Jump to content

Opšta tema


Recommended Posts

Dobro, a šta ako Rusi neće da vrše pritisak da se naša vojska vrati na Kosovo, nego ga, recimo, priznaju?

Ne razumem.

Pa već bi ga priznali da su hteli da ga priznaju.

Ne možemo hipotetički da pričamo kad raspravljamo o realnim stvarima.

Ko kad bi ja sad rekao "Šta ako Rusi izvrše invaziju na Kosovo i pripoje ga Rusiji?".

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Вуду Соло МЕ, Češka :) a i Mađarska je tu negdje

 

 

Prince of Darkness, nisi u toku

 

 

april ethereal, dogovoreno, vrbovan si :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

ma otkad Albanci imaju bolje viceve od Srba? :)

 

Zar ne znaš srpski cunning plan? Prvo se Albanci se svih strana ograde velikim zidom, i onda mi to napunimo vodom. Tako da nam trebaju vodonoše, ne moraš ni da naučiš da koristiš kalaš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne razumem.

Pa već bi ga priznali da su hteli da ga priznaju.

Ne možemo hipotetički da pričamo kad raspravljamo o realnim stvarima.

Ko kad bi ja sad rekao "Šta ako Rusi izvrše invaziju na Kosovo i pripoje ga Rusiji?".

 

Ja razumem. Govorio sam godinama unazad da se Rusi protive da nezavisnost Kosova prođe kroz Savet bezbednosti, čime teraju SAD i njihove saveznike da zaobiđu UN, da bi i sami mogli da ih zaobiđu kada su u pitanju Južna Osetija i Abhazija. I TO SE DEŠAVA, Rusi su priznali Južnu Osetiju i Abhaziju. E sad, ti verovatno misliš da postoji nekakav sukob između Amera i Rusa, pa će sad Ameri tvrdoglavo da se protive ruskom priznanju ovi republika, kao što će i Rusi doveka da budu protiv priznanja Kosova. Pazi da neće, po tebi će još da ispadne da će Rusi zbog Srbije, odnosno Ameri zbog Gruzije da započnu međusobni nuklearni rat. Evo i sada vam kažem šta će biti i siguran sam da ću opet da pogodim, a vi me slobodno karajte u bulju ako bude po vašem - Amerika će se pomiriti s nezavisnošću Južne Osetije i Abhazije, a Rusija s nezavisnošću Kosova. Zašto? Zato što su to dve velike sile, jedna globalna, druga regionalna, koje ne vode računa samo o sopstvenim interesima (kao što to rade srpski nacionalisti i baš ih briga za svet), već imaju odgovornost za održanje šire međunarodne stabilnosti. Stoga njima odgovara da se ovaj kruti međunarodno-pravni sistem, izgrađen na Povelji UN modifikuje, kako bi ostavio malo više prostora za neminovne promene u međunarodnim odnosima i kako bi se novoobrazovana pravna pravila manje kršila; jednom rečju, kako bi se unelo malo više reda u haotične međunarodne odnose, jer ako već neke teritorije moraju da dobiju nezavisnost (što je suprotno postojećem međunarodnom pravu i načelu teritorijalnog integriteta), da se utvrde jasna pravila na osnovu kojih se određuje ko najpre može da zahteva, a zatim i da ostvari pravo na samoopredeljenje. U ta pravila, čije je obrazovanje u toku, uklapaju se i Kosovo, i Abhazija i Južna Osetija. Velike sile će sebi uštedeti napore i prihvatiti faktičko stanje, a Srbija bi pre svega zbog sebe trebalo da to stanje i sama prihvati, jer je u njenom interesu da se odrekne Kosova, kao što se tumor odstranjuje iz organizma, da bi se sačuvalo zdravlje ostalih organa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

To bi bilo tačno da SAD odavno ne vrši strahovit pritisak na granice Rusije, a Kisindžer i Bžežinski otvoreno ne zahtjevaju da se ruski monstrum satre i razbije na nekoliko država američkih satelita, da se ne postavljaju rakete u poljskoj i češkoj, a s druge strane Rusija vrši vojne vježbe u venecueli.... sve u svemu, to tvoje baljezganje je potpuno neutemeljeno u stvarnosti.

 

prvo, nama Rusi i ne trebaju ni za šta osim da odbiju da kosovsko pitanje prođe kroz Savjet bezbjednosti. Drugo, ruska vojna baza kod Preševa je već bila dogovorena, ali zna se ko je zaustavio projekta, ovi ''i EU i Kosovo'' momci, kojima je EU geostrateški prioritet(što se, je li, kosi sa sloganom ''i EU i Kosovo'', ali koga briga, ionako to prčaju takvim mozgovima kao što si ti).

 

NIšta drugo nama od Rusa ne treba. Oni ga priznavati neće, Ameri mogu samo da gube uticaj na Balkanu, jer ga gube i na globalnom nivou(od 1945. kada su činili 50% svjetske ekonomije do danas kad čine 15%), i onda kad se EU otrgne iz američkog stiska... sve u svemu, ti niti znaš šta se trenutno dešava niti šta će se neminovno desiti u sljedećih deset godina, bajna ti je ta trodnevna politika....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekoh već, za deset godina me karaj u bulju ako se ispostavi da si bio u pravu, a ja ne. Kad prođe tih deset godina, ne gajim iluzije, biće zajebano, produbiće se kriza kapitalizma, ojačaće Kina, islamski fundamentalizam će još više jačati i onda će se desiti to što ti predviđaš, ali će na kraju fašizam (u bilo kom od svojih pojavnih oblika) biti poražen, a levičarske ideje pobediti. Dok se to ne desi, ova zemlja mora da uradi sve što je u njenoj moći da stane na noge, oživi ekonomiju i popravi međunarodni položaj. To će učiniti učlanjenjem u EU, bez Kosova, ako je već odlučeno da ne može s njim. Onda će lakše podneti ono što čeka i nju, kao i ceo svet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ako nas penzioneri ne ubiju, ubiće nas ovi evropski patikari sa 3G mobilnim.

 

I za to se može napraviti horor film. Nike bashers ili Nokia strikes again... imajte mašte

 

ovaj sistem ne može da se sruši dok se ne izvrne ruglu... džaba mi brojimo buždete, rebalanse i dugove, dok ga ne sjebeš direktno u glavu, aždaja se ne smiruje...

 

Mene prvog boli kurac za patike i mobilni,imam neku raspalu Nokiu ulepljenu selotejpom,placenu 30 e a do skora sam imao Nokiu 3330.

 

totalno se slazem!!! :pivopije:

 

stvarno mi je zao danasnjih generacija...jebem ti,uzas stvarno!

 

ne znam sta da kazem osim jad i cemer!

 

Nemojte vi da dirate danasnje generacije.Kako neko da bude faca ako nema skuter,mobilni od 300 e,original patike... U sustini boli njih kurac sto roditelji nece imati 'leba da im jedu dok god je njima lepo.Cure se sablaznjevaju rada u kuci(Boze!Ja to da radim???Ne,ne ne smem da pokvarim nokte...)a tu su i jos svezi metroseksualni tripovi...

Sve u svemu danasnja mladez je otisla u kurac.

Ali mi se cini da su generacije od 93. pa nadalje malo bolje nego ovi pre njih.

 

Ući na rusko i arapsko tržište sa svojim proizvodima (ionako su nam Rusi dali povlastice, pa hrvatske firme otvaraju preduzeća u našoj zemlji samo zbog tih povlastica).

Izgradiiti rusima nekoliko vojnih baza u Srbiji i jačati sa ekonomijom paralelno i našu vojsku.

Ne kraju, nakon što ojačamo, sklopiti vojni pakt sa Rusima i Belorusima (na Ukrajinu teško da može da se računa) i postaviti pitanje o Kosovu i vršiti pritisak da se naša vojska vrati milom, a ako ne može milom, onda silom.

 

Ma samo pozurite,dok je Bata Zivojinovic jos ziv.

 

odlicno!

 

ti,prometheus i Tesanovic u prvim redovima,a mi za vama...

 

oformicemo dobrovoljacku jedinicu "yu metal warriors of the necro-kloaka"

 

Mozemo da pozovemo clanove Manowar-a da nam daju podrsku i pridruze se Tesi u prvim redovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene prvog boli kurac za patike i mobilni,imam neku raspalu Nokiu ulepljenu selotejpom,placenu 30 e a do skora sam imao Nokiu 3330.

Ma 'ajde, pa ja još uvijek imam Nokiu 3210. Čak je više i ne nosim sa sobom, pošto baterija ne traje duže od 12 sekundi razgovora. Dakle, ja i nemam mobilni. E to je nešto. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
Ma 'ajde, pa ja još uvijek imam Nokiu 3210. Čak je više i ne nosim sa sobom, pošto baterija ne traje duže od 12 sekundi razgovora. Dakle, ja i nemam mobilni. E to je nešto

 

Thule, ti si srećnik, ja ovako sa mobilnim - svugdje me nađu :)

 

---------------

 

Mene prvog boli kurac za patike i mobilni,imam neku raspalu Nokiu ulepljenu selotejpom,placenu 30 e a do skora sam imao Nokiu 3330.

 

Karnisero, propuštaš poenta, što nije ništa novo ali postaje dosadno.

 

Ono što je poenta jeste da ti podržavaš takve sa tim mobilnim, patikama, hamerima.... Možda deklarativno kažeš da ne podržavaš, ali sve što radiš i svako koga braniš radi upravo za taj hamer. Nema Jelašić džaba vilu na Dedinju. Sklonili Slobu da bi se sami uvalili, a taj Sloba je sklonio stambolićevske komunjare koji su opet sklonili one liberalne komunjare. Sve u svemu, sve je isto, samo njega nema.

 

---------------

 

Levičarske ideje stalno pobeđuju. To je jasno svakome ko priznaje da je čovečanstvo napredovalo od kamenog doba do danas.

 

super, daj primjer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono što je poenta jeste da ti podržavaš takve sa tim mobilnim, patikama, hamerima.... Možda deklarativno kažeš da ne podržavaš, ali sve što radiš i svako koga braniš radi upravo za taj hamer. Nema Jelašić džaba vilu na Dedinju. Sklonili Slobu da bi se sami uvalili, a taj Sloba je sklonio stambolićevske komunjare koji su opet sklonili one liberalne komunjare. Sve u svemu, sve je isto, samo njega nema.

 

jos kad nebi bio tako smesno i providno selektivan sve bi bilo do jaja.

vucic i toma nisu dobili stanove od drzave u sred rata '99? to kao prvo (i dovoljno), a drugo, po kojoj ceni?

 

 

jelasic mozda i jeste sam zaradio tu vilu, a cime je vucic mogao da zaradi stan? prvo radno mesto u zivotu mu je bio narodni poslanik.

 

dosadan si vise sa tim stereotipima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

ko o čemu, žuti o stanovima koji vrijede koliko? sto hiljada? A vilu od 4 miliona evra je kurac moj zaradio :)

 

Da je nije i Dodik zaradio, prvi mu je komšija :)

 

 

 

daj bože da naši političari jedino što ukradu u životu bude jedan stan od sto kvadrata.

 

I nisam ja uopšte selektivan. Sloba je pao jer nismo htjeli više da gledamo dizelaše u hamerima, ali to nije značilo da nismo htjeli da gledamo samo dizelaše, već i hamere. Nemoj ti meni da podmećeš ni Slobu ni Vučića, mene nijedan ni drugi ne zanimaju, mene zanima onaj koji sada krade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dizelaša u hamerima je bilo više 1993, nego 2000. Što još tada ne oboriste Slobu, nego ste ga podbadali da ide u ratove?

 

Dizelaši su endemska vrsta, danas imamo metroseksualce.

 

I to baš u hamerima. Možda ih je bilo više '93 nego '00 ... ali danas ( 2008 ) imaš ih troduplo više

nego kad se saberu svi ovi iz godine inflacije i oni drugi s' kraja veka.

 

A za obaranje zar nije bilo pokušaja, iako je napravio autokratsku zemlju? Zaboravljaš 9.mart, pa zatim 96-97 god?

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kakvi...

Članovi Manowara su hrabri ko ovi pilići na tvom avataru. :)

 

Mojne da mi diras Ganse! :evil:

 

Karnisero, propuštaš poenta, što nije ništa novo ali postaje dosadno.

 

Ono što je poenta jeste da ti podržavaš takve sa tim mobilnim, patikama, hamerima.... Možda deklarativno kažeš da ne podržavaš, ali sve što radiš i svako koga braniš radi upravo za taj hamer. Nema Jelašić džaba vilu na Dedinju. Sklonili Slobu da bi se sami uvalili, a taj Sloba je sklonio stambolićevske komunjare koji su opet sklonili one liberalne komunjare. Sve u svemu, sve je isto, samo njega nema.

 

Hahaha neko ko je radikal prica o kradji...

 

 

jos kad nebi bio tako smesno i providno selektivan sve bi bilo do jaja.

vucic i toma nisu dobili stanove od drzave u sred rata '99? to kao prvo (i dovoljno), a drugo, po kojoj ceni?

 

 

jelasic mozda i jeste sam zaradio tu vilu, a cime je vucic mogao da zaradi stan? prvo radno mesto u zivotu mu je bio narodni poslanik.

 

dosadan si vise sa tim stereotipima.

 

Vucic je sve to posteno zaradio,nemoj tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...