Jump to content

Jugoslovenski Glem


Sleaze Glammer

Recommended Posts

Guest Razbijač-NAAĆI

SAD KAD SE SETIM,koliko je tu govana u staroj jugi bilo da se podvodi pod glam:

 

Legija, Crna udovica, Valentino, Alisa, Griva, Osmi putnik, pa Divlje Jagode (kad ih je napustio Alan ''kenja mi se dok pevam'' Islamović)...

majko mila, govana li.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Razbijač-NAAĆI
@jacobite

Ehehehe,znao sam da ces se ti javiti...:)E sad,Jagode nikako ne mogu biti glem,to je cist heavy...

 

 

Kako ne,kap po kap...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@prince .... i meni pre zvuce na europe nego na motley crue

 

 

da , ignorisem ga u muzickom pogledu, za mene je to hard rock, rock , a to glam je po stilu oblacenja, to je moje misljenje

 

Slazem se, glam je vise imidz nego vrsta muzike, gomila podzanrovski totalno razlicitih bendova je forsirala takav izgled & stil....

 

Europe je hard rock, jer, ako ih uporedim sa nekim bendovima koji vaze za tipicni glam - "nidje veze"....

 

 

Ako je verovati Wikipedii:"Glam metal (also known as hair metal)[1] is a term used to describe the visual style of certain heavy metal music bands that arose in the late 1970s and early 1980s in the United States. It was popular throughout the 1980s and briefly in the early 1990s, combining the flamboyant look of glam rock and playing a power-chord based hard rock musical style."

 

Sta god da je, I love it.:mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

uvek moze da se povuce nit koja povezuje sve te bendove tog doba, svi imaju slican prizvuk i ne mislim da bi se puno trebalo raspravljati o tome da li glam metal postoji ili ne, samo je pitanje srca i cemu vas srce vodi kad takvu muziku slusate ;) Jugoslovenski glem je bio sveprisutan i dosta dobar samo nazalost retko sta je otislo napolje sa time...ali izdvojio bih Grivu, novosadski bend ciji istorijat mozete da pogledate na www.zlatkogriva.com ;) A bilo bi dobro da na ovo udelite koji komentar :D

 

i know. Cekam da imaju u BGu, NBGu ili Munzeu pa da dodjem

 

Hvala :D Da li znas da li se u BG zna manje-vise za Erupciju? Ako nije frka, na spejsu malo prosiri vest, sigurno da ima ljudi koji se loze na dobru mjuzu, pa bi bilo lepo da Erupcija dobro prodje u BG ;) Thanks :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

...ali izdvojio bih Grivu, novosadski bend ciji istorijat mozete da pogledate na www.zlatkogriva.com ;) A bilo bi dobro da na ovo udelite koji komentar :D

 

 

Ne znam ima li Griva svoju temu ovde, vise se i ne secam, ali, SRAMOTA je sto malo ljudi (realno) zna za njih.Po mom misljenju, odlican bend, jedan od boljih sa ovih prostora.Za njih sam prvi put cula kad sam kao klinka u Janjatovicevoj "Ex-yu rock enciklopediji" naletela na tekst i podatak da su Divlje jagode sa njima saradjivale.Onda se zainteresovah, pogotovo posto sam videla da su i furali neki heavy/glam imidz, pa sam nasla njihovih par pesama, a posle par godina i ceo mp3, zahvaljujuci kolegama sa ovog foruma.Uglavnom, da ne duzim, ODLICAN bend, i njihova obrada "Devojka biserne kose" mi je bolja i od verzije Scorpionsa, a i od originala(ako se ne varam, madjarski bend Omega?!?)..... :muzicar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako je. lepo je napomenuto na sajtu zlatkovom da je zele izbacio grivu sa turneje, citiram "pretili su da postanu zvezde turneje" :) Madjarska Omega radila Biserku prvo, pa Griva, pa Scorpionsi "White Dove" tamo kasnije negde :D Elem, bilo bi lepo da sto vise ljudi zna za Grivu, jer je Zlatko (jedini od stare ekipe) okupio novi bend koji svira Grivine pesme ;) Sad se samo svirke cekaju, sve je spremno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Erupcija/Zlatko Griva, izvestaj sa Sound Wall festivala, za sve koji nisu videli!

 

Pogledajte http://www.subrock.bg-setac.com/02_reports/199.html gde imate opisano sve u vezi sa Sound Wall festivalom drugoga dana. Objavljeno na sajtu velikog beogradskog rokera Davida Vartabedijana, a reportazu je napisala Tamara Jakovovic.

 

Apelujem na to da procitate ovu reportazu sa koncerta, jer se uskoro sprema nesto mnogo vece :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...
Ljudi,jel zna neko odakle moze da se skine diskografija Karizme?Neko mi je ovde rekao da se obratim liku iz benda koji je clan foruma,ali ne javlja se cova vec 100 godina.Ako neko zna,bio bi mu vrlo zahvalan.

 

 

Imam dva albuma od njih vreme je za nas i U snovima.

 

to je to sto su izdali . Kad budem imao vise vremena nakcicu negde

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...