Jump to content

Opšta tema


Recommended Posts

sabre, ako ti ne umiješ da razmišljaš 100 godina unapred nego misliš samo na svoje dupe

 

pa ja sam samo to i pitao, na osnovu cega neko misli to sto misli, i sta u skladu sa tim ocekuje...

nisam ja cak ni tvrdio da nije tako, samo pitam i preispitujem...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ti i six steps, rekao si da se slazes sa njegovim postom, pa sam mislio na sadrzaj tog posta...

Nisam ja portparol SixSteps & Thule partije pa da govorim za obojicu. Ja pričam za sebe, on za sebe. ;)

 

naravno da se svet menja, ali na osnovu cega ti tvrdis da ce ocigledna stvar da se svet menja imati posledice koje ti impliciras da ce imati na pitanje kosova? malo mi je to previse uopsteno i neuverljivo...

Na osnovu proste logike. Ako se Svet mijenja, onda se mijenja. Ako je do sada važila jedna politika i jedan sistem, onda kada se promijeni će važiti neki drugi. Jedno vreme je svima odgovaralo da Srbija bude dio Turske. Kada se politika promijenila, onda im to više nije odgovaralo. To je suština promjena. Sačuvajte aplauze za kasnije, imam još pametnih izjava :da:

 

a ovo za datum bi valjda trebalo da bude duhovito, a ja sam lepo pitao "priblizno", "kako" i "na osnovu cega"...

Ne, pitao si "kada". Ja rekoh kada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
@slava

na sta mislis pod politikom balansiranja? mislis na politiku koju vodi trenutna vlada? politiku dobrih odnosa i sa sad i eu, i sa rusijom?

 

to nije politika balansiranja, to je najobičnije simuliranje.

 

Politika balansiranja je kad sa Istokom i sa Zapadom sarađuješ fifti-fifti, a npr godišnja trgovina sa EU je 55%,a sa Rusijom 14% od ukupne trgovine, a da ne pričamo o privatizaciji koja je maltene 90% EU. To nije balansiranje.

 

A to šta oni lupetaju na Dnevniku ili na B92, koga bre to briga, Putin i Solana imaju digitron u rukama a ne onog spikera sa mladežom...

 

 

-----------------

 

 

Thule, a zašto baš taj datum?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, ali da li vas dvojica temeljite svoja ocekivanja samo na pretpostavci da "svet kakav je danas nece ostati takav za vek vekova" ili i na nekim manje opstim, malo konkretnijim i preciznijim, pa i pouzdanijim pokazateljima? i vise vezanim za samo pitanje kosova.

 

drugo, ako sam dobo razumeo, vi ste sasvim uvereni da je samo pitanje vremena kada ce rusi upotrebiti silu da bi isterali nato/k-for/amerikance/eu sa kosova i vratili ga srbiji? ono sto me zanima je priblizno kada i kako ce se to desiti po vasim prognozama?

 

 

ma kakva intervencija Rusije?

 

meni rat uopste nije opcija...mozda se nisam dobro izrazio...

 

siromasna i kompromitovana zemlja kao sto je srbija,ce uvek srljati u propast ako ne bude razmisljala u fazonu"gde svi turci tu i mali mujo"

 

kosovo ovakvo kakvo je danas,sa likovima kao sto su haradinaj,taci,nema bas neku perspektivu...

 

e upravo zato mi treba da ojacamo ekonomski,jer mi za to imamo POTENCIJALA!!!!

kosovo je kriminalizovano i lose mu se pise,nazalost...

 

ja ustvari ludim od ove teme,keve mi...

 

jebem ti kosovo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

to nije politika balansiranja, to je najobičnije simuliranje.

 

Politika balansiranja je kad sa Istokom i sa Zapadom sarađuješ fifti-fifti, a npr godišnja trgovina sa EU je 55%,a sa Rusijom 14% od ukupne trgovine, a da ne pričamo o privatizaciji koja je maltene 90% EU. To nije balansiranje.

 

A to šta oni lupetaju na Dnevniku ili na B92, koga bre to briga, Putin i Solana imaju digitron u rukama a ne onog spikera sa mladežom...

 

 

-----------------

 

 

Thule, a zašto baš taj datum?

 

 

pa rusima niko ne brani da trguju sa nama...

a i ne moze drzava meni da odredjuje kome cu da prodajem sljive npr,zato sto drzava nema nikakve veze samnom...nema u izvozu iz srbije,politike...

 

jednostavno ako mi neki rus ponudi vecu cenu za sljivu,pa naravno da cu njemu da prodam...

 

ne gledaju se politicki odnosi kroz trgovinske bas toliko...

 

kad smo kod sljiva,prosle godine je jedan privatnik iz Cacka izvozio sljive u Rusiju i Kazahstan...

 

money,novac,dineros bato nema vise emocija...

Edited by april ethereal

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma kakva intervencija Rusije?

 

 

pa to sam i ja pitao :)

 

tako da, ne pitaj mene, nego one koji veruju u to...

 

 

edit

pa rusima niko ne brani da trguju sa nama...

a i ne moze drzava meni da odredjuje kome cu da prodajem sljive npr,zato sto drzava nema nikakve veze samnom...nema u izvozu iz srbije,politike...

 

jednostavno ako mi neki rus ponudi vecu cenu za sljivu,pa naravno da cu njemu da prodam...

 

tacno tako.

medjutim, neki ovde su ubedjeni da ruske firme nemaju jednake sanse (tj polaznu poziciju) u srbiji kao zapadne.

vec je bila prica o tome na temi.

Edited by sabre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drago mi je da je Toma podneo ostavku, ta stranka treba već jednom da raščisti sama sa sobom. Očigledno je da postoji realna, normalna struja, koja gleda naš INTERES, bilo u Evropi ili sa Rusijom, i zatucana, indoktrinirana struja koja baca kletve unaokolo i sanja o danu kada će Krajina opet biti srpska. Pod tenkovima, naravno.

 

Šešeljevo vreme je prošlo. SRS mora postati evropska stranka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
ne gledaju se politicki odnosi kroz trgovinske bas toliko...

 

ma je li boga ti? :)

 

a šta su to ''interesi Rusije'' u Srbiji? Krasnaja srpska naroda, mi vas volemo do neba...

 

pa rusima niko ne brani da trguju sa nama...

 

to nije tačno, neke kompanije koje su bile na tenderu, Rusi predlože najveću cijenu, a Dinkić poništi tender ili firmu proda nekom drugom. I godinama se Rusi žale na to, ali u našim OTVORENIM medijima to se ne može čuti. Rusi uopšte ne mogu da uđu na srpsko tržište, Dinkić pokušava to da spriječi i kod NISa.

 

A NIS je i prodat po ovoj cijeni jer smo Ruse zajebavali zadnjih 7 godina. Da smo poslovali kao normalni poslovni ljudi po tržišnim a ne Dinkićevim antiruskim zakonima, danas bi mnogo više kompanija bilo u ruskom vlasništvu, a NIS bi bio prodat po mnogo boljoj cijeni. Ovo je samo ruski uslov ne samo za Kosovo nego i za zajebanciju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drago mi je da je Toma podneo ostavku, ta stranka treba već jednom da raščisti sama sa sobom. Očigledno je da postoji realna, normalna struja, koja gleda naš INTERES, bilo u Evropi ili sa Rusijom, i zatucana, indoktrinirana struja koja baca kletve unaokolo i sanja o danu kada će Krajina opet biti srpska. Pod tenkovima, naravno.

 

Šešeljevo vreme je prošlo. SRS mora postati evropska stranka.

 

Slažem se, i ja sam za evropsku SRS, jer demokratija bez alternativa ne može da opstane, ali se to nažalost neće desiti. Toma jedino može novu partiju da osnuje, sa Majom Gojković i još nekim ličnostima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema potrebe da čeprkaš po cache-u browser-a, eno teme na đubrištu .

bedak mi je sto ti ne odgovaram toliko dugo, ali imam dobro opravdanje. ;-) pre par nedelja sam promenio boraviste - u jedan grad gde su ribe kosmiscki dobre (a sad je i leto pride ;)), tako da ces razumeti ako bas i nisam motivisan da sedim ispred ekrana i citam yumetal. ako te ne mrzi da mi bacis pointer na tu poruku, rado cu odgovoriti.

 

---

 

u vojvodini nemamo shiptare koje bi se otcepili.ono sto je izazvalo ovu situaciju na kosovu jeste shiptarski nacionalizam a ne nekakva centralizacija

nije jedino siptarski nacionalizam 'kriv'. "situacija na kosovu" je plod raznih okolnosti od kojih su za neke odgovorni siptari, za neke "mi" (odnosno nasa ekipa koja je tamo pravila sranja), malo "pomoci iz inostranstva" i slicno. treba biti realan: srbija je celu pricu oko kosova odigrala jako lose po svoje interese (glasali smo za idiote koji su bili na vlasti i nisu nista dobro uradilil).

 

dodje mi da osnujem stranku koja ce u svom programu jasno imati napisano: "mi smo ZA priznavanje kosova kao posebne drzave, van (i sto dalje) od srbije". ne znam zasto se toliko ljudi u srbiji upinje iz petnih zila da dovuce 2 miliona nelojalnih siptara pod okrilje srbije, da sa njima delimo ekonomiju (hahaha), politiku i sve ostalo sto cini jednu zemlju. neka hvala. sto se srba sa kosova tice, ako se ne osecaju sigurno, pa evo: prazni toliki gradovi u srbiji, majdanpek, bor, zajecar.. sve su to gradovi gde manjka ljudi.

 

i jedva cekam da rusija prizna kosovo - kao konacni udarac pro-rusima u srbiji koji pojma nemaju sa zivotom i misle da je rusija neka "prijateljsko-bratska" drzava i slicno. :) gluposti... narod je mozda prijateljsko-bratski (nista manje nego i neki drugi zapadni narodi, cisto da se zna) - ali DRZAVA rusija (niti neka druga) nikad nece podmetnudti svoju guzicu da bi nesto ucinila srbiji, to je politicka cinjenica.

 

ovde neki ljudi uglavnom znaju da se bune oko necega, da izigravaju zrtve, da pricaju o teorijama zavere, prave sranje sa komsijama i medjusobno, da vicu 'izdaja, izdajnici, strani placenici, jevreji, ameri, masoni, vatikan, cia, ustase, siptari...' meni odavno nije jasno: koji je nama kurac? ponekad pomislim da svaki srbin ujutru treba da uzme mali bensedin. ;-)

 

---

 

znam da glupo izgleda da bukvalno moraš nekome da objašnjavaš da u stvari nema većinu, ali zato ova zemlja i propada... šta drugo da radiš.

hvala bogu pa vise nema nikakve ubedljive vecine i euforije. istorija nas uci da cim srbija upadne u jednoumlje - uvek nam se to olupa o glavu. evo konkretnih primera: sloba je imao ubedljivu vecinu. tito je imao ogromnu podrsku medju srpskim birackim telom. jel smo sami krivi za to? jesmo. jesmo li vikali "slobo slobodo"? jesmo. jel smo glasali? jesmo. jel nam neko drugi kriv za to? nije.

 

kad smo skinuli slobu, onda smo u kostunici videli spasitelja. nije to bilo bas tako jako jednoumlje (kao prethodna dva navedena), ali smo vikali "spasi srbiju iz ludnice, kostunice" (posto niko nije hteo da glasa za djindjica, koji bi bio mnogo bolji). da li u celoj ovoj prici mi (srbi) snosimo DEO krivice? snosimo. da li cinimo nesto da to promenimo ili i dalje jedan solidan procenat nas pisa uz vetar, ide protiv interesa sopstvene guzice, krivi uvek i samo drugoga, i ne cini nista da promenimo nasu politiku iz korena? da.

 

samo furamo pricu "kalimero, nepravda, mi se ostro protivimo, mi necemo, mi ne damo" a uticaj nam je ravan nuli u medjunarodnom smislu. ekonomski smo slabi, i realno gledano - niko nas ne jebe ni dva posto, a nasi politicari nisu lobirali na pravoj strani (zapadnoj i pro-americkoj) za nase interese - sto iz ideoloskih razloga, sto zbog slihtanja glasacima. kao sto sam 100 puta rekao: zabijanje glave u pesak, neprihvatanje realnosti i manjak prakticnosti nas debelo kostaju. :(

 

---

 

jedna ispravka 64 zupanije.ja sam neku cetvrtinu madjar i totalno razumem madjarske nacionaliste.oni samo zele da vrate madjarskoj ono sto je bilo madjarsko i sto je sada naseljeno madjarima.ali kao srbin ostro se protivim bilo kakvom uzimanju srpske zemlje od strane madjara

a sta to znaci "nesto je srpsko i nesto je madjarsko"? ne kazem da je sve isto i da svaka zemlja nema svoje atribute (i trreba da ih ima), ali u danasnje vreme stvatno nije problem svuda i u skoro svakoj zemlji osecati se kao kod kuce. bar meni nije problem. i onda dodje neko i prica da li je nesto "madjarsko", da li je "srpsko", a u smislu zivota obicnog coveka, sve je slicnije nego sto se cini.

 

sto se tice madjara, pre nego sto neko kaze nesto protiv njih, trebalo bi da se ujede za jezik - jer medju njima (to jest 'nama', posto smo svi gradjani srbije) u vojvodini ima ljudi koji su lojalniji srbiji nego sto ih ima u nekim mestima centralne srbije. :udri:

 

naravno, idiota ima svuda. kao sto ovde ima ljudi koji sanjaju "povratak srpskih teritorija", tako i u madjarskoj, hrvatskoj, siptariji, i svuda ima budala kojima je zivotni san "povratak njihovih teritorija" - i svako se obicno hvata za istorijiski period kad je njegova zemlja bila najveca. sve takve ljude treba okupiti na jednom mestu, dati im usrane motke da se medjusobno pobiju, i kad zavrse sa tim poslom, pustiti razumne ljude da lepo postave stvari na svoje mesto. ovako nam samo otezavate zivot. meni nikad nije bio problem da se sprijateljim sa covekom bilo koje rase/nacije/vere/politickog_ubedjenja, imenik mi sadrzi ljude od brazila do saudijiske arabije i malezije - a nekome nije problem da vidi krvnog neprijatelja cak i u svom sunarodniku koji duracije misli. stvarno, ona ideja o bensedinu deluje sve bolje...

 

-------

 

ali pored svega ovoga ja pomalo razumem madjarske nacionaliste jer je madjarskoj su oduzete neke madjarske teritorije posle drugog svetskog rata narocito u rumuniji.ali ipak sam naravno na strani srba.problem je dalje u tome sto ovi u madjarskoj nemaju pojma da madjari u vojvodini imaju sva prava zato sto neko im tamo puni glavu sa propagandom.bio sam malo pre na nekom madjarskom sajtu na madjarskom i tamo pise kako madjari ovde nemaju pravo na jezik nemaju prava na muziku nemaju nikakva prava,kako srbi ovde prebijaju madjarske 14 godisnje devojcice kada cuju da one pricaju madjarski,kako se ovde vrsi nasilje nad madjarima.i posle sve te propagande madjare iz madjarske je nemoguce ubeiti da to nije istina

i mi smo sami bili (i dalje jesmo jednim delom) pod uticajem iste ovakve propagande. secate se price kako nas ceo svet mrzi, kako srbe maltretiraju i ponizavaju na svakom koraku, kako je srbin u inostranstvu skoro pa ugrozena vrsta, kako ovo kako ono. i nama su punili glavu propagandom. i dalje nam neki pune glave, i danas stalno slusamo neke price o tome kako smo mi zrtve na svim nivoima, pocev od jedne mili-sekude cavicevog vremena na olimpijiskim igrama, pa sve do sorosa i jevrejskog lobija... jako je ugodno biti zrtva, ni za sta nisi kriv, i samo je drugi odgovoran. vrlo naivno, a zabijanje glave u pesak ne vodi nigde.

 

a sve je to isti, stari, oprobani recept za kontrolu mase. stvoris kompleks zrtve i onda pokrenes ljude da mrze ceo svet i poturas tezu kako treba "jabati mater ovima i onima". sve je to lepo opisao gering u nimbergu - u par recenica je sumirao propagandnu masineriju za izazivanje rata i ostalih sranja. jeste bio moralna nakaza, ali je umeo da jasno kaze neke stvari:

 

Naturally, the common people don't want war; neither in Russia nor in England nor in America, nor for that matter in Germany. That is understood. But, after all, it is the leaders of the country who determine the policy and it is always a simple matter to drag the people along, whether it is a democracy or a fascist dictatorship or a Parliament or a Communist dictatorship. ...voice or no voice, the people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is to tell them they are being attacked, and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country

 

-------------------

 

@svi

citamo se za 2 nedelje...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma je li boga ti? :)

 

a šta su to ''interesi Rusije'' u Srbiji? Krasnaja srpska naroda, mi vas volemo do neba...

 

interesi rusije su srazmerni njenoj moci...ruski biznismeni su nezavisni od Kremlja i preko njih Rusija ne moze bas da stvori neki uticaj...ruski kapital nije drzavni kapital

 

jedino sto ima veze sa rusijom je etnicko poreklo tih biznismena

 

 

 

to nije tačno, neke kompanije koje su bile na tenderu, Rusi predlože najveću cijenu, a Dinkić poništi tender ili firmu proda nekom drugom. I godinama se Rusi žale na to, ali u našim OTVORENIM medijima to se ne može čuti. Rusi uopšte ne mogu da uđu na srpsko tržište, Dinkić pokušava to da spriječi i kod NISa.

 

A NIS je i prodat po ovoj cijeni jer smo Ruse zajebavali zadnjih 7 godina. Da smo poslovali kao normalni poslovni ljudi po tržišnim a ne Dinkićevim antiruskim zakonima, danas bi mnogo više kompanija bilo u ruskom vlasništvu, a NIS bi bio prodat po mnogo boljoj cijeni. Ovo je samo ruski uslov ne samo za Kosovo nego i za zajebanciju

 

interesi rusije su srazmerni njenoj moci...ruski biznismeni su nezavisni od Kremlja i preko njih Rusija ne moze bas da stvori neki uticaj...ruski kapital nije drzavni kapital...znas i sam sta putin radi sa svojim oligarsima...

 

jedino sto ima veze sa rusijom je etnicko poreklo tih biznismena

 

taj Dinkic uopste nema razloga da neciji kapital tretira kao kapital koji je poreklom ruski,nemacki,americki...

 

na privatizaciju su se svi zalili...svi kojima je za dlaku izmaklo neko preduzece...

 

evo nemacki RTL je pizdeo sto nije dobio frekfenciju u Srbiji

 

ako firma-pobednik ne da cvrste bankarske garancije da ce ispuniti sve obaveze iz ugovora,moze da pobedjujes na tenderu 100 puta,ali preduzece nece dobiti...

 

 

evo ti SARTID u Smederevu...kupili ih amerikanci,naveliko isvoze,vratili dugove dobavljacima,plate redovne...

 

fabrika papira u Cacku,kod mene, je radila sa gubicima do pre neku godinu,dok je neki svedjani nisu kupili...moj ortak radi tamo i ima redovnu platu od 29 000...

 

ima sigurno neka nasa firma koja dobro posluje od ruskog kapitala...

 

a i sta si se uhvatio za dinkica,evo potpisacemo sporazum sa rusima ovih dana... :mrgreen:

 

cemu tolika ljubav prema rusima nije mi jasno...

 

pitaj prosecnog poljaka,koliko voli ruse...

jos im nisu uputili izvinjenje za streljanje 30 000 oficira u Katinskoj shumi...

moja osecanja prema njima nisu nista drugacija od osecanja prema hrvatima,bosancima,makedoncima,ukrajincima,svedjanima...

 

sve sto hocu da kazem je da je potpuno nebitno da li ce ovde biti vise klingonskih ili ruskih firmi...

 

 

 

 

bedak mi je sto ti ne odgovaram toliko dugo, ali imam dobro opravdanje. ;-) pre par nedelja sam promenio boraviste - u jedan grad gde su ribe kosmiscki dobre (a sad je i leto pride ;)), tako da ces razumeti ako bas i nisam motivisan da sedim ispred ekrana i citam yumetal. ako te ne mrzi da mi bacis pointer na tu poruku, rado cu odgovoriti.

 

---

 

 

nije jedino siptarski nacionalizam 'kriv'. "situacija na kosovu" je plod raznih okolnosti od kojih su za neke odgovorni siptari, za neke "mi" (odnosno nasa ekipa koja je tamo pravila sranja), malo "pomoci iz inostranstva" i slicno. treba biti realan: srbija je celu pricu oko kosova odigrala jako lose po svoje interese (glasali smo za idiote koji su bili na vlasti i nisu nista dobro uradilil).

 

dodje mi da osnujem stranku koja ce u svom programu jasno imati napisano: "mi smo ZA priznavanje kosova kao posebne drzave, van (i sto dalje) od srbije". ne znam zasto se toliko ljudi u srbiji upinje iz petnih zila da dovuce 2 miliona nelojalnih siptara pod okrilje srbije, da sa njima delimo ekonomiju (hahaha), politiku i sve ostalo sto cini jednu zemlju. neka hvala. sto se srba sa kosova tice, ako se ne osecaju sigurno, pa evo: prazni toliki gradovi u srbiji, majdanpek, bor, zajecar.. sve su to gradovi gde manjka ljudi.

 

i jedva cekam da rusija prizna kosovo - kao konacni udarac pro-rusima u srbiji koji pojma nemaju sa zivotom i misle da je rusija neka "prijateljsko-bratska" drzava i slicno. :) gluposti... narod je mozda prijateljsko-bratski (nista manje nego i neki drugi zapadni narodi, cisto da se zna) - ali DRZAVA rusija (niti neka druga) nikad nece podmetnudti svoju guzicu da bi nesto ucinila srbiji, to je politicka cinjenica.

 

ovde neki ljudi uglavnom znaju da se bune oko necega, da izigravaju zrtve, da pricaju o teorijama zavere, prave sranje sa komsijama i medjusobno, da vicu 'izdaja, izdajnici, strani placenici, jevreji, ameri, masoni, vatikan, cia, ustase, siptari...' meni odavno nije jasno: koji je nama kurac? ponekad pomislim da svaki srbin ujutru treba da uzme mali bensedin. ;-)

 

---

 

 

hvala bogu pa vise nema nikakve ubedljive vecine i euforije. istorija nas uci da cim srbija upadne u jednoumlje - uvek nam se to olupa o glavu. evo konkretnih primera: sloba je imao ubedljivu vecinu. tito je imao ogromnu podrsku medju srpskim birackim telom. jel smo sami krivi za to? jesmo. jesmo li vikali "slobo slobodo"? jesmo. jel smo glasali? jesmo. jel nam neko drugi kriv za to? nije.

 

kad smo skinuli slobu, onda smo u kostunici videli spasitelja. nije to bilo bas tako jako jednoumlje (kao prethodna dva navedena), ali smo vikali "spasi srbiju iz ludnice, kostunice" (posto niko nije hteo da glasa za djindjica, koji bi bio mnogo bolji). da li u celoj ovoj prici mi (srbi) snosimo DEO krivice? snosimo. da li cinimo nesto da to promenimo ili i dalje jedan solidan procenat nas pisa uz vetar, ide protiv interesa sopstvene guzice, krivi uvek i samo drugoga, i ne cini nista da promenimo nasu politiku iz korena? da.

 

samo furamo pricu "kalimero, nepravda, mi se ostro protivimo, mi necemo, mi ne damo" a uticaj nam je ravan nuli u medjunarodnom smislu. ekonomski smo slabi, i realno gledano - niko nas ne jebe ni dva posto, a nasi politicari nisu lobirali na pravoj strani (zapadnoj i pro-americkoj) za nase interese - sto iz ideoloskih razloga, sto zbog slihtanja glasacima. kao sto sam 100 puta rekao: zabijanje glave u pesak, neprihvatanje realnosti i manjak prakticnosti nas debelo kostaju. :(

 

---

 

 

a sta to znaci "nesto je srpsko i nesto je madjarsko"? ne kazem da je sve isto i da svaka zemlja nema svoje atribute (i trreba da ih ima), ali u danasnje vreme stvatno nije problem svuda i u skoro svakoj zemlji osecati se kao kod kuce. bar meni nije problem. i onda dodje neko i prica da li je nesto "madjarsko", da li je "srpsko", a u smislu zivota obicnog coveka, sve je slicnije nego sto se cini.

 

sto se tice madjara, pre nego sto neko kaze nesto protiv njih, trebalo bi da se ujede za jezik - jer medju njima (to jest 'nama', posto smo svi gradjani srbije) u vojvodini ima ljudi koji su lojalniji srbiji nego sto ih ima u nekim mestima centralne srbije. :udri:

 

naravno, idiota ima svuda. kao sto ovde ima ljudi koji sanjaju "povratak srpskih teritorija", tako i u madjarskoj, hrvatskoj, siptariji, i svuda ima budala kojima je zivotni san "povratak njihovih teritorija" - i svako se obicno hvata za istorijiski period kad je njegova zemlja bila najveca. sve takve ljude treba okupiti na jednom mestu, dati im usrane motke da se medjusobno pobiju, i kad zavrse sa tim poslom, pustiti razumne ljude da lepo postave stvari na svoje mesto. ovako nam samo otezavate zivot. meni nikad nije bio problem da se sprijateljim sa covekom bilo koje rase/nacije/vere/politickog_ubedjenja, imenik mi sadrzi ljude od brazila do saudijiske arabije i malezije - a nekome nije problem da vidi krvnog neprijatelja cak i u svom sunarodniku koji duracije misli. stvarno, ona ideja o bensedinu deluje sve bolje...

 

-------

 

 

i mi smo sami bili (i dalje jesmo jednim delom) pod uticajem iste ovakve propagande. secate se price kako nas ceo svet mrzi, kako srbe maltretiraju i ponizavaju na svakom koraku, kako je srbin u inostranstvu skoro pa ugrozena vrsta, kako ovo kako ono. i nama su punili glavu propagandom. i dalje nam neki pune glave, i danas stalno slusamo neke price o tome kako smo mi zrtve na svim nivoima, pocev od jedne mili-sekude cavicevog vremena na olimpijiskim igrama, pa sve do sorosa i jevrejskog lobija... jako je ugodno biti zrtva, ni za sta nisi kriv, i samo je drugi odgovoran. vrlo naivno, a zabijanje glave u pesak ne vodi nigde.

 

a sve je to isti, stari, oprobani recept za kontrolu mase. stvoris kompleks zrtve i onda pokrenes ljude da mrze ceo svet i poturas tezu kako treba "jabati mater ovima i onima". sve je to lepo opisao gering u nimbergu - u par recenica je sumirao propagandnu masineriju za izazivanje rata i ostalih sranja. jeste bio moralna nakaza, ali je umeo da jasno kaze neke stvari:

 

Naturally, the common people don't want war; neither in Russia nor in England nor in America, nor for that matter in Germany. That is understood. But, after all, it is the leaders of the country who determine the policy and it is always a simple matter to drag the people along, whether it is a democracy or a fascist dictatorship or a Parliament or a Communist dictatorship. ...voice or no voice, the people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is to tell them they are being attacked, and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country

 

-------------------

 

@svi

citamo se za 2 nedelje...

 

 

jedno veliko AMIN za sve navedeno!!! :pivopije:

Edited by april ethereal

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, ali da li vas dvojica temeljite svoja ocekivanja samo na pretpostavci da "svet kakav je danas nece ostati takav za vek vekova" ili i na nekim manje opstim, malo konkretnijim i preciznijim, pa i pouzdanijim pokazateljima? i vise vezanim za samo pitanje kosova.

 

drugo, ako sam dobo razumeo, vi ste sasvim uvereni da je samo pitanje vremena kada ce rusi upotrebiti silu da bi isterali nato/k-for/amerikance/eu sa kosova i vratili ga srbiji? ono sto me zanima je priblizno kada i kako ce se to desiti po vasim prognozama?

 

Наравно да је питање Косова питање свих људи који осјећају Косово земљу као дио територије Србије.Свако ради свој посао.Садашња власт у Србији то покушава да ријеши "мудрим" преговорима,значи дипломатским,улаже велике снаге у преговорима и свака част тој власти.Проблем настаје када иста та власт пред очима јавности добија конкретне испале од људи из ЕУ.Значи ми причамо једно и убијеђени смо у те наше аргументе,схватамо да их нико не може оспорити јер се крше са међународним правом,а људи који нас слуушају не чују нас добро или не желе да нас чују,зато што очигледно тако треба да буде.И онда настаје свеопшти циркус на свим пољима.И онда добијамо осјећај да се налазимо у неком вртићу,гдје се мала тврдоглава дечица свађају око неке играчке.То се управо ради са Косовом.Овамо видимо сигурну подршку Русије,а сјутра видимо Албанске терористе у посјети неуништивој госпођи Мелден Олбрајт.Прексјутра видимо како Буш поздравља нове пасоше,итд. Даље,и саму Русију у данашљим временеима треба посматрати као и сваку другу земљу,која ради нешто опет зарад својих интереса.Међутим у овом тренутку имамо велику пажњу Русије у погледу Косова који се не могу дефинисати само са пуким интересима,ту преовлађује једана мало већа етичка сфера.И сад ми ти реци у чему је проблем?Ја нисам дипломата нити сам политичар а камоли неки аналитчар (ови задњи су веома прозорљиви).Мислим да у нашој молитви морамо имати Косово,али такође не можемо имати људе као ти који се свјесно исмијавају својим људима.Војислав Коштуница јесте грешник као и сви ми,али већих провала је имала Мелден Олбрајт.

Edited by SixStepsOnTheMoon

Share this post


Link to post
Share on other sites

И сад ми ти реци у чему је проблем?Ја нисам дипломата нити сам политичар а камоли неки аналитчар (ови задњи су веома прозорљиви).Мислим да у нашој молитви морамо имати Косово,али такође не можемо имати људе као ти који се свјесно исмијавају својим људима.Војислав Коштуница јесте грешник као и сви ми,али већих провала је имала Мелден Олбрајт.

 

 

ne bih rekao da je to problem (ako si mislio na to sto ti i ja razgovaramo na jednom internet forumu i sto sam ti ja postavio jedno pitanje), naprotiv, ali ti verujes da ce rusi silom vratiti kosovo srbiji, a ja u to ne verujem, ja sam te pitao zasto i na osnovu cega ti verujes u to, ti si mi odgovrio i ja tim odgovoriom uopste nisam zadovoljan, tj. nisi me uopste ubedio u to, ali ako je to najbolje sto umes i ako su to svi argumenti koje imas - onda ok, razlicito mislimo i to je to, ne vidim u tome nikakav problem. kostunici se smejem zato sto se generalno ne slazem sa njegovom politikom i zato sto je njegova izjava o kojoj je rec zaista smesna, ne vidim zasto je to problem? prihvatam da je i ta madlen olbrajt nanela dosta zla srbiji i srbima, ali znas sta - ja ne glasam u americi i ne placam porez u americi. nju prihvatam i shavatam kao datu, kao nesto na sta mogu da uticem samo u vrlo, vrlo ogranicenoj meri (ako uopste), kao nesto cemu treba da se prilagodim na nacin da od "toga" sto manje najebem, i kao nesto sa cim bi trebalo da se trudim da nadjem zajednicki interes (kao sto i ostali rade). a ne da kukam zato sto "to" nesto postoji, i da kukam kako je "ono" zlo i kako je protiv mene, (i da sedim skrstenih ruku i gledam kako drugi lobiraju kod "toga" i uspevaju da u mnogo vecoj meri od mene pronadju zajednicki interes sa "tim") jer ne vidim neku veliku korist od takvog ponasanja.

sve najbolje!

Edited by sabre

Share this post


Link to post
Share on other sites

bedak mi je sto ti ne odgovaram toliko dugo, ali imam dobro opravdanje. ;-) pre par nedelja sam promenio boraviste - u jedan grad gde su ribe kosmiscki dobre (a sad je i leto pride ;)), tako da ces razumeti ako bas i nisam motivisan da sedim ispred ekrana i citam yumetal. ako te ne mrzi da mi bacis pointer na tu poruku, rado cu odgovoriti.

Ma nema problema, potpuno razumijem :da:

Ako hoćeš, ja, pošto imam pristup đubrištu, mogu da izvučem temu. Ja sam rad da nastavimo razgovor, ali ne želim da te silim.

 

dodje mi da osnujem stranku koja ce u svom programu jasno imati napisano: "mi smo ZA priznavanje kosova kao posebne drzave, van (i sto dalje) od srbije". ne znam zasto se toliko ljudi u srbiji upinje iz petnih zila da dovuce 2 miliona nelojalnih siptara pod okrilje srbije, da sa njima delimo ekonomiju (hahaha), politiku i sve ostalo sto cini jednu zemlju. neka hvala. sto se srba sa kosova tice, ako se ne osecaju sigurno, pa evo: prazni toliki gradovi u srbiji, majdanpek, bor, zajecar.. sve su to gradovi gde manjka ljudi.

Prvo, većina Arnauta nema srpsko državljanstvo, većina ga nije imala ni 1998. - samim tim su ilegalni doseljenici, samim tim se sa istima radi kao i sa svima ostalima u bilo kojoj državi na Svijetu - pošalješ ih nazad u maticu.

Drugo, vrlo je bezobrazno tako se odnositi prema ljudima koji žive dole, u fazonu, ako se ne osjećate bezbjedno, eno vam Majdanpek. Očito nikada nisi morao pod silom napustiti svoju kuću pa i ne znaš kakav je to osjećaj. Nadam se da nikada nećeš ni morati, ali iz poštovanja prema onima koji su bili u takvoj situaciji mogao bi da pokažeš malo ljudskog razumjevanja i opšte kulture ponašanja.

 

i jedva cekam da rusija prizna kosovo - kao konacni udarac pro-rusima u srbiji koji pojma nemaju sa zivotom i misle da je rusija neka "prijateljsko-bratska" drzava i slicno. :) gluposti... narod je mozda prijateljsko-bratski (nista manje nego i neki drugi zapadni narodi, cisto da se zna) - ali DRZAVA rusija (niti neka druga) nikad nece podmetnudti svoju guzicu da bi nesto ucinila srbiji, to je politicka cinjenica.

Na osnovu mojih poznanstava i mojih iskustava iz inostranstva (a putovao sam dosta), Rusi su UVIJEK i SVUDA bili više prijateljski nastrojeni prema Srbima nego iko drugi. Rusima je u najmanju ruku drago kada čuju da si Srbin, a ostale u najboljem slučaju boli kurac. To su, ponavljam, moja iskustva.

 

Uzgred, za sve koji pitaju zašto baš taj datum - gospodo, možda znam nešto što vi ne znate icon_winky.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

april, ovo za nezavisnost biznismena od Kremlja ti nije trebalo, ozbiljno... To čak ne važi ni samo za Ruse.. pravila jesu da se političari ne trebaju petljati u ekonomske odnose, ali čak i njemački ambasador je protestovao zato što RTL nije dobio frekvenciju i NJemačka itekako radi na tome da je odbije, i možda je i dobije -Avalu ili Košavu. Po pravilima, na to nema pravo, jer je ekonomija odvojena od države. Na ovoj planeti, s druge strane, političari se itekako petljaju u ekonomiju, jer im državni budžeti zavise od te ekonomije. Vrlo jednostavno, zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na ovoj planeti, s druge strane, političari se itekako petljaju u ekonomiju, jer im državni budžeti zavise od te ekonomije. Vrlo jednostavno, zar ne?

 

Ukoliko je političarima stalo do državnih budžeta, da. Ukoliko vode računa samo o ličnoj koristi, oni dozvoljavaju tajkunima da rade šta hoće, uz odgovarajuću nadoknadu. Ovo drugo je slika Rusije u vrme Jeljcina, a ovo prvo u vreme Putina i sada Medvedeva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

april, ovo za nezavisnost biznismena od Kremlja ti nije trebalo, ozbiljno... To čak ne važi ni samo za Ruse.. pravila jesu da se političari ne trebaju petljati u ekonomske odnose, ali čak i njemački ambasador je protestovao zato što RTL nije dobio frekvenciju i NJemačka itekako radi na tome da je odbije, i možda je i dobije -Avalu ili Košavu. Po pravilima, na to nema pravo, jer je ekonomija odvojena od države. Na ovoj planeti, s druge strane, političari se itekako petljaju u ekonomiju, jer im državni budžeti zavise od te ekonomije. Vrlo jednostavno, zar ne?

 

ma taj je mogao da se buni koliko hoce,ko ga jebe...i nece je dobiti na kraju

 

 

ali sigurno postoje biznismeni koji su dobri sa kremljom...samo to su sitniji oligarsi,ograniceni samo na rusiju...

 

ovi krupniji su druga prica...

 

cije interese roman abramovic zastupa?putinove?nece biti...kakvog politickog uticaja on ima van rusije?nikakvog...

deripaska?odbili ga u boru i nisam video da se neko u kremlju potresao zbog toga...

 

pa evo ti slucaj berezovskog...lik je van zemlje jer mu preti hapsenje ako se vrati u rusiju...zasto? zato sto se bavio politikom u rusiji...a to se putinu bas i ne svidja...

 

nema veze...ti si pri stavu da su rusi bili diskriminisani pri svakoj privatizaciji...

 

ali to je jednostavno neistina...kao sto sam naveo,nisu samo rusi ostajali kratkih rukava...i kao sto sam rekao mozda nisi dali bankarske garancije za investiranje...

 

mi samo mozemo da nagadjamo dinkiceve motive,ali to ne moze nikako stajati da je dinkic antiruski lobista...

ovde takodje ima pun kurac ruskih lobista...

 

ja ne kazem, svega je bilo u toj privatizaciji...

postoji dosta neuspesnih privatizacija ali ima i dosta uspesnih...koliko sam ja provalio uglavnom nasi ljudi zaseru pri privatizaciji tako sto recimo kupe bioskop,otpuste radnike,a bioskop pretvore u magacin...i nikom nista...e protiv toga se treba boriti...

 

tako nasi rade...

 

evo doci ce i moskovska banka uskoro pa nam nece samo rajfajzen,sosijete zeneral,hypo uzimati crno ispod noktiju i guliti kozu sa ledja...konkurencija je ovoj zemlji potrebna kao cist vazduh...evo padaju cene ulja zato sto se pojavio strani proizvodjac sa svojim proizvodom...

 

medjutim mlekarska industrija je i dalje monopolisana...borba protiv monopola mora da bude krajnje odlucna...

 

NIS je procenjen na 1,5 milijardi evra a prodacemo ga za mnogo manje...ne znam mnogo o tome,ali valjda nas ova bratija na vlasti nece uvaliti u govna...bar se nadam

 

i ne boj se...rusija staje uveliko na noge,zapad ce jos malo da se buni oko gruzije i sve ce da se zavrsi pokazivanjem zuba...

 

mi treba da se malo pritajimo u narednom periodu i da ekonomski ojacamo...imamo pun potencijal za to

 

:pivopije:

 

 

Ajde insajderu budi koristan pa nam reci šta se dešava u SRS i šta će Vučić uraditi. ;)

 

Vucic ce da se uclani u LDP :mrgreen:

a Vojvoda Velja ce da pridje Vjerici Radeti...

Edited by april ethereal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest INSAjADER
Vucic ce da se uclani u LDP :mrgreen:

a Vojvoda Velja ce da pridje Vjerici Radeti...

 

:da:

Ali o tome opsirnije na frekvencijama novooformljene i ambiciozne televizije B-52 uskoro.

 

 

E ako se Vučić učlani u LDP, pratim ga u stopu, sa sve pločom Bulevar Ratka Mladića :) .

 

dogadjajdana1_2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...