Jump to content

Aerosmith


Recommended Posts

A sto se tice vjencanja.... hmmm Dakle, nisi materijalista... tako sam i pretpostavio.... inace svaki presten je postao 5000 eura.. no...

 

Dobro.. sada mi odgovori na ovo pitanje... sta bi izabrala kada bi mogla biti boginja: zemlje, vode, vjetra, vatre ili ljubavi! Dakle kada se odlucis onda cemo vidjeti za aranzman vjencanja....

 

do tada.... cmok!

 

Prvo, hvala ti sto odgovaras na Willyijeve postove upucene meni. Stvarno ti hvala jer ti mnogo bolje odgovoris i meni je to uzivancija citati. Citas mi misli... biggrin.gifa: Willy, ubuduce mi se ne obracaj vec sve sto imas ti kazi demonu, on je moj zastupnik (izmedju ostalog :oops: )... biggrin.gif

Plavusa, pa da bude boginja?! biggrin.gif Ha! Hm... Zanimljivo pitanje... Evo ovako. Recimo boginja zemlje. Vode se plasim, vjetar me uzasava, vatre se klonim, a ljubavi takodje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plavusa, pa da bude boginja?! biggrin.gif Ha! Hm... Zanimljivo pitanje... Evo ovako. Recimo boginja zemlje. Vode se plasim, vjetar me uzasava, vatre se klonim, a ljubavi takodje...

 

hmm... to je jedini odgovor koji nisam ocekivao..jednostavno se ne uklapa u moje predstave o tebi.. no nije vazno... Dakle... zemlja.... nesto stabilno, sigurno, neuzbudljivo no zanimljivo.. Dakle, valja razmisliti....

 

do tada.... cmok!

 

Ah, da.... mislim da ti ja nisam potreban kao advokat jer i ti to znas veoma veoma dobro i originalno uraditi sto i meni stvara zadovoljstvo.. Dobro, mozemo se nadopunjavati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plavusa, pa da bude boginja?! biggrin.gif Ha! Hm... Zanimljivo pitanje... Evo ovako. Recimo boginja zemlje. Vode se plasim, vjetar me uzasava, vatre se klonim, a ljubavi takodje...

 

hmm... to je jedini odgovor koji nisam ocekivao..jednostavno se ne uklapa u moje predstave o tebi.. no nije vazno... Dakle... zemlja.... nesto stabilno, sigurno, neuzbudljivo no zanimljivo.. Dakle, valja razmisliti....

 

do tada.... cmok!

 

Ah, da.... mislim da ti ja nisam potreban kao advokat jer i ti to znas veoma veoma dobro i originalno uraditi sto i meni stvara zadovoljstvo.. Dobro, mozemo se nadopunjavati...

 

Hm... Predstave o meni jos ni moja majka nije formirala. Objasnila sam ti zasto zemlja, ali moj znak je vodeni - Skorpija. Nimalo dosadno a jos manje sigurno i stabilno. Evo Willy ce ti potvrditi. Jel` tako Willy? biggrin.gif

Poljubac i tebi i Willyiju, da se ne naljuti... :roll: biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm... Predstave o meni jos ni moja majka nije formirala. Objasnila sam ti zasto zemlja, ali moj znak je vodeni - Skorpija. Nimalo dosadno a jos manje sigurno i stabilno. Evo Willy ce ti potvrditi. Jel` tako Willy? biggrin.gif

Poljubac i tebi i Willyiju, da se ne naljuti... :roll: biggrin.gif

 

E pa sada si me zbunila i nesto znanja koje sam imao o odredjivanju karaktera si bacila u vodu.... hmmmm, Istina je da sam od pocetka znao da si ti nesto posebno...a jos nesto, i ja sam vodeni znak: vodolija!!! Mozda se susretnemo u dubinama morskim gdje bi mi mogla uzeti nevinost...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Demone, zar se sa "UCUTI!!!!!" vodi polemika?! Pa onda joj pocnes kao politicari: "Ti nemas argumenata, to nisu argumenti". Milon puta vidjeno na TV-u...

 

A sto se tice argumenata evo sta je Blondie rekla: "Ne slusamo mi Aerosmith zato sto je Cooper rekao da su oni super vec zato sto se nama svidjaju. Ozzy hvali Mansona ali meni se on ne svidja - prema tome, glupost je sto si rekao kako mi nemamo svoje misljenje. Mi smo samo trazili argumente i nasli smo ih."

 

Da li argument "nama se oni svidjaju" ili je to "ozzy hvali..."??? Jer poslije ove dvije recenice ide zakljucak: "mi smo samo trazili argumente i nasli smo ih". Ili zaboravih jos to - zato sto su se vasa misljenja (misljenje dva fana Aerosmitha) podudarila?! Ocigledno da se razlikuju shvatanja pojma "argument" kada ste ti i Blondie u pitanju!

 

Heh, vi jos ne shvatate ono o Verdiju. Tu nismo ni pricali o "renesansi" kao Blondie rece (ako cemo o renesansi imamo: Djovanija Pjer Luidjija Di Sante Palestrinu, Orlanda Di Lasa, Jakoba Galusa Petelin Kornioulusa) vec o samom "umjetniku". Niti sam ja objasnjavao klasicnu muziku niti bilo koji period. Rekao sam da je genije kakav je Verdi volio kic i hvalio ga. Ovdje pricamo o covjeku, umjetniku... Ako vi to ne mozete da shvatite -problem je kod vas. Poslije toga mi je bilo jos smjesnije zato sto ne mozete (ili necete) da uporedite klasiku sa drugim vrstama muzike... Opet kazem: problem je kod vas. Samo toliko sto se tice vasih "baba i zaba".

 

Demon, ja nisam rekao da sam filozof, vec Blondie, pa pitaj nju o tome da li sam ja novi Volter. Hehehe! Ko su to "svi ludi"! Pa samo vas je dvoje! Koliko da znas da je i prije Paskala receno da je genijalnost granica sa ludilom! Da sam ja poceo da pricam o Paskalu i Volteru Blondie bi sigurno rela - mijesas babe i zabe!

 

Navedi kontradiktornost u koju sam se "uveo"!

 

Iju! Pa ti si jos i psiholog (koji voli Aerosmith)! A zar psiholozi nisu smireni kad se "izrazavaju" (da se zakljucit iz mnogih filmova)!? E moj Demone to ti nije dobro za pos'o! Nikako! Cime sam ja to bio odusevljen pa sam ga popljuvao!? Offspringom? Rekao sam da su im zadnja dva albuma sranje, ali da sam volio da ih cujem (volim i danas da slsuam "Ingnition")!

 

A koja je to zasluga Aerosmitha? Zivo me zanima! Ko se to podigao na njihovoj muzici? Kad kazem "ko se podigao" ne mislim ko je odrastao slusajuci njihovu mjuzu. vec gdje ces da vidis njihove uticaje?! Kod Megadeth-a - tesko, kod Ozzy-ja - nikako, kod Malmsteena - smijesno je i pricat o tome, jedino u glam eri, a ni tu bas mnogo!

 

A ti muzicari koji ih toliko cijene gdje su na njihovom tribute-u koji je bio na MTV-ju?! Koliko sam vidio svirali su Sum 41, Shakira, Pink, Limp Bizkit i jos neki. Poslije toga sma i ugasio TV. Cerka dosla da ih ishvali i to ti je to. Gdje su tu bili Malmsteen, Ozzy, Dickinson i drugi. Mozda su i bili jer nisam odgledao citavu emisiju, ali tesko...

 

Sad mi je lakse - vidim ko ih "cijeni"!

 

Znam ja da je turbo folk kic, ali da li ces da nazoves veliku vecinu koja to slusa - ludacima?! Momce, sad vidim da ti posao nije psihologija i mani se toga!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Will: Demone, zar se sa "UCUTI!!!!!" vodi polemika?! Pa onda joj pocnes kao politicari: "Ti nemas argumenata, to nisu argumenti". Milon puta vidjeno na TV-u...

 

Pa izgleda da ti ili neces ili nemozes da razumjes... ocigledno je ovo drugo!

Pa fino sam ti rekao da to je bila samo konstatacija a ne uvreda!!! A da nemas argumenata... pa to je i vise nego evidentno! Svatas li ti da ti pobijas sva moguca misljenja... Prvo smo pokusali sa licnim zakljuccima.. kada si nas optuzio da imamo argumente bez uporista onda smo ih potvrdili sa citatima najvecih imena u rock svijetu... ali ne to nije dovoljno...

 

A sto se tice argumenata evo sta je Blondie rekla: "Ne slusamo mi Aerosmith zato sto je Cooper rekao da su oni super vec zato sto se nama svidjaju. Ozzy hvali Mansona ali meni se on ne svidja - prema tome, glupost je sto si rekao kako mi nemamo svoje misljenje. Mi smo samo trazili argumente i nasli smo ih."

 

Da li argument "nama se oni svidjaju" ili je to "ozzy hvali..."??? Jer poslije ove dvije recenice ide zakljucak: "mi smo samo trazili argumente i nasli smo ih". Ili zaboravih jos to - zato sto su se vasa misljenja (misljenje dva fana Aerosmitha) podudarila?! Ocigledno da se razlikuju shvatanja pojma "argument" kada ste ti i Blondie u pitanju!

 

Kao prvo.... rijec argument je sinonim za razlog! Dakle, argumenti ili razlozi zbog kojih je Aerosmith jedan od najvecih bendova su: 30 godina u vrhu muzicke scene, sva moguca priznanja, uticaj na vecinu danasnjih rock bendova, kvalitetna i originalna muzika koja evoluira godinama i uvjek je aktuelna i popularna. (pojam popularna: lat. populus=narod - dakle ono sto svi vole)...

 

Heh, vi jos ne shvatate ono o Verdiju. Tu nismo ni pricali o "renesansi" kao Blondie rece (ako cemo o renesansi imamo: Djovanija Pjer Luidjija Di Sante Palestrinu, Orlanda Di Lasa, Jakoba Galusa Petelin Kornioulusa) vec o samom "umjetniku". Niti sam ja objasnjavao klasicnu muziku niti bilo koji period. Rekao sam da je genije kakav je Verdi volio kic i hvalio ga. Ovdje pricamo o covjeku, umjetniku... Ako vi to ne mozete da shvatite -problem je kod vas. Poslije toga mi je bilo jos smjesnije zato sto ne mozete (ili necete) da uporedite klasiku sa drugim vrstama muzike... Opet kazem: problem je kod vas. Samo toliko sto se tice vasih "baba i zaba".

 

Ma svatili smo mi tebe savrseno... Tvoja je poenta bila: genijalni umjetnik voli kic te je moguce da ljudi Aerosmith vole ne zbog kvalitete nego eto onako.... bez razloga.. zar ne?

No, Vily stvari se ne mogu generalizirat!!! To sto je jedan Verdi, dakle jedan covjek (1) nas ne interesuje... da si rekao da su svi pripadnici evropskog romantizma volili kic onda bi mogli povezati stvari!!! Dakle isto je i ovdje... nije samo Ozzy hvalio Aerosmith nego svi do jednog (vec sam ih nabrojao 3 puta i ne mislim ponovo!)..... Oh Boze pomozi mu....

 

Demon, ja nisam rekao da sam filozof, vec Blondie, pa pitaj nju o tome da li sam ja novi Volter. Hehehe! Ko su to "svi ludi"! Pa samo vas je dvoje! Koliko da znas da je i prije Paskala receno da je genijalnost granica sa ludilom! Da sam ja poceo da pricam o Paskalu i Volteru Blondie bi sigurno rela - mijesas babe i zabe!

 

Ja nisam rekao da je prvi Paskal to rekao.... Vec je Demokrit primjetio da "zdrav smrtni covjek ne moze bitinadahnut pjesnik".... Ja sam samo sarkasticno dao jednu konstataciju, te za one pametne je bilo dovoljno da vide na sta sam aludirao pri tome! To sto ti ne vidis u tim recenicama logiku... zao mi je....

 

Navedi kontradiktornost u koju sam se "uveo"!

 

Nema potrebe... samo se vrati par postova ranije i vidi nesklad izmedju tvojih misli...

 

Iju! Pa ti si jos i psiholog (koji voli Aerosmith)! A zar psiholozi nisu smireni kad se "izrazavaju" (da se zakljucit iz mnogih filmova)!? E moj Demone to ti nije dobro za pos'o! Nikako! Cime sam ja to bio odusevljen pa sam ga popljuvao!? Offspringom? Rekao sam da su im zadnja dva albuma sranje, ali da sam volio da ih cujem (volim i danas da slsuam "Ingnition")!

 

Upravo si odgovorio na proslo pitanje o kontradiktornosti.... vidis, nema potrebe da se zamaram pisanjem... ti to vrlo dobro odradjujes sam!

 

A koja je to zasluga Aerosmitha? Zivo me zanima! Ko se to podigao na njihovoj muzici? Kad kazem "ko se podigao" ne mislim ko je odrastao slusajuci njihovu mjuzu. vec gdje ces da vidis njihove uticaje?! Kod Megadeth-a - tesko, kod Ozzy-ja - nikako, kod Malmsteena - smijesno je i pricat o tome, jedino u glam eri, a ni tu bas mnogo!

 

Villy da nije bilo Aerosmith-a najvjerovatnije ne bi bilo ni Metallice, Slash-ovih solo-a...... ma necu uopste da nabrajam... procitaj prijasnje postove.... sve je vrlo jasno objasnjeno, nemoj trazit da ponavljam vec napisao... ili si mozda vec i zaboravio sta je pisalo jucer jer si izgubljen u mislima i mizernim subjektivnim-konstatacijama i pokusaja da nadjes... zapravo ne znam ni sta vise trazis ni sta pokusavas da dokazes!!!

 

A ti muzicari koji ih toliko cijene gdje su na njihovom tribute-u koji je bio na MTV-ju?! Koliko sam vidio svirali su Sum 41, Shakira, Pink, Limp Bizkit i jos neki. Poslije toga sma i ugasio TV. Cerka dosla da ih ishvali i to ti je to. Gdje su tu bili Malmsteen, Ozzy, Dickinson i drugi. Mozda su i bili jer nisam odgledao citavu emisiju, ali tesko...

 

Kao prvo vidim da si gledao citav show jer je Liv bila na samom kraju... hehehe...dakle ponovo se ukopavas bez icije pomoci!

 

Dalje, to je bio MTV show .... a da si pogledao malo bolje u pocasnu publiku sve bi ih prepoznao!!!!

 

a da je turbo folk kic, ali da li ces da nazoves veliku vecinu koja to slusa - ludacima?! Momce, sad vidim da ti posao nije psihologija i mani se toga!

 

Ne ludacima nego primitivcima i cvsto stojim iza toga... a ako ne vidis razliku izmedju pojmova lud i primitivan..... zao mi je.....

 

Dobro ne kazem da se na nekoj svadbi ne treba opustiti no uzdizati te "intrepretatore" (jer ih je zlocin nazvat pjevacima) i praviti od njih idole... i dok se narod bude zadovoljavao takvim... svi cemo mi ovdje na ovom prokletom Balkanu biti stoljecima iza..... No, kad vidim osobe poput tebe vily koje u svoj mozdani sklop ne daju uci ni jednoj razumnoj cinjenici vec guraju tvrdoglavo svoje (zna se koja "bete domestique" to radi).... prosto me je strah za nasu bijednu buducnost...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I tebi je kontadiktornost - zadnja dva albuma Offspringa su sranje, a one prve volim da cujem?!?!?! Hehehe!

 

Metallica se ugledala na Aerosmith?! Bend koji je izvrsio najveci uticaj na Metallicu jeste Diamond Head, a zatim mnogi drugi NWOBHM bendovi. Smijesno je govoriti da je Aerosmith uticao na Metallicu. Ne znam koliko je na Slasha uticao jer me uopste ne zanima ta americka MTV-rock scena!

 

Ne znam da li je to bio citav show, ali znam da je prvo isao Limp Bizkit, pa Sum 41, i poslije Pink ili Shakira. Ako su ovi "muzicari" dolsi da im odaju priznanje - onda su se sami ukopali.

 

Hehehe! Pricas o necemu i kritikujes to, a sada mnoge nazivas primitivcima. Hoces da nazoves sve ljude koje slusaju turbo folk - primitivcima??? Ja mnoge ljude koje znam i koji su izuzetno inteligentni slusaju bas taj turbo folk. 'Ej, ti si nazvao vecinu primitivcima. Je l' si ti pricao nesto o generalizaciji... Cccccccc...

 

No, ti ima da odrastes i prevazidjes Aerosmith, U2, Bon Jovia, pa ces onda da udjes u zonu prave muzike - Iron Maiden, Blind Guardian, Dream Theater, Judas Priest, Saxon, Children Of Bodom, Virgin Steele, Helloween, Kamelot, Gamma Ray, Bal-Sagoth, Dimmu Borgir... Kad njih cujes shvatices sta je prava roba, a sta smece! Do tada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I tebi je kontadiktornost - zadnja dva albuma Offspringa su sranje, a one prve volim da cujem?!?!?! Hehehe!

 

Ne nije tacno.... nego si rekao da su prosjecni pa da su sranje...

 

Metallica se ugledala na Aerosmith?! Bend koji je izvrsio najveci uticaj na Metallicu jeste Diamond Head, a zatim mnogi drugi NWOBHM bendovi. Smijesno je govoriti da je Aerosmith uticao na Metallicu. Ne znam koliko je na Slasha uticao jer me uopste ne zanima ta americka MTV-rock scena!

 

Lutko moja, lupas kao Maksim po diviziji...... Aerosmith je bio najveci uticaj na Metallica-u i posto si gledao Icons vidio si 10-minutni monolog Metallice gdje su sva trojica sa puno osjecaja i uspomena izkazali duboko divljenje prema Aerosmith-u i Stivenu Tyleru!!!

 

Ne znam da li je to bio citav show, ali znam da je prvo isao Limp Bizkit, pa Sum 41, i poslije Pink ili Shakira. Ako su ovi "muzicari" dolsi da im odaju priznanje - onda su se sami ukopali.

 

Ovako... to je bila MTV stvar i samo su htjeli pokazati da je Aerosmith bend koji slusaju svi... od Kid Rock-a, preko Train pa do Shakire.....

 

Hehehe! Pricas o necemu i kritikujes to, a sada mnoge nazivas primitivcima. Hoces da nazoves sve ljude koje slusaju turbo folk - primitivcima??? Ja mnoge ljude koje znam i koji su izuzetno inteligentni slusaju bas taj turbo folk. 'Ej, ti si nazvao vecinu primitivcima. Je l' si ti pricao nesto o generalizaciji... Cccccccc...

 

Da....i cvrsto stojim iza svoje konstatcije..... ako vec ne toliko primitivni drugim sferama onda veoma primitivni u muzickoj.... Tu muziku treba nazvati smecem jer ona to jeste...... Da i samo nesto.... nadam se da vladas pojmom turbo folk i da nisi tu svstao svu narodnu muziku!!! A te prijatelje slobodno pozovi na forum pa da im ja kazem sta mislim o toj muzici (ako se moze tako i nazvati.... fuj)

 

No, ti ima da odrastes i prevazidjes Aerosmith, U2, Bon Jovia, pa ces onda da udjes u zonu prave muzike - Iron Maiden, Blind Guardian, Dream Theater, Judas Priest, Saxon, Children Of Bodom, Virgin Steele, Helloween, Kamelot, Gamma Ray, Bal-Sagoth, Dimmu Borgir... Kad njih cujes shvatices sta je prava roba, a sta smece! Do tada...

 

Dakle, po tebi sve sto nije metal je smece!! Svaka ti cast...... Evo ti najveca kontradiktornost..... upravu si svu muziku izuzev metala nazvao smecem dakle ako si ikada rekao da neka ne-metal grupa je dobra... pobio si svoje misljenje....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja Willy volim da slusam sve te bendove koje si nabrojao. I od nekih imam bas sve albume (pasionirani sam kolekcionar dobre muzike). Ali isto tako volim da cujem bendove poput Bon Jovija, Vaye Con Dios, Tito & Tarantula, Abba, Stonesi, Pearl Jam, Cranberries, Sisters of Mercy... Ne mogu da se sjetim svih, ali zaista se ne ogranicavam samo na metal. Blind Guardian obozavam, ali koliko se sjecam ni oni se ne ogranicavaju samo na metal. Vole ljudi Mike Oldfielda...

I davno sam rekla... Ne mozes biti pametniji od svih onih likova koji su rekli sve najbolje za Aerosmith. Jednostavno, ne mozes. Jer, oni su odrasli slusajuci tu muziku, a slusaju je i danas. Pomenuo si Springsteena... Citav sam dana kopala po mojoj arhivi trazeci ono sto je on rekao za Aerosmith. Bruce je genije, ne moze se tek tako poreci njegov stav. Nisam nasla tu izjavu ali govorio je da je pao na dupe od srece kad je vidio bend u studio u kojem je radio, ne sjecam se koji album. Toliko se odusevljava Tylerom da je proveo dan s njim svirajuci i zezajuci se po tom studiju. Ali, sta Bruce zna sta valja... Jer nije pitao Willyija.

Ne mogu da vjerujem da si jos na ovoj temi. Iz tebe vec deset dana govori cista filozofija i tvrdoglavost, i prije svega previse subjektivan stav koji neuspjesno pokusavas potkrijepiti kao nekim cinjenicama, ali ne ide ti, priznaj...

Postajes dosadan, zaista. A prije svega, smijesan. biggrin.gifa:

Demon uziva, nevidjeno... biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daaaa, i kad god cujem Metallicu pomislim na Aerosmith! Njihova muzika (pogotovo iz thrash faze) se lici sa "dejlom" Aerosmitha da je to prosto nevjerovatno!

 

Sam Lars Urlich je pravio kompilaciju njegovih omiljenih hitova Diamond Head-a (tu su bili jos neki heavy bendovi) i tad je govorio kako su ovi najveci uticaj izvrsili na Metallicu.

 

Rekao sam da je zadnji album Offspring golo govno, a predposlednji je prosjecan (prosjecan samo zbog jedne pjesme koja odvaja - "Kids Aern't Alright"). Ti hoces kad ja pricam o ova dva albuma da govorim ovaj je to ovo, te ono, dok je ovaj drugi za nijensu bolji pa cu da ga nazovem ovako. Kad gledas to globalno sve to sumiras u jednu rijec - sranje!

 

Naravno da pod turbo folk ne ide izvorna i stagordaska narodna muzika. Da, i moja profesorica muzickog (i ne samo ona vec svi profesori muzickog koje sam imao, a bilo ih je do saeda 5) koja obozava klasiku, voli i turbo folk. I oni su primitivci u muzickom smislu!?

 

I ja mrzim turbo folk, ali posto si ti veliki postovalac "vecine" kako se samo desilo da ti nazoves ih sve primitivcima!? Ccccccccc... Ko je sad odsetao u kontradiktornost!

 

Hehehe! Mnogo si smijesan - "sve sto nije metal po tebi je smece!". Ja kad pricam o Vediju i Bahu, on ne voli romantizam i barok, ali posto ja slusam i klasiku sam ogranicen na metal. Hehehehe... I sam si svedok da se metal sve vise mijesa sa klasikom (Therion, Nightwish itd.). Ja pricam o Blue Oyster Cultu, o AC/DC, o Springsteenu ali neeeeeeeee! - ja slusam samo metal! Volim i irish folk, i Mike Oldfielda, i filmsku muziku, i punk, i hardcore, i mogu da slusam jedan alt. pop, ali neeeeeeeee! - meni je sve sem metala sranje!

 

-------------------

 

Ko bre prica o pameti ovdje!? O se prica o ukusu! Sad i ti hoces da kazes da smo mi pametniji od onih koji slusali turbo folk!? Sebe dovodis u protivrjecnost...

 

A ti Blondie nikako da mi odgovoris na ono gdje se osjeca filing Aerosmitha kod tih muzicara koji ih vole???

 

Blondie, u psihologiji postoji odavno jedno "pravilo" da kada nekoliko ljudi (u ovom slucaju - dvoje!) zastupaju jednu tvrdnju uvijek ce da podrzavaju jedno drugog jer postaju nesto kako "jedna osoba za dati tren"... A ti jos rece da si nesto kao posmatrac!

 

A ko uziva!? Magu samo da ti se nasmijem na sve to! Hehehehe! Nisam ja imao "ispade" tipa "UCUTI!!!" i sl. Zar to govore oni koji - uzivaju?! Ne bih rekao, prije oni koji se znoje i kojim se "steskilo"! A nemas ti pojma koliko me ova tema oraspolozi... smile.gifbiggrin.gifa: tongue.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daaaa, i kad god cujem Metallicu pomislim na Aerosmith! Njihova muzika (pogotovo iz thrash faze) se lici sa "dejlom" Aerosmitha da je to prosto nevjerovatno!

 

Sam Lars Urlich je pravio kompilaciju njegovih omiljenih hitova Diamond Head-a (tu su bili jos neki heavy bendovi) i tad je govorio kako su ovi najveci uticaj izvrsili na Metallicu.

 

Oh Vili... crni Vili... pa prosto ne mogu da vjerujem.... bravo legendo moja.. Ali zasto? Zasto Vili nece da svati! Pa Lars je poceo svrirati uz uticaj Aerosmith-a... to sto su razvili svoj prepoznatljiv stil - tim bolje. Pa Metallica nije aerosmith-cover bend.. i nisu imali namjeru je kopirati... No covjek je milion puta rekao da je Aerosmith njihov uzor i gotovo je sa tim Vili... oa zar nisi vidio na Aerosmith ICONS kako su pricali da su prosto sva trojica proplakali od emocija i postovanja...

 

Rekao sam da je zadnji album Offspring golo govno, a predposlednji je prosjecan (prosjecan samo zbog jedne pjesme koja odvaja - "Kids Aern't Alright"). Ti hoces kad ja pricam o ova dva albuma da govorim ovaj je to ovo, te ono, dok je ovaj drugi za nijensu bolji pa cu da ga nazovem ovako. Kad gledas to globalno sve to sumiras u jednu rijec - sranje!

 

Ma da ti znas sta govoris i u kojem momentu sta mislis ne bi isao ovako daleko u diskusiju.... ne bi se gubio u rocku, metalu, klasici, turbo folku, tvojim profesoricama iz srednje skole i Verdiju!!

 

Naravno da pod turbo folk ne ide izvorna i stagordaska narodna muzika. Da, i moja profesorica muzickog (i ne samo ona vec svi profesori muzickog koje sam imao, a bilo ih je do saeda 5) koja obozava klasiku, voli i turbo folk. I oni su primitivci u muzickom smislu!?

 

Nemoduce je da jedna muzicki obrazovana osoba voli takas sund... ili su to bili obicni laici i nepoznavaoci... dakle tip priucenih profesora koji nauce lekciju kod kuce i biflaju je napamet a ako ih prekines sa nekim sporednim pitanjem sljedeceg puta te izvedu pred tablu...tipican sindrom osoba koje ne vladaju materijom.... A ako si imao takve osobe kao profesore muzicke kulture onda.... zao mi je te obrazovne ustanove....

 

I ja mrzim turbo folk, ali posto si ti veliki postovalac "vecine" kako se samo desilo da ti nazoves ih sve primitivcima!? Ccccccccc... Ko je sad odsetao u kontradiktornost!

 

izvini no jesi li ti uopste upoznat sa pojmom "kontradiktornost"? Ako ne provjeri znacenje u rijecniku te se vrati i diskutuj o istom!!

 

Hehehe! Mnogo si smijesan - "sve sto nije metal po tebi je smece!". Ja kad pricam o Vediju i Bahu, on ne voli romantizam i barok, ali posto ja slusam i klasiku sam ogranicen na metal. Hehehehe... I sam si svedok da se metal sve vise mijesa sa klasikom (Therion, Nightwish itd.). Ja pricam o Blue Oyster Cultu, o AC/DC, o Springsteenu ali neeeeeeeee! - ja slusam samo metal! Volim i irish folk, i Mike Oldfielda, i filmsku muziku, i punk, i hardcore, i mogu da slusam jedan alt. pop, ali neeeeeeeee! - meni je sve sem metala sranje!

 

Procitao sam 3 puta ovu konstataciju a bit i logicno znacenje nisam uspio dokuciti... jer AC/DC je hard rock bend kao i Aerosmith.... dakle ako je muzika koju aerosmith svira (i kojoj pripada) smece dakle svi oni koji su u toj grupi su smece (jer si to rekao)! No posto si izrazio simpatije prema AC/DC... ne razumjem sta vise hoces da kazes.... ili se ponovo ukopavas zbog nedostatka adekvatnog i dovoljno razjasnjenog misljenja.... u cemu i jeste tvoj primarni problem u raspravi...

-------------------

 

Ko bre prica o pameti ovdje!? O se prica o ukusu! Sad i ti hoces da kazes da smo mi pametniji od onih koji slusali turbo folk!? Sebe dovodis u protivrjecnost...

 

Dakle ponovo neupoznanost sa pojmom kontradikcija ili protivrjecnost! A hocu da kazem da su te osobe na muzickom planu ostali primitivci!!! Dakle tu su osobe koje se dive toj muzici i smatraju je kvalitetnom i vrijednom paznje.... sto je samo odraz njihovog malogradjanskog i provincijskog razmisljanja!!! Zabavit se ponekad da.... no to slusati stalno... ne, ne, i ne! Pa to su kafanski pjevaci!!!

 

A ti Blondie nikako da mi odgovoris na ono gdje se osjeca filing Aerosmitha kod tih muzicara koji ih vole???

 

Procitaj prije pomenute citate i osjetit ces ono sto trazis i uzaludno pokusavas da negiras!!!

 

Blondie, u psihologiji postoji odavno jedno "pravilo" da kada nekoliko ljudi (u ovom slucaju - dvoje!) zastupaju jednu tvrdnju uvijek ce da podrzavaju jedno drugog jer postaju nesto kako "jedna osoba za dati tren"... A ti jos rece da si nesto kao posmatrac!

 

Pa sta trebaju da rade dvije osobe sa istim misljenjem po nekom pitanju? Pa se svadjaju? Nema tu nikakvog "psiholoskog pitanja".. u pitanju je razumno i logicno rasudjivanje...

 

A ko uziva!? Magu samo da ti se nasmijem na sve to! Hehehehe! Nisam ja imao "ispade" tipa "UCUTI!!!" i sl. Zar to govore oni koji - uzivaju?! Ne bih rekao, prije oni koji se znoje i kojim se "steskilo"! A nemas ti pojma koliko me ova tema oraspolozi...

 

Ono "ucuti" sam ti vec dva puta razjesnio no ako ni poslije toga ne mozes da svatis znacenje te rijeci (koja se ne smije izvaditi iz koncepta jer dobija drugo znacenje koje ti pokusavas da nametnes)!

Sto se tice uzivanja...da... donekle uzivam....

 

Dakle... do novih nepotrebnih blamaza i ispada Villi.... imas tople i iskrene pozdrave sa zeljom da.... znas ne mora da ti udje 2 centimetra.... neka bar bude i par milimetara no.... to bi bio mali korak za covjecanstvo ali velik za Vilija!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Demon, ti si covjek mog zivota! biggrin.gif

Jos jednom hvala sto odgovaras umjesto mene. Ja zaista nemam mnogo vremena za nebulozne rasprave s Willyijem posto je on veci genijalac od svih ovih ljudi koje smo pomenuli. Znaci, to smo dokazali... Konacno.

Jos jednom Willy, sve sto imas reci Demonu, on govori u moje ime, posto ja ovih dana zaradjujem svoj hljeb i nemam vremena za takve besmislenosti koje pricas.

Pozdravi prof. muzickog i puno srece.

 

P.S. Za Demona: zasto ne odgovoris na onu kratku pp?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blondie... samo ti radi svoj posao i ne traci dragocjeno vrijeme.... Ja sam na raspustu i imam vremena na pretek tako da mogu da se zabavim sa Vilijem....

 

Da, i na koju "kratku pp" trebam da odgovorim....?

 

biggrin.gifa: Dobro, onda se zbavi s Willyijem i u moje ime.

A pp je u vezi tvoje lokacije. Poslala sam ti privatnu poruku kratke sadrzine, provjeri imas li novih poruka. Ma samo sam te pitala gdje si stacioniran.

Share this post


Link to post
Share on other sites

SAD SAM SE SJETILA ODLICNE FORE!!! biggrin.gif

Gledali ste Mladi revolverasi II iliti Young Guns II za koji je Bon Jovi dobio Gremmyija? Sjecate se Blaze of Glory?

Uglavnom, izbija svadja izmedju Billy Kida (Emilio Estavez) i njegovog jarana (glumi ga Kifer Saterlend) i Kifer ce njemu: "William H. Bonny, YOU ARE NOT A GOD!" a Billy smireno odgovara: "Why don`t you pull the trigger and find out?" Kako kulerska scena! 8) biggrin.gif

A kako tek volim sto je Bon Jovi ubacio taj tekst prije pocetka Blaze of Glory!

Dakle, William Of The Wisp, YOU ARE NOT A GOD... biggrin.gif

A sad ti Willy reci: Why don`t you ask me something about Aerosmith and find out?

biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ah, kako me ova rasprava oraspolozi! Divota! Prica sa covjekom koji voli Aerosmith, Bon Jovia, U2 i ostalu "komercijalnu ekpiu"!

 

Kazes: "Ali, zasto, zasto Vili nece da shvati?" A onda ce tebi, tvoja legenda, da kaze da opus Diamond Heada mozes da osjetis u Metallici. I treba da znas da su obradili "Am I Evil?" od Diamond Heada. Poslusaj Diamond Head i vidjeces slicnosti! (To su uzori - kad mozes da osjetis muziku onih kojima se doticni dive!) No ne znam da li njih (Diamond Head) serviraju na MTV-ju kao Aerosmith ili Bon Jovia...

 

Metallica place!? Majko mila, ovo moram da zapamtim! Hvala puno na ovoj informaciji!

 

Da ti jos jednom pojasnim pricu o klasici, trubo folku i sve drugome. Ocigledno da ti to sam ne mo's da shvatis! Apsolvirao si ono o Verdiju, je l' tako?! Klasika je ovdje uzeta kao muzika neospornog kvaliteta i cisto je sluzila radi poredjenja (u funkciji kvaliteta). Turbo folk? Sta li on tu radi!? Hmmmm... Vi pricate meni kako sam ja prepametan i govorim Ozzyju da nista ne zna. Vas dvoje bi komotno mogli da osnujete koaliciju sa parolom "Ukus i pamet imaju veze!" Onda ces ti d akazes kako su primitivci svi koji slusaju trubo folk. Je li tvoje drustvo koje to slusa primitovno?! Napao si na vecinu i solis pamet!

 

Maguce je da neke tako obrazovane osobe vole sund. Pocev od moje (bivse) profesorice koja je pravi virtuoz na klaviru, do moga sadasnjeg profesora koji je bio prva harmonika Srbije i jos mnogih - oni to slusaju! Izuzetno su obrazovani a klasiku poznaju u prste...

 

Itekako znam sta je kontradiktornost, a sad da odemo u objasnjenje jes neceg sto ne mozes da shvatis. Meni si pricao kako sam ja pametniji od vecine koja postuje Aerosmith i pricao o tome kako ja jedan protiv svih njih. A onda ti prosetas i pocnes da nazivas ljude koji slusaju turbo folk primitivcima. Kako, majku mu, da si ti pametniji od svih njih??? (Ovako bi zvucala tvoja konstacija da sam ja rekao to o njima!)

 

Nisi zakljucio kako ti kazes "bit" moje konstatacije jer je to malo bilo cinicno i ironicno (pa donekle i sarkasticno), pa mora da si se zagubio! Druze AC/DC je jedan od mojih omiljenih bendova, a sve sto sam tu nabrojao slusam (ocigledno nisi shvatio ono: ali neeeeeeee!). Hard rock jesu AC/DC, Black Sabbath, Ozzy Osbourne, Deep Purple, Blue Oyster Cult, Kiss, Led Zep. ali nikako Aerosmith. Njih mozes da nazove "comercial sweet glam hard rock"!

 

Ali ti moj jos nisi rekao jednu (bolju) grupu koju mozes da cujes pa da kazes "Oni su odrasli na Aerosmithu!".

 

Imate ist misljenje - OK, ali mi je smjesno kad Blondie kaze da je "neutralni posmatrac"! Otkinuo sam se od smijeha! smile.gifbiggrin.gifa: smile.gif

 

Ti donekle uzivas, a ja puko' od uzivanja!!! :mrgreen:biggrin.gifa: :mrgreen:

 

I na kraju Demon, nekako mi te je zao. Znas zasto? Blondie ce da se ovdje isprica i otici ce da slusa Megadeth, Iron Maiden, Opeth i mnoge druge, a ti ces da zaglavis sa Bon Joviem (kojem priznajem jednu odlicnu pjesmu - "Blaze Of Glory" i cesto volim da je cujem jer nikako nije u njegovom fazonu) i Aerosmithom. Blondie ce da se slatko nasmije i zaboravi Aeroshit, ali ti ces da se trosis sa njima...

 

----------

 

I za Blondie:

 

<<Dakle, William Of The Wisp, YOU ARE NOT A GOD...

A sad ti Willy reci: Why don`t you ask me something about Aerosmith and find out?>>

 

Ne, Tanja, ja cu samo da ti kazem: "Why don't you pull the trigger and find out?"

 

 

 

P.S. Blondie ovaj je shvatio onu pricu oko vjencanja mnogo ozbiljno! Mali se bas "unio" u "tematiku"! Nemoj da mu razbijas nade, mozda zaradis i jednog stalker-a! :mrgreen:smile.giftongue.gif:twisted:biggrin.gifa: :twisted:tongue.gifsmile.gif:mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hej vi tamo cujete li... Slusaj sad 'vamo!

Ko mi dira u Blondie i Aerosmith dira mi u ZENICU (Kakanj, Tuzlu, Brcko, Sarajevo) OKA MOGA! :twisted:biggrin.gifbiggrin.gif

 

Ah, ti mora da si Sanja! Ma ne diram ti ja sestru. Cak stavise ja i ona imamo odlican odnos, samo napadam Aerosmith (nisu ti valjda oni klovnovi zenica u oku?! :mrgreen:biggrin.gifa: :mrgreen: ). Ona mi ni ne da da kazem da smo u svadji. Odmah kaze: "Iju, u kakvoj zavadi?!" Je l' tako Blondie?!

 

A ti mene shvati kako Velikog Strumfa! :mrgreen:biggrin.gifa: :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aerosmith klovnovi?Mozda zato sto su imali pesme, zato sto su se ribe palile na njih, zato sto su pevali o zezanju a ne o smrti... Nadji mi bar jednu pesmu uz koju se bolje muva riba od Dream On

 

Ma znamo mi to vec svi ovdje.... no to je vjerovatno jos jedna u nizu nepromisljenih subjektivnih Vilijevih izjava kako bi rekao nesto.... ne obracaj paznju na njega.... jer ja vise nemam niti volje niti snage se baviti tim besmislicama....

 

Pa naravno, Aerosmith je bend koje te nece baciti u depresiju... i drago mi je sto ih volis....

 

Zapravo kad razgledam postove.... samo dvije osobe su rekle da ne vole Aerosmith... to su scissors (koji je puno pametniji i na vrijeme odustao kada je vidio da nema smisla svadjati se) i heroj ovog foruma... neumorni i neustrasivi Vili koji ce svoja pogresna uvjerenja (stecena na neupucenosti) jos malo pokusavati da brani... Nas Don Kihot... no Sancu Pansa je davno izgubio i sada ide protiv vjetrenjaca.... vjetrenjaca ga je davno podigla u vis i vrti ga no Don Kihot je ipak borac i udara u prazno vec danima....jer orginalnost i ustrajanost u ideji je dobra strana karaktera samo u slucaju ako su osvjetljeni zdravim smislom, razboritim rasudjivanjem i uvidjanjem stvarnosti... sto nasem heroju Viliju nazalost nedostaje....

 

Do tada.... slusajte Aerosmith, Bon Jovija, AC/DC dakle hard-rock, slusajte metal, slusajte Metallicu i svu dobru, originalnu i kvalitetnu muziku... i prepustite se osjecajima...jer to je i bit muzike.... pobjeci iz svakodnevnice u svoj mali svijet... no samo svoj i niciji vise... da!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, ono je bila Sanja, moja seka... Nije ona losa, samo joj treba dati sansu! biggrin.gif

Hm... Willy, ono ti je bila prilicno glupa izjava sta ja branim a sta slusam. Ja sam odrasla na muzici Aerosmitha. Njihove diskove ponekad vrtim i danas do besvijesti. Npr. danas se u nasoj (Sanjinoj i mojoj) sobi slusao Rage Against The Machine, Hamerfall, Skunk Anansie, Gamma Ray, Peppersi, Enjoy Sarma, Savatage i Ozzy. Do sada je svirao Pearl Jam ali sam se malo prebacila na Kreator. Jebi ga, taki mi temperament.

Znaci, ne slusam samo metal, to ces vidjeti i iz mojih tekstova. Imas novi REX, intervju s Doghouse i pricu o Nickelback. U sljedecem broju ce biti svega, od Pegazusa do Blacmore`s Night. Sve je to muzika koju ja licno manje-vise gotivim, i to nije samo metal.

Meni ce uvijek idoli biti bendovi kao sto su Bon Jovi, Aerosmith, Guns `n` Roses i sl. Njih sam slusala kad se ti nisi ni rodio. 80-te su imale nevjerovatnu atmosferu sto se tice muzike, drago mi je da sam ipak koliko-toliko mogla to da osjetim. I nikakav Blind Guardian (ma koliko ja njih obozavala) ni Opeth nece moci taj osjecaj nadoknaditi.

Jesam, mislim da sam objektivan posmatrac ove diskusije. Stajem na stranu Aerosmith iz milion razloga koje ti nisi shvatio a koje su osim mene ljudima poput tebe pokusali objasniti i vrhunski muzicari. Ako ti to jos nije doslo do mozga onda zaista zalim slucaj. Jednostavno, nisi u situaciji da pljujes po bendu koji je pokrenuo rock scenu, koji je zaljuljao citav sistem i koji je ucinio za rock `n` roll mnogo vise nego milion drugih bendova. I tu vise nema sta da se kaze. Tvoje konstatacije su suvisne, jer predstavljaju tvoja filozofska nastojanja da dokazes kako smo svi mi glupi sto to volimo. Nije ti bilo dovoljno da kazes da ne volis tu muziku ( sto bi bilo najiskrenije i najpostenije od tebe) nego nas ubjedjujes kako je to sranje. Ozzy bi te spalio nasred Crne Gore da mu kazes za Aerosmith tako nesto. Pljujuci po Tyleru i kompaniji pljuno si po stavu svih onih koje smo pomenuli, a oni jesu u vrhu, oni su glavni i sumnjam da postoji nego iznad Coopera, Ozzyija, Sprinsteena, Malmsteena, Mustaina... U stvari grijesim - postoji Willy. Evo crvenim. :oops:

Neko se javio i pomenuo Dream On i muvanje riba. Apsolutno se slazem s tom izjavom. Pa mene niko nije smuvao na Childhood`s End od Maidena ili na Unforgiven I od Metallice, ma koliko to bile dobre balade. Nemoj me samo ubjedjivati kako Childhood`s End nije balada. Neces vjerovati Willy, ali ima riba koje se pale na Crazy i Cryin`. Evo moja seka je u stanju da poludi uz obje pjesme... biggrin.gifa:

U metalu ima odlicnih balada, ali nemaju one tu draz koja pali ribe, kapiras? Sonata je odlicna ali nije to - to... Ili je suvise brzo, ili je tekst pretezak, ili vokal nije dovoljno emotivan... Jebi ga, ne vrijedi.

Ja licno sam za teze varijante balada (za mene je balada Cemetery Gates, recimo, i to odlicna) ali Dream On, Crazy, November Rain, I`ll Be there For You, Always... TO SU KVALITETNE PJESME MA KOLIKO IH TI NAZIVAO KOMERCIJALOM. One traju, svi se palimo na njih.

Mi kao trebalo da se stidimo te "komercijalne ekipe", jel`? Pa ja bi dupe dala (kao svaka normalna plavusa biggrin.gif ) da mogu s nekima od njih napraviti intervju! Komercijala su jer se vrte na MTV-ju i jer zaradjuju milione. A sta radi Ozzy? "Heavy metal je veliki biznis", rece jednom i ne zacrveni se. Zasto bi iko to njima uzeo za zlo ako svako od njih jos uvijek podize muziku na jedan veci nivo od mutant teenage klovnova?

A Aerosmith zivi od tih pjesama i postojace cak i kad se mnogi drugi metal bendovi ugase. Kazes, da takav bend robuje trendovima (izvuceno iz konteksta). Ok, ali oni rade kvalitetne pjesme jer da nije tako, kako bi ja uopste znala za njihov cijeli opus? Zar on ne bi bio zaboravljen? Zar bi se nekome isplatilo da reizdaje smece? Evo, Elvis ti je cist primjer. Kralj je umro, ali ne i njegovo djelo. Milione je zaradio na tim stvarima, ali koga briga ako je to dovoljno kvalitetno da traje?!

I nemoj da se ti sekiras za Demona i da li se on primio na mene... Nemoj jos da pocnes izigravati Super-Tin psihologa, `ljeba ti...

Ja sam u demona zaljubljena (uh, da me sad "cita" bivsi ko zna sta bi bilo biggrin.gifa: ) i nema sanse da nas rastavis.

 

P.S. Kao sto rekoh, Willy iz tebe govori odavno samo tvrdoglavost koja prerasta u krajnju glupost. Zaredaj brate redom po temama o bendovima koji ti se ne svidjaju i nemoj da samo kazes kako su sranje nego samo naprijed, ubijedi ljude kako su glupi sto to slusaju. Usput pomeni prof. muzickog i fizickog, strinu i Verdija, ponekog pilota i postara a onda se vrati na temu, cisto da ne zaboravis o kome se radi.

P.P.S. I na kraju, zaista me vise mrzi da se ponavljam i da gubim vrijeme. `Ajde, nek se javi neko ko zaista mrzi Aeromith iz nekog razloga a da to nije udaranje kontre prisutnima na forumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, pocnem od Strumfete - pleonazam zivi medju nama (eh, koliko puta ja sebe uhatimkako kazem "Sidji dolje!" ili "Stara baba") i vrlo se cesto "porgijesi". A sad usput da odgovorim Demonu na njegovu zabrinutost za "Umjetnost i kulturu" - ne brini ti nista! biggrin.gifa:

 

Malo sam koga ovdje vidio da prati film kao ja (lise Nomada) i d apoznaje opus Capre i Hawksa, "nepostojece rezije" Johna Forda (dovoljno je pomenuti samo njegove "Tragace" i sve je jasno), do novog talasa Holivuda koji se javio Fridkinom, Carpenterom (donekle i Frankenhajmerom), Shrederom i mnogim drugima, pa sve do ponovnog ozzivljavanja autorstva u Holivudu preko Finchera, Jacksona (iako je Novozelandjanin jako je uticao na novi Holivud sa svojim rmek-djelom "Braindead"), Raimija... Takodje poznajem i evropski ekpresionizam (najbolji primjer za to je Murnauov "Nosferatu"), francuski poetski relaizam, italijanski tlas horror filmova (Argento, otac i sin Bava, Fulci) i jos mnogo stosta. Zato ne brini za kulturu i umjetnost dok sam ja tamo. Mogu i o knjizevnosti - post-modernizam znam skoro u prste od pionirski Borhesobvih (pa i Tolkinovih) postmodernistickih radova, do novog talasa. Takodje znam i klasiku... I u strip se odlicno razumijem - od Moebijusa, preko Marvela i DC-ja, italijanskih Bonellijevih stripova, do nasih... Poznajem vrlo dobro i slikarstvo (jer se i sam bavim crtezom)...

 

Ovo sam ti nabrojao samo koliko da se ne brines jer me nervira neko ko ne procitao ono sto tamo pise, a odjednom se zabrinuo! Vidi molim te...

 

---------

 

Blondie, hoces da kazes da je svaki stari rock bend "koji se odrzao" - dobar??? Pa, o svakom (starije) bendu cemo pronaci pohvale "novijih" muzicara. Te kako su im oni otvorili oci, te ovo, te ono... Znaci los bend ne postoji! Ma vidi molim te! Ako je to "argument" (za kvalitet) ja se povlacim! Jer u tom slucaju je nemoguce da mi kazemo da je bilo losih rock bendova. Pitam se zasto li je onda propao rock 'n' roll! Hmmmmmm... (Btw, kako to da je Aerosmith poljuljao citavu scenu? Zar to nije bio Elvis na prvom mjestu, a zatim Beatles-i i Stones-i???)

 

Sta cu ja kad novi REX nisu dobili ovamo! sad.gif

 

Kako volim da citam to kad se vadite na Ozzy-ja i Mustaina! Divota!

 

A kako se uvijek odusevim kad cujem kako neki muvaju djevojke na ljiga-rock pjesme! Divota! Sta ce meni pjesma da smuvam djevojku!? Sta je sa vama!? Pa i kad bi je uzeli necete citav zivot da joj pustate tu pjesmu! VI treba da je smuvate, a ne pjesma! A ako mi je do romantike uzecu Zak Prevera i njegovu poeziju, a sigurno ne neku ljiga-rock pjesmu!

 

I jos mala napomena: Vi ocigledno da ne shvatate rock kao umjetnost (mozda je to i vas problem). Umjetnost ne treba da pali ribe, vec uz umjetnost treba da se uziva i umjetnost treba da se shvati...

 

Da, traju te pjesme. Zamisli da se sad neko pali na Rafaelove slike (mislim neko i hoce da se pali ako je malo "cudan", ya know what I mean?!). Jos nisi razgranicila sta znaci komercijala!!!

 

Opet mi je smijesno zastoneki nazivaju Ozzy-ja heavy metalcem (mozda zbog imidza?!) kad je njegova muzika cisti hard rock! Vise je Black Sabbath metal nego on (doduse, Sabbath je zagazio u metal vode, ali en sa obije noge, kad je dosao Dio). Blondie, tako Ozzy dozivljava heavy metal, ali ne i svi. Sad nadjes nekog reditelja (evo ti npr. Lucas ili spielberg) koji ce da ti kaze "Film je jedan veliki biznis", ali ga tako ne dozivljavaju npr. Lynch, Bertoluci, Bergman i mnogi drugi autori...

 

Blondie, uvjek cu da se nasmijem na tvoje ne shvatanje Verdija i muzickog. Ocigledno da ti, Demonovim rijecima, "ni dva cm ne mogu uci u glavu"! Hahaha! smile.gif Primacmo o stvaraocima, umjetnicima, ali ti ipak ne shvatas...

 

 

P.S. A muzika Aerosmitha je toliko sexy da su joj nasli materijalni ekvivalent koji je protocen u vijagru!!! :mrgreen:smile.gif:mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, pocnem od Strumfete - pleonazam zivi medju nama (eh, koliko puta ja sebe uhatimkako kazem "Sidji dolje!" ili "Stara baba") i vrlo se cesto "porgijesi". A sad usput da odgovorim Demonu na njegovu zabrinutost za "Umjetnost i kulturu" - ne brini ti nista! biggrin.gifa:

 

Malo sam koga ovdje vidio da prati film kao ja (lise Nomada) i d apoznaje opus Capre i Hawksa, "nepostojece rezije" Johna Forda (dovoljno je pomenuti samo njegove "Tragace" i sve je jasno), do novog talasa Holivuda koji se javio Fridkinom, Carpenterom (donekle i Frankenhajmerom), Shrederom i mnogim drugima, pa sve do ponovnog ozzivljavanja autorstva u Holivudu preko Finchera, Jacksona (iako je Novozelandjanin jako je uticao na novi Holivud sa svojim rmek-djelom "Braindead"), Raimija... Takodje poznajem i evropski ekpresionizam (najbolji primjer za to je Murnauov "Nosferatu"), francuski poetski relaizam, italijanski tlas horror filmova (Argento, otac i sin Bava, Fulci) i jos mnogo stosta. Zato ne brini za kulturu i umjetnost dok sam ja tamo. Mogu i o knjizevnosti - post-modernizam znam skoro u prste od pionirski Borhesobvih (pa i Tolkinovih) postmodernistickih radova, do novog talasa. Takodje znam i klasiku... I u strip se odlicno razumijem - od Moebijusa, preko Marvela i DC-ja, italijanskih Bonellijevih stripova, do nasih... Poznajem vrlo dobro i slikarstvo (jer se i sam bavim crtezom)...

Ovo sam ti nabrojao samo koliko da se ne brines jer me nervira neko ko ne procitao ono sto tamo pise, a odjednom se zabrinuo! Vidi molim te...

 

Pa jedna osoba tako siroko obrazovana da velikom opstom kulturom ne bi izvaljivala ovakve nepromisljene besmislice....

 

A drugo.... karakteristika siroko obrazovanih osoba je ta da ti NIKADA se nece hvaliti o tome sta je procitao ili vidio nego ce ti sa pametnim kratkim sustinskim recenicama dokazati da je pametniji od tebe.....

 

.... vidim to nije tvoj slucaj....

 

 

Blondie, hoces da kazes da je svaki stari rock bend "koji se odrzao" - dobar??? Pa, o svakom (starije) bendu cemo pronaci pohvale "novijih" muzicara. Te kako su im oni otvorili oci, te ovo, te ono... Znaci los bend ne postoji! Ma vidi molim te! Ako je to "argument" (za kvalitet) ja se povlacim! Jer u tom slucaju je nemoguce da mi kazemo da je bilo losih rock bendova. Pitam se zasto li je onda propao rock 'n' roll! Hmmmmmm... (Btw, kako to da je Aerosmith poljuljao citavu scenu? Zar to nije bio Elvis na prvom mjestu, a zatim Beatles-i i Stones-i???)

 

Ma kako tebi vise nije muka..... pitam se... kako smognes snage u i energije.... Pa naravno da je bio Elvis, pa Beatles-i.... pa nitko to ne osporava.... ma ne moze se bend odrzati od 1983 do 2002 godine u vrhu svih mogucih ljestvica a da nije vrhunskog kvaliteta.... Zapravo u cemu je kvaliteta klasicne muzike... dakle u njezinoj konstantnoj aktuelnosti (otuda i etimolosko znacenje rijeci...)... e pa ista je stvar i sa aerosmith-om.... uvijek aktuelan!!!!

 

Kako volim da citam to kad se vadite na Ozzy-ja i Mustaina! Divota!

 

Ma da ti znas sta volis ti ne bi ovdje me tjerao u 175 post....

 

A kako se uvijek odusevim kad cujem kako neki muvaju djevojke na ljiga-rock pjesme! Divota! Sta ce meni pjesma da smuvam djevojku!? Sta je sa vama!? Pa i kad bi je uzeli necete citav zivot da joj pustate tu pjesmu! VI treba da je smuvate, a ne pjesma! A ako mi je do romantike uzecu Zak Prevera i njegovu poeziju, a sigurno ne neku ljiga-rock pjesmu!

 

Slobodno ti nadji jednu djevojku i citaj joj poeziju..... pa ces vidjeti koliko cete ostati zajedno.. hhehehehehe..... "ljiga-rock" pjesme.... Oh boze pomozi mu...

 

I jos mala napomena: Vi ocigledno da ne shvatate rock kao umjetnost (mozda je to i vas problem). Umjetnost ne treba da pali ribe, vec uz umjetnost treba da se uziva i umjetnost treba da se shvati...

 

Da ti znas sta je umjetnost ne bi odvaljivao ovakve besmislice....

 

Da, traju te pjesme. Zamisli da se sad neko pali na Rafaelove slike (mislim neko i hoce da se pali ako je malo "cudan", ya know what I mean?!). Jos nisi razgranicila sta znaci komercijala!!!

 

Izvini jel ti to pricas o renesansnom slikarstvu i povlacis paralele izmedju hard-rock-a..... nadam se da ne!

 

Opet mi je smijesno zastoneki nazivaju Ozzy-ja heavy metalcem (mozda zbog imidza?!) kad je njegova muzika cisti hard rock! Vise je Black Sabbath metal nego on (doduse, Sabbath je zagazio u metal vode, ali en sa obije noge, kad je dosao Dio). Blondie, tako Ozzy dozivljava heavy metal, ali ne i svi. Sad nadjes nekog reditelja (evo ti npr. Lucas ili spielberg) koji ce da ti kaze "Film je jedan veliki biznis", ali ga tako ne dozivljavaju npr. Lynch, Bertoluci, Bergman i mnogi drugi autori...

 

Vilyyyyyyy..... lutko moja....... ponovo besmislice..... Svaki film holivudske produkcije ima komercijalni karakter, za razliku od evropskog gdje se u prvi plan stavlja umjetnost i tako se i svata....

 

Blondie, uvjek cu da se nasmijem na tvoje ne shvatanje Verdija i muzickog. Ocigledno da ti, Demonovim rijecima, "ni dva cm ne mogu uci u glavu"! Hahaha! smile.gif Primacmo o stvaraocima, umjetnicima, ali ti ipak ne shvatas...

 

Pa kako da i nesto svati kada ti sam sebe ne svacas..... to i jeste problem! Pa djevojka se vise izgubila u moru cinjenica i nepromisljenih konstatacija pocev od klasicnog slikarstva i muzike... pa do stripa i holivudske produkcije.... i zavrsivsi sa problemom muske impotencije!

 

P.S. A muzika Aerosmitha je toliko sexy da su joj nasli materijalni ekvivalent koji je protocen u vijagru!!! :mrgreen:smile.gif :mrgreen

 

Ponovo nelogicna i lose formulisana misao....

Ako Dude

Share this post


Link to post
Share on other sites

Willy, demon ti je sve odgovorio, a ja cu samo da dodam par stvari...

Aerosmith je po meni prikladniji za muvanje od Zak Prevera. Napominjem (posto tebi moramo sve napominjati, da ne bi bukvalisao) da ne potcjenjujem znacaj Prevera i slicnih umjetnika, pjesnika i sl. vec jednostavno ja uz Aerosmith tako rado izvodim striptiz (a shtrumpheta to radi samo za izabrane :mrgreen: ) dok uz Prevera mogu samo da se smaram... biggrin.gifa: Iskreno, ja sam vise za varijantu "Sad je dosta romatike, skidaj gace!" biggrin.gif

Pretpostavljam da poeziju ribama citaju samo neki streberi po skolama, oni koji ne bjeze s casova i sl. Boring...

I jos nesto u vezi starih rock bendova... Nekad je situacija bila takva da se jednostavno znalo ko se moze pojaviti na sceni. Znaci, cenzure su bile mnogo jace, kvalitet je bio imperativ, sto danas i nije slucaj tooliko. Danas, ako bend ima lovu on ce da radi nebitno koliko prodavao albuma. Publika koja je gotivila Zeppeline, Purple, Sabbath je znala sta je kvalitet i toj publici niko nije mogao tek tako nametnuti Aerosmith. Publika ih je obozavala (bilo to tebi drago ili ne), prodavali su uzasno mnogo albuma, uradili zaista mnogo koncerata. Mislim da se iskrenoj rock publici ne moze tek tako smece prodati. Ne govorim o klincima koji vole Bizkit i sl. vec o ljudima koji su odrasli na rock `n` rollu, na Zeppelinima, Stonesima, Sabbathu, Aerosmith. Da nisu valjali zar bi ikada radili zajedno festivale? Zar bi nastupali pred rock publikom? Na njihove koncerte ne dolazi Frank Sinatrina publika vec rock orjentisani ljudi. A to sto ti ne volis rock, hard rock i uopste tematiku kojom se ta muzika bavi nema veze s njenim kvalitetom. Ne volis - ok, ali ne mozes da dokazes nekvalitet iste jer zaista ti je mogo Willy podataka iznijeto da bi to poricao. Nisu poricali toliki bendovi ni tolika publika... Zaista je ok da kazes da je ta muzika za tebe sranje i da ti se ne svidja, ali totalno nije ok da porices misljenja bar stotinu vrhunskih kriticara iz RAZLICITIH muzickih i drugih (dnevnih, nedjeljnih) novina, milione ljudi koji kupuju Aerosmith albume od 1973. godine, sve one najbolje muzicare koje smo ti sto puta pomenuli. NE MOZE BITI DA SMO SVI GLUPI!

Nemoj mi samo poceti srati o fenomenu turbo-folka i onome sta vecina voli, jer MI OVDJE PRICAMO O ROCK `N ROLLU, kvalitetnoj muzici i ovo je YUmetal.

A da ti po hiljaditi put objasnjavam znacaj Aerosmitha zaista nema vise smisla. Glupo je od tebe da to pitas po peti put jer i demon i ja smo ti to objasnili nekoliko puta. Da si pametan k`o sto si tvrdoglav mozda bi i shvatio. Ovako, zelim ti puno srece i zaista, ali zaista mi se vise ne obracaj u vezi ove teme.

P.S. I sto se tice Rock Expressa, ja nisam distributer magazina niti sam postar. Za citaoce koji tesko dolaze do svog primjerka u svim prijasnjim izdanjima stoji objasnjenje za pretplatu (a ista kosta jednu prosjecnu dnevnicu - 15 pisljivih maraka) ali postoje ljudi koji to ne shvataju iako im se objasnjava u nedogled jedno te isto. Tipican primjer Willyja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...