Jump to content

Pitiful Reign


MT91_raketni pogon

Recommended Posts

Ovaj bend je nastao 2003.Radi se o 100% cistom old-school thrash metalu.Za sada imaju samo demo "D.I.V.E." i album “Visual Violence”.Album je izdat za "Punishment 18 Records". Prva stvar koja mi je privukla paznju bio je omot ovog albuma koji je radio Ed Repka(Megadeth,Municipal Waste..),takodje i produkcijski tim je dobar-Steve DiGiorgio( Sadus,ex-Death,ex-Testament,ex-Iced Earth) i Juan Urteaga (Exodus,Testament i Sadus).Definitivno vredi poslusati

Share this post


Link to post
Share on other sites

А, а, забораѕвио си "Toxic Choke" албум. Он има насловну страну која се убила за мајицу. Иначе, омот новог албума један од бољих Репкиних радова у последње време.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

заборавио си и ЕП "24 Litre Killer". ако се не варам, то им је први материјал који су избацили. иначе, скроз фин бенд. види се да се Британци полако враћају са Треш Металом. један од примера је Warpath, који је први албум продао у више од 100000 примерака широм света!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Visual Violence zaista postaje merilo za kvalitetan debitantski album.Velike pare su ulozene,pre svega za produkciju.Ocekujem mnogo od narednog albuma.

 

 

 

Primetio sam da sam 24 Litre Killer (nenamerno) izostavio,najvise zbog toga sto sam smatrao da gotovo niko nije ni cuo za njega(priznajem,ja sam tada samo cuo za njega,skorije sam ga preslusao).

 

 

 

Ostrvski thrash je ponovo ziv.Virus se polako vraca,Warpath,Amok,Mass Extinction,Evile,Nebukadnezza i Let 'Em Burn prze za sve pare.Ne treba zaboraviti ni irske kolege Gama Bomb i Mutant.Thrash 'till death!!!!! :rockdevil:

 

 

Edited by M-16

Share this post


Link to post
Share on other sites

Visual Violence zaista postaje merilo za kvalitetan debitantski album.Velike pare su ulozene,pre svega za produkciju.Ocekujem mnogo od narednog albuma.

Аман, није деби. Опет се враћамо на претходну расправу око "Toxic Choke" албума. Тај им је првенац.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Nazalost slushao sam samo Visual Violence ali cu ovih dana da nabavim i Toxic Choke verujem da dobar koliko i Visual VIolence.Prva pesma koju sam chuo sa Visuala je bila Malevolence of The Butcher i odushevio sam se....Mislio sam da od ostrvskih bendova najvishe volim Gama Bomb(mislim na nove,Sabbat je naravno keva) ali kad sam chuo ove barabe sve mi je bilo jasno...LJudi mu jebu kevu,Znaju da uspore i to na odlichan nachin,akustichni delovi su im fenomenalni,gitarista zna da napravi i Slayerovsku solazu ali zna i one Testamentovske solaze da svira i to kako!Uh iskreno kad sam ih chuo mislio sam da su bend sa kraja 80-ih pochetka 90-ih jer je i produkcija u tom fazonu.Ovaj bend je na ovom albumu pokazao kakvu produkciju treba da ima jedan metal bend.Produkcija je odlichna i sve se lepo chuje ali nije digitalizovana do te mere da postane sterilna shto je problem mnogih bendova,sve zvuchi dovoljno zivo i mogu samo da pohvalim ove ljude i da se nadam da cu ih videti nekada uzivo...Neko je rekao da ovako treba da zvuchi novi thrash metal,i apsolutno je bio u pravu...E jedino eto shto mislim jeste da bi im jedan Chuck Billy dobro doshao u bendu...Nemam nishta protiv ovog pevacha ali ne bi im nishta falilo da ubace nekog malo boljeg...i za divno chudo bas gitara se odlichno chuje.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovo je prijatno iznenadjenje! Skinuh bend nakon sto im videh cover na odgovarajucoj temi na delu foruma "Opsta Mjetal Diskusija", VHS monster me je odmah kupilo :] (da ne kazem downloadovalo)

Od mjuze ne ocekivah nista vise od standardnog novijeg udri-me-do-zore generic metala, ali, o kako sam se zajebao. Zvuk carski pre sveg', meni ovo ide medj' top 10 thrash izdanja godine! Sure, nista novo, vokal mi je kanda previse obican, 'fali neka zaraznost sa njegove strane, ali riffanje ovde je zlatno.

 

Favoriti: Visual Violence, D.I.V.E., Pushed To Prime i vr' : Malevolence of the Buthcer! :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...