Jump to content

Jugoslovenski Glem


Sleaze Glammer

Recommended Posts

Управо тако, само ни тада се тај појам није односио на музику, него на имиџ. А узгред оно глем = поп метал, ни то није тачно. Оно што се звало глем металом 80-их уопште и није био метал, већ хеви рок најпростије речено. Поп метал су оне глупости Sonata Arctica и сл.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Колико хоћеш. Кад човек нешто страсно не воли, постаје врло креативан. ;)

glem je fuck rock i hepi metal :da:

Не хепи, хипи метал!

Share this post


Link to post
Share on other sites

glem je fuck rock i hepi metal :da:

 

 

TACNO TAKO

 

Wild Child Posted Today, 04:46

jel si i ti jedan od muskarcina ?

 

Podrzavam ovo pitanje. ZAJEBITE SPAM, znaci ovo je za nase glem bendove TACKA

 

A nisam znao za tu Atlantidu sa pocetka 90ih. Kakvi su? Imaju li neki snimaK?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel si i ti jedan od muskarcina ?

 

Ako si mislio da sam neki opaki metalc(koji se oblaci kao bleker i death/thras metalac) gadno si se zajebao...

Ako ne volis jednu krajnost, to ne znaci da si u drugoj-isto tako smesnoj krajnosti. Ali izgleda si ti kao i vecina bezglave mase, koja to ne konta, pa sve vidi crno belo...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se da su neki bendovi preterivali sa sminkanjem,helankama i slicno tome,ali vecina glam bendova je bila sasvim ok obucena.Ne moze se nikako reci da su bili "pederasti".I da...Alice Cooper i Davide Bovie su glam rock,a ne glam metal.Isto tako,za period 80-tih vazi teza:Glam meta=Pop metal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A nisam znao za tu Atlantidu sa pocetka 90ih. Kakvi su? Imaju li neki snimaK?

Ја знам само за једну синглицу, мислим да има 4 песме на њој. Не знам да ли имају још неких демо снимака поврх тога. Рекох ти, музика је као Освајачи, само лошије.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam bio klinac, bio sam ubeđen da Oliver Mandić peva Karma Chameleon :lol:

 

ja sam se divio tim spotovima i uvek sam se pitao kako je glupi oliver mogao da smisli sve to, previshe je bilo "moderno" za jednog arkanovca, ali onda sam izvalio da mu je ceo fazon izmislio Kosta Bunushevac (ima album sa Disciplinom Kichme "Beogradska prevara ulicnog..." i pojavljuje se u Dechku koji obecava na onoj zhurezi dok sviraju IDOLI)...

 

izvinjavam se za OFF

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si mislio da sam neki opaki metalc(koji se oblaci kao bleker i death/thras metalac) gadno si se zajebao...

Ako ne volis jednu krajnost, to ne znaci da si u drugoj-isto tako smesnoj krajnosti. Ali izgleda si ti kao i vecina bezglave mase, koja to ne konta, pa sve vidi crno belo...

 

 

 

 

jel sam ja sad zajeban ? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, bas mi je drago sto ste se setili da otvorite ovu temu...

 

Elem, u Kikindi je postojao bend "Kum", pa, evo prilike da se cuju i malo sire...

Radili su krajem 80ih, pocetkom 90ih, snimili su cak i album (koji mogu uploadovati ako zelite)

Raspali su se pre nego sto im je "krenulo", na zalost, mada to je bilo i malo nezgodno vreme za bavljenje rock muzikom...

 

Evo, pa recite sta mislite...

 

Kum - Oprosti mi: http://rapidshare.com/files/138943799/Kum_...sti_mi.mp3.html

 

Kum - Zvezde sa neba pevale su pesmu: http://rapidshare.com/files/138945422/Kum_..._pesmu.mp3.html

 

Kum - Veruj mi: http://rapidshare.com/files/138946450/Kum_...ruj_mi.mp3.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Који стил? Јеси ли ти уопште видео слику са албума или њих из било ког ранијег периода? Сви у фармеркама и неким смешним обичним мајицама. Ни трунке лака за косу, ни назнаке шминке, шеланке и шљаштеће крпице да не помињем.

 

'Боље да сам друге љубио' (у спрском се само почетно слово пише велико, није ти ово енглески) нема никакве везе са металом, било којом врстом, као што ни они никада нису имали. То је једноставно добра (хард) рок песма.

 

И ЈЕДНОМ ЗА СВАГДА...

Глем метал као специфичан звук НЕ ПОСТОЈИ. Глем "метал" НИЈЕ МЕТАЛ!

Edited by RNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekaj, ne postoji Glem metal a postoji Hevi rock? Pffff... Ortak ja slusam tu muziku, ti ne, tako da sam bolje upucen u nju, kolko god ti bio stariji i sta god ti rekao. Kada su pitali Sebastiana Baha prosle godine koju MUZIKU voli najvise na svetu rekao je GLAM METAL!

Stavise mozes da stavis i znak jednakosti izmedju Glem metal i ARENA ROCK sto se mene tice. Heavy pop pesme sa velikim refrenima.

I uostalom nije rock nego metal. Zasto? Slusaj gitaru! Vise zvuci kao gitara Dzudasa nego Bostona (kolko god melodijski i glasovno podsecali na ove druge)

Uostalom metal je iz vise razloga. METAL jer je to bio RnR 80ih, tada se za nikoga nije govorilo da je rock, sem onih iz baby boom generacije, a glam ROCK je bio naziv za talas bendova iz 80ih koji sem imidza (i to je nategnuto) nemaju puno veze sa glemom 80ih.

Ponovo, zajebite to Wikipedia nista ne vredi, jer ne moze tu jednostavno neko da promeni nesto, to ide na diskusiju, glasanje, prihvatanje pa tek onda stavljanje na stranicu. Pogledajte samo diskusije na glem metal strani. I AJDE VISE DA SE NE SVADJAMO O TOME DAL POSTOJI ILI NE!

 

Evo par slika benda Kerber i njihovih clanova (btw nisu svi glem bendovi koristili hairspray i ostale stvari koje si naveo)

 

l_74606e8be83a25dd68be72f6c35cfe3a.jpg

l_ad1107049551ff016bdc33ac03226dff.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Глемеру, ја слушам МЕТАЛ. Та музика коју ти слушаш је све, само није МЕТАЛ. Метал је музика с мудима, где рифови режу, музика која те тера да млатиш главом и скачеш ко суманут, а не да се смејуљиш. Што оно рече неки ортак: "Метал је кад из звучника излазе огромна длакава муда и цури маст." Је л' ти сад јасно?

 

(btw nisu svi glem bendovi koristili hairspray i ostale stvari koje si naveo)

Онда нису глем.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Glam,po mom mišljenju,se više odnosi na neki natapirani izgled bendova,ako se ne varam.

 

Heavy rock je smešna konstatacija,tako nešto ne postoji.

 

Što se Kerbera tiče,mislim da su tu negde,mešavina hard rocka i metala.Ipak nisu imali čiste metal pesme kao Divlje Jagode.Znači sve zavisi od pesme do pesme,ne postoji tako laka etiketa "ovo je ovakav i ovakav bend".

Metal 80-tih su bili "motori" (album) od Divljih Jagoda.

 

No,dobro,što se definicije RNA tiče,ipak mislim da je NU metal izborio svoje mesto,izvinjavam se za off.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...