Jump to content

Scorpions


Lordring

Recommended Posts

Prvo moram da kazem da mi je zao sto nisam ranije posetio ovaj forum i skrenuo paznju nekima na to sto pricaju o Scorpionsima. Vidim da je vecina vas cula samo par pesmica koje su se najvise vrtele na TV-u i da nemate pojma o Scorpionsima,zato sam odlucio da vas "prosvetlim" i da vam sastavim dva CD-a od po 20 pesama,pa ako mi neko posle preslusavanja ove dve kompilacije kaze da su "banana" bend,taj sigurno ima problema sa sluhom.

Trebali bi preslusati ove pesme po ovom redosledu koji sam napravio!Ovo je kao neki moj best off 1 !

 

CD 1.

 

1.COMING HOME

2.BAD BOYS RUNNING WILD

3.THE ZOO

4.THIS IS MY SONG

5.LONGING FOR FIRE

6.PASSION RULES THE GAME

7.CONCERTO IN V

8.ALWAYS SOMEWHERE

9.WIND OF CHANGE

10.HOLIDAY

11.TEASE ME PLEASE ME

12.HIT BETWEEN EYES

13.BLACKOUT

14.COAST TO COAST

15.YOU AND I

16.BIG CITY NIGHTS

17.STILL LOVING YOU

18.WE`LL BURN THE SKY

19.IN TRANCE

20.ROCK YOU LIKE HURRICANE

 

(21.) Ako ostane mesta za jos jednu onda definitivno najbolja pesma za zatvaranje koncerta - WHEN THE SMOKE IS GOING DOWN

 

 

Ovo je CD 2.-best off 2

 

 

1.Pictured life

2.Is there anybody there

3.He's a Woman-She's a Man

4.Make it real

5.Another peace of meat

6.Restless nights

7.Dynamite

8.Crazy world

9.Daddy`s girl

10.Living for tomorrow

11.The game of life

12.Lovedrive

13.Send me an angel

14.Lady starlight

15.When you came into my life

16.Living and dying

17.Believe in love

18.Woman

19.Lonely nights

20.When the smoke is going down

 

 

Kad preslusate ovo,onda imate pravo da pricate o Scorpionsima i da iznosite vasa misljenja a dotle ucite ova vrhunska muzicka ostvarenja Rudija, Klausa, Matta i naravno Ulija Ruta !!!

Edited by Rudolf_Schenker _Scorpions

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Rudolf_Schenker _Scorpions:A nije ti palo na pamet da je MOŽDA na prethodnih ZILION strana diskutovano o tome i da sada malo pričamo o novijim albumima i pesmama za promenu?

Meni su Scorpions-i jedan on najomiljenijih bendova i znam skoro svaku pesmu napamet ,ali opet ne dajem sebi za pravo da serem drugim ljudima o tome.Lepo je to što ih ti mnogo voliš ,ali nemoj molim te nikoga da "prosvetljavaš".Toliko :pivopije:

 

P.S.Bila je još jedna mnogo veća tema o Scorpionsima pre ove...

Edited by LazaGNR
http://www.yumetal.net/forum/index.php?showtopic=32159

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj da se smatras uvredjenim,lepo sam rekao da vecina,a ti verovatno ne spadas u tu vecinu, nema pojama o scorpionsima i da prica svasta. A to PROSVETLJIVANJE je samo jedan saljivi izraz koji sam apostrofirao. Inace ako si vec toliki ljubirelj scorpionsa,imam nekih 15-ak koncerata pa ako te zanima nesto,javi se!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

A gde su na tim kompilacijama pesme sa Unbreakable i Humanity Hour II? Ja bih na listu najboljih pesama sa poslednjeg ubacio Humanity, a sa Unbreakable čak 6 pesama: New Generation, Love 'em or Leave 'em, Through My Eyes, Deep and Dark, Remember the Good Times i My City, My Town.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A gde su na tim kompilacijama pesme sa Unbreakable i Humanity Hour II? Ja bih na listu najboljih pesama sa poslednjeg ubacio Humanity, a sa Unbreakable čak 6 pesama: New Generation, Love 'em or Leave 'em, Through My Eyes, Deep and Dark, Remember the Good Times i My City, My Town.

 

Verovatno si previse slusao poslednja dva albuma,cim pitas gde su te pesme. Kada bih nekome ko nikad nije slusao scorpionse hteo da ih preporucim,narezao bih mu ona dva cd-a,to je njihova cela karijera u tih 40-ak pesama. A sto se tice poslednja dva albuma, jedan si pogodio da se zove Unbreakable,a drugi nije Hour II nego Hour I :-) I sto se tice pesama sa tih albuma odlicne su , ali to nisu Scorpionsi,"pravi" Scorpionsi su svirali do 93` + Moment Of Glory i Acoustica !!!

Edited by Rudolf_Schenker _Scorpions

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj da se smatras uvredjenim,lepo sam rekao da vecina,a ti verovatno ne spadas u tu vecinu, nema pojama o scorpionsima i da prica svasta. A to PROSVETLJIVANJE je samo jedan saljivi izraz koji sam apostrofirao. Inace ako si vec toliki ljubirelj scorpionsa,imam nekih 15-ak koncerata pa ako te zanima nesto,javi se!!!

 

Ne nisam uvredjen, ali doduše jesam malo preoštro reagovao, priznajem.Samo ako pogledaš teme o ostalim bendovima videćeš da je na većini haos i prozivanje, pljuvanje itd. dok je tema o Scorpionsima dosta mirna i ljudi normalno diskutuju.Ne bih želeo da na jedinoj temi o bendovima koju aktivno posećujem nastane haos kao na ostalima.

 

Nagledao sam se njihovih koncerata tako da ne treba ,ali hvala na ponudi. :pivopije:

 

By the way "Ko ne voli scorpionse ne voli ni ljude..."

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ni ja nisam neka "svadjalica" , samo ne volim kad ljudi lose pricaju o njima. Iskreno,ja ih i sviram,a kad sviras nesto tek onda mozes da shvaris koja je to doza umetnosti. Svirati Scorpionse je veoma tesko,dok na primer Bon Jovi je za sviranje laganica a skoro su popularniji od Scorpionsa. Tako da znam mnogo vise o njihovoj muzici. A sto se tice txtova,mislim da su ne prikosnoveni u hard rock svetu. Od balada do rokacina,ne zna se koji je text bolji !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije baš toliko teško svirati ih ( ne mislim čisto u teh. smislu ) ja sam skoro svirao sa bendom Big City Nights ,Rock u like a Hurricane i Still loving u i nisam imao problema. Meni jedine probleme ponekad zadaju Mathias i Uli, a pevačima Klaus :bigblue:

 

Ali u principu skinuti njihove pesme nije neka nauka što nikako ne znači da su zbog toga manje kvalitetne! :da:

Edited by LazaGNR
http://www.yumetal.net/forum/index.php?showtopic=32159

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mislis na Wacken-Journy Trough The Time,imam ja.

 

VELIKI pozdrav za tebe,sto te nema na Scorpions serbia forumu???

 

 

Pozdrav i za tebe,

Posle onog otkazivanja koncerta i nije mi bilo bash do diskusije o Scorpsima, al ostaje da se nadamo da ce ih konachno neko dovesti i da konachno uzivamo u legendama...

Nego jel ziv josh forum ? Ima li posetilaca ?

E da kakav je dvd ?Gledao sam neke kratke klipove i izgleda mi odlichno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da je ziv forum,samo je promenjena adresa odnosno napravljen novi forum.

A sto se tice DVD-a , dobro je odradjen, odsvirali su 26 pesama. Malo se Michael Schenker raspadao dok je svirao coast to coast , ali u principu nije lose odsvirao. Moras da pogledas koncert da bi stekao neki utisak,ovako da ti neko prica kakv je,to nije to.

Edited by Rudolf_Schenker _Scorpions

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da da ...mora se to shto pre nabaviti. Nego shto li su izbacili Dynamite sa dvd-a, kad vidim da su je to veche svirali ?

 

 

Dynamite su izbacili zato sto su im roudiji dali gitare sa razlicitim stimovima i celu prvu strofu i refren su odsvirali bez rudolfove gitare. Ima audio zapis koji mozes skinuti i cuti sa sledeceg linka:

 

http://rapidshare.com/files/83344201/27._Dynamite.mp3.html

 

Ja licno mislim da su trebali da stave i tu pesmu sa takvom greskom,bas bi bilo vrhunski!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 1 month later...
  • 6 months later...

Ova tema je baš velika što i priliči Scorpionsima kojima se,u dokumentarcu: METAL - HEADBANGER'S JORNEY, pripisuje da su začetnici POWER METALA. Nisam pregledao sve komentare na ovu temu ali vidim da uglavnom ljudi znaju za balade (osim nekolicine pravih znalaca Scorpionsa) u koje obavezno treba svrstati i Always Somwhere. Rokačine koje obavezno treba poslušati, pored Rock You Like Hurricane, da bi se stekao uvid u njihovu slavu i veliku pozitivnu energiju, su:

  1. Big City Nights
  2. Bad Boys Running Wild
  3. Blackout
  4. Dynamite
  5. Lust Or Love
  6. Hit Between The eyes
  7. No One Like You
  8. Passion Rules The Game
  9. Someone To Touch

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodao bih ja tu obavezno od rokacina i sledece:

Can't live without you, Catch your train , He's a woman she's a man , Only a man , Speedy's coming , The zoo ,

Unholy alliance ....

Inace albumi Fly to the raibow , Virgin killer , Loverdrive i In trance su mi nenadjebivi!!! Atologijski!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...