Jump to content

Aerosmith


Recommended Posts

Hehehe, Demone, Demone, Demone...

 

Ono sto me je iznenadilo jeste da kazes da Holivudski filmovi nisu artisticki nastrojeni! Crk'o sam od smijeha. Howard Hawks (samo da ti nabrojim neke, kljucne autorske filmove: "Scarface" i "The Thing from another world"), Frank Capra (dovoljno je smao reci "Zivot je lijep"). Oni nisu autori, je l'? A 'ocemo li malo o Carpenteru (koji je doduse izgubio kompas) i njegovom remek-djelu "Halloween", zatim da prosetamo do rimjeka (i to odlicnog rimejka, jer se rijetko vidja tako dobar!) "The Thing". Friedkin je komercijalan, a njegovo antologijesko djelo "Istjerivac Djavola"??? Raimi je komercijalista, a fenomenalno ekspresivno remek-djelo, kljucni slapstick splatterpunk film - "Evil Dead" (Raimi je cak uspio i sebe kao autora da prenese i u komercijalnom "Spider-man"-u)? A tek o Lynch-u da ne pricamo...

 

Ja se uopste nisam hvalio da sam obrazovana osoba, samo sam htio da ti pokazem koliko grijesis kad si se zabrinuo za doticni forum. A sto se tice kratkoce - sabrao sam ti kljucne autore u par recenica. No, da li ti hoces knjigu da ti pisem!? A ona konstatacija "vidim da nije to tvoj slucaj" je samo zakljucak da si pogrijesio...

 

Sad ce poslije ovoga opet napadi na mene, ali cu da ipak da kazem! No, i da dodam da je problem u vama sto umjetnost ne shvatate kao umjentost! Sidni Seldon se odrzao dugo, dugoooo (i dandanas se citaju njegova djela), al' zar stvarno mislis da je on neosporan kvalitet??? Sidni ti je literarni ekvivalent Aeroshitu (uvijek su aktuelni!)! biggrin.gifa:

 

Neeeee, Demone, meni ne treba pomoc (a od Boga pogotovo)! No, zar si zaboravio - ti slusas Aerosmith, tebi treba pomoc!!! biggrin.gifa:

 

Citanje Zaka Prevera je cisto radi romantike, a djevojka ce da ostane samnom zbog mene, a ne zbog Aeroshita!

 

Opet ne shvatas sta sam htio sa Rafelom da kazem! Prevod: Umjetnost je umjetnost - niko (normalan) se ne pali na Rafaelove slike!

 

I ako zene mogu da dozivljavaju orgazam uz pjesme Aeroshita onda cemo ostati bez "posla". Drago mi je onda sto ne slusam Aerosmith jer u protivnom bi bio usjedjelica!

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sad malo rasprave sa Blondie.

 

Prvo da pocnem od njene price o REX-u! Treba da shvatis da novac iz koverti nestaje cak i kad ga posaljes kao vrijednosno pismo. To moras debelo da pakujes, a ja imam zivaca za to samo kad su u pitanju diskovi. Sam tvoj ispad u vezi ovoga te je pokazao u pravom svijetlu...

 

Drugo, hoces stvarno da kazes da je citav rock 'n' roll kvalitetan??? Stvarno mi te je zao. Ocigledno si se ogranicila samo na ovu vrstu muzike i sve njegove pravce i podpravce! Robert Sekli je jednom fino rekao, parafraziram: "80% svega je sund!" Poslije njega je to neko formulisao na "narodski": "80% svega je sranje!" Tako je i sa rock'n'roll-om...

 

A sto se tice citata velikih muzicara o Aerosmith-u (a ti samo to pominjes!), ja ti (ponovo) kazem da ce o svakoj starijoj rock'n'roll grupi naci rijeci hvale onih koji su odrasli na tome. E, sad mi ti reci da li je sve to kvalietno??? Ako jeste, eto odgovora na ono "Zasto je umro rock'n'roll"!

 

Kako da ne, kvalitet je imperativ samo kad je u pitanju r'n'r iz sedamsesetih , je l'??? Uh, vidi molim te... Kako je tebe prosvjetlio r'n'r!

 

A sto se tice Zaka Prevera - ja nisam bas romantican tip, ali romantiku gradi romanticna pjesma, a ne Aerosmith...

 

A kako sam se slatko ismijao za ovo oko striptiza. Tvoja sestra samo odabranim, a ti...??? smile.gifsmile.gifsmile.gif

 

Blondie, sve se vise i vise gubis...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehehe, Demone, Demone, Demone...

 

Ono sto me je iznenadilo jeste da kazes da Holivudski filmovi nisu artisticki nastrojeni! Crk'o sam od smijeha. Howard Hawks (samo da ti nabrojim neke, kljucne autorske filmove: "Scarface" i "The Thing from another world"), Frank Capra (dovoljno je smao reci "Zivot je lijep"). Oni nisu autori, je l'? A 'ocemo li malo o Carpenteru (koji je doduse izgubio kompas) i njegovom remek-djelu "Halloween", zatim da prosetamo do rimjeka (i to odlicnog rimejka, jer se rijetko vidja tako dobar!) "The Thing". Friedkin je komercijalan, a njegovo antologijesko djelo "Istjerivac Djavola"??? Raimi je komercijalista, a fenomenalno ekspresivno remek-djelo, kljucni slapstick splatterpunk film - "Evil Dead" (Raimi je cak uspio i sebe kao autora da prenese i u komercijalnom "Spider-man"-u)? A tek o Lynch-u da ne pricamo...

 

Vili..... ja sam htio da kazem da je Holivud danas jedna bolesna sredina ciji je bilj zaraditi sto vide love u manje vremena.... Gotovo svako ko zivi u Holivudu je ovisnik o drogama ili ce uskoro biti..... dakle jedna nezdrava sredina.... a to sto jos ima pionira kojima je stalo do kvalitete sva sreca i ne kazem da nema vrijednih filmova.... no to je minimum 7-10 na godinu a uradi se mozda 200-300.... to je bila poenta!!!!

 

Pa ponovo generaliziras stvari.

 

I jos nesto.... mislio sam o opstoj kulturi kada sam govorio o obrazovanju i jasno naglasio!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehehe, Demone, Demone, Demone...

 

Ono sto me je iznenadilo jeste da kazes da Holivudski filmovi nisu artisticki nastrojeni! Crk'o sam od smijeha. Howard Hawks (samo da ti nabrojim neke, kljucne autorske filmove: "Scarface" i "The Thing from another world"), Frank Capra (dovoljno je smao reci "Zivot je lijep"). Oni nisu autori, je l'? A 'ocemo li malo o Carpenteru (koji je doduse izgubio kompas) i njegovom remek-djelu "Halloween", zatim da prosetamo do rimjeka (i to odlicnog rimejka, jer se rijetko vidja tako dobar!) "The Thing". Friedkin je komercijalan, a njegovo antologijesko djelo "Istjerivac Djavola"??? Raimi je komercijalista, a fenomenalno ekspresivno remek-djelo, kljucni slapstick splatterpunk film - "Evil Dead" (Raimi je cak uspio i sebe kao autora da prenese i u komercijalnom "Spider-man"-u)? A tek o Lynch-u da ne pricamo...

 

Vili..... ja sam htio da kazem da je Holivud danas jedna bolesna sredina ciji je bilj zaraditi sto vide love u manje vremena.... Gotovo svako ko zivi u Holivudu je ovisnik o drogama ili ce uskoro biti..... dakle jedna nezdrava sredina.... a to sto jos ima pionira kojima je stalo do kvalitete sva sreca i ne kazem da nema vrijednih filmova.... no to je minimum 7-10 na godinu a uradi se mozda 200-300.... to je bila poenta!!!!

 

Pa ponovo generaliziras stvari.

 

I jos nesto.... mislio sam o opstoj kulturi kada sam govorio o obrazovanju i jasno naglasio!!!

 

Pa da li je moguce - konacno se u necemu slazemo! :mrgreen:biggrin.gifa: :mrgreen:

 

Ti si rekao: "Svaki film holivudske produkcije ima komercijalni karakter, za razliku od evropskog gdje se u prvi plan stavlja umjetnost i tako se i svata...." Ja nisam generalizovao stvari, vec ti! Jednostavno sam morao da reagujem na ovu konstataciju. Nervira me misljenje da ej samo evropski film kvalietetan....

 

A istina je da Holivud sve vise i vise srlja u sranje (pogledaj samo "Star Wars")...

Share this post


Link to post
Share on other sites

quote="Will-O'-The-Wisp"]A sad malo rasprave sa Blondie.

 

Prvo da pocnem od njene price o REX-u! Treba da shvatis da novac iz koverti nestaje cak i kad ga posaljes kao vrijednosno pismo. To moras debelo da pakujes, a ja imam zivaca za to samo kad su u pitanju diskovi. Sam tvoj ispad u vezi ovoga te je pokazao u pravom svijetlu...

 

Willy, zasto ispad? Ne kapiram, htjela sam samo da ti to olaksam. A novac se ne salje nikad kovertom vec postoji sistem uplata-isplata. Trkni do poste pa se raspitaj. Znaci, oni imaju ziro racun, uplatis lovu i nema frke. Pa i ja sam tako radila iz Bosne.

Na kraju krajeva, pakovala sam i lovu sestri u Nis, nikad nismo imali frku, ali naravno, dobro upakujemo.

 

Drugo, hoces stvarno da kazes da je citav rock 'n' roll kvalitetan??? Stvarno mi te je zao.

 

Meni je zao tebe, ako ces vec da se debelo vrijedjamo. Nisam rekla nikad tako netso za rock `n` roll, a ti vidim ne odustajes od toga da mi trpas rijeci u usta.

 

Ocigledno si se ogranicila samo na ovu vrstu muzike i sve njegove pravce i podpravce!

 

Da, zato imam preko 150 iskljucivo metal diskova. Tvoji zakljucci su krajnje ograniceni.

 

Robert Sekli je jednom fino rekao, parafraziram: "80% svega je sund!" Poslije njega je to neko formulisao na "narodski": "80% svega je sranje!" Tako je i sa rock'n'roll-om...

 

I sa metalom, takodje... biggrin.gifa:

 

A sto se tice citata velikih muzicara o Aerosmith-u (a ti samo to pominjes!), ja ti (ponovo) kazem da ce o svakoj starijoj rock'n'roll grupi naci rijeci hvale onih koji su odrasli na tome.

 

Ti ljudi nisu samo odrasli na tome. Ti ljudi vole tu muziku, slusaju je i danas jer da nije tako pricali bi druigacije. Ne radi se samo tu o postovanju kolega, jer kao sto znamo to je veliki biznis u kome se ljudi jedu, cesto pljuju jedni po drugima a nije bas cesto da se tako hvale.

 

E, sad mi ti reci da li je sve to kvalietno???

 

Jeste. Kazem ja, kazu svi oni muzicari koje sam pomenula, kazu svi pisci muzickih enciklopedija koji su Aerosmith obavezno uvrstili kao ljucni hard rock bend (sa svim mogucim pohvalama), kazu svi moguci i nemoguci kriticari, kaze blizu 100 miliona ljudi koji kupuju njihove albume od 1973.

 

Ako jeste, eto odgovora na ono "Zasto je umro rock'n'roll"!

 

Pa jeste, umro je za takve kao sto si ti, za one koji tako razmisljaju, koji su neinformisani (a misle da jesu)... U novom REX-u sam pisala nesto o tome, procitaj, pa ces mozda skapirati.

 

Kako da ne, kvalitet je imperativ samo kad je u pitanju r'n'r iz sedamsesetih , je l'???

 

Ne stavljaj mi rijeci u usta. I ne bukvalisi stvari.

 

Uh, vidi molim te... Kako je tebe prosvjetlio r'n'r!

 

Jel ` to sve sto imas da kazes?

 

A sto se tice Zaka Prevera - ja nisam bas romantican tip, ali romantiku gradi romanticna pjesma, a ne Aerosmith...

 

Apsolutno se slazem. Ne AEROMITH vec njihove PJESME. Naravvno, ne sve, ali ima ih dosta. Pa nije valjda da mislim da one matorce ako hocu romantiku...

 

A kako sam se slatko ismijao za ovo oko striptiza. Tvoja sestra samo odabranim, a ti...??? smile.gifsmile.gifsmile.gif

 

Zini da ti kazem.

 

Blondie, sve se vise i vise gubis...

 

Od koga? I sta gubim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo da razjasnimo ovo kad kazem rock'n'roll mislim i hard rock, i soft rock, i punk, i hardcore, i metal (dakle sve sto je proizislo iz njega). A onda ti kazes: "Ja imam 150 metal diskova!" Jesi se ogranicila na rock... biggrin.gifa:

 

Na ovom sajtu sam dugo i ovo je prvi puta da sam primjetio da se potezu citati velikih muzicara o grupi o okojoj se vodi rasprava. Hehehe... Po vasoj filozofiji ni o jednoj starijoj grupi ne bi moglo da se kaze da je sranje, sund, smece ili nesto slicno... Neko kaze "AC/DC je sranje!" ja malo provarim po netu i odmah kazem: "Kako ti to smijes da kazes. Pa znas li sti sta je rekao Dickinson o njima! Ne znas!? E, pazi sad..." Forum bi onda zamro, a svaka starija grupa bi bila i vise nego dobra, sto je i apsurd! Ti to nisi rekla, al' se da zakljucit iz tvoga nastupa...

 

Na ovo vrijedjanje si jedva cekala, a? Nisam ni pokusao da te vrijedjam sa onim "stvarno mi te je zao" niti sam poznavao ikoga (do sada!) kome je to uvreda.

 

'Ej, samo me jos ti nemoj "informisati"! smile.gif

 

A sto se tice toga da se gubis! Pricas jedno pa drugo, u svakom postu su ti oni sta su rekli o Aeroshitu itd. Jednostavno...

 

 

P.S. Ovi iz REX-a iskljucivo kazu da se novac salje postom u koverte, a ne preko ziro-racuna jer ne radi platni promet. No, pogledacu da li to funkcionise...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na ovom sajtu sam dugo i ovo je prvi puta da sam primjetio da se potezu citati velikih muzicara o grupi o okojoj se vodi rasprava. Hehehe... Po vasoj filozofiji ni o jednoj starijoj grupi ne bi moglo da se kaze da je sranje, sund, smece ili nesto slicno... Neko kaze "AC/DC je sranje!" ja malo provarim po netu i odmah kazem: "Kako ti to smijes da kazes. Pa znas li sti sta je rekao Dickinson o njima! Ne znas!? E, pazi sad..." Forum bi onda zamro, a svaka starija grupa bi bila i vise nego dobra, sto je i apsurd! Ti to nisi rekla, al' se da zakljucit iz tvoga nastupa...

 

 

Evo nas u 200-tom postu i Don Kihot jos nije svatio stvari...

 

Pa Vily... to sto se nitko nije sjetio svoja uvjerenja i zakljucke potkrijepiti misljenjima drugih kompetentnih ljudi po tom pitanju nas ne interesuje... Drugo... ti si nas primorao prije 150 postova da upotrijebimo ta misljenja jer si nas pitao "ko je priznao Aerosmith i ko cijeni njivomu muziku" dakle ti si inicirao takav slijed postova.... Zakljucak, sam cvoje misljenje pobijas i sebe dovodis u kontradiktornosti!!

 

A sto se tice rock-komentara..... bez komentara...

 

 

Na ovo vrijedjanje si jedva cekala, a? Nisam ni pokusao da te vrijedjam sa onim "stvarno mi te je zao" niti sam poznavao ikoga (do sada!) kome je to uvreda.

 

Hoces da kazes da direktno sazaljevanje nekoga nije uvreda?

 

A sto se tice toga da se gubis! Pricas jedno pa drugo, u svakom postu su ti oni sta su rekli o Aeroshitu itd. Jednostavno...

 

Dakle... ponovi isti odgovor: TI SI TO TRAZIO.... i mi smo ti dali!!

 

Dakle... posto si sve adute istosio sada se okreces sam protiv sebe.... i reci mi onda sta je patetika....

 

imas mahanje....u nadi da ces izaci iz tunela.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auuu,vi jos izdrzavate.

Stvarno willy,mogao bi da objasnis sta tacno imas protiv americkih hard rock bendova tipa aerosmith i guns`n`roses.

 

Bas to sto su komercijalni! Biti komercijalan znaci praviti muziku za druge (komunistickim recnikom: praviti muziku za siroke narodne mase! :mrgreen: ), a nikako za svoju dusu. U prevodu: ono sto oni stvaraju je proizvod, a ne muzika. Korporacijska muzika unistava umjetnost...

 

Samo pogledajte evropsku scenu i americku. Zar ne primjecujete razliku...???

 

Zato ne treba trositi vrijeme na taj sund, vec na pravu muziku (koja jeste umjetnost)!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo pogledajte evropsku scenu i americku. Zar ne primjecujete razliku...???

Da se razumemo,kvalitativna razlika u korist evropske scene postoji,ali tvoje tvrdnje da svi ameri proizvode komercijalnu muziku a da evropljani to rade zbog umetnosti je bezveze.Ako ti se ti bendovi ne dopadaju,ok,al nemoj pljuvati po njima.Ajd jos probaj da mi kazes da Megadeth pravi komercijalnu muziku i to radi zbog para.

 

Da, bas tako... Blackmore, ne trudi se, Willy je beznadezan slucaj posto misli da su ljudi koji vole hard rock (Gunsi, Aerosmith i sl.) na nivou Britney Spears smeca.

A Megadeth nemoj ni da pominjes... "Dokazace" to Willy, bez sumnje.

I jedno pitanje za tebe: da li slucajno dolazis ponekad u racunarski centar u Kumanovskoj, preko puta KST-a?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daleko bilo da je sva americka scena losa. Upravno neki od americkih bendova su jedni od mojih omiljenih: Kamelot, Dream Theater, Symphony X (ove sve vise i vise volim! biggrin.gifa: )... Takodje tu postoje i mnogi drugi bendovi koje dosta volim: Blue Oyster Cult, Megadeth, Manowar...

 

Ali ti bendovi nikad ne (ili vrlo rijetko) "vise" po MTV-ju (dobro, sigurno cete rec sad: Dream Theater nije snimio ni jedan spot; sto je i tacno).

 

Uvijek treba da se pravi izbor, a ne svaka grupa koja ima predznak rock ili metal da se slusa! Selekcija je neminovna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daleko bilo da je sva americka scena losa. Upravno neki od americkih bendova su jedni od mojih omiljenih: Kamelot, Dream Theater, Symphony X (ove sve vise i vise volim! biggrin.gifa: )... Takodje tu postoje i mnogi drugi bendovi koje dosta volim: Blue Oyster Cult, Megadeth, Manowar...

 

Ali ti bendovi nikad ne (ili vrlo rijetko) "vise" po MTV-ju (dobro, sigurno cete rec sad: Dream Theater nije snimio ni jedan spot; sto je i tacno).

 

Uvijek treba da se pravi izbor, a ne svaka grupa koja ima predznak rock ili metal da se slusa! Selekcija je neminovna...

 

Dakle ponovo stari sindrom samo-pobijanja vlastitih konstatacija jer si prije 3-4 posta ovako rekao Vili:

 

Bas to sto su komercijalni! Biti komercijalan znaci praviti muziku za druge (komunistickim recnikom: praviti muziku za siroke narodne mase! ), a nikako za svoju dusu. U prevodu: ono sto oni stvaraju je proizvod, a ne muzika. Korporacijska muzika unistava umjetnost...

Samo pogledajte evropsku scenu i americku. Zar ne primjecujete razliku...???

Zato ne treba trositi vrijeme na taj sund, vec na pravu muziku (koja jeste umjetnost)!!!

 

Dakle sva americka scena je "sund"... Molim te po 50 put da se presaberes i isristalizujes misli pa dodji da porazgovaramo!

 

pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daleko bilo da je sva americka scena losa. Upravno neki od americkih bendova su jedni od mojih omiljenih: Kamelot, Dream Theater, Symphony X (ove sve vise i vise volim! biggrin.gifa: )... Takodje tu postoje i mnogi drugi bendovi koje dosta volim: Blue Oyster Cult, Megadeth, Manowar...

 

Ali ti bendovi nikad ne (ili vrlo rijetko) "vise" po MTV-ju (dobro, sigurno cete rec sad: Dream Theater nije snimio ni jedan spot; sto je i tacno).

 

Uvijek treba da se pravi izbor, a ne svaka grupa koja ima predznak rock ili metal da se slusa! Selekcija je neminovna...

 

Dakle ponovo stari sindrom samo-pobijanja vlastitih konstatacija jer si prije 3-4 posta ovako rekao Vili:

 

Bas to sto su komercijalni! Biti komercijalan znaci praviti muziku za druge (komunistickim recnikom: praviti muziku za siroke narodne mase! ), a nikako za svoju dusu. U prevodu: ono sto oni stvaraju je proizvod, a ne muzika. Korporacijska muzika unistava umjetnost...

Samo pogledajte evropsku scenu i americku. Zar ne primjecujete razliku...???

Zato ne treba trositi vrijeme na taj sund, vec na pravu muziku (koja jeste umjetnost)!!!

 

Dakle sva americka scena je "sund"... Molim te po 50 put da se presaberes i isristalizujes misli pa dodji da porazgovaramo!

 

pozdrav

 

Hahaha! Tipicno ne poznavanje americke ('ajde da kazem underground) scene! Svi ovi bendovi koje sam nabrojao kao da su dosli iz Evrope. Vecina njih izdaje za evrospke izdavace. Tu mozda nisam napomenuo da ima izuzetaka. Svugdje ima izuzetaka i u pozitivnom i u negativnom smislu. Ali ovi bendovi imaju svoje "lice", ne pripadaju americkom mainstreamu i korporacijskoj muzici.

 

Skoro svi ovi bendovi imaju evropski filing.

 

Demone, al' izvacis zakljucke. Poslusam samo americiki Steel Prophet i vidjeces kako to "mirise" na Evropu (ritam sekcije u stilu Priesta, solaze u stilu Maidena, a opet power metal i to onaj evropski).

 

Ono kvalitetni sto je Amerika dala jeste death (death ne volim, ali odajem postu mnogim floridskim bendovima) i thrash metal. Ali to tada uopste nije licilo na tadasnju americku scenu. Blondie je fino rekla da je Megadeth (dakle - thrash) hrabro istupio kad je glam prijetio da osvoji svijet.

 

Demone, treba da se naucis da su svi ti bendovi okrenuti Evropi, a jebe im se za americki mainstream rock ili metal! Uvijek ce i u Americi da postoji kvalitetna muzika koja nece nikakvim trendovima da robuje!

 

I Demone jos nesto - kad ja pricam o americkoj ljiga-muzici fino sam naglasio o kome pricam - dakle ovo sto ce uvijek ispred svoje zanrovske odrednice koja ce biti metal ili, pak, rock imati predznak MTV!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vili ovako si napisao u jednoj od tema:

 

"Stonesi su postojali i mnogo prije MTV-ja, ako to nisi znao."

 

Pa i Aerosmith je postojao.... i Aerosmith je postojao 10 godina prije MTV-a i svoj najbolji album (mada je diskutabilno) su uradili u toj eri..... Dakle....u vodu padaju sve tvoje konstatacije o tome kako je Aerosmith poceo svirati zbog MTV-a!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vili ovako si napisao u jednoj od tema:

 

\"Stonesi su postojali i mnogo prije MTV-ja, ako to nisi znao.\"

 

Pa i Aerosmith je postojao.... i Aerosmith je postojao 10 godina prije MTV-a i svoj najbolji album (mada je diskutabilno) su uradili u toj eri..... Dakle....u vodu padaju sve tvoje konstatacije o tome kako je Aerosmith poceo svirati zbog MTV-a!

 

Ali to ne mijenja cinjenicu da sada sviraju zbog MTV-ja i da su i prije doticnog kanala bili komercijala (i to ona debela)!

 

A sto se tice Stonesa ja sam samo rekao to zbog tvoje konstacije da su oni sada zivi zahvaljujuci MTV-ju ili nesto slicno... Smijesno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vili ovako si napisao u jednoj od tema:

 

\"Stonesi su postojali i mnogo prije MTV-ja, ako to nisi znao.\"

 

Pa i Aerosmith je postojao.... i Aerosmith je postojao 10 godina prije MTV-a i svoj najbolji album (mada je diskutabilno) su uradili u toj eri..... Dakle....u vodu padaju sve tvoje konstatacije o tome kako je Aerosmith poceo svirati zbog MTV-a!

 

Ali to ne mijenja cinjenicu da sada sviraju zbog MTV-ja i da su i prije doticnog kanala bili komercijala (i to ona debela)!

 

A sto se tice Stonesa ja sam samo rekao to zbog tvoje konstacije da su oni sada zivi zahvaljujuci MTV-ju ili nesto slicno... Smijesno!

 

Pa dragi Vili... ne zam ni ja vise kako cu se postaviti...

 

Shvati... Aerosmith nikako nije mogao biti komercijala u prvoj dekadi postojanja (a i drugoj) jer nisu znali za sebe od droga i alkohola... pa kako o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vili ovako si napisao u jednoj od tema:

 

\"Stonesi su postojali i mnogo prije MTV-ja, ako to nisi znao.\"

 

Pa i Aerosmith je postojao.... i Aerosmith je postojao 10 godina prije MTV-a i svoj najbolji album (mada je diskutabilno) su uradili u toj eri..... Dakle....u vodu padaju sve tvoje konstatacije o tome kako je Aerosmith poceo svirati zbog MTV-a!

 

Ali to ne mijenja cinjenicu da sada sviraju zbog MTV-ja i da su i prije doticnog kanala bili komercijala (i to ona debela)!

 

A sto se tice Stonesa ja sam samo rekao to zbog tvoje konstacije da su oni sada zivi zahvaljujuci MTV-ju ili nesto slicno... Smijesno!

 

Shvati... Aerosmith nikako nije mogao biti komercijala u prvoj dekadi postojanja (a i drugoj) jer nisu znali za sebe od droga i alkohola...

 

Svjesno ili nesvjesno si naveo jedna od razloga zasto teziti da se nabavi novac - droga. Kako im ne trebaju par kad se fiksaju?! Ne mogu oni to da dobiju dzabe!

 

I jos nesto: kad nisu znali za sebe od droga kako su mogli da stvore tako "dobru" mjuzu???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vili ovako si napisao u jednoj od tema:

 

\"Stonesi su postojali i mnogo prije MTV-ja, ako to nisi znao.\"

 

Pa i Aerosmith je postojao.... i Aerosmith je postojao 10 godina prije MTV-a i svoj najbolji album (mada je diskutabilno) su uradili u toj eri..... Dakle....u vodu padaju sve tvoje konstatacije o tome kako je Aerosmith poceo svirati zbog MTV-a!

 

Ali to ne mijenja cinjenicu da sada sviraju zbog MTV-ja i da su i prije doticnog kanala bili komercijala (i to ona debela)!

 

A sto se tice Stonesa ja sam samo rekao to zbog tvoje konstacije da su oni sada zivi zahvaljujuci MTV-ju ili nesto slicno... Smijesno!

 

Shvati... Aerosmith nikako nije mogao biti komercijala u prvoj dekadi postojanja (a i drugoj) jer nisu znali za sebe od droga i alkohola...

 

Svjesno ili nesvjesno si naveo jedna od razloga zasto teziti da se nabavi novac - droga. Kako im ne trebaju par kad se fiksaju?! Ne mogu oni to da dobiju dzabe!

 

I jos nesto: kad nisu znali za sebe od droga kako su mogli da stvore tako "dobru" mjuzu???

 

Izvini Vili ali da li ti to ho

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da Slobodan Milosevic treba da bude doveden u Srbiju gdje bi mu se nemilosrdno sudilo za izdaju Srpske Krajine i 300.000 Srba koji su od tamo morali pobjeci i ko zna koliko jos hiljada sto je bilo pobijeno, i preko 50.000 sto je tamo ostalo i bilo prepusteno torturi one vojske.... :x :x :x :x :x

Evo ja sam rekao sta sam mislio i nisam pogresio temu, ako je neko to pomislio smile.gif....

 

Nephilime, zaboravio si Sarajevo. Nas je Cobi prod`o k`o stoku pred klanje. Citavo Sarajevo je do marta, 1996. ocisceno od Srba, racunajuci sve prigradske opstine. A katastarski, ta zemlja (racunajucu veoma plodno sarajevsko polje) je vijekovima pripadala Srbima u oko 84 procenta.

No, vratimo se temi.

Willy, seres pretjerano. Aerosmith radi muziku vec 30 godina i ne mozes poreci njihov kvalitet. Nema sanse.

Znas kako ja znam da je pjesma kvalitetna? Pa fino znam. Ako se neka stvar slusa od 1973. pa do dana danasnjeg onda to nije trend nego kvalitet i to suvi. Dream On, Dude Looks Like a Lady, Come Together... I ti stari albumi koji se i danas dan prodaju k`o ludi... Taj stari hard rock, volio ga ti ili ne, uvijek ce se prodavati. Ne zato sto je u trendu (kako nesto od prije sto godina moze biti u trendu?) vec zato sto pjesme posjeduju odredjeni kvalitet.

I jos jednom ti kazem: ako ne volis Aerosmith, Gunse, i slicne bendove to je ok. Ali je zaista glupo od tebe da porices njihov kvalitet.

Ako nisi primjetio na ovom forumu postoje teme Cranberries, G `n` R, Bon Jovi, Peppersi, Pearl Jam - javi se, samo hrabro, dokazi da su svi oni sranje i nekvalitet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Vidim,opet se podelila ekipa na one koji ce da pljuju po dotichnoj grupi,i na one koji ce da govore suprotno...E pa,ja spadam u ove druge,i Aerosmith jako puno volim.Sto novo,sto staro.Stagod od njih.A to je tako prvenstveno zbog vokala,koji je zaista fenomenalan...

Nazalost, uvek se desi da se ubace i oni koji ne vole odredjeni bend, i onda samo pljuju po istom. Ako nesto ne volis, idi dalje od toga, a ne ...

 

Inace, Aero$mith su sjajan bend, legende.

 

=>Hole in my soul, Amazing, Cryin' , Crazy...

:wink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 9 months later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...