili novi talas metala, a jesu djavola... zbog takvih nebuloza i neznanja klinci sazrijevaju shvatajuci sve pogresno

 

Ne interesuje me da li neko zgrce milione na jednoj pjesmi ako je ta pjemsa dobra, kapiras? I zato ne zaobilazim komercijalu u tom smislu.

pazi... drugo je kada je pjesma kvalitetna, a drugo je kad je KOMERCIJALNA. komercijala je napravljena da bi zgrtala pare. uzmi primjer MAIDENA koji se prodaju ko ludi, ali zato sto su kvalitetni, a uzmi Limp Bizkit koji se prodaju ko ludi zato jer su komercijalni...

kako ne shvatate......

 

Slusaj frajeru... Izgleda da si ti taj koji sjedi na usima. Ko rekao da muzika mora biti dobra da bi bila komercijalna! Niko, osim tebe. Ne stavljaj mi rijeci usta molim te, a ako ti nesto nije jasno ti pitaj. Mi smo samo pricali koliko je relativan pojam komercijalnosti. Ko razumije shvatice. Necemo da pricamo o totalnoj shit muzici kao sto je Shit Bizkit i sl. Jer ako pricamo o njima onda cemo pricati i o Britney Spears.

Dalje, ako se Aerosmith pojavljuje na MTV-ju i sl. stanicama to ne znaci da je bend sranje. Jer ni Metallica se s Blackom nije skidala s tog kanala, a bogami ni Maideni, kad ih vec pomenu. A Metallica bar nekada nije bila sranje.

I ti si taj koji to ne shvata. Aerosmith nisu poceli svirati muziku da bi se svidjeli MTV klincima kao sto to radi Bizkit.

Aerosmith je stari bend koji zna sta radi i radi to kako treba. Kao sto vec rekoh jednom, ne mogu svi albumi da im budu najbolji, ali oni su odlican bend od koga ce neki jos morati mnogo toga da uce. A ako se tebi ne svidjaju, to je sasvim ok. Ali nije ok da pricas o njima a da nemas njihov nijedan album. JER ONI NISU PAPA ROACH - ONI SU AEROSMITH I SVIRALI SU HEAVY MUZIKU KAD NI TI NI JA NISMO BILI U PLANU! I STO JE JOS VAZNIJE - RADILI SU TO VISE NEGO KVALITETNO, bar tako su o njima pisali svi vodeci rock-metal kriticari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa stvarno ne mogu da vjerujem..... pa molim te uzmi malo istoriju aerosmith-a i prelistaj par prvih stranica i vidjet ces da je to bio band odbacen od svih (nakon kratkog raspada) koji se svojom muzikom i orginalnoscu probio na vrh i tu se zadrzao do danasnjih dana..... cinjenica da su hiper-komercializirani danas ne umanjuje njihovu kvalitetu!!!!!! Pa zar je moguce da netko moze biti tako tvrdoglav.....

 

I ne mjesaj molim te taj necisti zvuk Limp-a sa Aerosmith-ovim!!!!!

 

Da, i jos nesto, molim vas nadjite mi jednu instituciju u svijetu muzike koja je po vasim shvatanjima kompetentna da uruci priznanje koje bi vrijedilo!!!!!

 

da prelistavam istoriju ne pada mi na pamet, sto bih gubio vrijeme na glupostima? tongue.gif

i sta ti buncas o institucijama? :?

 

Slusaj frajeru... Izgleda da si ti taj koji sjedi na usima. Ko rekao da muzika mora biti dobra da bi bila komercijalna! Niko, osim tebe. Ne stavljaj mi rijeci usta molim te, a ako ti nesto nije jasno ti pitaj. Mi smo samo pricali koliko je relativan pojam komercijalnosti. Ko razumije shvatice. Necemo da pricamo o totalnoj shit muzici kao sto je Shit Bizkit i sl. Jer ako pricamo o njima onda cemo pricati i o Britney Spears.

da sjedim na usima ne bih mogao da tipkam biggrin.gif

po meni aerosmith =britney

 

Dalje, ako se Aerosmith pojavljuje na MTV-ju i sl. stanicama to ne znaci da je bend sranje. Jer ni Metallica se s Blackom nije skidala s tog kanala, a bogami ni Maideni, kad ih vec pomenu. A Metallica bar nekada nije bila sranje.

e frajerice, ako ti nisi upucena maideni su uvijek bili protiv MTV-a i svih tih komercijalnih sranja (ako si gledala i jedan koncert maidena, sto nisi obratila paznju o onome o cemu bruce prica?). to sto MTV zeli da ih prikazuje da bi zaradio na njima to je druga stvar.

 

I ti si taj koji to ne shvata.

naprotiv to si ti

 

Aerosmith nisu poceli svirati muziku da bi se svidjeli MTV klincima kao sto to radi Bizkit.

ma nemoj mi reci :roll:

 

Aerosmith je stari bend koji zna sta radi i radi to kako treba.

ma da...

 

Kao sto vec rekoh jednom, ne mogu svi albumi da im budu najbolji, ali oni su odlican bend od koga ce neki jos morati mnogo toga da uce.

ja u svom zivotu nisam sreo niti jedan metal bend koji je rekao da su mu aerosmith uzori! :x :evil: nadji neki metal bend koji pominje te smecare kao uzore dobijes sta oces od mene

 

[qoute]A ako se tebi ne svidjaju, to je sasvim ok.

naravno!

 

Ali nije ok da pricas o njima a da nemas njihov nijedan album.

jel zabranjeno?

 

JER ONI NISU PAPA ROACH - ONI SU AEROSMITH I SVIRALI SU HEAVY MUZIKU KAD NI TI NI JA NISMO BILI U PLANU! I STO JE JOS VAZNIJE - RADILI SU TO VISE NEGO KVALITETNO, bar tako su o njima pisali svi vodeci rock-metal kriticari.

ma da, oni su i gori od papa roacha...

vodeci rock-metal kriticari.... kao MTV i slicno... bas su bili vodeci rock kriticari...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hej Blondie, da li si ti primjetila koliko se na ovom forumu stavljaju rijeci u usta..... pa nitko nije spomenuo Aerosmith kao metal nego gao hard rock bend.... dalje..... nije nitko napisao da Aerosmith je uzor metal bendovima nego ROCK (ili hard) bendovima.... Kao primjer navest cu Kid Rock, Metallica (!!!), Train....... a i populacija kao sto je Papa Roach (jesam li dobro napisao)......

 

Pa zar je moguce da na planeti postoje osobe poput Willy-a ili Makaza???? Ja ne trazim da volite Aerosmith nego da prihvatite puke cinjenice.....

 

Kako se neki od vas (znas se na koga aludiram) uopse upustaju u ovakvu raspravu a da o tome pojma nemaju!!!!!!!!! :? :?

 

I jos nesto..... ne buncam ja niokakvim institucijama.... vi sami kazete da su sva priznanja komercijalizirana pa sam pitao koje (po vasem cijenjenom i uvazenom misljenju) je dostojno i validno da uruci jednu nagradu!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako... Ne mogu da vjerujem da pricam s nekim ciji su jedini argumenti "ma nemoj", "ma sta kazes" i sl.

Ako ti je Aerosmith = Britney, onda ja tu nema sta da kazem. To je samo dokaz tvoje informisanosti, a ti kao sto znam imas valjda neki fanzin (i ja sam htjela da se javim da pisem izvjestaj s Motorheada biggrin.gif ) i mislim da kao glavni u tom fanzinu ne bi smio tako razmisljati. Ili bar pricati i komentarisati ono sto ne znas. A ne znas jer si sam priznao da nemas nijedan album Aerosmith... A to se i vidi iz tvojih postova. Naravno da nije obavezno posjedovati nesto od njih ali je zato velika sramota pljuvati ih a ne poslusati ih (osim pjesmicice iz Armagedona).

I nije potrebno da mi objasnjavas Maiden filozofiju, ja to vec znam ali koliko sam skapirala ti kad nemas sta da kazes onda tjeras nesto lijevo cisto da ispadne da tjeras kontru ili da ispadnes pametan.

I, sta ako MTV hoce da zaradi pare na Maidenima, rekao si... A ja bi` dodala - i sta ako MTV hoce da zaradi na Aerosmith?

I MTV generacija prakticno nije postojala kad su Tyler i kompanija prasili Amerikom i svijetom, sto je samo jos jedan argument da Oni nisu poceli zbog MTV-a i klinki. Oni su bend koji je nervirao kompletnu vladu USA, koji je ljuljao sistem i ciji su spotovi bili zabranjeni, a neki su i danas (za neupucene: Janie`s got a gun).

Pa naravno da u zivotu nisi sreo metal bend koji ih navodi kao uzore, jer ti uglavnom citas i cujes ono sto volis da citas i cujes. A ono sto ti se ne svidja nazivas sranjem, cak i ako to ne kapiras. Kao i ono sto nisi cuo...

Kad kazem rock-metal kriticari onda ne mislim na MTV. Mislim na Metal Edge, Kerrang, Guitar... Ja ponekad citam sta ti ljudi imaju da kazu a oni uglavnom imaju iskustvo i rade vec po vise od 10, 20 ili 30 godina taj posao. A to sto ti nisi informisan, to je tvoj problem. Pogledaj malo sta drugi kazu, a nemoj se ogranicavati na svoj fanzin. Ono sto su Aerosmith nekada radili mnoge grupe nece postici ni za hiljadu godina, jer Black Sabbath ih je gotivio vise nego bilo koji drugi bend. Zeppeline su nekoliko puta potukli na top listama ali ti to ne znas jer ne zelis da znas i jer su ti sranje kao Britney. Bravo, majstore. Nego, da nastavim... Alice Cooper ih je nekoliko puta pozivao na koncerte kao goste. Aerosmith je do sada bend kome je posveceno najvise tribute albuma. Prosle godine je valjda uradjen i Aerosmith tribute ali od najvecih blues faca. Ali tebi je valjda i blues sranje. Zasto su to bluzeri radili? Zato sto u vecini pjesama Aerosmith blues cini osnovu. Malo poducavanja nije na odmet, a? Povukao si za jezik novinara REX-a i MEX-a i sad si gotov.

Dalje, Ronnie James Dio ih voli toliko da je jedva cekao da ucestvuje na tributeu, pa tu je Yngwie Malmsteen koji takodje ucestvovao na nekom trbuteu i a "slusao ih je kad je bio mali". Mustain (moja velika ljubav) kaze, nista bez Aerosmith... Marty, moj omiljeni gitarista kaze da je dan zapocinjao sa Aerosmith ali je vise zgotivio Sabbathe, zbog tezeg zvuka.

Sweet Emotions, Walk This Way, Dude Looks Like A Lady, Dream On, Crazy, Cryin`, Amazing, Come Together... Kad nesto cujes od tih smecara onda se javi i komentarisi, jer ovako ispadas velika neznalica. Vidis Scisors, ja se ne javljam na death forum jer ne gotivim taj zvuk pretjerano ali to mi takodje ne daje za pravo da death metal bendove nazivam smecem.

Ovaj bend mnogi hvale a mnogi i kude sto je normalno. Ipak, mislim da ne mogu tek tako da se ospore misljenja svih onih svjetskih magazina koje sam navela. Mnogo toga je receno za ovaj bend i ja nemam toliko vremena i prostor da ti prepricavam sta su drugi rekli niti sta ja mislim.

Puno srece s fanzinom, javi se ako ti treba neka pomoc (mozda neka reklama u REX-u, recenzija ili sl.).

P.S. Mi smo na faksu (novinarstvo je u pitanju) ucili da jedan novinar nikada ne smije pljuvati po tudjem radu, moze ga samo argumentima osporiti. "Smecari" imaju preko 30 godina uspjesne karijere. Da je u pitanju nekvalitet trajali bi koliko Spice Girls (oko godinu dana ili malo vise). Ovako, zaista je besmisleno osporavati ih... biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Demon-of-scream, naravno da sam primjetila sta Willy i Scissors rade. Ocit dokaz da su pravu muziku poceli slusati onda kad sam ja isla u stariju grupu u obdanistu i jos se sad nasli da komentarisu nesto sto nikad nisu culi. Drugim rijecima, vole da se prave pametni. Kao, "`ajd da i mi nesto kazemo". A kladim se da nece procitati ni pola mog posljednjeg posta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blondie, "pravu muziku" sam poceo da slusam sa AC/DC i Maidenima. To sto ne slusam Aerosmith mi nije nikakva mana, cak naprotiv - vrlina! Vrijeme je dragocjeno i ne treba ga trositi na njih. Postoji mnogo kvalitetnijih bendova koji nece da trose vrijeme da prezvakaju jedne te iste fazone i da imaju smijesan imidz!

 

Onaj gitarista Aerosmitha, onaj nosonja, svira sa oni nazovi reperom Nelly ili kako se vec zove... BRUKA!!!

 

I kad vidim da pjevaju sa Kid Rockom "Walk This Way" na MTV dodjeli nagrada onda mi se smuci. Sviraju gomili neizivljenih klinaca i ponekim snobovima, americkim domacicama iz svakojakih zabiti... UZAS!!!

 

Demon of Scream, ocigledno je da ti samo njih slusas (i U2 koliko mi se cini)! Prosiri vidike!

 

Sad kad sam procitao da su uzori Kid Rocku i Papa Roachu - sve mi je jasno. Nije ni cudo sto su ovi ovoliko sranje!

 

Blondie, ovo << Puno srece s fanzinom, javi se ako ti treba neka pomoc (mozda neka reklama u REX-u, recenzija ili sl.). >> je stvarno nizak udarac za Scissorsa! Stvarno sam ostao bez teksta!

 

Jos jednom da kazem: Kad ovi drugovi preteknu prave legende kakvi su AC/DC, Deep Purple, Blue Oyster Cult, Wishbone Ash, Black Sabbath i mnoge druge velikane hard rockin' scene - nek se jave! Do tada ce uvijek biti mali jer ko ce da se ugleda na njih kad ima takve velicine kao sto su ovi nabrojani!

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. imam fanzin ako se moze i skontati iz potpisa

2. u njemu se nalazi ono sto sam ja imao priliku da slusam i sto mislim da je vrijedno toga i ne blatim ono sto je dobro, vec ono sto je lose

3. ne ogranicavam se na svoj fanzin to je pod NO 1

4. potukli zepeline? standard... komercijala uvijek ide na prvo mjesto, za to je i stvorena i tu nema sta puno da se prica

5. toliko sam pospan da ne mogu ni citati kako treba

6. ne volim ih, niti cu ih voliti, slusati i cijeniti, za mene ostaju smecari

7. napustam ovu diskusiju jer nema svrhe da pricam dalje

8. ako zelis pomoci, javi se na mail ili na pp

9. ja slusam kvalitetnu muziku, a ne komercijalnu... makar bio i duboki underground

10. dacu ti spisak muzike koja je dobra, pa nju da poslusas a ne ovakve neke smecare. pa da vidis da sam ja dosta neobrazovan muzicki. mislim bas nemam pojma ni o cemu...

 

i dalje

AEROSMITH=SHIT i ostace :twisted::twisted:tongue.giftongue.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

[qote=Will-O'-The-Wisp]Blondie, "pravu muziku" sam poceo da slusam sa AC/DC i Maidenima. To sto ne slusam Aerosmith mi nije nikakva mana, cak naprotiv - vrlina! Vrijeme je dragocjeno i ne treba ga trositi na njih. Postoji mnogo kvalitetnijih bendova koji nece da trose vrijeme da prezvakaju jedne te iste fazone i da imaju smijesan imidz!

 

NISAM REKLA DA NE POSTOJE KVALITETNIJI BENDOVI OD AEROSMITH!

Postoji i to mnogo i oni mi nisu omiljeni bend, pogotovo sto su se vremenom pokvarili kao U2, Metallica, Slayer i sl. Ok je ako ti se ne svidja njihov staromodni imidz, ali nije heavy metal, to je rock i oni opstaju svidjalo se to nekome ili ne. Ja pricam o starom dobrom bendu Aerosmith a ne o Britney. Pricam o bendu koji je imao odlicne albume i koji je na kraju karijere zabrljao kao i mnogi. A ako si ti cuo samo ono sto su oni posljednjih godina svirali onda steta. Ja ne mislim Willy da sam ikada gubila vrijeme s Dream On, Sweet Emotions i sl. Jer slusala sam i druge stvari koje su mi se svidjale. U tom slucaju, vrijeme je gubio i Mustain i Ronnie i Malmsteen... Samo ti nisi. Blago tebi.

 

Onaj gitarista Aerosmitha, onaj nosonja, svira sa oni nazovi reperom Nelly ili kako se vec zove... BRUKA!!!

 

Apsolutno. Isto je uradila Metallica, Slayer...

 

I kad vidim da pjevaju sa Kid Rockom "Walk This Way" na MTV dodjeli nagrada onda mi se smuci. Sviraju gomili neizivljenih klinaca i ponekim snobovima, americkim domacicama iz svakojakih zabiti... UZAS!!!

 

Slazem se. Ali to NE ZNACI DA SU NJIHOVI PRVI STARI ALBUMI SMECE!

I ne znaci da cu ja prestati da volim Janie`s got a gun.

 

Demon of Scream, ocigledno je da ti samo njih slusas (i U2 koliko mi se cini)! Prosiri vidike!

 

Uh! Ko mu kaze... smile.gif

 

Sad kad sam procitao da su uzori Kid Rocku i Papa Roachu - sve mi je jasno. Nije ni cudo sto su ovi ovoliko sranje!

 

A gdje si to procitao? Nije valjda da sam ja to napisala.

Pazi... Mene ne interesuje kome su oni sve uzori sve dok su ih gotivili Ozzy i co., Megadeth, bluzeri, Cooper itd. I Metallica je mnogima uzor. Pretpostavljam da ne volis Nickelback (eto, bas sam o njima pisala) ali oni vole Metallicu, pogotovo prve albume. Zakljucak: nije ni cudo sto je Metallica toliko sranje, jel`?

 

Blondie, ovo << Puno srece s fanzinom, javi se ako ti treba neka pomoc (mozda neka reklama u REX-u, recenzija ili sl.). >> je stvarno nizak udarac za Scissorsa! Stvarno sam ostao bez teksta!

 

Hej! :? Zasto nizak udarac??? :? :? :? Ja sam samo htjela da vidim da li covjeku mozda treba neka pomoc i sl. Nista zlonamjerno. On je to vidim protumacio ok za razliku od tebe.

 

Jos jednom da kazem: Kad ovi drugovi preteknu prave legende kakvi su AC/DC, Deep Purple, Blue Oyster Cult, Wishbone Ash, Black Sabbath i mnoge druge velikane hard rockin' scene - nek se jave!

 

Jao Willy kako seres. Kao da pricam sa svojom rodjakom koja je 1986. godiste... I otprilike imate slicne izjave - "ono sto ne cujem, ne volim". prosto, zar ne? Legende koje si naveo jesu legende ali dosta tih ljudi takodje stavlja Aerosmith na spisak svojih legendi. Negdje su bas neki od njih pravili omiljene pjesme i sl. i naravno, neki su navodili Aerosmith.

Kako to zvuci navijacki - "kad preteknu prave legende". Pa legende se ne preticu! Ne trude se da budu bolji jedni od drugih jer svako fura svoj fazon! Ne kopiraju.

 

Do tada ce uvijek biti mali jer ko ce da se ugleda na njih kad ima takve velicine kao sto su ovi nabrojani!

 

E Willy, stvarno sam mislila da si pametniji. JA SAM NAVELA SVJETSKE MUZICARE KOJI GOTIVE AEROSMITH ali ti to NISI PROCITAO jer mislis da sve znas. Aerosmith je mali bend samo za onoga ko ne zna da su oni gotovo 40 godina aktuelni na sceni rame uz rame sa svim ovim velikanima koje si pobrojao. I ne toliko danas koliko su nekada bili.

 

P.S. JA SE NIKADA NE JAVLJAM NA TEMI KOJU NE KAPIRAM NITI KOMENTARISEM BEND KOJI NE SLUSAM. NE RAZUMIJEM ZASTO TI TO STALNO RADIS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

quote="scissors"]1. imam fanzin ako se moze i skontati iz potpisa

2. u njemu se nalazi ono sto sam ja imao priliku da slusam i sto mislim da je vrijedno toga i ne blatim ono sto je dobro, vec ono sto je lose

 

Greska. Ono sto je lose se ne blati vec se argumentima potkrijepe stvari koje ne valjaju. Blacenje nije u opisu novinarskog posla niti je ok za jednog covjeka da blati drugog, ma sta ovaj radio.

 

3. ne ogranicavam se na svoj fanzin to je pod NO 1

 

Drago mi je da to cujem. Mada ne zvuci uvjerljivo bas...

 

4. potukli zepeline? standard... komercijala uvijek ide na prvo mjesto, za to je i stvorena i tu nema sta puno da se prica

 

U to vrijeme Zeppelini su bili bend koji je pucao na to da osvoji citav svijet, sto im je i uspjelo. Aerosmith su zaradjivali mnogo manje od njih. A to sto si izjavio je prilicno usko stanoviste. U tom slucaju, mozemo li reci za Black album da je komercijala? Ako mozemo, da li je to uopste kvalitetan. Mislim da jeste. KVALITETNO JE SVE ONO STO TRAJE, NEBITNO DA LI NEKO ZARADJUJE PARE NA TOME. To je tako u svim segmentima zivota, ne samo u muzici.

 

5. toliko sam pospan da ne mogu ni citati kako treba

 

Sweet Dreams...

 

6. ne volim ih, niti cu ih voliti, slusati i cijeniti, za mene ostaju smecari

 

Cool. A kad bi te pitala koje to albume ne volis, koje pjesme, koji period njihovog rada, sta bi mi rekao? Ne volis i ne cijenis ono sto nikada nisi cuo. Prilicno zrelo. biggrin.gifa:

 

7. napustam ovu diskusiju jer nema svrhe da pricam dalje

 

Naravno da nema svrhe kad nikad nisi cuo Rocks, Just Push Play, Toys in The Attic...

 

8. ako zelis pomoci, javi se na mail ili na pp

 

Ok, nema frke. Nadam se da moju ponudu nisi shvatio pogresno kao Willy.

 

9. ja slusam kvalitetnu muziku, a ne komercijalnu... makar bio i duboki underground

 

Opet ja po Black albumu ali eto, cisto mi se mota po glavi... Dakle, slusas li Black od Metallice? Fear of The Dark od Maidena? To su prilicno prodavani albumi i dosta se love tu zaradilo.

 

10. dacu ti spisak muzike koja je dobra, pa nju da poslusas a ne ovakve neke smecare. pa da vidis da sam ja dosta neobrazovan muzicki. mislim bas nemam pojma ni o cemu...

 

Trenutno imam blizu 150 rock-metal cd-ova plus milion stvari na kompu. Ne stizem da preslusam sve sto nabavljam. Nisam rekla da nemas pojma ni o cemu vec da nije u redu da komentarises nesto sto ne slusas.

 

i dalje

AEROSMITH=SHIT i ostace :twisted::twisted:tongue.giftongue.gif

 

Zrelo, pametno, informisano, eticki, novinarski... biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, opet moram da pisem jer je pukla veza, a sve ovo sto sam napisao otislo u nepovrat! Shit!

 

Da pocnem ponovo!

 

Naravno da su Malmsteen (nejga mi ne diraj!) i Mustain slusali Aerosmith kad su bili mali. Bili mali, pa porasli i shvatili sta je lose. A koliko su ih voljeli to se vidi kroz njihovu muziku - nigdje, ni u jednom rifu, ne mo's da cujes/osjetis Aerosmith! (A uzmi za primjer Iron Maiden i pjesmu "Thin Line Between Love And Hate" i osjetices tu UFO koji je mnogo uticao na Harrisa, kako on sam kaze!)

 

Demon je rekao da je Aerosmith uzor ovin Papa Roach - Kid Rock sranjima!

 

'Ajde mi u muzici onog sranja Nickleback-a pronadji negdje Metallicu. Jedno je slusat, drugo je kada ti je neko uzor!

 

Lako je bilo protumacit ono oko "niskog udarca" ali ako to nisi namjerno/svjesno uradila onda OK!

 

Ako nesto volis to ne znaci da je to kvalitetno! Pogledaj npr. Franka Darabonda (naslednika true legende Howarda Hawksa) - on voli akcione filmove, ali ih ne smatra kvalitetnim niti ih ikad rezira. Nesto sluzi samo kao prolazna vrijednost dok ne naletis na prave vrijednosti!

 

P.S. Uvijek cu biti dobrovoljac u ratu protiv kica. Ne sumnjam da ce jednog dana u buducnosti neko rec: "Backshit Boys su obelezili drugu polovinu devedesetih i sigurno su legende jer su prezivjelu u surovim devedesetim!" Nesto sto je dugo prezivjelo ne garantuje kvalitet (pogledaj "Baywatch" :mrgreen:biggrin.gifa: smile.gif )!

 

P.P.S. Naravno da cu ja da kazem Demonu da siri vidike! Eto, neka samo najveceg muzickoh genija - Baha - uzme za repera! Pa preko njega nek vidi sta je kvalitet a sta ne! Opet, malo je i to tesko jer sve izgleda smijesno kad se uporedi sa Bahovom "Fugom"!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da su Malmsteen (nejga mi ne diraj!) i Mustain slusali Aerosmith kad su bili mali. Bili mali, pa porasli i shvatili sta je lose. A koliko su ih voljeli to se vidi kroz njihovu muziku - nigdje, ni u jednom rifu, ne mo's da cujes/osjetis Aerosmith! (A uzmi za primjer Iron Maiden i pjesmu "Thin Line Between Love And Hate" i osjetices tu UFO koji je mnogo uticao na Harrisa, kako on sam kaze!)

 

Bili mali, pa porasli i shvatili sta je lose! Boze, kakva glupost. Pa Malmsteen je prosle godine svirao tribute! Daj Willy, ne seri, mnogo filozofiras, daj mi cinjenicu neku, argument da Aerosmith nisu ostavili trag u muzici. Ne mozes porediti Maidene i Aerosmith. I ne moze u heavy rifu da se osjeti uticaj pjesama Aerosmith kad je njihova osnova blues. Boze, pa ti stvarno nemas pojma. Zasto uopste dolazis na ovaj forum? Njihov uticaj ces vidjeti u nekim drugim pjesmama, bendovima koji ne sviraju heavy metal, ali zasto ja to tebi govorim kad ti to vec znas?

 

Demon je rekao da je Aerosmith uzor ovin Papa Roach - Kid Rock sranjima!

 

Pa sta je pogrijesio?

 

'Ajde mi u muzici onog sranja Nickleback-a pronadji negdje Metallicu. Jedno je slusat, drugo je kada ti je neko uzor!

 

Nickelback imaju heavy rifove, ja to znam jer sam deset puta presulusala njihov opus i to citav. A ti si gledao How You Remind Me i sve zakljucio. Poslusaj Never Again, Money Bought i sl. Normalno je da neces cuti Metallicu kad slusas Nickelback! Pa niko ne zeli da prepisuje, svako stvara svoju muziku. Nickelback imaju metal rifove, i to klasicne, nista specijalno ali oni ih imaju i razumijem se toliko u muziku. Ne mora to kriticar Metal Edgea da mi objasnjava.

 

Lako je bilo protumacit ono oko "niskog udarca" ali ako to nisi namjerno/svjesno uradila onda OK!

 

Kako to da scissors nije pogresno protumacio nego samo ti? :? A njemu je bilo upuceno, ne tebi.

 

Ako nesto volis to ne znaci da je to kvalitetno! Pogledaj npr. Franka Darabonda (naslednika true legende Howarda Hawksa) - on voli akcione filmove, ali ih ne smatra kvalitetnim niti ih ikad rezira. Nesto sluzi samo kao prolazna vrijednost dok ne naletis na prave vrijednosti!

 

Willy, mnogo volis da filozofiras. Ti ces sad da mi kazes da Aerosmith nije kvalitetan bend? Kvalitet traje kao i njihove pjesme koje slusamo vec vise od 30 godina. Stonesi traju takodje. Evo ovih dana se sprema jos jedan tribute za Aerosmith i spisak je za sada kao tajna sto ce reci da ucestvuju velika imena. Ti ces Ozzyiju da kazes da je Aerosmith sranje? Cooperu? Malmsteenu? Mustainu? Ronnieu? A svi oni sviraju njihove pjesme, druze se, rade zajedno produkciju, tribute, pisu pjesme, stvaraju muziku. E moj metalac, ja ovdje pricam o muzici a ne o akcionim filmovima. Argumenti ti postaju zaista smijesni i ne razumijem zasto dolazis na ove forume uopste. Ostani na Heavy, power ili gdje vec...

Kad poslusas Just Push Play, Rocks, Toys in The attic i ostale albume koji su usli u cistu klasiku po ocjenama svih bitnijih muzicara i novinara onda se javi na forum i kazi kako su oni sranje.

 

P.S. Uvijek cu biti dobrovoljac u ratu protiv kica. Ne sumnjam da ce jednog dana u buducnosti neko rec: "Backshit Boys su obelezili drugu polovinu devedesetih i sigurno su legende jer su prezivjelu u surovim devedesetim!" Nesto sto je dugo prezivjelo ne garantuje kvalitet (pogledaj "Baywatch" :mrgreen:biggrin.gifa: smile.gif )!

 

Taj kic ne bi opstao 39 godina, vjeruj mi. I zasto si jedino ti pametan da pricas o kvalitetu? `Ajde molim te budi pametniji od Ozzyija pa mu sve ovo reci jer se vise razumijes u muziku od njega. Backshit Boysi nisu tema yumetala niti se njihovih pet godina postojanja moze porediti sa 39 koliko imaju Aerosmith. Nadji negdje na netu njihovu biografiju, diskografiju, kritike, poslusaj albume, pogledaj ko ih sve voli i sta drugi kazu o njima i onda reci - ok, hvala lijepo, ali oni se meni ne svidjaju.

Ni meni se ne svidja ovo sto mnoge velike heavy grupe danas rade, ali to ne znaci da mozemo npr. reci za Metallicu kako nije bila dobar bend, bar s prva cetiri albuma. NE MOGU KOMENTARISATI RECIMO METALLICU KAO BEND NA OSNOVU NJIHOVOG POJAVLJIVANJA S NEKIM REPEROM ILI SLIKANJA S RICKY MARTINOM.

 

P.P.S. Naravno da cu ja da kazem Demonu da siri vidike! Eto, neka samo

najveceg muzickoh genija - Baha - uzme za repera! Pa preko njega nek vidi sta je kvalitet a sta ne! Opet, malo je i to tesko jer sve izgleda smijesno kad se uporedi sa Bahovom "Fugom"!

 

Stanislave, pretjerano seres. Daj mi argument a nemoj filozofirati i bjezi s ove teme covjece. Sta ti uopste znas o Aerosmith? Vidio si ih na dodjeli nagrada MTV-ja, snimak s Kid Rockom i zakljucio kako su cisto sranje.

Willy, Aerosmith je formiran 1973., njihovi prvi albumi su cisti kvalitet (procitati Classic magazin i poslusati albume).

I stvarno ne znam kako mozes pricati o necemu sto nisi poslusao?

To u zivotu nisam radila, niti mislim da je to ispravno.

 

P.S. Zavrsavam diskusiju s nekim ko mijesa babe i zabe, akcione filmove B produkcije s kocicima za paradajz, i Baha s reperima...

P.P.S. Iskreno, prijateljski ti predlazem da ne dolazis na teme u koje se ne razumijes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blondie..... pa svaka ti cast!!!!! Stvarno se vidi kada netko uspjesno zastupa svoju tezu cvrstim i uvjerljivim urgumentima za razliku od ovih neznalica..... Zao mi je samo sto si potrosila dosta vremena pokusavajuci da ubjedis neznalce no izgleda da ih je (oprostite na sljedecem izrazu) lakse ugurati 2 metra u straznjicu nego 2 cm u glavu!!!!!!

 

Dalje, ja ni slucajlo ne slusam samo Aerosmith!!! Tu su i U2, Bon Jovi, zatim stara ekipa kao Zeppelini ili Stonsi, Cramberries, Metallica...dakle da ne nabrajam..... no ni slucajno samo Aerosmith..... pa to bi bilo smjesno!!!

 

Jos nesto.... nabrojte mi jos samo jedan razlog zasto ne volite Aerosmith osim Mtv VMA nastupa i armagedon pjesme!!!! Uostalom, da vi ne volite MTV ne biste gubili vrijeme gledajuci taj kanal i cak i nagrade koje dodjeljuje!!!! Dakle!

 

Ah da Blondie.... evo ti 2 tribute-a za Aerosmith posto si to spominjala:

 

Dakle, ovo je zadnja obrada i album se zove: Let the tribute do the talking!

01. Eat The Rich (4:17)

Jack Russell (vo)

Doug Aldrich (g)

Jeff Pilson (cool.gif

Carmine Appice (dr)

 

02. Let The Music Do The Talking (4:26)

Joe Lynn Turner (vo)

Al Pitrelli (g)

Carmine Rojas (cool.gif

Pat Torpey (dr)

 

03. Round and Round (5:06)

Tim "Ripper" Owens (vo)

Reb Beach (g)

Tim Bogert (cool.gif

Eric Singer (dr)

 

04. Cryin' (4:59)

Jeff Scott Soto (vo)

Craig Goldy (g)

Jason Scheff (cool.gif

Aynsley Dunbar (dr)

 

05. Kings And Queens (5:32)

Glenn Hughes (vo)

Steve Lukather (g)

Tony Franklin (cool.gif

Frankie Banali (dr)

Paul Taylor (key)

 

06. Rats In The Cellar (3:59)

Fee Waybill (vo)

Richie Kotzen (g)

Jimmy Haslip (cool.gif

Vinnie Colaiuta (dr)

 

07. One Way Street (7:05)

Doug Pinnick (vo)

Elliot Easton (g)

Jimmy Bain (cool.gif

Gregg Bissonette (dr)

 

08. Living On The Edge (5:46)

John Corabi (vo)

Stevie Salas (g)

John Alderete (cool.gif

Brian Tichy (dr)

 

09. What It Takes (5:53)

Bobby Kimball (vo)

Waddy Wachtel (g)

Michael Porcaro (cool.gif

Tony Thompson (dr)

Derek Sherinian (key)

 

10. Lord Of The Thighs (3:57)

Whitfield Crane (vo)

Bruce Kulick (g)

Marco Mendoza (cool.gif

Vinny Appice (dr)

 

11. Angel (5:06)

Robin McAuley (vo)

Blues Saraceno (g)

Phil Sousson (cool.gif

Rick Morotta (dr)

 

-------

A sada za Scissors i kompaniju:

Dakle ovo je jedan drugi, sasvim drugaciji aerosmith-tribute album gdje se mogu naci zvukovi od acid do sludge, od funk do punk...... stvarno nesto dobro!! album se zove Right in the nuts!

 

Side 1

Fireball Ministry.....................................................Movin Out

Altamont ..............................................................Make It

Scissorfight.......................................................... Lick And Promise

Atomic Bitchwax ...................................................Combination

Puny Human .........................................................Rock In A Hard Place

The Quill ..............................................................S.O.S. (Too Bad)

Five Horse Johnson............................................... Bright Light Fright

Honky .................................................................Adam's Apple

Voltage............................................................... Draw The Line

Speedball ............................................................Rats in The Cellar

Electric Frankenstein .............................................Sick As A Dog

Drunk Horse ........................................................Kings And Queens

The Want.............................................................Let The Music Do...

Soul Clique .........................................................Last Child

Iron Boss............................................................ Train Kept A Rollin'

 

Side 2

Alabama Thunderpussy ........................................Sweet Emotion

Half Man .............................................................Round & Round

Roadsaw .............................................................Toys In The Attic

Solace ................................................................Nobody's Fault

Natas ..................................................................Remember

The Men Of Porn ..................................................Lightning Strikes

Gideon Smith & The Dixie Damned ........................Chip Away

Raging Slab .........................................................Bone To Bone

Volume ...............................................................Walkin' The Dog

Nova Driver ........................................................Seasons Of Wither

Red Giant ............................................................Lord Of The Thighs

Core ...................................................................Soul Shaker

 

Dakle, Scissors ili Willy....... svakom od ovih bandova/ pjevaca/ muzicara Aerosmith je uzor u muzici!!!!!! Pogotovo drugi cd koji sam naveo (a ako hocete ima ih desetak ovakvih), na njemu cete naci i neke od vasih miljenika..... zato za sva vremena zacepite usta (mislim figurativno..... nazalost moram nekima to naglasiti) i prihvatite cinjenice onakve kakve jesu!!!!!!! Zar ne Blondie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

blondie,a zasto Cranberries? laugh.gif:mrgreen:

Volim da ih slusam ponekad! biggrin.gifa: ohmy.gif

Dolores ima savrsen glas!!! biggrin.gifa: :wink:biggrin.gif

 

Slazem se s tobom, i ja volim da ih cujem ali ne mogu reci da su mi omiljeni bend. Moje seke ih vise gotive. biggrin.gifa:

Ma radi se o tome da su neki ljudi ovdje (mislim na yumetal, ne samo ovaj forum) suvise "pametni" da bi pricali o nekim temama.

Ja ne kapiram kako bi uopste mogla pljuvati po necemu sto nisam slusala ali jebi ga... Ovdje ces naci i takve. Napisala sam pet-sest kilometarskih postova, totalno argumentovanih, potkovanih cinjenicama ali jebi ga... Kako rece demon-of-scream - "lakse je utjerati dva metra u dupe nego dva centa u glavu".

Evo, pomeni Willyiju Cranberries on ce ti pricati o humanizmu i renesansi, buraniji i krompiru, ciglama i jabukama... Na kraju ce reci da je bend seratorski ali nece ti znati nabrojati ni tri pjesme a o albumima da ne pricam... Sta ces... Taki nam mentalitet u ovoj zemlji. sad.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, pomeni Willyiju Cranberries on ce ti pricati o humanizmu i renesansi, buraniji i krompiru, ciglama i jabukama... Na kraju ce reci da je bend seratorski ali nece ti znati nabrojati ni tri pjesme a o albumima da ne pricam... Sta ces... Taki nam mentalitet u ovoj zemlji. sad.gif

 

smile.gifsmile.gifsmile.gif Da, blondie, no da li je to do mentaliteta ili pak do opste situacije gdje ti svakojaki mediokriteti dolaze i pokusavaju da sole pamet a ti bi trebao to da prihvatas!

 

I jos samo jedna konstatacija nevezano, Blondie, citao sam neke ranije postove za Bon Jovi-ja i napisala si da te je njegova muzika uvela u svijet rocka.... ma, apsolutno je isto i sa mnom..... biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toys In The Attic bi na mojoj listi Top 100 albuma uvek bio medju prvih 20. Volim njihove "rane radove" a ne ove izkomercijalizovane... Mada svaka cast Stevenu (kao stvoritelju "male Liv" buahahahahaha)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...