Jump to content

Aerosmith


Recommended Posts

Mada svaka cast Stevenu (kao stvoritelju "male Liv" buahahahahaha)

 

Da, da.... a Liv je oca upoznala tek sa 10 godina.... Naime, kada se je rodila Mick Jagger je dosao da vidi djevojcicu (jer joj je mati top model koja je u to vrijeme bila "obozavateljica" rock grupa) i rekao: Oh, ona je moja... pa pogledaj samo te usne.... izgleda da je zaboravio kakve usne ima Steve!!! Kasnije kada je saznao istinu.... jos je vise zamrzio Stevena!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo, jesam slusao Aerosmith na nabrojacu ti par prvih albuma koje imam na nekom mp3 disku (koji kao i da nemam jer sam ga jednom preslusao).

 

- Get Your Wings ('74)

- Toys In The Attic ('75)

- Night In The Ruts ('79)

- Rock In A Hard Place ('82)

 

Od audio diskova imam "Nine Lives" i mislim da je taj noviji, je l' tako?!

 

Zato jesam (pre)slusao Aerosmith i imam nesto do njih, ali, opet, to nemam!

 

Zasto poredim jednu umjetnost sa drugom - jasno - zato sto su to umjetnosi u uvijek su se prozimale. Ako je tebi to tesko da shvatis - tvoj problem! A tvoje nerazumijevanje rijeci "reper" (u smislu granicnika) sve govori... Ko je lud da Baha poredi sa reperima, Bah treba da bude polazna tacka...

 

Ti jos ne shvatas koliko se u post-modernizmu umjetnosti prozimaju, ocigledno je da je tvoj problem! To meni stvarni nije jasno! Da li si se samo ogranicila na muziku ili sta vec...

 

A sto se tice arumenata, ako cemo d agovorimo vasim recnikom, vi nista naveli ni jedan koji govori da JESU DOBRI! Sta cini dobru grupu, 'ajde objasnite mi to!

 

Ti tvoji (mainstream) kriticari ce da nazovu album Strokesa "Is this it?" najboljim albumom godina (doduse, prosle)! Ti neces da shvatis da mainstram kritika ne prihvata underground, pa skoro i citav metal! Upravo ces naci izmedju underground i mainstream kriticara oprecne stavove!

 

Kic je kic! Tu nema razlike! Bio on u muzici, filmu, knjizevnosti ili bilo u kojoj drugj umjetnosti. dovoljno je da pomenem Danijelu Stil ili Sidnija Seldona i da ti shvatis koliko dugo kic moze da opstane!

 

U "Rock Classic" magazinu nisu npr. ni jedan album Dream Theater-a stavili u 100 najboljih! Toliko o njima! A Tu je bio Def Leppard koliko mi se cini! Tuzno!

 

P.S. Ti josnisi ocigledno shvatila post-modernizam i predlazem ti knjigu "Recnik Postmoderne" od Stanislava Jovanova. Cisto procitaj kako se umjetnosti prozimaju u zadnjih 40-tak godinai i kako ih svi medjusobno porede!

 

P.P.S. Prijatelju moj, razumijemo se mi dobro...

 

--------------------------------------------------------------

 

Demon, te grupe sto si nabrojao nisam nikad ni cuo! Uzori su "velikim" grupama.

 

Dalje, koliko mogu primjetit slusas one grupe koje ti se "serviraju"! Takve grupe me nikad nisu odusevljavale - uvijek sam htio ja nesto da iskopam, a ne da slusam ono sto mi daju na tacni!

 

Heh, a jedna kriticar je fino rekao, parafraziram: "Ono sto je nekad bio sik u danasnjim poimanja kvaliteta jec cistokrvni kic!".

 

Sto se tice MTV nagrada - uvjek to gledam - prvo zbog finih riba bez glasa (mmmmmmm!), onda da posmatram kako je sve to zalosno, i da vidim Pagea kako ce da se bruka svirajuci ca Durstom!

 

--------------------------------------------------------------------

 

Sto se tice Cranberries samo treba pogledati Radiohead koji se pojavio u isto vrijeme kad i oni. Dok je Radiohead prezentovao nesto novo i istrazivao nove horizonte, ovi su sve na isti fazon radili. A Dolores i Cranberries bi definitivno bili glavni hit na svim crnogorskim sahranama! biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice Cranberries samo treba pogledati Radiohead koji se pojavio u isto vrijeme kad i oni. Dok je Radiohead prezentovao nesto novo i istrazivao nove horizonte, ovi su sve na isti fazon radili. A Dolores i Cranberries bi definitivno bili glavni hit na svim crnogorskim sahranama! biggrin.gifa:

 

 

 

 

Radiohead je dobra grupa! biggrin.gifa:

Nisam ih slusala nesto preterano ali mi se svidjaju. :wink:tongue.gif

Imaju dosta dobrih pesama! biggrin.gifohmy.gif

 

Ja nemam nista protiv Cranberries, tj. njihovog prvog albuma (to je onaj cini mi se gdje je "Zombie" i te stvari). Ne volim ga, ali skidam kapu. Posle samo ponavljaju sebe!

 

-------------------

 

Demon, ti ne mozes promjeniti moje misljenje o Aerosmithu. Jednostavno kad cujes neke druge grupe oni ti izgledju smijesno! Za mene ce oni uvijek biti americko smece. A pogledaj ko ih tu hvali - sve americki muzicari (sem ozzyja, koji opet vodi american way of life).

 

Ja ih ne volim, ti ih volis - zakopajmo ratne sjekire!

 

A sad odoh pravoj muzici - Virgin Steele i "House Of Atreus (Act I)"!!! :mrgreen:biggrin.gifa: biggrin.gifa: biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Demon, ti ne mozes promjeniti moje misljenje o Aerosmithu. Jednostavno kad cujes neke druge grupe oni ti izgledju smijesno! Za mene ce oni uvijek biti americko smece. A pogledaj ko ih tu hvali - sve americki muzicari (sem ozzyja, koji opet vodi american way of life).

 

Pa Vily.... pa niko ne trazi od tebe da volis Aerosmith nego da ih postujes!! a ti ponovo, onako nerazmisljeno.... oni su smece.... pa ne mogu da vjerujem..... Pa debata se dobija argumentima a ne subjektivnim nepromisljenim izjavama.... ili ako vec nemas argumenata... UCUTI!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Demon, ti ne mozes promjeniti moje misljenje o Aerosmithu. Jednostavno kad cujes neke druge grupe oni ti izgledju smijesno! Za mene ce oni uvijek biti americko smece. A pogledaj ko ih tu hvali - sve americki muzicari (sem ozzyja, koji opet vodi american way of life).

 

Pa Vily.... pa niko ne trazi od tebe da volis Aerosmith nego da ih postujes!! a ti ponovo, onako nerazmisljeno.... oni su smece.... pa ne mogu da vjerujem..... Pa debata se dobija argumentima a ne subjektivnim nepromisljenim izjavama.... ili ako vec nemas argumenata... UCUTI!!!!

 

Ja ti samo kazem da nisi naveo ni jedan argument. Vazi argumenti koji su govorili da je Aerosmith dobar su se kretali u rasponu od: Mustain je to slusao kad je bio mali, prodali su mnogo albuma, Bon jovi ih voli, i imaju sladunjave pjesme... To nisu argumenti!

 

Za mene oni nece biti nikakvi muzicari. Jednostavno su smijesni sa svirkom. A Tyler ce da se nosi titulu Demon Of Scream! Smijesno! Nek id kod Halforda da uci zanat!

 

A sto se tice toga da su oni intstitucija - FUJ! To ti je isto kao i Metallica!

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Demon, ti ne mozes promjeniti moje misljenje o Aerosmithu. Jednostavno kad cujes neke druge grupe oni ti izgledju smijesno! Za mene ce oni uvijek biti americko smece. A pogledaj ko ih tu hvali - sve americki muzicari (sem ozzyja, koji opet vodi american way of life).

 

Pa Vily.... pa niko ne trazi od tebe da volis Aerosmith nego da ih postujes!! a ti ponovo, onako nerazmisljeno.... oni su smece.... pa ne mogu da vjerujem..... Pa debata se dobija argumentima a ne subjektivnim nepromisljenim izjavama.... ili ako vec nemas argumenata... UCUTI!!!!

 

Ja ti samo kazem da nisi naveo ni jedan argument. Vazi argumenti koji su govorili da je Aerosmith dobar su se kretali u rasponu od: Mustain je to slusao kad je bio mali, prodali su mnogo albuma, Bon jovi ih voli, i imaju sladunjave pjesme... To nisu argumenti!

 

Za mene oni nece biti nikakvi muzicari. Jednostavno su smijesni sa svirkom. A Tyler ce da se nosi titulu Demon Of Scream! Smijesno! Nek id kod Halforda da uci zanat!

 

A sto se tice toga da su oni intstitucija - FUJ! To ti je isto kao i Metallica!

 

Citam i ne vjerujem....

 

Dobro ovako cemo sada... Dakle, Vily... uzmi jednu grupu (onu koju ti volis i cijenis), daj mi, pa recimo, 2 argumenta zbog cega je ta izvjesna grupa dobra i zasluzuje paznju... pa da vidimo.... Znas, zelio bih da "shvatim" sta po tebi znaci pojam "argument"... pa da vidimo da li se Aerosmith tu uklapa....

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Demon, ti ne mozes promjeniti moje misljenje o Aerosmithu. Jednostavno kad cujes neke druge grupe oni ti izgledju smijesno! Za mene ce oni uvijek biti americko smece. A pogledaj ko ih tu hvali - sve americki muzicari (sem ozzyja, koji opet vodi american way of life).

 

Pa Vily.... pa niko ne trazi od tebe da volis Aerosmith nego da ih postujes!! a ti ponovo, onako nerazmisljeno.... oni su smece.... pa ne mogu da vjerujem..... Pa debata se dobija argumentima a ne subjektivnim nepromisljenim izjavama.... ili ako vec nemas argumenata... UCUTI!!!!

 

Ja ti samo kazem da nisi naveo ni jedan argument. Vazi argumenti koji su govorili da je Aerosmith dobar su se kretali u rasponu od: Mustain je to slusao kad je bio mali, prodali su mnogo albuma, Bon jovi ih voli, i imaju sladunjave pjesme... To nisu argumenti!

 

Za mene oni nece biti nikakvi muzicari. Jednostavno su smijesni sa svirkom. A Tyler ce da se nosi titulu Demon Of Scream! Smijesno! Nek id kod Halforda da uci zanat!

 

A sto se tice toga da su oni intstitucija - FUJ! To ti je isto kao i Metallica!

 

Citam i ne vjerujem....

 

Dobro ovako cemo sada... Dakle, Vily... uzmi jednu grupu (onu koju ti volis i cijenis), daj mi, pa recimo, 2 argumenta zbog cega je ta izvjesna grupa dobra i zasluzuje paznju... pa da vidimo.... Znas, zelio bih da "shvatim" sta po tebi znaci pojam "argument

 

Ma ne moras ti nista da vjerujes - to ti je sigurno do cigara, kaf ei Aerosmitha! biggrin.gifa:

 

Evo za primjer da uzmemo Iron Maiden i to bas zadnji album, gdje su koriscene tri gitare (Smith, Murray, Gers). Kao sto znas (dobra) kooperacija izmedju tri gitare je vrlo teska, ali kad poslusam Maidene kako to furaju sve ti je jasno. Fantasticni prelazi sa jedne gitare na drugu, izuzetne solaze... To trebas da preslusas i da vidis koliko je sjajno odradjeno. Ja ne pamtim jednu grupu da je isla "u lov" sa tri gitare (koliko mi se cini tu je bio jos i Wishbone Ash). Drugo, tekstovi Maidena su uvijek bili duboki, i sjajni su za analizu. Post-modernizam u metalu! Genijalno! Maideni su isli na raznovrsnost tema, razbili ustajlu strukturu pop-pjesme (od 3 minuta)... No, ovo vec pricamo o starijim radovima...

 

Maideni su dovoljan argument sami za sebe! Pa dovoljno je da kazes Iron Maiden i odmah znas da se pricao o kvalietu!

 

Ovo diskusija postaje dosadna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ah... dakle to je to.... znaci da je argument kritika na album! Pa da.... no ja sam u svom kolometarskom obrazlaganju vec dobro naceo taj argument no ako hoces podrobnije...

 

Dakle da vidimo.... Toys in the aticc, Rocks, Permanent Vacation, Pump.... ne znam koji da izaberem i koji je bolji no recimo da je za sada izbor Rocks.....

 

Tom Hamilton : Bas (elektricni) i gitara ritmicna

Joey Kramer : Bubnjevi, bek vokali

Joe Perry : 6-zicni bas, bas, bas elekt., gitara, gitara (steel), (lap steel) gitara, vokal i bek vokal

Steven Tyler : vokal, elekt. bas i klavijature

Brad Whitford : gitare

 

+ Paul Prestopino: bendzo i veliki orkestar

 

* Dakle, krenimo od naslova... zasto Rocks... pa naravno zato sto on i jeste takav.... Tvoj argument za Mejdene je 3 gitare... pa evo ti bend koji koristi dvije gitare stalno a na ovom albumu ih je bilo 3 odjednom - a posto je ovaj album sa svojim gitarama inspirisao velike legende gitare (Slash - samo jedan je primjer) to znaci da je taj argument i vise nego zadovoljen!!!! da se razumjemo!!!

 

Kada se slusa Rocks (a vjerujte mi da se takvo zadovoljstvo rijetko dogadja) zapaza se odmah eksperimentalnost zvuka i raznovrsnost istrumenata. To je album koji obuhvata sustinu Rock and Roll-a! Dakle ponovit cu sto sam prije par postova napisao: ako je Toys album koji je definirao zvuk aerosmitha onda je Rocks onaj koji ga je doveo do savrsenstva sa svojim dodirima prefinjenosti i sofistikacije (maksimalnog) i tu ce se sloziti svaki kriticar na ovoj planeti! Celicno razmetanje gitarama dostize nevjerovatne dimenzije!

Dakle, senzualnost pjesme Sick as a dog, odlicna Back in the saddle koja pocinje sa kresendom, Rats in the cellar sa gipkim ritmom, zatim blistava (prosto pucketava !!! - tesko je naci rijec) Get The Lead Out.....

 

Pjesma Composition ide sa jednom serijom riffova koji je guraju prema naprijed a zatim presjecenim sa nesloznim zvukovima gdje se vidi da su tesko "ukroceni" te koji daju utisak jedne vatre... apokalipsicke rekao bih!

 

Zatim pjesme poput Last Child ili komad Nobody

Share this post


Link to post
Share on other sites

DEMON, OZENI ME!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif

Ovako... Da sam prvi put citala ove postove i da vas ne znam... Rekla bih da je Willy nacisto puko u ovoj diskusiji. Willy, priznaj da te Demon unistio! Ja sam kao nesto pokusala ali pravo da ti kazem ne trosi mi se vrijeme na tebe. biggrin.gif

Ali Demon of Scream, svaka cast, uradio si to bolje od bilo kojeg rock kriticara, muzicara! Bravo.

Willy, imas ono obecano pice od mene.

Demon, imas dva. Obecavam.

Zakljucak je jasan: Mustain, Slash, Cooper, Ozzy... I ostali... Nemaju pojma sta je to smece a sta kvalitet. U pravu si Willy, oni zaista ne znaju sta valja od muzike i jedva cekaju da tebe upoznaju pa da im ti objasnis. Kao jedan pravi Crnogorac glupim Amerikanicima. Posto oni kao sto znamo gotive samo Amerikance...

Dobro, izuzecemo Stonese, U2, Motorhead... Dalje, izuzecemo i Opeth... I Beatlse... I sve druge bendove koji sviraju razlicitu muziku a nisu Amerikanci... Vec su bendovi iz EVROPE.

Share this post


Link to post
Share on other sites

<<<Ah... dakle to je to.... znaci da je argument kritika na album! Pa da.... no ja sam u svom kolometarskom obrazlaganju vec dobro naceo taj argument no ako hoces podrobnije...

 

Dakle da vidimo.... Toys in the aticc, Rocks, Permanent Vacation, Pump.... ne znam koji da izaberem i koji je bolji no recimo da je za sada izbor Rocks.....

 

Tom Hamilton : Bas (elektricni) i gitara ritmicna

Joey Kramer : Bubnjevi, bek vokali

Joe Perry : 6-zicni bas, bas, bas elekt., gitara, gitara (steel), (lap steel) gitara, vokal i bek vokal

Steven Tyler : vokal, elekt. bas i klavijature

Brad Whitford : gitare

 

+ Paul Prestopino: bendzo i veliki orkestar>>>

 

I sta sad?! Da li to sto sviraju vise instrumenata cini velikim muzicarima?!?!?! Znas kako se kaze: "Bolje biti u necemu majtor, nego u mnogocemu prosjecan!"

 

<<<Dakle, krenimo od naslova... zasto Rocks... pa naravno zato sto on i jeste takav.... Tvoj argument za Mejdene je 3 gitare... pa evo ti bend koji koristi dvije gitare stalno a na ovom albumu ih je bilo 3 odjednom - a posto je ovaj album sa svojim gitarama inspirisao velike legende gitare (Slash - samo jedan je primjer) to znaci da je taj argument i vise nego zadovoljen!!!! da se razumjemo!!!>>>

 

Treca gitara dosnimavana. Mnogi bendovi su to radili. Dakle islo je na to - dvije gitare i jedna ritam gitara. Dakle ritam sekcija i dvije gitare koje ce da filuju solaze. Taj album sam cuo odavno tako da ne mogu pricati kako je islo samo sviranje i kakva je bila postavka ritma i melodije. To sto si rekao je tipican primjer tri gitare u hard rocku (citaj: Wishbone Ash, cak su i AC/DC ekperimentisali slicni - Malcolm Young: ritam gitara, Angus: vodeca i jos jednom dosnimljena vodeca). To nije nista novo. Ono sto su radili Maideni je bomba, gledajuci cinjenicu da prvi put rade sa tri vodece gitare. Naravno kooperacija nije bogovska, ali jeste sjajna. Dakle, nemaju ritam gitare, furaju na "prelaze" sa tim sto ce uvijek da jedna vodeca gitara bude na sledecem prelazu ritam... Izuzetno tesko! A oni to i na koncertima maksimalno odradjuju... To su tri gitare!

 

<<<Kada se slusa Rocks (a vjerujte mi da se takvo zadovoljstvo rijetko dogadja) zapaza se odmah eksperimentalnost zvuka i raznovrsnost istrumenata. To je album koji obuhvata sustinu Rock and Roll-a! Dakle ponovit cu sto sam prije par postova napisao: ako je Toys album koji je definirao zvuk aerosmitha onda je Rocks onaj koji ga je doveo do savrsenstva sa svojim dodirima prefinjenosti i sofistikacije (maksimalnog) i tu ce se sloziti svaki kriticar na ovoj planeti! Celicno razmetanje gitarama dostize nevjerovatne dimenzije!>>>

 

Celicno razmetanje gitarama? Hmmmmm... Zvuci kao Blue Oyster Cult. Ekperimentisanje? Opet kao Blue Oyster Cult (njih navodim zato sto su hard rock). Ekspreimentisanje ne znaci kvaliet sto se bas ogleda na BOC-u jer je njih eksperimentisanje zamalo dovelo do propasti. Albumi koji dovode do savrsenstva grupe??? Davno poznata fraza koju svi koristimo... Prefinjenost i sofistikacija? E, to aj druze moj, nisma primjetio u hard rocku. Hard rock je imao cilj da bude surov i sirov! To ti je hard rock!

 

<<<Dakle, senzualnost pjesme Sick as a dog, odlicna Back in the saddle koja pocinje sa kresendom, Rats in the cellar sa gipkim ritmom, zatim blistava (prosto pucketava !!! - tesko je naci rijec) Get The Lead Out.....>>>

 

Balade Aerosmitha imaju prije svega komercijalan karakter (sto ce reci: pravljene za sire mase, a ne za one koji ih rade!). To su one meke balade koje pucaju na neizivljene americke tinejdzerke (slomljena srca). Dakle, laganica, sladunjav zvuk, simpatican (srcecepajuci) tekst. To ti je americka verzija rock balade. Pa na tome se i izgradio citam glam rock! Sreca sto mu je kraj ubrzo dosao! Balada treba da bude "teska" pjesma gdje nece svi moci da se pronadju vec samo neki (da ne kazem umjetnicke duse). Pjesnik treba sebe da prenese u baladu, da sve to ima ejdan elegican prizvuk, a opet da to nije isfurani fazon "ti si ostavila mene, a ja ne mogu da zivim bez tebe"! Sve to pocinje da lici na turbo-folk! Treba da znas da se glam izdigao na Aerosmith-u. Dakle, ono oblacenej kao prostitutke, vezanje marama oko mikrofona (prvi je to zapoceo Tyler), "pjevanje iz duse", gluma na bibi... Cista patetika...

 

<<<Pjesma Composition ide sa jednom serijom riffova koji je guraju prema naprijed a zatim presjecenim sa nesloznim zvukovima gdje se vidi da su tesko "ukroceni" te koji daju utisak jedne vatre... apokalipsicke rekao bih!>>>

 

Samo su oni furali tako "progresivne" fazone! Hahahaha!

 

<<<Zatim pjesme poput Last Child ili komad Nobody

Share this post


Link to post
Share on other sites

<<<Ah... dakle to je to.... znaci da je argument kritika na album! Pa da.... no ja sam u svom kolometarskom obrazlaganju vec dobro naceo taj argument no ako hoces podrobnije...

 

Dakle da vidimo.... Toys in the aticc, Rocks, Permanent Vacation, Pump.... ne znam koji da izaberem i koji je bolji no recimo da je za sada izbor Rocks.....

 

Tom Hamilton : Bas (elektricni) i gitara ritmicna

Joey Kramer : Bubnjevi, bek vokali

Joe Perry : 6-zicni bas, bas, bas elekt., gitara, gitara (steel), (lap steel) gitara, vokal i bek vokal

Steven Tyler : vokal, elekt. bas i klavijature

Brad Whitford : gitare

+ Paul Prestopino: bendzo i veliki orkestar>>>

 

I sta sad?! Da li to sto sviraju vise instrumenata cini velikim muzicarima?!?!?! Znas kako se kaze: "Bolje biti u necemu majtor, nego u mnogocemu prosjecan!"

 

Da u pravu si.... bolje je biti u necemu majstor nego u mnogocemu prosjecan.... istina.... no to ti ne stoji ovdje jer ne znam na koga se odnosi... da nije slucajno na Tyler-a... prosjecnost u glasu... pa ne budi smjesan Vily. Steven Tyler ima jedan od najboljih glasova u povjesti rock

Share this post


Link to post
Share on other sites

Villy je napisao: Blondie, stvarno en vidim u cemu me jer razbio sem u tome sto je opisao na kojim principima funkcionise komercijalni hard rock!?

 

Dalje, nisu svi Amerikanci glupi i ja to nisam rekao! Svugdje imas pametnih ljudi! A to sto velika manjina Amera slusa Opeth (koji mi se mnogo svidja, hvalana preporuci! :mrgreen: Pogotovo pjesma "Bleak"!) ili Maidene nista ne znaci. Sama vidis koji je glavni metal (i rock) kod njih. Onih nesto malo (Kamelot, Dream Theater, Symphony X, Virgin Steele, Manowar, Iced Earth) vise naginju evropskoj skoli!

 

I bas sam negdje pricao nesto o Verdiju. Bila je zanimljiva emisija ovamo o zivotu Djuzepe Verdija i ovu su rekli da su Verdiju bile omiljene neke muzicke forume (italijanski komplikovan naziv) koje su se (i tada i sada) smatrale za kic! Verdi ih je obozavao, a svi su mu se smijali! Kad je ejdan Verdi mogao da slusa takav kiceraj, zasto to ne bi mogli i Mustain i Ozzy???

 

VERDIIIIIIIIIIIIII!!!!!!!!!!!!!! Pa sta je sa tobom... ma kakve veze Verdi ima sa ovome..... oh, Boze moj!

 

Znaci da zakljucimo:

 

Dakle, Axl, Slash, Ozzy, Mustain, Bon Jovi, Jimmy Page... dalje

 

Bruce Dickinson je rekao za njih: "They're fantastic - one of the few bands I'd go out of my way to see." pa time je diskusija zavrsena.... tvoji idoli ih uzdizu.... pa lutko moja zar ti nije dovoljno... ah, da zaboravih:

 

Ted Nugent

- "They're the coolest bunch of mothers on the planet. They're incapable of making a bad record! There's just a few bands that twang like Aerosmith. Aerosmith music is so sexy--if it weren't for Aerosmith there wouldn't be such short skirts in America today. I love Aerosmith. It's Joey's thump, Tom's drive, the audacity of Joe and Brad, all literally spat and polished by Steven Tyler. That's Aerofuckingsmith to me."

 

Pa hoces li jos Vily... ma izvoli... samo zatrazi:

 

Nikki Sixx

"When I was a kid I had a picture of Steven Tyler on my wall. In my opinion Aerosmith were and still are the greatest rock 'n' roll band in the world. They ARE American rock 'n' roll. As long as there are bands like Aerosmith there'll always be rock 'n' roll."

I think they're the coolest, the coolest rock n' roll band there is.. without a doubt... Aerosmith"

 

ili ni James Hetfield ne zna sta je muzika.... Hoces li jos Vily... nema problema:

 

Vince Neil (Motley Crue)"Listening to Aerosmith was my inspiration to sing."

- "They are just a great rock n' roll band. I mean, there's always something different coming out from them, and you go like wow, that's cool!"

 

Joe Elliot (Def Leppard)- "They are definitely one of the best bands around. I think we (Def Leppard) are one of the few bands that like them but not sound like them, you know, and everybody seems to be trying to copy them. You know, and there's alot, alot of bands now that all sound like Aerosmith, you know, so they've been so influencial."

 

Tommy Caradonna (Alice Cooper)- "They are the epitome of a hard rock band that maintains groove and soul. Steven Tyler is a genius and totally phenomenal.They were the first band I ever listened to and 'Dream On' was the first rock song I ever got into."

 

Dakleeeeeeeeee!!!!! Moj Vily.... mislim da si ovu bitku vec davno izgubio... a i rat! hehehehe Blondie.... Da, ozenit cu te!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blondie, stvarno en vidim u cemu me jer razbio sem u tome sto je opisao na kojim principima funkcionise komercijalni hard rock!?

 

Dakleeeeeeeeee!!!!! Moj Vily.... mislim da si ovu bitku vec davno izgubio... a i rat! hehehehe Blondie.... Da, ozenit cu te!

 

Jao! sad.gif Demon, pogresno si me shvatio! Ne sjecam se kako sam napisala ali govorila sam u tvoju korist, znaci da si ti unistio Willyija cinjenicama i argumentima!!! biggrin.gifa: Zao mi je sto si me pogresno shvatio... :cry:

Zaista... Kao nepristrasan posmatrac dajem bas tebi glas jer zaista se vidi da Willy tu nema sta da kaze. Willy, izvini, nije nista licno, cisto pokusavam da budem objektivna. Ako Demon nije u pravu onda to ne mozes reci za sve one muzicare koji su najbolje govorili o Aerosmith. Jebi ga... Ne mozes reci za sve njih da nemaju pojma. Pokusavas da se izvuces nekim nebuloznim konstatacijama o Verdiju i sl. a ocito je da ovoj temi nemas mnogo toga da kazes osim da filozofiras k`o neki diplomata.

Bjezi s ove teme, nadji sebi novu zanimaciju.

I da... Demon, ka`ce ta svadba? Da biram ja vjencanicu ili sta vec... biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice Dickinson (moga miljenika) on govori i za Offspring da su strasan bend. Ja imam i stare i nove stvari Offspring-a, ali ne mogu reci da su strasan bend. Jesu simpaticni, al' nista vise!

 

Sta Verdi radi ovdje? Da li je Blondie govorila kako Mustain hvali ove i voli da ih slusa. Navela Mustaina kao covjeka koji moze da ocijeni sta je "kvalitet"! Je l' tako?! Ja navodim Verdija koji je velicao jedan kiceraj, dok su svi to smatrali za bofl! (I kao sto mozes da vidis, Blondie, oni jesu voljeli kicera, ali znali su duboko u sebi da to jeste kic, zato ne mozes jedan elemenat te kic mjuze da cujes u njihovim djelima. Pricam i za Mustaina, i za Verdija i za sve slicne.)

 

Sad da ti ispricam ono sto je meni ispricao Lord Of Suffering (veliki ljubitelj NU-metala sa ovog foruma). Poslije rasprave o Limp Bizkitu i Kornu, on mi kaze kako je Steve Vai (ej, bre, Vai!) dok ih je slusao u kolima (ne znam da li je pricao za Bizkit ili Korn!), zaustavio kola kako bi mogao da preslusao ovo na tenane i kako je poslije toga rekao kako je to fantasticno! E, sad, Blondie, ti si (i ja!) nazivala bizkit - Shit Bizkit. Po tvojoj filozofiji Vai nema pojma o cemu govori, je l?!

 

Demon, nisam pucao na Tylera kad sam rekao da je prosjecan, On je rock i to tu stoji! Ostali su smijesni... na momente zna da zablista i onaj gitarista nosonja sa crnom kosom! Ne bih bas za Kramera rekao da je dijamant... I Larsa Ulricha navode kao sjajnog bubnjara, a mnogi govore kako nema pojma!

 

Ne mora niko da gostuje kao treva gitara, moze samo da je neko od postojecih gitarista u bendu dosnimi.

 

Karkteristika hard rocka jeste sirovost. Progressive rock je pokazao sofistikaciju, ali hard rock jeste surov i sirov. Sabbathi, AC/DC, Wishbone Ash, Blue Oyster Cult... Izuzetni su muzicari, ali opet svirasju sirov rock. Hard rock se izdigao na tome.

 

Jesam li rekao da je balada Aerosmitha ili balade. BALADE! Pricanje uopsteno! 'Ajde reci mi da Aerosmith nema balada!? Nigdje nisam naveo neku hard rock pjesmu ovdje kao baladu vec sam uopsteno govorio! To se jasno vidi!

 

"Pesimizam zaglibljen u patetiku" - ja sam tuzan, sve mi je crno jer me je ona ostavila i 'ocu da sijecem vene! To ti dodje to. Jednom to mo's da cujes, ali kad pocne da se ponavlja kroz hiljadu rock balada (uopsteno, najveca mana rock balada)!

 

Pjesmu prvo preslusas, pa je onda slusas! A ako ti smeta crnogorski jezik ja ti tu nista ne mogu...

 

A sto se tice Hefielda-repera - HAHAHA!!!

 

-----------------------------

 

Blondie, da li je za tebe samo muzika ona gitarska muzika??? Neces valjda da se usudis d akazes da klasicna muzika NIJE MUZIKA???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice Dickinson (moga miljenika) on govori i za Offspring da su strasan bend. Ja imam i stare i nove stvari Offspring-a, ali ne mogu reci da su strasan bend. Jesu simpaticni, al' nista vise!

 

Da, ali ih ne nazivas smecem!

 

Sta Verdi radi ovdje? Da li je Blondie govorila kako Mustain hvali ove i voli da ih slusa. Navela Mustaina kao covjeka koji moze da ocijeni sta je "kvalitet"! Je l' tako?! Ja navodim Verdija koji je velicao jedan kiceraj, dok su svi to smatrali za bofl! (I kao sto mozes da vidis, Blondie, oni jesu voljeli kicera, ali znali su duboko u sebi da to jeste kic, zato ne mozes jedan elemenat te kic mjuze da cujes u njihovim djelima. Pricam i za Mustaina, i za Verdija i za sve slicne.)

 

Dobro, ali da li si cuo i da je Mocart, Betoven, Cajkovski, Hendl, Dvorzak, Straus, Vagner, Suman... i svi drugi velikani (evo pomjesao sam sve pravce no to nije poenta) slusali kic! Ne, ne i ne.... odmah da ti kazem. Dakle, zakljucak je da je nemoguce i da Jimmy Page, Slash, Axl Rose, Alice Cooper, James Hetfield, Bob Catley, Ozzy Osbourne, Nikki Sixx, Vince Neil ili Bruce Dickinson svi do jednog slusaju isti kic i njemu se dive!

Sad da ti ispricam ono sto je meni ispricao Lord Of Suffering (veliki ljubitelj NU-metala sa ovog foruma). Poslije rasprave o Limp Bizkitu i Kornu, on mi kaze kako je Steve Vai (ej, bre, Vai!) dok ih je slusao u kolima (ne znam da li je pricao za Bizkit ili Korn!), zaustavio kola kako bi mogao da preslusao ovo na tenane i kako je poslije toga rekao kako je to fantasticno! E, sad, Blondie, ti si (i ja!) nazivala bizkit - Shit Bizkit. Po tvojoj filozofiji Vai nema pojma o cemu govori, je l?!

 

Demon, nisam pucao na Tylera kad sam rekao da je prosjecan, On je rock i to tu stoji! Ostali su smijesni... na momente zna da zablista i onaj gitarista nosonja sa crnom kosom! Ne bih bas za Kramera rekao da je dijamant... I Larsa Ulricha navode kao sjajnog bubnjara, a mnogi govore kako nema pojma!

 

Smjesni u kojem smislu?

 

Ne mora niko da gostuje kao treva gitara, moze samo da je neko od postojecih gitarista u bendu dosnimi.

 

Da ali je u toj pjesmi bilo gosta!

 

Karkteristika hard rocka jeste sirovost. Progressive rock je pokazao sofistikaciju, ali hard rock jeste surov i sirov. Sabbathi, AC/DC, Wishbone Ash, Blue Oyster Cult... Izuzetni su muzicari, ali opet svirasju sirov rock. Hard rock se izdigao na tome.

 

Naravno, no sirovost u okviru osjecaja, harmonije.... dakle suptilnosti!

 

Jesam li rekao da je balada Aerosmitha ili balade. BALADE! Pricanje uopsteno! 'Ajde reci mi da Aerosmith nema balada!? Nigdje nisam naveo neku hard rock pjesmu ovdje kao baladu vec sam uopsteno govorio! To se jasno vidi!

 

Da ali je to bio komentar na hard-rock pjesme!

 

"Pesimizam zaglibljen u patetiku" - ja sam tuzan, sve mi je crno jer me je ona ostavila i 'ocu da sijecem vene! To ti dodje to. Jednom to mo's da cujes, ali kad pocne da se ponavlja kroz hiljadu rock balada (uopsteno, najveca mana rock balada)!

 

Pa balada je forma koja ti sa svojom prirodom ne ostavlja bas puno tema: ljubav (kao najcesci motic), zatim izdaja, historijski dogadjaji, plemstvo, te supernaturalne pojave.... Aerosmith ima i ljubavne balade, i sa temom supernauralnih pojava i o izudaji.... a naravno nece valjda hard rock ili rock grupa pisati o bitki kod Vaterloa! Dakle.... ponovo ti argument pada u vodu, ako je ikada to i bio!

 

Pjesmu prvo preslusas, pa je onda slusas! A ako ti smeta crnogorski jezik ja ti tu nista ne mogu...

 

Ne, ja sam samo aludirao na tvoju neupucenost!

 

Blondie, da li je za tebe samo muzika ona gitarska muzika??? Neces valjda da se usudis d akazes da klasicna muzika NIJE MUZIKA???

 

Blondie nikada to nije rekla vec je samo primjetila da Verdi nema bas puno dodirnih tacaka sa Aerosmith-om!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogi su slusali Aerosmith jer im se to jednostavno nametalo. Na svakoj televiziji, u svim novinama, na radiju... To ti je bilo njihovo vrijeme jer nisu imali sta drugo da slusaju. Pogledaj samo heavy metal. Najvise su se se slusali (i slusaju i dan-danas) Maideni, Priest, Saxon a koliko je culo Witchfinder General, Witchfynde, Legend, Demon... Nisu bili u medijima. Sad ce mnogi u svijetu da vise slusaju NU-metal (i jos kad pocnu da ga hvale Kerry King, steve Vai, momci iz Pantere i sl.) to postaje uzas. Mnogima ce kasnije nu-metal biti glavni izvorinspracije i tu ce im biti uzori. A koliko su kvalitetni bendovi kao Linkin Park, Limp Bizkit, Korn, SlipKnot i slicni - to vec svi znaju...

 

A sto se tice Offspring - volio sam ja ponekad i "Americanu", pa i ovo novo govno. Ta dva albuma jesu smece, vjeruj mi!

 

Tema balade jeste ljubav, ali mnoge rock pjesme (ma, skoro sve!) su ih pisale na isti nacin. Jedna, dvije, tri pjesme ispjevane na isti naci - OK. Ali posle toga sve to postaje smijesno. Ono sta uslijedi poslije toga jeste cista patetika! Pravi pjesnici ce se poigravati stilskim figurama i malo neobicnim poetskim iskazivanjem!

 

-----

 

Verdi je pravio muziku, Aerosmith pravi muziku! Zar je to toliko tesko shvatit' i uporedit'!? A naravno da Verdi nema dodirnih tacaka sa Aerosmithom kad je u pitanju kvalitet...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Will-O'-The-Wisp :Mnogi su slusali Aerosmith jer im se to jednostavno nametalo. Na svakoj televiziji, u svim novinama, na radiju... To ti je bilo njihovo vrijeme jer nisu imali sta drugo da slusaju. Pogledaj samo heavy metal. Najvise su se se slusali (i slusaju i dan-danas) Maideni, Priest, Saxon a koliko je culo Witchfinder General, Witchfynde, Legend, Demon... Nisu bili u medijima. Sad ce mnogi u svijetu da vise slusaju NU-metal (i jos kad pocnu da ga hvale Kerry King, steve Vai, momci iz Pantere i sl.) to postaje uzas. Mnogima ce kasnije nu-metal biti glavni izvorinspracije i tu ce im biti uzori. A koliko su kvalitetni bendovi kao Linkin Park, Limp Bizkit, Korn, SlipKnot i slicni - to vec svi znaju...

 

Pa daaaaa!!! Pa ovim si sam sebe ukopao. Upravo si dokazao da su i Mejdeni iskomercijalizirani kao i Aerosmith a posto njih navodis kao pojam kvalitete i orginalnosti tako i ja kazem, opravdano, za Aerosmith!! Dakle, zasto metalci slusaju Mejdene: zato sto su komercijalni bend! smile.gif

 

A sto se tice Offspring - volio sam ja ponekad i "Americanu", pa i ovo novo govno. Ta dva albuma jesu smece, vjeruj mi!

 

No comment.

 

Tema balade jeste ljubav, ali mnoge rock pjesme (ma, skoro sve!) su ih pisale na isti nacin. Jedna, dvije, tri pjesme ispjevane na isti naci - OK. Ali posle toga sve to postaje smijesno. Ono sta uslijedi poslije toga jeste cista patetika! Pravi pjesnici ce se poigravati stilskim figurama i malo neobicnim poetskim iskazivanjem!

 

Da, ali je Steven pravio raznovrsne tekstove i sa raznim temama... Evo pogledaj ovu divnu baladu...

 

Seasons Of Wither

(Tyler)

 

Blues hearted lady, sleepy was she

Love for the devil brought her to me

Seasons of a thousand drawn to her sin

Seasons of wither holdin' me in

 

Oooh woe is me, I feel so badly for you

Oooh woe is me, I feel so sadly for you in time

Bound to lose your mind

Live on borrowed time

Take the wind right out of your sail

 

Fireflies dance in the heat of

Hound dogs that bay at the moon

My ship leaves in the midnight

Can't say I'll be back too soon

 

They awaken, far far away

Heat of my candle show me the way

Seasons of a thousand drawn to her sin

Seasons of wither holdin' me in

 

 

da.... jos samo kad je cujes..... pocinje sumom.. vjetra.. sa nekim zvucima kao u starom napustenom dvorcu...u sumi......dakle nagovjestajem zime, samoce.... neceg carobnog.... divna balada...

-----

 

Verdi je pravio muziku, Aerosmith pravi muziku! Zar je to toliko tesko shvatit' i uporedit'!? A naravno da Verdi nema dodirnih tacaka sa Aerosmithom kad je u pitanju kvalitet...

 

Ma zar ti ne razumjes da se evropski romantizam ne moze porediti sa rock

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uopste ne mislim da sam se ukopao. Ne postoji nista smjesnije nego reci za Maidene da su komercijala (eto, imas cast da ti to prvi kazes!). Kad je nesto popularno ne znaci i da je komercijalno (poslednji primjer koji mi je pao na pamet jeste Bruce Springsteen).

 

Maidene nikad nije zanimao TV i pojavljivanje u medijima. Kad su oni u pitanju - njih su TV stanice pustale prevashodno zbog kvaliteta i zbog toga jer ih mnogo, ama bas mnogo, ljudi slusa. Eno ih u Riu pred vise od 300 hiljada gledalaca.

 

Naravno Witchfinder Genral ili Demon su bili vise u undergroundu, ali Maideni ce uvijek biti najbolji metal bend svih vremena. a koliko su komercijalni - poslusaj nesto do njih!

 

Sta ti je bre - sve je muzika - i klasika i r'n'r! Sto je neko ovdje neko rekao, parafraziram: "Itekako mozes porediti babe i zabe i to na nivou zivih bica"! Medjutim, ovo cak nisu ni babe ni zabe. Ja sam samo naveo Verdija kao primjer "nekog ko je zalutao u ukusu i koji nije shvatio sta je kic". A koliko je Verdi genije o tome ne mozemo ni pricati!

 

A odsvirati "Jannie's Got a Gun" u klasicarskom maniru je moguce. Nabavis orkestar i razvalis sa svirkom (i Metallica je to radila sa njihovim stvarima u S&M).

 

Postoji samo dobra i losa muzika i to vecina kriticara (koje vi toliko volite) zastupa! biggrin.gifa: biggrin.gifa: biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako... Willy, stvarno mislim da se sve vise i vise zaglibljujes u svoje nadrealne filozofske, visokoumne misli. Evo, ne diskutujem s vama nesto posebno posto nemam vremena a i demon of scream se zaista ali zaista odlicno drzi i nije nista licno, ali Willy, nemas sta da mu kazes, znas...

Pricas kako su ljigave te balade Aerosmith. Pa taj bend je poznat po tim baladama, to je hard rock. Po onome sto ti pricas ispade da niko od vrhunskih muzicara i kriticara nema pojma posto svi gotive Aerosmith a ti ne... Ti si u stanju da se nasmijes svima u brk i to konstatacijom kako oni ne znaju sta valja. Zasto jednostavno ne kazes "Meni se ne svidja taj zvuk i ne volim da slusam Aerosmith" a ne "oni su sranje". I onda milion nekih glupih konstatacija koje bi kao trebale da nas ubjede da si u pravu a valjane argumente nam nisi pruzio. Slazemo se da je bend kao i mnogi drugi poceo sa nekim sranjima tipa repovanja s nekim MTV zvijezdama, ali to rade i Slayer i Metallica i Page i sl. To ne znaci da Aerosmith nikada nije valjao i ne znaci da oni ne umiju praviti dobru muziku. Ne mozes ti jedini biti pametan pa potcijeniti znacaj svih njihovih (pogotovo prvih) albuma. Eto, prikaci se na net pa nadji zvanicne negativne kritike o njima. Ja sam pokusala, nisam uspjela. Potjenjujuci njih, potjenjujes Ozzyija, Mustaina, Coopera i ostale. A kad budes velik kao oni onda dodji i reci mi kako su oni sranje.

Aerosmith pjeva o mnogim stvarima, ne samo o ljubicima. Jos jedan dokaz da NE POZNAJES NJIHOV OPUS. Na kraju krajeva, i Guns `n` Roses prave balade, ljubice i sl. Jel` it o beveze i sranje? Po meni su Gunsi prilicno jaki u tim pjesmama ali sigurna sam da je po tebi i to sranje. Posto se u nekoliko pjesama ponavlja ono "baby". Ko god se javio na ovaj forum (bilo je vec nekoliko ljudi) rekao je sve najbolje o njima, ali ne... Tu je Willy da nas sve prosvijetli. Dosadio si i Bogu i narodu i vidi se da iz tebe vise ne govori nikakva pamet nego cista tvrdoglavost.

Ok, ja recimo ne volim black metal, ne gotivim taj pravac nesto, ali NIKADA, BAS NIKADA za Dimmu Borgir nisam rekla da je sranje. Zasto? Zato sto ih ne slusam, ne kapiram, ne razumijem. Tacka. Kraj price.

Pominjao si Shit Bizkit. Ja sam im dala taj nadimak zato sto mi se u principu ne svidja politika nu-metala, ne mogu reci da to volim da slusam. Ali uvijek cu prije podrzati Bizkit nego Spears iz razloga sto ce klinci preko Bizkita poceti slusati pravu muziku a preko Spearsove prelaze valjda na narodnjake. Znam dosta takvih slucajeva.

I priznajem da postoji par pjesama iz nu-metala koje mi se svidjaju i koje volim da cujem. Jer, fino su odradjene, imaju jake metal rifove, dobre vokale itd. Ne moramo generalizovati stvari jer iz gomile tih albuma mora se pojaviti nesto dobro.

Ma na kraju krajeva... Ne zelim da mi uopste odgovaras na ovaj post, ne vjerujem da cu imati volje citati tvoje odgovore u vezi benda koji je tako mnogo ucinio za razvoj rock scene.

A da si pametan k`o sto nisi, nikad se ni ne bi javio na ovaj topic.

Interesuje me da li se javljas na slicne teme i solis ljudima pamet sta valja a sta ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesuje me da li se javljas na slicne teme i solis ljudima pamet sta valja a sta ne.

 

Ispostovacu to sto neces da odgovaram na ono gore sto si napisala.

 

Do sada sam se javio samo na grunge temu i ovo. Ja ne solim nikome pamet, ali zar ne mogu d akazem da je Aerosmith sranje!? Moje misljenje! Bar ga ja imam! Vama se sve to svodi na sta je Mustain ili Cooper rekao! Kad cete da shvatite da se Aerosmith "preraste". Jednostavno oni izgledaju smijesno kad cujes neke druge bendove. To koliko su ticali na rock scenu se samo vidi kroz glam eru! A znamo sta mnogi misle o glam eri!

 

Gunse ne volim! Kod Gunsa se Slash izdvaja (kao Sambora kod Jovi-a). Kad vidim ko ovamo sve slusa Gunse smuci mi se. Ti ocigledno pucas na vecinu i ides linijom manjeg otpora govoreci sebi: "Mustain je rekao da je to dobro i slusao je to kad je bio mali, e to mora da je bas dobro i ja cu to da slusam!"

 

Sta ja trebam da radim kad kazem mnogima u mom odjeljenju da je Sako Polumenta sranje, a svi mi odgovore da nemam pojma nego cu da slusam "one derace" (samo nemojte sad pucat kako ej on narodnjak o ovo r'n'r jer pricamo o "vecini"). No svi kazu da je dobar, bar vecina, i bice da je tako... :cry: :roll: biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesuje me da li se javljas na slicne teme i solis ljudima pamet sta valja a sta ne.

 

Ispostovacu to sto neces da odgovaram na ono gore sto si napisala.

 

Do sada sam se javio samo na grunge temu i ovo. Ja ne solim nikome pamet, ali zar ne mogu d akazem da je Aerosmith sranje!? Moje misljenje! Bar ga ja imam! Vama se sve to svodi na sta je Mustain ili Cooper rekao! Kad cete da shvatite da se Aerosmith "preraste". Jednostavno oni izgledaju smijesno kad cujes neke druge bendove. To koliko su ticali na rock scenu se samo vidi kroz glam eru! A znamo sta mnogi misle o glam eri!

 

Gunse ne volim! Kod Gunsa se Slash izdvaja (kao Sambora kod Jovi-a). Kad vidim ko ovamo sve slusa Gunse smuci mi se. Ti ocigledno pucas na vecinu i ides linijom manjeg otpora govoreci sebi: "Mustain je rekao da je to dobro i slusao je to kad je bio mali, e to mora da je bas dobro i ja cu to da slusam!"

 

Sta ja trebam da radim kad kazem mnogima u mom odjeljenju da je Sako Polumenta sranje, a svi mi odgovore da nemam pojma nego cu da slusam "one derace" (samo nemojte sad pucat kako ej on narodnjak o ovo r'n'r jer pricamo o "vecini"). No svi kazu da je dobar, bar vecina, i bice da je tako... :cry: :roll: biggrin.gifa:

 

Obozavam glam eru jer tako sam pocela da slusam metal, to je tada bila prava muzika. `80-te (ja sam imala manje od deset godina) su bile najbolje sto se tice muzike po meni i to je moje misljenje a ne tamo necije.

I Demon i ja smo pominjali sve te face iz razloga da ne ispadne kako svi mi pojma nemamo. Misljenja su se podudarila. Ne slusamo mi Aerosmith zato sto je Cooper rekao da su oni super vec zato sto se nama svidjaju. Ozzy hvali Mansona ali meni se on ne svidja - prema tome, glupost je sto si rekao kako mi nemamo svoje misljenje. Mi smo samo trazili argumente i nasli smo ih. Eto, znala sam da ti se ni Gunsi ne svidjaju... Ali oni nisu sranje. Ti mozes da kazes da jesu, to nije problem ali cista je glupost traziti neke nemoguce filozofske argumente da bi dokazao kako su oni sranje. Zar nije onda jedini argument "Meni su sranje i ne svidjaju mi se" a ne "znate Verdi, pa humanizam, pa renesansa... babe i zabe"?

I logicno je za nekoga ko preferira samo tvrdji zvuk da mu je ljigavo sve ostalo mekse, narocito u sferi hard rocka. Molim te da mi samo jos ne pocnes traziti argumente kako su Gunsi sranje. To bi bilo bas dno od tebe.

Ako je Sako Polumenta faca i dobar pjeva, to jest ako vecina tako kaze, onda vjerovatno jeste. U sferi turbo-folka, naravno. biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blondie, al' si se "uzdrmala" - te dno, te ja nemam pojma, te ja serem i sl. Onda to govori i Demon, pa onda kaze "UCUTI!!!"... Takvu "viku" obicno koriste oni koji gube, ili nemaju argumenata (ah, kako i nasi politicari vole tu rijec! biggrin.gifa: :roll: tongue.gif ). Ja (koliko-toliko) volim da vodim smirenu diskusiju, a ne da pljujem...

 

Tebi je argument "Ozzy voli Aerosmith"! Zbogom pravo tumacenje pojma argument! Znaci po tome je i Shit Bizkit dobar kad Vai kaze da je on odusevljen...

 

Al' je tebe uzbudilo ovo "babe i zabe" da se uvijek valjam od smijeha kad to procitam. Tipicna prica onih koji ne znacju sta ce da kazu pa onda "Ih, to su ti babe i zabe". A onda mozemo malo da zadjemo u biologiju, pa da kazemo zaba ima srce, a vidi molim te - i baba to ima i tako u nedogled.

 

Ja filozofiram!? Ocigledno da ne razumijes ni filozofiju, nego razumijes Aerosmith! smile.gif A mozda je to da filozofiram i kompliment! Nikad se ne zna!

 

Da, ja preferiram tvrdji zvuk pa zato volim Baha, Springsteena, Badalamentija i mnoge druge. Oni su ti poznati pod "cvrstom zvuku"!

 

A Blondie je l' sve dno sto se ne poklapa sa tvojim misljenjem!? Ima puno osoba koje to tako vole da postave...

 

A sto se tice Saka - samo u sferi turbo folka il' vecina nema ukusa?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Will: Blondie, al' si se "uzdrmala" - te dno, te ja nemam pojma, te ja serem i sl. Onda to govori i Demon, pa onda kaze "UCUTI!!!"... Takvu "viku" obicno koriste oni koji gube, ili nemaju argumenata (ah, kako i nasi politicari vole tu rijec! biggrin.gifa: :roll: tongue.gif ). Ja (koliko-toliko) volim da vodim smirenu diskusiju, a ne da pljujem...

 

Blondie je jednostavno bilo dosta tvoje "neargumentovane-ja-smatram" filozofije.... Moja recenica je isla ovako: "Pa debata se dobija argumentima a ne subjektivnim nepromisljenim izjavama.... ili ako vec nemas argumenata... UCUTI!!!!" Dakle, samo sam nesto konstatirao a ne tebe direktno uvrjedio... ne to nikada!!! Rijeci su dovoljno jako oruzje za one koji ih znaju upotrjebiti... dakle, nije bilo potrebe...

 

Tebi je argument "Ozzy voli Aerosmith"! Zbogom pravo tumacenje pojma argument! Znaci po tome je i Shit Bizkit dobar kad Vai kaze da je on odusevljen...

 

Ne.... evo ponovo "stavljas rijeci u usta".... Primjeri odusevljenja rock velikana Aerosmith-om su bili samo pomoc u dokazivanju argumenata a ne argumenti, a tu je velika razlika!

 

Al' je tebe uzbudilo ovo "babe i zabe" da se uvijek valjam od smijeha kad to procitam. Tipicna prica onih koji ne znacju sta ce da kazu pa onda "Ih, to su ti babe i zabe". A onda mozemo malo da zadjemo u biologiju, pa da kazemo zaba ima srce, a vidi molim te - i baba to ima i tako u nedogled.

 

Kada bi EuroNEWS bio radio stanica ovo bi bila savrsena tema za "No comment"!!!

 

Ja filozofiram!? Ocigledno da ne razumijes ni filozofiju, nego razumijes Aerosmith! smile.gif A mozda je to da filozofiram i kompliment! Nikad se ne zna!

 

Ne nego se ti razumjes.... mogu li pretpostaviti nesto: ti si kontemporarni Volter... genijalni um uskrsnuo u 21 stoljecu!!! Ko zna... mozda smo mi svi ovdje ludi a ti pametan... Znas, jednom prilikom Paskal je rekao: "Genijalnost se granici sa ludilom, te je ono toliko rasireno medju genijalnim ljudima da je covjek zdravog razuma upravo nenormalan medju genijalcima!" Mozda smo ja, Blondie i svi oni koji cijene Aerosmith (dakle cijene a ne obozavaju) obicni smrtnici koji slijede zakon jaceg (dakle medija) a ti genijalni um!!!

 

No, mozda i ne... mozda si samo jedan neznalica po ovom pitanju te pises te, kako to Blondie kaze, nebulozne izjave, pa u momentima spominjes Verdija, sebe dovodis u kontradiktornosti, mjesas evropski romantizam sa rock n rollom, negiras sva moguca misljenja i ljude koji su kompetentni da ih daju, odusevljavas se jednom stvari te je pljujes malo kasnije.... Dakle tipicni pokazatelji stanja kada covjek nije svjestan o svom misljenju ili nema istog jer nije upoznat sa materijom o kojoj pokusava da raspravlja!

 

 

A Blondie je l' sve dno sto se ne poklapa sa tvojim misljenjem!? Ima puno osoba koje to tako vole da postave...

 

Ne..naprotiv Blondie je veoma jasno rekla... Ja mogu da ne volim nekog umjetnika no njegovu zaslugu i kvalitet necu negirati!!! Dakle ponovo staro pitanje "stavljanja rijeci u usta"

A sto se tice Saka - samo u sferi turbo folka il' vecina nema ukusa?

 

Ne znam sto ovim mislis no cinjenica da je tzv. turbo folk jedan odvratan kic za zabavljanje malogradjanskih umova....

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sto se tice vjencanja.... hmmm Dakle, nisi materijalista... tako sam i pretpostavio.... inace svaki presten je postao 5000 eura.. no...

 

Dobro.. sada mi odgovori na ovo pitanje... sta bi izabrala kada bi mogla biti boginja: zemlje, vode, vjetra, vatre ili ljubavi! Dakle kada se odlucis onda cemo vidjeti za aranzman vjencanja....

 

do tada.... cmok!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...