Jump to content

Jugoslovenski Glem


Sleaze Glammer

Recommended Posts

Глемеру, ја слушам МЕТАЛ. Та музика коју ти слушаш је све, само није МЕТАЛ. Метал је музика с мудима, где рифови режу, музика која те тера да млатиш главом и скачеш ко суманут, а не да се смејуљиш. Што оно рече неки ортак: "Метал је кад из звучника излазе огромна длакава муда и цури маст." Је л' ти сад јасно?

 

 

Онда нису глем.

Pa sada je sve jasno.Ti si jedan od onih kojima se glam gadi,slusas iskljucivo "tvrdje" pravce metala,i onda ti ovaj melodicniji ne odgovara pa smatras da i nije metal,samo zato sto je malo blazi.Uostalom,ako vama Wikipedia ne odgovara,onda nema smisla da se ubedjujemo da li je glam metal ili ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Момци који сијају од шљокица, који се облаче као женске и свирају сладуњави поп-рок никако не могу бити металци (зато ова тема и припада Не-метал подфоруму). Подршка RNA! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Зато тема и јесте овде, јер се не ради о металу, него о рок музици.

 

Pa sada je sve jasno.Ti si jedan od onih kojima se glam gadi,slusas iskljucivo "tvrdje" pravce metala,i onda ti ovaj melodicniji ne odgovara pa smatras da i nije metal,samo zato sto je malo blazi.Uostalom,ako vama Wikipedia ne odgovara,onda nema smisla da se ubedjujemo da li je glam metal ili ne.

Ја слушам скоро све врсте метала које имају иоле мелодије, од класичног хевија до мање ектремних верзија death метала. Мени одговарају мелодичније ствари, али ово метал није. Кад је метал постајао популаран, тај термин су измислиле велике издавачке куће да би љига рок уваљале металцима.

Edited by RNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Хм, да... Леп текстић, али то не мења чињеницу да ниједан од наведених бендова никада заиста није свирао метал, него хеви рок.

 

Alice Cooper (u nekim fazama), W.A.S.P. i dobar deo opusa Twisted Sister su metal, a glam su po imidžu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Управо. Чак и гомила раних британски хеви метал бендова себе уопште не сматра металом, него роком.

 

Е, да, да не заборвим... Умало то да ми се деси пошто смо скренули са целе приче.

 

Хрватски бенд Валтер. Значи, тотални глем рок. Немам никакве линкове, једном ми се замало омакло да узмем њихове плоче на берзи, али су ме наслови песама, а и изглед бенда, моментално одбили.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tu sam ......shmrk...... i ponosim se shto sam sviro sa Viktorijom. :da:

:meshuggah:

 

Vatreni Poljubac, najraniji radovi, to je to. Glem = poziranje. Nema tu mnogo price. Ne moze se zanr odredjivati na osnovu toga kako bend izgleda. Poenta je samo u tome da je izgled koji se moze svrstati u "glem" pokrivao hard'n'heavy zanr, hard rock... i to je to.

 

Kerber... Kerberu na pojedinim pesmama staviti danasnju produkciju, i videli bismo power metal pre power metala.

Edited by Apeiron

Share this post


Link to post
Share on other sites

nap na kojim?

 

Enivej Viktorija je ok, mada da je krala pesme - krala je.

:meshuggah:

 

Pa recimo, Igraj Sad. Jeste da je poprilicna kradja od Out in the Fields, ali dati joj jos malo distorzije, i to je cisti Stratovarius. Hajde da se volimo je bas heavy/power. Ratne Igre, ili Mezimac, takodje, kazem, moderna produkcija, jaca distorzija, i eto ga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice tih "kradja"-nama je ogroman deo rock scene 80ih,a i pre toga, bio po uzoru na inostrane bendove, pod njihovim uticajem,i ne da su pozajmljivali,nego su BAS pozajmljivali...Da ne kazem kraduckali. :) Tesko ces u nekoj stvari naci 100 % originalnosti.

 

A u sustini, KAO DA JE BITNO.Da su bili dobri bendovi,bar vecina - jesu. :razz:

 

 

Crna Udovica je imala Gorana Karana kao pevaca i izdali su jedan album "Sudbina". OK, nista posebno. On je posle toga napravio bend na engleskom, mislim da se zvao Big Blue (zaturio sam neged taj album).

 

 

 

Nije Goran pevao na tom albumu.Ne mogu sad da se setim imena lika koji je pevao,ali,u svakom slucaju to nije bio Goran Karan. :da:

Edited by ^Crna_Dama^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice kradja-nama je ogroman deo rock scene 80ih,a i pre toga, bio po uzoru na inostrane bendove, i ne da su pozajmljivali,nego su BAS pozajmljivali.Tesko ces u nekoj stvari naci 100 % originalnosti.

 

Ali,da su bili dobri bendovi,bar vecina - jesu. :razz:

 

U pravu si, vidis dobra pesma, posle otkrijes da je ukradeno...sto je bas jadno...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu si, vidis dobra pesma, posle otkrijes da je ukradeno...sto je bas jadno...

 

Jeste,ja sam se sto puta tako razocarala,ali,prihvatila sam to kao normalnu pojavu. :cool: Pa,mi smo uvek isli za svetom(npr. i u knjizevnosti),uvek smo trckarali za pravcima.....nekad pozitivnim,nekad negativnim,nazalost cesce ovo drugo.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...