Jump to content

Partibrejkers


VoivodBG

Recommended Posts

  • 3 months later...

Odlična grupa ! SAmo izgleda ima malo obožavalaca na ovom forumu ili nisu ni vidjeli temu ! Mora se priznati da su im stari albumi mnogo bolji od ovih današnjih , mada ni "Sloboda ili ništa" nije loš , pogotovo dvije pjesme (naslovna i "Dugo te nema" ) , e za ovom drugom sam jedno vrijeme bio poludio , slušao sam je non-stop ! : )

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Cane: Bijelo dugme je obesmislilo rokenrol

Nedelja, 9. avgust 2009. 10:42

 

Zoran Kostić-Cane, frontmen Partibrejkersa, jedne od najboljih srpskih (jugoslovenskih) rok grupa svih vremena, uvek je na društveno-politička i muzička dešavanja u Srbiji i regionu gledao drugačije od drugih. Trezvenije.

 

Nije se promenio. I dalje mu je jezik oštar, a gledanja na život u Srbiji surovo realna.

 

"Borba za Srbiju postala je stan u Beogradu. Mnogi suštinu vide samo kao lični prelazak iz neke uništene provincije na Terazije. Ljudi hoće hleb bez motike, a zarađuju hleb, uništavajući druge", rekao je Cane u intervjuu za "Pressmagazin".

 

Razgovor je vođen na jednom od beogradskih splavova, a tokom dijaloga Cane je mahao ljudima na brodićima koji su prolazili. Nije bilo puno onih koji su otpozdravljali, što je Caneta nateralo na komentar: "Ljudi ne pozdravljaju ljude, jer misle da neko hoće da im oduzme sreću. Život je lep, ali ljudi ne znaju da se opuste".

 

Upitan kako mu izgleda današnja tranziciona Srbija, Cane je u svom stilu primetio: "Pa znaš šta, opanak hoće da bude sandala ili mokasina. Danas Srbijom vlada specifičan tranzicioni inženjering. Ljudi su postali nekretnine i teško menjaju svoju poziciju. U nekim trenucima pomisle da su se opustili, isključe se iz stvarnosti i spuste roletne. Isključe sve osim mobilnog, jer im je gazda dao da budu na raspolaganju 24 sata dnevno. Ljudi slabo primećuju svoj život i činjenicu da su živi. Samo jednog trenutka provale da je za sve kasno i da im je život prošao u strahu od jednog lošeg telefonskog poziva".

 

Cane, koji se odavno preselio iz Beograda u Zrenjanin, kaže da je u Srbiji uvek bilo bezveze - i danas i onda kada su njom vladali komunisti.

 

"Stalno jedna mala grupa ljudi nameće neki svoj sistem igre. Oni su stalno u devijaciji i u opravdanju svog idiotluka. Sećam se kad smo bili klinci, pa smo morali da idemo na praksu u fabrike. Vidiš onaj užas u sedam ujutru, one polupijane radnike koji se vaćare u smrdljivim klonjama i onda budeš u fazonu ' zajebi, samo da ne završim u fabrici'. Ali, neke stvari ne možeš izbeći. Najteže je na sebi primeniti samoupravljanje, da budeš svoj i upravljaš sopstvenim životom i ne budeš u robovskom položaju u odnosu na rđu od čije milosti već godinama zavisimo".

 

Upitan da li je teorija zavere ili istina da je Savez komunista Jugoslavije stvorio Bijelo dugme (kao i Milošević turbo-folk) da bi lakše kontrolisao mlade, Cane je mišljenja, koje nije usamljeno, da je Bijelo dugme obesmislilo čitavu stvar, odnosno rokenrol.

 

"Mislim da je propadajućem sistemu u bivšoj Jugoslaviji bilo potrebno da pokaže privid neke normalnosti. Da mladi mogu da farbaju kosu i idu u nekoj 'apa-drapa' garderobi i onda, eto te slobode. Angažovane grupe, kao što su to bile Buldožer i Pop mašina, već su stvorile kritičnu masu mladih ljudi s kojima nije moglo da se manipuliše. I onda su puštene grupe a la Bijelo dugme da obesmisle čitavu stvar, kao baš smo mladi i ludi", primetio je Cane.

 

"Rokenrol ima tri stepena. Prvi je 'ajde da se zezamo', drugi su emocije, a treći stepen je da se ljudi nateraju da koriste mozak. Onda je država pustila drogu i odvratne menadžere koji su prodavali kosti, krv i mladost. Kasnije je došlo i uvođenje kafedžijskih termina koncerata i da bendovi sviraju u jedan sat posle ponoći, a sve da bi ove krvopije mogle da opijaju i drogiraju omladinu, a i da im prodaju onaj svoj soc od kafe".

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 5 months later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
Guest Sha

Cane, čovek koji pljuje slam pesnike u svojoj kolumni u Politici. Šta još reći o njemu, a da čovek ne dobije nagon ka povraćanju?

Edited by Sha

Share this post


Link to post
Share on other sites

cane, covek koji je pogodio sustinu :

 

Gledam po prostoriji, uglavnom mladi kod kojih se ne oseća mladost i njen avanturistički duh, a trebalo bi da oni budu stvaraoci nekog idealnog sveta. Umesto da se ogole u pesmi oni se oblače u prnje praznih reči i besmislenih pojmova.

 

istina, zato i boli.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Sha

Da...verovatno se Cane, za koga je pre 20 godina neki matori cinik mogao da kaže isto ono što on govori u svojoj kolumni o drugima, danas tako lepo ogrnuo prnjama praznih pravoslavnih propovedi. Ne, hvala, od toga su bolje čak i "prazne reči i besmisleni pojmovi". Još ako to kaže Cane, onda znači da su te reči i pojmovi i te kako smisleni, jer u suprotnom dotični ne bi pridavao toliko značaja jednoj običnoj poetskoj večeri. Verovatno je, dok je tako stajao na stepeništu u Akademiji i dobacivao učesnicima poput najgoreg džukca na seoskom saboru, shvatio koliko je zapravo on sam ispušena muštikla, pa ga je to malo uplašilo. Čudni su putevi Gospodnji, Cane to najbolje zna.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako je genijalno desifrovanje VIP loze (vidi pičkice) bogougodno, onda ipak biram njegovu stranu :mrgreen:.

 

stariji se na njegovu pojavu i jesu sablaznjivali pre 25 godina, ali ne iz istih razloga, u tome i jeste sustina. s obzirom da se gospoda pesnici pozivaju cak i na novi talas (s kojim partibrejkersi nemaju veze), eto im domaceg zadatka - nek istraju u toj svojoj umetnosti toliko. mnogo im je lakse nego npr. brejkersima kada su pocinjali. neka pitaju za savet stranacke kolege, to je ta ekipa :mrgreen:.

 

ajmo veselo

 

http://www.youtube.com/watch?v=jG6aZqEkXT8

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Sha

Da, a danas se na njegovu pojavu sablažnjavaju mladi. To je suština. I to je nešto vrlo poražavajuće za nekoga ko sebe već decenijama promoviše kao alfu i omegu i gurua urbanog duha.

A što se tiče Canetove interpretacije VIP skraćenice...lepo je to, duhovito, ali to može biti gotivno samo nekome ko žmuri pred činjenicom da je taj isti Cane više VIP od svih onih koji na njegovim koncertima budu u VIP loži (uzmimo kao primer Jelen Live na Tašu), ako uzmemo u obzir honorare koje Brejkersi dobijaju za svoje nastupe. TO je isto kao kada Zack De La Rocha uprkos svom milionskom kontu u banci uzme da sere o socijalnoj jednakosti i preraspodeli dobara. Uostalom, Cane je na tom koncertu vređao čak i obične posetioce koji su želeli da koncert prate sa tribina, a ne iz njemu tako dragog partera, pritom zaboravljajući da će, između ostalog, i od novca tih ljudi sutradan sebi kupiti krtinu i vino u marketu ili otputovati na odmor. Što se mene tiče, Cane je potpuno devalviran lik u svakom smislu. Šteta samo što je svojim idiotlucima delimično uspeo da devalvira i Brejkerse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sablaznjavaju se NEKI mladi, a i treba tako da bude. sve dok se ta muzika moze nazvati rnr-om, provokacije mora biti. 

 

poredjenje sa zakom bas i ne razumem, ne vidim nikakvu slicnost izmedju njih dvojice.

 

sto se tice honorara, koliki god da su, trebali bi da budu i veci. to je bend koji postoji vise od 25 godina, i ne da ne bi trebali nego ne bi smeli da sviraju za male pare. to vise ide na dusu nasoj imitaciji muzicke industrije.

 

kazu da je u toj muzici najteze dostojanstveno ostariti. brejkersima to uspeva 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Sha

Rock 'n' roll treba da provocira stavom, a ne prostaklukom. 

 

Niko ni ne kaže da oni treba da sviraju male pare, al' nemoj onda da prodaju muda za bubrege i pljuju po nekome samo zato što sedi u nekakvoj VIP loži, a svi znamo da su nafatiraniji parama od bilo koga u toj glupavoj loži. To je licemerno.

 

Sa tom poslednjom ocenom se ne bih složio. Osim ako pod dostojanstvenim ne smatraš vređanje publike, bljutavo propovedanje pravoslavlja i pljuvanje po drugim umetnicima koje je na nivou alapača iz komšiluka.

Edited by LazaGNR
http://www.yumetal.net/forum/topic/32159-pravilapredlozipitanjaidejeprimedbe/

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako su nafatiraniji parama od bilo koga ko sedi u vip-u, to je divno. najiskrenije.

 

kacenje sa publikom je jedan od zastitnih znakova brejkersa. samog caneta to prati jos od, cini mi se 1981. tu, dakle, nema izmene. doslednost. :mrgreen:

 

procitao sam canetovu kolumnu, odatle sam citirao njegove reci, i ne vidim tu pljuvanje. nazvao bih to kritikom. na njoj mu i zahvaljuju, mada to treba uzeti sa rezervom s obzirom na konfuzno saopstenje i nasumicno baratanje podacima.

 

alapace iz komsiluka to rade krisom, a ovo je vrlo javno, da ne kazem transparentno 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Sha

Poznajem lično gomilu ljudi koji su na tom koncertu bili u VIP loži, tako da znam o čemu pričam :smile: Ne bih pričao napamet.

Jedno je "kačenje" sa publikom, a drugo je vređanje. Ja nemam problema čak ni sa tim da mi na koncertu Dillinger Escape Plan-a neko iz benda razbije nos gitarom, ali imam problema kada me omalovažava neko kome sam pet minuta pre toga dao neke svoje pare da bih pogledao njegov koncert. Ne postoji "doslednost" kojom se može opravdati nedostatak osnovnih manira i elementarnog poštovanja prema publici.

Ako ti tu kolumnu smatraš kritikom, ok, to je tvoja percepcija, ali "kritika" ne treba i ne može da sadrži toliku dozu gorčine i malicioznosti. Zato je to pljuvanje i ništa više od toga.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, secam se i da je prokomentarisao smrad njihovih tompusa. 

 

zar ti razbijanje glave ne bi bilo omalovazavanje? bar u neku ruku...?

 

cane se proziva sa publikom ODUVEK. kad se ode na njihov koncert mislim da se to podsvesno ocekuje. ranije je pravio i vece gluposti, ovo nije nista. 

 

i, nemam uopste ok misljenje o ljudima koji rok koncert gledaju iz vip loze. ako moraju (povreda, sitna deca..) onda u redu, ali...nije to to. vrlo subjektivno, naravno

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Sha

Ne, razbijanje glave nije omalovažavanje jer DEP to rade u opštoj ludnici u kojoj se desilo da čak i sami sebi izbiju zube tokom nastupa :bigblue:

 

To što se Cane uvek proziva sa publikom i dalje ne menja činjenicu da je to krajnje trulo. Jedino je stvar u tome da li ćeš ti to prihvatiti kao nešto normalno ili ne. Znam da ima i onih koji bi momentalno svršili kada bi im se Cane obratio makar i najgorom uvredom, ali bi, iz moje tačke gledišta, jedini adekvatan odgovor na takvo njegovo ponašanje bila flaša u glavu, da se čovek malo nauči manirima i lepom ponašanju. Ako si roker, ne moraš da bude govnar.

 

Što se tiče sedenja u loži, u pravu si, to je potpuno subjektivna stvar. Meni je, recimo, sasvim ok da se na koncertu povučem u neki ćošak u kojem nema gužve, da cirkam piće i sa uživanjem gledam i slušam koncert. Ne mora da me zabode nečija martinka u glavu da bih osetio "atmosferu". Ima i boljih načina za to :smile:

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad se vec vrtimo u krug...

 

to canetovo ponasanje mi jeste normalno. ne mogu da se setim kad je prvi put zapoceo nesto, uvek je uzvracao. mislim da je to potpuno na mestu.

 

sto se tice manira, uvek lepo pozdravi publiku, obicno je lepo raspolozen. sad, sta se dogodi kasnije...to je rok koncert majku mu, nije pozoriste

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Novi album grupe Partibrejkers, Krš i Lom , koji je snimljen na beogradskim koncertima benda u martu prošle godine, od danas možete kupiti u Beogradu na sledecim mestima:Šikarica (Skadarska 22, B92, Shop,PLato Music Store u cd shopu Mungos(Ns) i ostalim bolje snabdevenim radnjama.

Cd takodje mozete naruciti na mail [email protected]

 

Izdavac:Odlican hrcak

 

'ladno izdali za hrčka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 8 months later...

sad se vec vrtimo u krug...

 

to canetovo ponasanje mi jeste normalno. ne mogu da se setim kad je prvi put zapoceo nesto, uvek je uzvracao. mislim da je to potpuno na mestu.

 

sto se tice manira, uvek lepo pozdravi publiku, obicno je lepo raspolozen. sad, sta se dogodi kasnije...to je rok koncert majku mu, nije pozoriste

 

 

 

Pre dosta godina, 15 otprilike u Kikindi su svirali i Cane je krenuo tipa sta je bagro, di ste slaninari i dobio je fin udarac od nekog celavog lika i to na bini. Posle se vise nije pederisao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...