Jump to content

Opšta tema


Recommended Posts

@thule

sto bih se ja cimao da definisem i da izmisljam toplu vodu kad definicija vec itekako postoji.

U ovome je suština problema.

Ja stvarno ne znam, na osnovu kojih kriterijuma nazivate nacionaliste šovinistima?

 

Ja sam nacionalista, pa mi je jedan od najboljih druga polu-hrvat... imam i druga ciganina (koji je do skoro bio vodnik).

Otkud ti ideja da ja mrzim druge narode? Ne. Ja samo hoću da kažem da se ne stidim toga što pripadam ovom narodu i da kažem da ću smatrati nepoželjnim svakog pripadnika ovog ili drugog naroda koji se zalaže za cepanje i uništavanje naše države. Ako neko poštuje ovu državu i vlada se u skladu sa njenim ustavom, može da bude i marsovac što se mene tiče.

 

Dolazimo do sutuacije da jedan Amer može ponosno istaći američku zastavu ispred svoje kuće i time biti pozdravljen kao patriota, a ako ja istaknem srpsku zastavu ispred svoje kuće, onda sam zaostao, šovinista, veličam sopstvenu naciju...

 

Shvataš li ti da ja ne mislim da sam bolji od drugih zato što sam Srbin, jer niti sam ja birao da budem Srbin, već sam sebe gradim kao ličnost onako kako mislim da treba i u skladu sa etikom u mojoj glavi... ali takođe, shvataš li da ja neću i mislim da nemam razloga da se stidim zato što sam Srbin... hoću reći... to kolektivno posmatranje nacije kroz predrasude i globalizovanje ljudi na osnovu toga ne potiče od nacionalista, nego od nekih drugih, samo su mudro propagandistički zamenjene teze zarad manipulacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

npr. izjava "ne bi bio ni prvi poslednji balija kog sam preklao" (jedan narodni poslanik o drugom btw).

npr. izajva da je politicki neistomisljenik (legitimno izabrani predsednik drzave btw) "ustasa" (rec koja ima izrazito negativnu konotaciju i usko je vezana za istoriju druge (susedne, "neprijateljske") drzave i nacije)

npr. isto to izreceno za ministarku poljoprivrede (ili je tad vec bila potpredsednica vlade?).

npr. uclanjivanje u partiju osoba koje su optuzene za smrt vise hiljada ljudi, pripadnika druge, implicirano neprijateljske nacije.

npr. mahanje tablom sa imenom takve jedne osobe u narodnoj skupstini.

npr. kamapanja da po toj osobi dobije ime jedna ulica u glavnom gradu drzave.

Hoćeš da kažeš da je neko ekstremni nacionalista ako nekog drugog nazove ustašom? Čisto da budemo jasni, po Nikolićevom objašnjenju on to nije rekao Tadiću. Čak i da jeste, kasnije poricanje bi značilo da se time ne ponosi, što je kao i da nije rekao u nekom ekstrmno-nacionalističkom smislu o kom pričamo.

Drugi problem je izgleda ovo sa Ratkom Mladićem. Moraćeš da se pomiriš sa tim da za mnoge u ovoj zemlji Ratko Mladić i Radovan Karadžić nisu zločinci, čak i ne isključivo među glasačima SRS-a. To nije nikakav ekstremni nacionalizam. Ako se dobro sjećam istraživanja oko 70 procenata svih građana se protivilo isporučenju, ili se nije slagalo sa tim.

Dakle, šta je tačno zamjerka? Ratko Mladić i skandiranje Tadiću da je ustaša? One prve dvije stvari možemo i zaobići, neki poslanici su prosto nekulturni ili kreteni. I Čanak je govorio da Miloševića treba objesiti, radikale zabraniti, u stvari jedno tipično fašističko ponašanje, pa ga niko zbog par izjava ne naziva fašistom.

 

Što se tiče one definicije, svaka definicija koja počinje kako počinje ova je očigledno tendenciozna. Mislim, "primitivna, tribalistička,...". A ko je to odlučio da određuje šta je primitivno, a šta ne?

 

 

ako bismo se rukovodili ovime, onda ne bismo mogli ni npr. nacionalni stroj ili obraz okarakterisati kao ekstremno nacionalisticke organizacije, zar ne?

Naravnod a možemo, pošto se i sami tako deklarišu i takvo im je djelovanje. Nadao sam se da ćeš ono što sam napisao shvatiti kao neku smjernicu, a ne kao početak i kraj svake definicije "ekstremnog nacionalizma".

 

zvanicni podaci, koje sam nasao na sajtu ministarstva prosvete i sporta su, da i pored pristojnog broja visokoobrazovanih ljudi,oko 50% ljudi potpuno nepismeno ili samo elementarno pismeno...

 

moja iskustva sa takvim ljudima i njihovim stavovima su krajnje zivopisna...ti jednostavno sa takvim ljudima ne mozes normalno da komuniciras kad je tema srpstvo,pravoslavlje,zavere,Mladic...

 

u sve se razumeju,ali zato imaju dva razreda skole,ne citaju ni novine a kamoli neku knjigu,nigde nisu putovali,ne znaju nikog osim ekipe ispred lokalne prodavnice...i komuniciraju samo sa TV-om...

 

i takvi kao nesto glasaju,idu na izbore,clanovi su kao nekih stranaka,nose barjake na mitinzima,padnu u trans kad ih Toma na mitingu pomiluje po glavi...

 

dozvoljavam sebi da sve ovo dovedem u vezu jer ,opet napominjem: imao sam loseg iskustva sa takvim profilima ljudi...

Da nisi malo pertjerao? Ne znam kako se izračunava polu-pismenost, ali nepismenih po popisu iz 2002. ima 3.5 preocenata. Većina su Cigani, Vlasi, Bugari, Rumuni i Muslimani. To je velika cifra, ali je daleko od 50 odsto.

Ti opet ispoljavaš neko tvoje viđenje koje se meni ne sviđa, ali ne zbog svoje suštine, već zbog načina na koji ga postavljaš. Opet su oni sa kojim a se ti ne slažeš zaostali, jadni, bijedni, nepismeni, glupi, padaju u trans na pomen Mladića i slične kvalifikacije. Možda bi trebalo malo da razmisliš kako prilaziš čitavoj stvari, jer ti poznavanje padeža i gramatike ne daje za pravo da se na takav način ophodiš prema drugima.

 

Edited by Thule

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvo, svakoj definiciji se mogu naci slabe tacke, i za svaku pojavu se moze naci vise definicija u literaturi.

 

evo, izvolite vi definisite ekstremni nacionalizam ili nadjite neku definiciju za koju smatrate da bi vise odgovarala tom pojmu.

 

a ako ja istaknem srpsku zastavu ispred svoje kuće, onda sam zaostao, šovinista, veličam sopstvenu naciju...

 

ovo si ti rekao a ne ja.

 

drugo, nisi pazljivo citao, ono je definicija sovinizma ili ekstremnog nacionalizma, a ne nacionalizma, o kojem govori tvoj post.

 

Otkud ti ideja da ja mrzim druge narode?

 

a otkud tebi ideja da ja imam ideju da ti mrzis druge narode? ja nisam ni tebe ni bilo koga drugog stavio u granice te niti bilo koje druge definicije, da li ces se ti smatrati nacionalistom, ekstremnim nacionalistom, sovinistom, ili necim sasvim cetvrtim to je tvoja stvar, ja sam samo naveo jednu od definicija koja mi deluje prihvatljivo.

 

 

Hoćeš da kažeš da je neko ekstremni nacionalista ako nekog drugog nazove ustašom?

 

pa u tom kontekstu jeste. to nije jedna izjava nego serija izjava.

 

Moraćeš da se pomiriš sa tim da za mnoge u ovoj zemlji Ratko Mladić i Radovan Karadžić nisu zločinci, čak i ne isključivo među glasačima SRS-a.

 

pa ja sam toga savrseno svestan.

 

--

u svakom slucaju, ja sam naveo nekoliko primera, ima ih jos, i rekao sam sta ja mislim o tome. svako ima pravo da se slozi ili ne slozi sa tim misljenjem.

 

 

---

thule, u cemu je razlika u stepenu nacionalizma jednog obraza ili nacionalnog stroja sa jedne strane (doduse, ne tvrdim ni da je taj stepen izmedju te dve organizacije jednak) i npr. srs-a sa druge strane?

ne kazem da ta razlika ne postoji, naprotiv, i ne mislim da je jednostavno "izmeriti" nacionalizam, ali me zanima sta ti mislis o tome. i ne samo ti, nego i ostali clanovi foruma, pa izvol'te.

Edited by sabre

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvo, svakoj definiciji se mogu naci slabe tacke, i za svaku pojavu se moze naci vise definicija u literaturi.

Ono nije definicija, ono je propagandni pamflet.

Definišite LDP.

Pedersko-narkomanska skupina ljudskih kreatura koja...Na tom nivou je i ona "definicija".

 

 

pa u tom kontekstu jeste. to nije jedna izjava nego serija izjava.

Ne, to je pokazatelj koliko nekoga ne voliš. Moja baba govori za Amerikance da su ustaše, pa je nekako ipak ne doživljavam kao ekstremnog nacionalistu spremnog da kolje u ime majke Srbije.

 

pa ja sam toga savrseno svestan.

 

--

u svakom slucaju, ja sam naveo nekoliko primera, ima ih jos, i rekao sam sta ja mislim o tome. svako ima pravo da se slozi ili ne slozi sa tim misljenjem.

OK, poštujem. Ja se eto ne slažem i to je to onda.

 

thule, u cemu je razlika u stepenu nacionalizma jednog obraza ili nacionalnog stroja sa jedne strane (doduse, ne tvrdim ni da je taj stepen izmedju te dve organizacije jednak) i npr. srs-a sa druge strane?

Za početak možeš da baciš pogled u programe ili statute organizacija. Tu leži osnovna razlika. Druga, ona vidljivija je u javnom nastupu. Vjerujem da nije ni tebi problem da je uočiš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na tom nivou je i ona "definicija".

ok, daj bolju.

 

Za početak možeš da baciš pogled u programe ili statute organizacija. Tu leži osnovna razlika. Druga, ona vidljivija je u javnom nastupu. Vjerujem da nije ni tebi problem da je uočiš.

 

 

naravno da mogu da bacim pogled na statute i programe, ne bi mi bio problem, ali hteo sam da cujem na prvu loptu nesto o tome od nekog od vas... mislim, misljenje na prvu loptu, bez gledanja u programe i sl. ...

 

 

svako moze uporediti programe i reci ralzika je u tome i tome.

Edited by sabre

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo si ti rekao a ne ja.

drugo, nisi pazljivo citao, ono je definicija sovinizma ili ekstremnog nacionalizma, a ne nacionalizma, o kojem govori tvoj post.

 

Pa ne... mene drugi ljudi kvalifikuju kao ekstremnog nacionalistu kada kažem da bih uhapsio svakog koji dela protiv (demokratskog) ustava ove zemlje, ili ako okačim Srpsku zastavu ispred svoje kuće ili ako slušam Baju malog Knindžu (što je opet moje, legitimno pravo).

Uopšte, za mene ne postoje ekstremni nacionalisti ili samo nacionalisti... il' si nacionalista, il' nisi... jednostavno...

 

A to što ti poistovećuješ šovinizam i fašizam i stavljaš u isti koš ekstremni nacionalizam, tvoj je problem... ili, čak nije ni tvoj problem... problem je onda u definiciji ekstremnog nacionalizma tebe i mene... problem na koji ja davno pokušavam da ukažem mnogima koji misle drugačije, ali džabe kad ljudi hoće samo da iznesu svoj stav po svaku cenu, al' neće da slušaju.

Kapiraš?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A to što ti poistovećuješ šovinizam i fašizam i stavljaš u isti koš ekstremni nacionalizam, tvoj je problem... ili, čak nije ni tvoj problem... problem je onda u definiciji ekstremnog nacionalizma tebe i mene... problem na koji ja davno pokušavam da ukažem mnogima koji misle drugačije, ali džabe kad ljudi hoće samo da iznesu svoj stav po svaku cenu, al' neće da slušaju.

Kapiraš?

 

To je problem previše slobodnih medija, koji forsiraju te teze za malu decu.

 

Kad vidim kakvi sve ljudi (kvazi-analitičari i priučeni političari) gostuju po Tv-u i mlate ''pratnu slamu.''

 

Pa nisu džaba Latini govorili: PISCEM NATARE DOCES. :da:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dolazimo do sutuacije da jedan Amer može ponosno istaći američku zastavu ispred svoje kuće i time biti pozdravljen kao patriota, a ako ja istaknem srpsku zastavu ispred svoje kuće, onda sam zaostao, šovinista, veličam sopstvenu naciju...

jednom davno je jedan cika rekao: "patriotizam je poslednje utociste zlikovaca". a taj cika je potekao iz naroda koji je vrlo poznat po svom nacionalizmu. ;-)

 

ti se, naravno, tripujes da toboze - ne smes da istaknes srpsku zastavu jer ce "svi" da upiru prstom u tebe i to je kao sramota. jao, jadni vi nacionalisti, evo svi vas ugrozavaju i.. shmrc... eto, smatraju vas budalama.. shmrc, evo, suza mi iz oka kapnula. :) :) 100 puta sam video da kroz grad prolaze ljudi sa srpskim zastavama, iz raznih povoda, sto sportskih, sto svadbarskih, sto praznicnih, itd.. normalna stvar.

 

a to izigravanje zrtve kao fora "mi ne smemo da istaknemo zastavu i nosimo bedz" to je naravno samo providno postavljanje u poziciju zrtve. da vidimo malo ko sve stoji iza imena nacionalisti? prvo da pocnemo od "nacionalnog stroja". jel treba da vadimo podatke kako su ti "jadni i napaceni momci koje svi ugrozavaju" pravili sranja sa sve fizickim nasiljem prema drugim ljudima koji ne misle isto. jel treba da pominjem kako su neki nacionalisti "jadni momci, ugrozeni od celog drustva" - uspesno ubili klinca ciganina od 15 godina tako sto su ga njih 5orica udarali metalnom sipkom. eno ti spomen ploca u beogradskoj i dalje stoji...

 

dakle, nemojte da mi poturate tu pricu "ovde je sramota da pokazes zastavu". naravno da nije sramota da pokazes zastavu, sramota je da se ponasas kao maloumnik, a jedan deo "nacionalista" se upravo tako ponasa, naravno na stetu svoje nacije.

 

---

 

Dakle, šta je tačno zamjerka? Ratko Mladić i skandiranje Tadiću da je ustaša?

zamerka je sledeca. kad potenciras pricu o ustasama, znas da su ustase iskljucivo vezane za hrvate. to stvara plodno tle da se kroz pricu o ustasama odrzava podgrejano sranje o tome kako nas hrvati mrze, i kako smo ugrozeni. stara prica.

 

to sto je za neki procenat ljudi u srbiji ratko mladic heroj, to je totalno nebitno... tako neko moze da kaze da su tvorci jasenovca zapravo heoroji. za neke ljude je i hitler heroj. budala ima svuda, a ljudi kojima su (nametnute) emocije zamracile viziju realnosti ima jos vise, i ima ih svuda... ono sto je problem, to je sto se oko tih ideja okupljaju razne budale koje su spremne na svasta. taj famozni govor mrznje moze (dokazano kroz istoriju) da posluzi kao induktor nekih mnogo gorih stvari. medjunarodno pravo reaguje na takve stvari - sa razlogom.

 

sledeca zamerka: kroz plasiranje price o ratku mladicu kao heroju, dolazimo do situacije u kojoj ce vlast koja ga izruci izgubiti na popularnosti (glasovima). zbog toga se i okleva sa izrucivanjem (a od tog izrucivanja ne mozemo imati nikakve stete, samo koristi). dakle, cela buka oko mladica i karadzica kao "heroijma" je dobrim delom motivisana stranackim (licnim) interesima, jer se "branitelji" mladica toboze predstavljaju kao branitelji "srpstva" a ove druge (izrucitelje) etiketiraju kao "izdajnike". to je sve prastara taktika: ubedi ljude da su ugrozeni i predstavi se kao spasitelj. to dovodi do toga da se gradjani srbije medjusobno toliko polarisu da je celo stanovnistvo razjedinjeno oko nekih krucijalnih stvari koje su bitne za buducnost drzave - i ljudi unutar jedne drzave pocinju da se mrze i vide neprijatleje jedni u drugima (vide "izdajnike"). sta to znaci za jednu zemlju, ne moram da objasnjavam...

 

---

 

Definišite LDP.

evo, stavio sam cedinu sliku jer mi liberali smo buducnost srbije! ;-] ( :) :) :) )

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

zamerka je sledeca. kad potenciras pricu o ustasama, znas da su ustase iskljucivo vezane za hrvate. to stvara plodno tle da se kroz pricu o ustasama odrzava podgrejano sranje o tome kako nas hrvati mrze, i kako smo ugrozeni. stara prica.

Da, i moja baba pokušava da podgrije situaciju kada za Amerikance kaže "ustaše". Ide joj u prilog za sljedeće izbore. Kod mene u Kninu su se koristila dva izraza za pretjerivanje. Jedan je bio prosto "pretjerao si", za obične situacija, a za ono kada se neko baš, baš pretjera smo koristili "preĆerao si". Ti si sada malkice ipak prećerao sa tom analizom.

 

to sto je za neki procenat ljudi u srbiji ratko mladic heroj, to je totalno nebitno... tako neko moze da kaze da su tvorci jasenovca zapravo heoroji. za neke ljude je i hitler heroj. budala ima svuda, a ljudi kojima su (nametnute) emocije zamracile viziju realnosti ima jos vise, i ima ih svuda... ono sto je problem, to je sto se oko tih ideja okupljaju razne budale koje su spremne na svasta. taj famozni govor mrznje moze (dokazano kroz istoriju) da posluzi kao induktor nekih mnogo gorih stvari. medjunarodno pravo reaguje na takve stvari - sa razlogom.

 

sledeca zamerka: kroz plasiranje price o ratku mladicu kao heroju, dolazimo do situacije u kojoj ce vlast koja ga izruci izgubiti na popularnosti (glasovima). zbog toga se i okleva sa izrucivanjem (a od tog izrucivanja ne mozemo imati nikakve stete, samo koristi). dakle, cela buka oko mladica i karadzica kao "heroijma" je dobrim delom motivisana stranackim (licnim) interesima, jer se "branitelji" mladica toboze predstavljaju kao branitelji "srpstva" a ove druge (izrucitelje) etiketiraju kao "izdajnike". to je sve prastara taktika: ubedi ljude da su ugrozeni i predstavi se kao spasitelj. to dovodi do toga da se gradjani srbije medjusobno toliko polarisu da je celo stanovnistvo razjedinjeno oko nekih krucijalnih stvari koje su bitne za buducnost drzave - i ljudi unutar jedne drzave pocinju da se mrze i vide neprijatleje jedni u drugima (vide "izdajnike"). sta to znaci za jednu zemlju, ne moram da objasnjavam...

I još jednom si preĆerao.

Konstruišeš teorije koje meni, uz svo poštovanje tebe kao ličnosti, djeluju tendenciozno, isforsirano i nadasve pogrešno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako je neko pazljivo procitao moj post od pre nekoliko strana,mogao je da primeti da sam nacionalizam u Srba i uopste naroda na Balkanu nazvao opskurnim i kanibalskim...

 

taj nacionalizam pokazao je svoje najgore i najprljavije lice 90-tih godina...zato ne zelim da se on ikad vise pojavi ovde...

 

ako ti kacis zastavu na svoju gajbu,ti ne gresis,nisi sovinista,nisi zaostao i sta ja znam...ali sta ti mahanjem zastave ispred nosa svog sunarodnika postizes?

 

sta ti hoces meni da porucis time?cim si je okacio hteo si nekome nesto da porucis?sta je to nesto?mislis li da je to nesto suvisno,nepotrebno,uzviseno,plemenito...sta li vec...

 

isto bih pitanje postavio i Hrvatu,Bosancu,Albancu,Nemcu,Amerikancu...

 

druga je stvar kad odes na svetsko prvenstvo u fuzbalu npr,pa namazes trobojku na lice,pa metnes na glavu trobojnu kapu,pa se umotas u zastavu,pa ofarbas penis u tri boje...to mi je ok...pokazes nekome ko si i odakle si...

 

ja sam 100 puta veci patriota ako dam krv,angazujem se kao volonter u nekoj nevladinoj organizaciji koja se bori protiv besomucnog unistavanja i sece jelki na Zlatiboru zbog jebene nove godine,ne bacam smece gde god stignem,tusiram se redovno :mrgreen:...

 

ljudi koji zastupaju nacionalisticke stavove su,govorim o mom iskustvu,uglavnom agresivni,nametljivi,iskljucivi,nemaju osecaj da imaju sagovornika,upadaju u rec,na pitanje odgovaraju pitanjem,dobijaju napad histerije...i uglavnom su niskog nivoa obrazovanja...

 

vi, vidim imate neke stavove koji se meni bas nesto i ne svidjaju,ali koliko vidim vi ih umete i bogato obrazloziti...opet ni to mi nije dovoljno da poverujem u opravdanost vasih stavova,ali jbg...ne mozemo svi isto misliti

 

problem je u tome sto malo ljudi, kao vi ,moze razumno i elokventno obrazloziti svoje stavove o nacionalizmu,kakvi god da su...

 

oni uglavnom padnu u vatru i ponasaju se na gore navedeni nacin...

 

podaci o obrazovnoj strukturi u Srba koje sam izneo su tacni!proverite na sajtu ministarstva prosvete i sporta-strategija razvoja obrazovanja odraslih u Republici Srbiji...

Edited by april ethereal

Share this post


Link to post
Share on other sites

April, ti iznosiš jedan podatak i onda u taj podatak ugrađuješ neke svoje neprovjerene zaključke. Evo, Prometej i Vudu su, koliko je meni poznato, MENSA-ši pa ipak zastupaju neku nacionalnu opciju. Da li treba da i iz toga izvlačimo zaključke?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi koji zastupaju nacionalisticke stavove su,govorim o mom iskustvu,uglavnom agresivni,nametljivi,iskljucivi,nemaju osecaj da imaju sagovornika,upadaju u rec,na pitanje odgovaraju pitanjem...

 

Ti govoris o svom iskustvu.Moje je potpuno drugacije.Naravno da ima toga i u mom okruzenju,ali nazvati sve ljude takvima je cista predrasuda.Cinjenica jeste da postoji velika razlika izmedju nacionalizma (koji je u principu neki ekvivalent patriotizmu) i nacional-sovinizma koji je potpuno druga prica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako ti kacis zastavu na svoju gajbu,ti ne gresis,nisi sovinista,nisi zaostao i sta ja znam...ali sta ti mahanjem zastave ispred nosa svog sunarodnika postizes?

 

Ne masem ja zastavu nikome ispred nosa. Kada stavim bedz ne stavljam ga da bih nekom nabijao isti na nos. Samo jadno je smatrati to seljackim i nazadnim, znas. Jadno je kad prodju pored mene neke snobice glupace i frkcu, i to onako da ja cujem, pa jos i prevrnu lepim kravljim okicama zbog toga sto nosim bedz Srbije, zastavu, bilo sta. Jadno je.

 

sta ti hoces meni da porucis time?cim si je okacio hteo si nekome nesto da porucis?sta je to nesto?mislis li da je to nesto suvisno,nepotrebno,uzviseno,plemenito...sta li vec...

 

Dakle, sve je stvar kako to vidi ''druga strana''. ako ti tako mislis ok..

 

isto bih pitanje postavio i Hrvatu,Bosancu,Albancu,Nemcu,Amerikancu...

 

Kod njih niko ne pita, svima je cast da nose obelezja svoje zemlje. I to bas u tim zemljama koje si nabrojao.

 

ja sam 100 puta veci patriota ako dam krv,angazujem se kao volonter u nekoj nevladinoj organizaciji koja se bori protiv besomucnog unistavanja i sece jelki na Zlatiboru zbog jebene nove godine,ne bacam smece gde god stignem,tusiram se redovno ,radim na sebi,ucim jezike...

 

Sve je to lepo, i sve to i ja radim, manje vise. Ne vidim problem.

 

ljudi koji zastupaju nacionalisticke stavove su,govorim o mom iskustvu,uglavnom agresivni,nametljivi,iskljucivi,nemaju osecaj da imaju sagovornika,upadaju u rec,na pitanje odgovaraju pitanjem...

 

Da. A b92 na finjaka vrsi agresiju. lepo i kulturno.

Evo ja nisam agresivan a smatram sebe velikim patriotom. A najvise zbog onih zapadnih pedera koji misle da mogu da nas zajebavaju kako im se prohte.

Sta ti mislis o hagu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Manite se priča o nacionalistima. Imaginos previše generalizuje i ide u nepotrebne detalje.

 

I ti isti ''nacionalisti'' su manje-više zanemarljivog broja u svakoj državi sveta.

 

Suštinski problem jesu, ponavljam, dinastije židova koje sam naveo.

... i njihove delatnosti koje putem korumpiranih činovnika ostvaruju u svetu.

 

A opšte je poznata stvar da je Prescott Bush,

deda aktuelnog predsednika SAD, finansirao Hitlerov rat, kao i da je pride i ratni profiter.

 

Gle paradoxa, otac bivšeg, a deda sadašnjeg predsednika ''najvećeg borca za demokratiju. ''

 

Aha borac za demokratiju, e pa morgen! :puke:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Recimo da je Mladic heroj i da je Karadzic heroj.

Tom analogijom su Alija,Oric,Tudjman... heroji.

 

alija,oric i tudjman jesu stvarno heroji ako posmatras iz ugla neprijatelja srpstva.i sulejman velicanstveni je heroj posmatrano iz turskog ugla.ljudi nisu isti i svaka nacija ima svoj pogled na svet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti govoris o svom iskustvu.Moje je potpuno drugacije.Naravno da ima toga i u mom okruzenju,ali nazvati sve ljude takvima je cista predrasuda.Cinjenica jeste da postoji velika razlika izmedju nacionalizma (koji je u principu neki ekvivalent patriotizmu) i nacional-sovinizma koji je potpuno druga prica.

 

ok,ali nadam se da si procitao ceo moj post...

 

zasto niko ne procita ceo moj post?buuhuu :cry:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi koji zastupaju nacionalisticke stavove su,govorim o mom iskustvu,uglavnom agresivni,nametljivi,iskljucivi,nemaju osecaj da imaju sagovornika,upadaju u rec,na pitanje odgovaraju pitanjem,dobijaju napad histerije...i uglavnom su niskog nivoa obrazovanja...

 

isto bi rekao i za vecinu clanova ldp.takvi su u osnovi glupi ljudi

 

Manite se priča o nacionalistima. Imaginos previše generalizuje i ide u nepotrebne detalje.

 

I ti isti ''nacionalisti'' su manje-više zanemarljivog broja u svakoj državi sveta.

 

Suštinski problem jesu, ponavljam, dinastije židova koje sam naveo.

... i njihove delatnosti koje putem korumpiranih činovnika ostvaruju u svetu.

 

A opšte je poznata stvar da je Prescott Bush,

deda aktuelnog predsednika SAD, finansirao Hitlerov rat, kao i da je pride i ratni profiter.

 

Gle paradoxa, otac bivšeg, a deda sadašnjeg predsednika ''najvećeg borca za demokratiju. ''

 

Aha borac za demokratiju, e pa morgen! :puke:

 

dinastije zidova stvarno kontrolisu svet i oni su krivu za veci deo problema danasnjice ali stvar je u tome sto nista se nece postici ako samo sve okrivimo na zidovske oligarhe.nisu krivi zidovi niti masoni niti iko drugi kriv je sam korumpirani sistem koji dozvoljava maloj grupi ljudi da tajno iz zavese prigrabi kontrolu nad svetom.okrivljavanje zidova je samo skretanje krivice na drugoga

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok,ali nadam se da si procitao ceo moj post...

 

zasto niko ne procita ceo moj post?buuhuu :cry:

 

Jesam,i adekvatno sam odgovorio.Ti si pricao svom iskustvu,ja o svome.Ti si generalizovao nacionalisticke stavove i dao im negativnu znacenje,ja sam ih razgranicio na dve podvrste koje su sasvim logicne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...