Jump to content

Opšta tema


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

vidim, palo je brisanje poruka. podrzavam, lepo je to da se odrzava red u kuci... doduse, ne razumem kriterijum za ciscenje jer nije obrisana gomila idiotluka, ali dobro, mozda se to cistacu ucinilo kvalitetno. ;-)

 

 

nego, kad smo vec kod toga ko je kakav i da li vernici/svestenici imaju monopol na pamet i moral:

http://istinito.com/...acijentima.html

 

edit: Kriterijum je da sve sto je vezano za hejt/blasfemiju/i ostalo pusti svojoj mašti na volju u religiji u ovoj sobi, a tema "pravoslavlje" je za ljude koji ce pricati o istoj bez pljuvanja i svega ostalog navedenog, jer ne volim da brisem tuđe postove osim kad vidim da ce tema otici u drugom smeru osim u tom jednom u kom je predodređeno da ide ;)

Edited by Face Of Melinda

Share this post


Link to post
Share on other sites

po toj logici bi trebalo otvoriti temu "kritika pravoslavlja", "kritika islama" i tako svakoj temi otvoriti pandan, gde bi se brisali svi postovi u kojima se na pozitivan nacin govori o toj religiji.

 

nije tesko shvatiti besmislenost tog pristupa, kao ni naivnost objasnjenja.. :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

po toj logici bi trebalo otvoriti temu "kritika pravoslavlja", "kritika islama" i tako svakoj temi otvoriti pandan, gde bi se brisali svi postovi u kojima se na pozitivan nacin govori o toj religiji.

 

nije tesko shvatiti besmislenost tog pristupa, kao ni naivnost objasnjenja.. :mhihi:

 

Ako hoces takav pristup da bi sam sebi dokazao na sta ce to da izgleda, otvori temu kritiku pravoslavlja, imas moj pristanak, obecavam da necu obrisati nijedan post, da vidimo sta ce da desi. Experiment in situ :haha:

Jedini zahtev koji imas od mene je da diskusiju koju ces pokrenuti pocnes od cinjenica a ne "pop mi uzeo 100 evra za svetu vodicu". Znaci mozda u svojoj glavi imam taj Kantovski duh da bih volela da vidim ovu kritiku u smislu kritike pravoslavnog religijskog sistema i svih tacaka koje uticu na svakog pojedinacnog coveka.

 

Za kraj imas moju podrsku, osmisli koncept i otvori temu i videcemo sta ce se desiti ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesam optimista, ako smatra da ume i moze, necu ga zaustavljati, jer postoje dve opcije.

1. Da je covek zaista nacitan i obrazovan i da ce ovu kritiku uraditi korektno.

2. Da je covek generalno nacitan i ima ideju sta treba da radi ali na kraju ce se dotaci stvari o kojima ne zna dovoljno i upasti u rupu koju je sam iskopao.

 

Simple as that kao i sve stvari u zivotu :haha:

 

Postoji velika hrabrost i mudrost ili ludost kada se ljudi odluce za kategoricki pristup ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedini zahtev koji imas od mene je da diskusiju koju ces pokrenuti pocnes od cinjenica a ne "pop mi uzeo 100 evra za svetu vodicu".

 

ako ti je ok gomila besmislica koje hriscani pisu na ovom forumu, onda nemas kredibilitet da zahtevas kvalitetniji sadrzaj (a kamo li cinjenice) ni od kriticara. zbog toga ne kapiram zasto mislis da bih ja uslisio neke tvoje "zahteve" ni kako si pomislila da bih pisao po tvojim direktivama? nisi nam ti uciteljica pa da postavljas zahteve. :haha:

 

Znaci mozda u svojoj glavi imam taj Kantovski duh

nemam dovoljan motiv da ti dokazujem svoju "nacitanost i obrazovanost". znam da velikom kantovskom duhu nije lako da prihvati da je neko indiferentan prema njemu, ali pokusaj, znam da mozes. ;-)

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Bata nekog nazove trolom, sjajno xD

 

nije to isto, ja vas krstim ognjem, Hašimom i mačem

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

ako ti je ok gomila besmislica koje hriscani pisu na ovom forumu, onda nemas kredibilitet da zahtevas kvalitetniji sadrzaj (a kamo li cinjenice) ni od kriticara. zbog toga ne kapiram zasto mislis da bih ja uslisio neke tvoje "zahteve" ni kako si pomislila da bih pisao po tvojim direktivama? nisi nam ti uciteljica pa da postavljas zahteve. :haha:

 

nemam dovoljan motiv da ti dokazujem svoju "nacitanost i obrazovanost". znam da velikom kantovskom duhu nije lako da prihvati da je neko indiferentan prema njemu, ali pokusaj, znam da mozes. ;-)

 

Koncept je sledeci: vernici po pravilu imaju svoj okvir gledanja kroz koji gledaju na svet (kvadrat), ateisti imaju svoj pogled na svet (krug) i svaki pokusaj da krug nametnes kvadratu proci ce bezuspesno jer se radi o uverenjima.

Rezultat: nadmudrivanje, podjebavanje i vredjanje uz dobar broj postova koji zatrpavaju teme, jer ovo je internet.

Samim tim svaki ateista koji dodje na versku temu ili vernik koji dodje na temu ateizam je u fazonu "show off".

 

Ja sam generalno protiv prozivanja, a zalosno je sto ljudi ne zele vise da uloze nikakav kvalitetan argument na samu temu, vec ce prozivati ljude. Moj stav je protiv toga jer smatram da svako ima pravo na svoje misljenje i veru i da niko drugi nema pravo da mu to njegovo pravo uzurpira. Mene je licno blam da dajem stav o necemu ako nemam kompletan uvid u to sto hocu da komentarisem. Primer: Cak i kada su bendovi u pitanju, prvo cu da preslusam bend, osetim, postavim u odgovarajucu fioku svog sistema i tek onda diskutujem o tome. Ali opet ovo je internet a ja idealista :haha:

 

A propo kriterijuma za verski sadrzaj, ja ne mogu da ocekujem od prosecnog vernika da prica o implementiranju platonovih ideja u hriscanski sitem, kao sto ne ocekujem od prosecnog ateiste da zna stav Dzona Stjuarta Mila a propo slobode i oslobadjanja od dogmi sto je vazno za razvoj ateizma, ali ocekujem da na obe strane mora da postoji neko postovanje verskih i moralnih nacela (a propo kantovskog duha "Dve stvari me ispunjavaju sve većim strahopoštovanjem i divljenjem što ih više promišljam - zvezdano nebo nada mnom i moralni zakon u meni.")

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

nema on šta da kaže o pravoslavlju kao takvom, eventualno da počne o nekom Kačavendi da priča, ili kako mu je komšija rišćanin ovakav ili onakav

 

Srbin klasični, taj sranjemagos, ma koliko se trudio praziluk stalno viri

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaginos nije rekao da ce zaista otvoriti takvu temu nego je to izveo putem reductio ad absurdum da bi kritikovao nesto trece, a ti si mu u procesu imputirala ko da to fakat planira (i onda sistematski osporavas samu mogucnost toga osim u teze hipoteticnoj, leftfield-nebuloznoj situaciji - koherentno filozofski utemeljeno kriticko stanoviste-thread na jumetalu :haha:). U sustini si potvrdila njegov koncept apsurda te se kontrarnost ne desava a neka prividna polemika se nastavlja te stoga presudjujem: strawman.

 

Nije pitanje o forumskoj politici u nebuloznom pomenutom slucaju, nego o konkretnoj forumskoj politici (sta se na ekstantnoj temi sme i ne sme) na koju se imaginos zali povodom konkretne stvari (brisanje postova ako sam shvatio).

 

Kad se neko zali povodom konkretne stvari a autoritet mu odgovori kontranapadom sa daleke aksioloske ravni ono high-concept mors ab alto to se zove totalitarizam.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 3 months later...
  • 3 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...